Ελαστικά για μεσαίου κυβισμου SS

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Καθότι ανακατασκευαζω ένα μεσαίου κυβισμου SS θα ήθελα την γνώμη των παιδιών για τα κάτωθι ελαστικά
120/70-17 HR & 160/60-17 HR


DUNLOP SPORTSMART TT
Bridgestone S21
Michelin pilot power 5

Άλλο;

Τι κερδίζω τι χάνω...

Για να ακούσουμε γνώμες....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καθότι ανακατασκευαζω ένα μεσαίου κυβισμου SS θα ήθελα την γνώμη των παιδιών για τα κάτωθι ελαστικά
120/70-17 HR & 160/60-17 HR


DUNLOP SPORTSMART TT
Bridgestone S21
Michelin pilot power 5

Άλλο;

Τι κερδίζω τι χάνω...

Για να ακούσουμε γνώμες....
ξεκαθαρα michelin..Πολυ καλο λαστιχο,θα ταιριαξει με το ιταλικο 600,τα ειχα στο dorso
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Αντώνη έχεις σκοπό να το βάλεις πίστα η να το κυνηγάς το μηχανάκι;
Δεν είπες και τι μηχανάκι είναι..

Γιατί δεν κοιτάς ένα sport touring ελαστικό που και περισσότερα χιλιόμετρα θα σου βγάλει,τουριστικά θα ανταποκριθεί μια χαρά,αν το ζεστάνεις δεν θα πει όχι σε γρήγορο Ρυθμό και δεν θα έχει γρηγόρη κορώνα;

Το ότι είναι ss το μηχανάκι δεν σημαίνει ss ελαστικά για εμένα.
Μια σκέψη κάνω,εσύ τί λες;
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Πίστα θα πηγαίνει η σβέλτες βόλτες σε στροφιλικιά

Ταξίδια με SS δεν είναι για μένα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Με τα Dunlop δεν τα πολύ βρήκα (όχι τα ΤΤ τα ΜΚ3), με τα Μισλέν "μακριά και αγαπημένοι"
...είμαι μπριτζεστονάκιας, (ενιότε και πιρελάκιας), τα S21 τα έχω "λατρέψει" στο ST :
βγάζουν αρκετά χλμ (>10Κ) και ζεσταίνονται σβέλτα, είναι "ευέλικτα" και αποπνέουν μια σιγουριά υπό κλίση και στο άνοιγμα του γκαζιού.
/// Β
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καθότι ανακατασκευαζω ένα μεσαίου κυβισμου SS θα ήθελα την γνώμη των παιδιών για τα κάτωθι ελαστικά
120/70-17 HR & 160/60-17 HR


DUNLOP SPORTSMART TT
Bridgestone S21
Michelin pilot power 5

Άλλο;

Τι κερδίζω τι χάνω...

Για να ακούσουμε γνώμες....
Τα πρώτα με διάφορα.ειναι σχεδόν στο επίπεδο γόμας,και βγάζουν κ 9-10κ χλμ.τα αλλά δύο είναι σκληρά και ένα μέτριο σπορτ τουρινγκ λάστιχο,καμία σχέση τρεις σκάλες κάτω σε κράτημα.ΤΤ φοράω σ όλα τα στρητ μηχανάκια
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αν τα θες για στρίψιμο τότε αυτά που λέει ο Μήτσος, τα υπόλοιπα ξέχνα τα ειδικά το Pilot.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ανάμεσα σε αυτά που έβαλες για την χρήση που είπες μόνο το TT ,αυτά που σου προτείνω εγώ τα βάζω στον R1 και είναι για χρήση πίστα - δρόμο με το πίσω να βγάζει Μαξ 4000κμ
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ανάμεσα σε αυτά που έβαλες για την χρήση που είπες μόνο το TT ,αυτά που σου προτείνω εγώ τα βάζω στον R1 και είναι για χρήση πίστα - δρόμο με το πίσω να βγάζει Μαξ 4000κμ
Εγώ έχω δουλέψει και d212 medium μπροστά με ΤΤ πίσω κ έχει δουλέψει μια χαρά με σύνολο περίπου 8κ χωρίς πίστα εννοείται
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Το TT είναι στην ουσία λίγο πιο σκληρό από το 212 , εγώ έβαζα soft μπροστά και endurance πίσω gp racer 212 για πίστα κυρίως και λίγες γρήγορες βόλτες άγιο Σούνιο κλπ ,λαστιχαρες απλά
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Λαστιχαρες πράγματι,αν κ προτιμούσα τα d211 που είχαν πιο γρήγορη κορώνα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Είναι τόσο χάλια τα pilot σε σχέση με τα υπόλοιπα?
Χαλιά δεν είναι απλά είναι πολύ καλό τουριστικό λάστιχο με σχετικά αργή κορώνα, σκληρότερο πελμα για αντοχή και ειδική σχεδίαση για καλύτερη πρόσφυση στο βρεγμένο, το φορούσα στο tracer. Είναι πολύ καλό λάστιχο απλά είναι για τουρισμό όχι για κυνήγι που το θέλει ο φίλος.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Χαλιά δεν είναι απλά είναι πολύ καλό τουριστικό λάστιχο με σχετικά αργή κορώνα, σκληρότερο πελμα για αντοχή και ειδική σχεδίαση για καλύτερη πρόσφυση στο βρεγμένο, το φορούσα στο tracer. Είναι πολύ καλό λάστιχο απλά είναι για τουρισμό όχι για κυνήγι που το θέλει ο φίλος.
Το 5αρι;
Μήπως τα μπερδεύεις με άλλο pilot;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το 5αρι;
Μήπως τα μπερδεύεις με άλλο pilot;
Έκανα λαθος Μανώλη έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα με pilot road.

snpl Άκυρο το παραπάνω post.
 
Top Bottom