Εαρινόν Πωγωνιακόν Έπος-the wet road story

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θενο....λεω να την χαρισω σε κανεναν μερακλη!!
Πασχάλη πρέπει να το κατέχεις το άθλημα...
Απο μόνη της η φωτογραφική δεν ρυθμίζεται.
Εκτός και αν είναι τόσο καλή οπότε ο φωτογράφος δεν χρειάζεται να κάνει και πολλά.;)
 

telis telis

Μέλος
Όνομα
Aristotelis
Μοτό
Honda Varadero MK2
Συγχαρητηρια στον Πανο για την πρωτοβουλια του να σας καλεσει στο Πωγωνι. Συγχαρητηρια στον Πασχαλη για τη στηριξη της προτοβουλιας και ενα μεγαλο μπραβο, στους συμμετεχοντες που πιστεψαν στο "αγνωστο" αψηφοντας τις δυσμενεις καιρικες συνθηκες. Αυτο απο μονο του, καθιστα "ADV" την μοτοσυκλετιστικη εμπειρια. Παρα πολυ ομορφες οι φωτογραφιες που ανεβασατε, πραγματικα υπεροχες οπτικες γωνιες. Γνωρισα καλους ανθρωπους και υπεροχους ταξιδευτες, αυτο ειναι που θα μεινει ως βαθια αναμνηση απο το εαρινο. Συγκινητικα τα λογια σας! Επιφυλλασομαι για το μελλον -με τη βοηθεια του Πανου- ενα οδοιπορικο στο Πωγωνι με παραδοσιακη χροια και εννοειτε με ανιδιοτελη φιλοξενια. Τα σεβη μου σε ολους σας...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Συγχαρητηρια στον Πανο για την πρωτοβουλια του να σας καλεσει στο Πωγωνι. Συγχαρητηρια στον Πασχαλη για τη στηριξη της προτοβουλιας και ενα μεγαλο μπραβο, στους συμμετεχοντες που πιστεψαν στο "αγνωστο" αψηφοντας τις δυσμενεις καιρικες συνθηκες. Αυτο απο μονο του, καθιστα "ADV" την μοτοσυκλετιστικη εμπειρια. Παρα πολυ ομορφες οι φωτογραφιες που ανεβασατε, πραγματικα υπεροχες οπτικες γωνιες. Γνωρισα καλους ανθρωπους και υπεροχους ταξιδευτες, αυτο ειναι που θα μεινει ως βαθια αναμνηση απο το εαρινο. Συγκινητικα τα λογια σας! Επιφυλλασομαι για το μελλον -με τη βοηθεια του Πανου- ενα οδοιπορικο στο Πωγωνι με παραδοσιακη χροια και εννοειτε με ανιδιοτελη φιλοξενια. Τα σεβη μου σε ολους σας...

Να αρχισω να μαζευω καρβουνα απο τωρα?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Να αρχισω να μαζευω καρβουνα απο τωρα?
Ειχε πολυ ωραια καρβουνοπαραγωγη στο δρομο που μας εβγαλε ο Τελης οταν φευγαμε.Αυτον δεξια απο το εργοστασιο σιδηρου.
Ειναι χαρακτηριστικο το ρημα μας εβγαλε διοτι επροκειτο για ενα παραμυθι για μεγαλα παιδια!

adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη πρέπει να το κατέχεις το άθλημα...
Απο μόνη της η φωτογραφική δεν ρυθμίζεται.
Εκτός και αν είναι τόσο καλή οπότε ο φωτογράφος δεν χρειάζεται να κάνει και πολλά.;)
Για μενα η αναγκη ρυθμισεων της φωτογραφικης συγκρουεται με την αναγκη των ρυθμισεων στα στροφιλικια ..Το επισης σιγουρο δε,ειναι οτι καμμια φωτογραφικη δεν κρυβεται μονη της αναμεσα στις κουνιες!


adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Να στα όλοι καλα να μας χαρίζετε τέτοιες περιπέτειες!
Πασχάλη ήθελα να στο πω απο κοντά αλλα επειδή τα γραπτά μένουν....τα μάτια μου έχουν γίνει μπορμπόλια από τα ταξιδιωτικά που εχω διαβάσει τόσο καιρό γενικά σε πολλαααα φόρα και φοράω αυτά,τα κοντινά ντε.Ε!!!ο τρόπος που γράφεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ(Σ).....ειναι το καλύτερο φάρμακο για τα μάτια μου...και στο λέει ένας (α)γνωστός σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
:friendship:

Γνωστε μου αγνωστε:p, ενα θα σου πω..
Την ιστορια τη ζουμε καποιοι τυχεροι απο μεσα εγω το μονο που σκεφτομαι απο πριν ξεκινησω και το κανω μολις γυρισουμε,
ειναι να παρω μαζι μου με κειμενο και εικονα και τους υπολοιπους που δεν μπορεσαν.
Με ενα μειγμα περιγραφικης και ιδεων εκθεσης που το γραφω με τη φορα που μπαινει η μηχανη στην αυλη και πολλες φορες ισως να μη βγαζει αμεσα νοημα.
Αλλα αυτο ειναι που εζησα, αυτο φανταζομαι αρεσει και στους αλλους κι αυτο θελω να διαβαζω οταν δεν ταξιδευω.:)
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Γνωστέ μου άγνωστε....το μονο που σκεφτομαι ειναι να παρω μαζι μου με κειμενο και εικονα και τους υπολοιπους που δεν μπορεσαν.
Και το κάνεις ΚΑΛΥΤΕΡΌΤΕΡΑ(!!!)από όλους όσους έχω εγω διαβάσει .Το ξαναλέω,που είμαι ΠΑΝΤΑ "απέναντι" απο τους γνωστούς-αγνώστους :)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εγω θα το πω αλλιως,εκεινα τα μερη (ετυχε να εχω παει) ειναι βαρια απο μονα τους,κουβαλανε ιστορια ασηκωτη κ ματιες απο ανθρωπους που σηκωσαν με την δυναμη του πνευματος τα καθημερινα τους βαρη.
η βροχη λοιπον δινει την αξια που αρμοζει σε αυτον τον τοπο.

χαιρομαι που το αθανατο Ηπειρωτικο πνευμα υπαρχει ακομα κ γνεφει αδιακοπα στους υπολοιπους να το γνωρισουν.
ευγε στους οικοδεσποτες που ανοιξαν τα σπιτικα τους ενω επισης ευγε κ σε οσους συμμετηχαν καθως μεσα απο τις φωτο δειχνουν οτι σεβαστηκαν εκεινα τα χωματα που περασαν!
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ευχαριστούμε για τη βόλτα σύντροχοι και εύχομαι και εις άλλα τέτοια όμορφα με υγεία ! :friendship:
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Φίλε Κώστα αυτό το διαπίστωσα με τα μάτια μου. Όταν δύο φίλοι, σ.σ.(ζήλεψαν από μένανε που χάιδεψα τα άλογα:devilish::devilish::devilish: της Ducati) είπαν κι αυτοί:hungry: να χαϊδέψουν τα άλογα:cautious::cautious: που συναντήσαμε στον δρόμο μας. Ε αυτό που έγινε:eek:....... Το αναφέρουμε ως πρόγνωση καιρού:roflmao:!!!!!.... Τα άλογα έχουν ένστικτο ξέρεις:inlove:!!!!! Μέχρι και τα μηχανάκια τους πάθανε βραχυκύκλωμα:confused:. Τεσπα, :secret:ασ μην κοροϊδεύουμε, και ας έχουν λιγότερα άλογα και από τον μπροστινό τροχό του multi!!! :D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Φίλε Κώστα αυτό το διαπίστωσα με τα μάτια μου. Όταν δύο φίλοι, σ.σ.(ζήλεψαν από μένανε που χάιδεψα τα άλογα:devilish::devilish::devilish: της Ducati) είπαν κι αυτοί:hungry: να χαϊδέψουν τα άλογα:cautious::cautious: που συναντήσαμε στον δρόμο μας. Ε αυτό που έγινε:eek:....... Το αναφέρουμε ως πρόγνωση καιρού:roflmao:!!!!!.... Τα άλογα έχουν ένστικτο ξέρεις:inlove:!!!!! Μέχρι και τα μηχανάκια τους πάθανε βραχυκύκλωμα:confused:. Τεσπα, :secret:ασ μην κοροϊδεύουμε, και ας έχουν λιγότερα άλογα και από τον μπροστινό τροχό του multi!!! :D
Eμεις οντας σκουπες τα αλογα τα βρηκαμε ξε-σηκωμενα.
Την εξηγηση μας την εδωσε ενας βοσκος απο το Πολυνέρι και ερχεται απο την δεκαετια του 40...
Οποτε δουν Ιταλο και γενικα οτιδηποτε Ιταλικο μας ειπε, ετσι κανουν :wacky:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Yπαρχει περιπτωση στο μαγαζι που φαγαμε το βραδυ του Σαββατου,στον Αγιο Κοσμα,να ξεχασε κανεις απο την παρεα τα γυαλια του?
 
E

enduro

Επισκέπτης
Yπαρχει περιπτωση στο μαγαζι που φαγαμε το βραδυ του Σαββατου,στον Αγιο Κοσμα,να ξεχασε κανεις απο την παρεα τα γυαλια του?
Αααααααα εγώ την μάσκα κατάδυσης και τον αναπνεστηρα

husqvarna 125
 
Top Bottom