Διαφορές ktm 990 ανα χρονολογια...

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά των πρώτων 990(του 06)με τα 07 και 08(που είναι ίδια)εκτός απο το μπριζάκι πάνω δεξιά στα κατράν(που έχουν τα δεύτερα)?Κινητηριακά ας πούμε?
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγω ξερω για καθρεπτες(αλλο σχεδιο) χουφτες(απο πορτοκαλι του 06 εγιναν μαυρες στα 07) και μπριζακι(06 δεν ειχαν 07 και μετα ειχαν)
...δεν ξερω για κατι αλλο
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ναί Νίκο οι χούφτες ήταν στα πορτοκαλί(06 πορτοκαλί)παρέλειψα,καθρέπτες έχω δει και τους 2 στα 07-08 απο φίλους που τα έχουν πάρει κούτα(οτι περισέματα είχαν βάζανε οι πιωμένοι Αυστριακοί).
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Κυρίως μηχανικά ρωτάω,νομίζω πως του 06 φορούσαν 17άρι εμπρός γρανάζι όπως όλα τα 950,τα 07-08 έβγαιναν με 16άρι.Αυτιά:happy:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τα 7αρια φορανε 17αρι... οποτε πιο μετα το αλλαξαν!!
 

TOMASKTM

Θα πάρω τα βουνά...
Περιοχή
'Εδεσσα
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
KTM ADVENTURE 990 2009
06-07-08 είναι σχεδόν ίδια.από 09+ έγιναν οι αλλαγές.(κοντέρ και στροφόμετρο σε ενιαίο όργανο,πιστόνια από super duke,μαύρο ψαλίδι,ντουλαπάκι που κλειδώνει από την κλειδαριά της σέλας , μπριζάκι 12v,16 δόντια μπροστά,γραφικά σαν αράχνη)κ.τ.λ.
μια μικρή διάφορα του 09 με το 10 είναι ότι το 09 έχει στρόγγυλα κουμπάκια στο κοντέρ ενώ το 10+ ορθογώνια. πολλοί με 09 τα αλλάξαν εντός εγγύησης με τα καινούρια γιατί έμπαζαν υγρασία. το γράφω αυτό γιατί αν δει κανένας με στρόγγυλα κουμπάκια είναι σίγουρα το 09.μικρή η διαφορά όμως μιας και από 09 μέχρι τέλους του μοντέλου είναι τα ίδια.επίσης απο 09 και μετά η σειρά S έγινε R
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
υπαρχει και ενας μυθος οτι τα 6αρια καινε περισσοτερο λαδι,που καινε ολα βεβαια.
επισης μιας και αναφερθηκε το 950,το τελευταιο εχει και μεγαλυτερη ζαντα πισω σε ιντσες
 
Top Bottom