Διαφορές ktm 990 ανα χρονολογια...

dimitris86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ειδωμεν....
Γεια σας παιδες,ηθελα να ρωτησω τους εχοντες τι παιζει με τις διαφορες που εχουν το καθε μοντελο με το αλλο αναλογα την χρονια...δλδ ειναι ιδιο το 06 με το 08,εκανε καποια σοβαρη αλλαγη το 09 και ποια ???
απο google δεν εβγαλα ακρη για αυτο και ρωταω εδω....ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας....
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Απο 2006 έως και 2008 είναι τα ίδια.
Απο 2009 έως και 2012 είναι τα ίδια(έτος παραγωγής/κατασκεύης,όχι πρώτη ημερομηνία ταξινόμησης).Τα δεύτερα έχουν αρκετές διαφορές με τα πρώτα,χάρτες,άλλα κοντέρ,μαύρα υποπλαίσια,ψαλίδια και θα πρότεινα να κοιτάξεις προς εκεί μεριά(αν σε πέρνει οικονομικά).;)
Καλή αγορά!:friendship:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Έχω μια εντύπωση πώς το 06 ειναι καρμπυρατέρ, από το 07 και μετά είναι ψεκαστό!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
υπάρχει κάποιος λόγος για δυο ίδια θέματα;
εχεις δικιο νικολα....
ο δημητρης εχει ποσταρει κατα λαθος μαλλον, 2 φορες το ιδιο θεμα
θα το φροντισουμε
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
συν την έκδοση r.


Η αντίστοιχη S(για τα ADV 990 2006-2008 και των ADV 950 2003-2005)χωρίς ABS με πιο χωμάτινο προσανατολισμό;):friendship:
Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Έχω μια εντύπωση πώς το 06 ειναι καρμπυρατέρ, από το 07 και μετά είναι ψεκαστό!!
Βγήκαν(αν και)ελάχιστα καρπυρατεράτα(950)ADV κατασκεύης το 2006 παράλληλα με τα 990.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Βγήκαν(αν και)ελάχιστα καρπυρατεράτα(950)ADV κατασκεύης το 2006 παράλληλα με τα 990.
Στοκ 2005 ήταν που πωλούνταν με έκπτωση παράλληλα με το νέο ψεκαστο!

Είμαι σίγουρος για αυτό που σου λέω, τα είχα σε στενό μαρκάρισμα μέχρι που πήρα αρχές του 8 7αρι;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Στο ktm950.info γραφει παντως οτι στις διαφορες 06-07 η μια απο τις διαφορες ειναι το injection...

Καλητερα παντως με ενα αρ.πλαισιου να κανει ο ενδιαφερομενος μια ερωτηση...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Στοκ 2005 ήταν που πωλούνταν με έκπτωση παράλληλα με το νέο ψεκαστο!

Είμαι σίγουρος για αυτό που σου λέω, τα είχα σε στενό μαρκάρισμα μέχρι που πήρα αρχές του 8 7αρι;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στο ADVRIDER υπάρχει θέμα που γράφει πόσοι είναι κάτοχοι ένος απο τα λιγοστά 950 ADV έτος κατασκεύης 2006(προφανώς αντί για 5Μ στον αριθμό πλαισίου να γράφουν 6Μ,μάλλον τους περίσευαν 950 μοτέρ και τα κότσαραν σε 990 πλαίσια:thinking:).Προσωπικά δεν έχω συναντήσει κανένα(ίσως δεν ήρθαν Ελλάδα).Αν κάνω λάθος,ας με διορθώσει κάποιος.Φιλικά πάντα:friendship:
 

dimitris86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ειδωμεν....
Ωραια ευχαριστω για τις απαντησεις !!!
Κατι αλλο το απλο με το s τι διαφορες εχουν??? Μονο στις αναρτησεις ???
 

dimitris86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ειδωμεν....
Τα 950 σε σχεση με τα 990 στο θεμα της αξιοπιστιας τι λενε ??? Βγαζουν τα κλασικα των 990 τρομπες κλπ ή και κατι αλλο ??? Λογω "παλαιοτητας" και καρμπυρατερ κλπ
 
Top Bottom