Εντυπωσεις εορταστικης πουροντουραδας 18/12/16

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περαστικα και απο εδω Κωστα,υπομονη γιατι τωρα θελει χρονο η ποδοκνημικη για να περασει,παθων κιεγω καποτε σαυτο το σημειο αλλα απο αλλο αθλημα!:UH:
Και για να γελασουμε λιγο οπως λεω παντα...
Ποτε εντουραδα παραμονες εορτων,αδειων και μεγαλων ταξιδιων χα χα χα.:D:p για να ειναι ολοι και ολες ευχαριστημενοι:D (αν και αυτο σχετικο ειναι)
Γιατί δεν λες στα ίσια....ότι εννοείς παντοφλα, τσοκαρο και λοιπά όπλα γυναικων;:sk:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Περαστικα και απο εδω Κωστα,υπομονη γιατι τωρα θελει χρονο η ποδοκνημικη για να περασει,παθων κιεγω καποτε σαυτο το σημειο αλλα απο αλλο αθλημα!:UH:
Και για να γελασουμε λιγο οπως λεω παντα...
Ποτε εντουραδα παραμονες εορτων,αδειων και μεγαλων ταξιδιων χα χα χα.:D:p για να ειναι ολοι και ολες ευχαριστημενοι:D (αν και αυτο σχετικο ειναι)
Σταμάτη έχεις απόλυτο δίκιο !!!
Το σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή το αν θα...αλλά δεν μου πήγαινε να μην...μια κ η "εορταστική πουροντουράδα" είναι "παράδοση" πλέον τα τελευταία χρόνια ,και κυρίως για την παρέα.
Μπορεί ,όπως είπα ,να έπαθα τελικά το λιγότερο που θα μπορούσε να συμβεί ,αλλά ,ο "εορταστικός" μου προγραμματισμός (εκδρομικά-εορταστικά-οικονομικά) γκρεμίστηκε σαν πύργος απο τραπουλόχαρτα.
Τι να κάνουμε...σε λα βί του ζείν επικινδύνως....:UH:


Και πάλι ευχαριστώ όλους για τα περαστικά.


ΥΓ: Ας μεταφέρει (παρακαλώ) κάποιος αρμόδιος ,τα του τραυματισμού σε ξεχωριστό θέμα ,για να μην χαλάμε την ομορφιά του θέματος της βόλτας.;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αμ για αυτο πουλακι μου αναρωτιομασταν που εισαι...πηγες απο παλια..εισαι τρελλος ρε φιλε..
ε, ναι:rolleyes::D
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Για το μόνο που δε χάρηκα είναι ο τραυματισμός του Κωστή. (Κωστάρα @el-Gatto περαστικά να είναι φίλε). Κατα τ'άλλα τη βολτάρα τη χόρτασα από τις απίθανες φωτογραφίες για άλλη μια φορά καθότι τον τελευταίο καιρό μου έρχεται κάπως ανάποδα το πρόγραμμα των χωματάδων και δεν μπορώ να τις απολαύσω από κοντά. Ελπίζω στην επόμενη να τα καταφέρω...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
...
ΥΓ: Ας μεταφέρει (παρακαλώ) κάποιος αρμόδιος ,τα του τραυματισμού σε ξεχωριστό θέμα ,για να μην χαλάμε την ομορφιά του θέματος της βόλτας.;)
Kατα την γνωμη μου δεν πρεπει να μεταφερθει
Τιποτα δεν χαλανε -αυτο δα ελειπε- οι ευχες για περαστικα
Εξαλου και η οποια ατυχια μπορει να τυχει σε καποια βολτα μερος αυτης ειναι Ποσο μαλλον οταν -οπως ευτυχως φαινεται στην περιπτωση σου- η οποια ζημια ειναι "ευκολα" και "γρηγορα" αναστρεψιμη

Περαστικα και δημοσιως Κωστη
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Kατα την γνωμη μου δεν πρεπει να μεταφερθει
Τιποτα δεν χαλανε -αυτο δα ελειπε- οι ευχες για περαστικα
Εξαλου και η οποια ατυχια μπορει να τυχει σε καποια βολτα μερος αυτης ειναι Ποσο μαλλον οταν -οπως ευτυχως φαινεται στην περιπτωση σου- η οποια ζημια ειναι "ευκολα" και "γρηγορα" αναστρεψιμη

Περαστικα και δημοσιως Κωστη
Μαζι σου κ εγω.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Γιατί δεν λες στα ίσια....ότι εννοείς παντοφλα, τσοκαρο και λοιπά όπλα γυναικων;:sk:
Σταματα μαρη μην τα λες όλα κιεσυ,ειπα να τα πω πιο αντρικια :D:wacky:
Σταμάτη έχεις απόλυτο δίκιο !!!
Το σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή το αν θα...αλλά δεν μου πήγαινε να μην...μια κ η "εορταστική πουροντουράδα" είναι "παράδοση" πλέον τα τελευταία χρόνια ,και κυρίως για την παρέα.
Μπορεί ,όπως είπα ,να έπαθα τελικά το λιγότερο που θα μπορούσε να συμβεί ,αλλά ,ο "εορταστικός" μου προγραμματισμός (εκδρομικά-εορταστικά-οικονομικά) γκρεμίστηκε σαν πύργος απο τραπουλόχαρτα.
Τι να κάνουμε...σε λα βί του ζείν επικινδύνως....:UH:


Και πάλι ευχαριστώ όλους για τα περαστικά.


ΥΓ: Ας μεταφέρει (παρακαλώ) κάποιος αρμόδιος ,τα του τραυματισμού σε ξεχωριστό θέμα ,για να μην χαλάμε την ομορφιά του θέματος της βόλτας.;)
Ο γνωστος Μερφυ ξαναχτυπησε σε καταλαβαινω . . :(
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οπως νομίζετε παιδιά...αν δεν σας "χαλάει" εσάς ,ας μείνουν όλα εδώ.
Ιέτσι ιέτσι που λέει και ο πρόεδρας...;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οντως ΦΟΒΕΡΟ το φωτορεπορτάζ ,φίλε Μιτς :friendship:

Για το κλίμα κ το κέφι της παρέας ,δεν το συζητώ ,δεν είχα καμια αμφιβολία άλλωστε.

Τώρα ,όσο για την βόλτα ,για μένα "τέλειωσε" νωρίς κι επώδυνα ,οπότε ,δεν μπορώ να πω οτι την χάρηκα.

Για την ιστορία ,παγωμένο (χωρίς να φαίνεται οτι ήταν) γρασσίδι πάνω σε στροφή ,κ όλα έγιναν σε χρόνο λιγότερο από το ανοιγόκλειμα των ματιών.
Ούτε ΩΧ δεν πρόλαβα να ψελίσσω ,κι ήμουν κάτω.
Το άσχημο ήταν ότι ,η πτώση ήταν τόσο άμεση ,που το πόδι μου εγλωβίστηκε κάπου κάτω απο την μηχανή ,σείρθηκε ,κ γύρισε άσχημα το πέλμα.
Ο πόνος που ένιωσα απο το γύρισμα ήταν φοβερός ,κ πίστεψα προς στιγμήν ότι ο τραυματιμός θα ήταν πολύ χειρότερος απο ότι τελικα ΕΥΤΥΧΩΣ ,είναι.

Το λάθος όλο δικό μου.
Επρεπε να έχω το νού μου για πάγο ,κι ας μη τον έβλεπα.
Εχω περάσει από πολύ δυσκολότερα κ πολύ πιό παγωμένα κομμάτια ,χωρίς πρόβλημα.
Ισως στιγμιαία ,να είχα το μυαλό μου αλλού ,κ το κακό δεν αργεί να γίνει.

Το γαμώτο είναι ότι ,αν δεν πιανόταν το πόδι μου κάτω απο τα σίδερα ,θα σηκωνομουν κ θα συνέχιζα την βόλτα.
Αλλά έτσι είναι αυτά.
Τα χειρότερα μας έρχονται στο "πουθενά".

el-gatto...is DOWN λοιπόν ,και τα νεότερα έχουν ως εξής:
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υπάρχουν κατάγματα πουθενά.
Σοβαρές και εκτεταμένες κακώσεις στην ποδοκνημική (περιοχή αστραγάλου) καθώς κ στην έδραση των δακτύλων στο πέλμα.
Αρθρώσεις-Σύνδεσμοι-Τένοντες-Μαλακά μόρια ,έπαθαν ένα κοκομπλόκο ,αλλά φαίνονται να'ναι στην θέση τους.
Οίδημα-Πόνος-Αδυναμία κίνησης-Φάρμακα-Συντηριτική θεραπεία με ξεκούραση κ πάγο-Ψηλά το πόδι-
και σκασίλα για την ανατροπή του επαγγελματικού-οικονομικού προυπολογισμού μου.

Θα μπορούσαν βέβαια να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα ,οπότε θα πρσπαθήσω να εστιάσω σε αυτό ,για να μην "βουτήξω" ,κ απλά να το ξεπεράσω...και αυτό.

Ενα Ευχαριστώ οφείλω στον Βαγγέλα ,που ήταν ΕΚΕΙ ,κ με βοήθησε να σηκωθώ ,εγώ κι η μηχανή.
Ευτυχώς ,κατάφερα να την καβαλήσω κ να γυρίσω σπίτι ,οπότε δεν σας καθυστέρησα ,γιατί δεν θα'θελα με τίποτα να σας χαλάσω την βόλτα.

Ευχαριστώ επίσης όλους σας ,για τις ευχές για περαστικά κ για το ενδιαφέρον.
Συγνώμη που δεν απάντησα σε πολλά απο τα ΠΟΛΛΑ τηλέφωνα που χτύπησαν ,αλλα΄το πρωί μπαινόβγαινα σε γιατρούς-φαρμακεία-ορθοπαιδικά ,κ γυρισα σπίτι με αφόρητους πόνους ,οπότε χαπακώθηκα κ την έπεσα για ύπνο να ηρεμήσω.
Αυτά...και θα επανέλθω -ελπίζω- δριμύτερος. :biker2:



ΥΓ: Το απίστευτον του "πράγματος" ,είναι η συμπεριφορά του CatM.
Μόλις μπήκα σπίτι την Κυριακή ,πρίν κάν προλάβω να βγάλω τις μπότες ,ήρθε τρέχοντας κοντά μου ,κλαψουρίζοντας ,κι έτριβε την μουσούδα του πάνω στην δεξιά μπότα.
Οταν την έβγαλα ,άρχισε να γλύφει το πόδι μου ,ακριβώς στο σημείο που πονούσα περισσότερο.
Και είναι συνέχεια δίπλα μου ,δίπλα στο πονεμένο πόδι ,όπου κι αν κάθομαι ,με μιά θλιμένη φατσούλα ,προσπαθώντας να με ανακουφήσει ,όπως -νομίζει ότι- μπορεί.
Απίστευτο πλάσμα !!!
Απίστευτα πλάσματα !!!



Καληνύχτες........
Ελπίζω να μην βρεί τελείως εκτός ο προγραμματισμός των τελευταίων ημερών του έτους...;)
Και όσο για τον Cat-M και τα KTM έτσι είναι αυτά...
Σε κουράζουνε λόγω της συμβίωσης μαζί τους γιατί είναι απαιτητικά αλλά λόγω του χαρακτήρα τους δένεσαι πολύ εν τέλει...:)
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Οπως νομίζετε παιδιά...αν δεν σας "χαλάει" εσάς ,ας μείνουν όλα εδώ.
περαστικα σου πολεμιστη αυτο που με χαλαει ειναι μονο οι τουμπες που τρωω εγω ειδικα οταν φευγω με τα ματια και μετα ερχετε και το μηχανακι και σκαει στην πλατη μου και να ο πονος και παει η δουλεια για 15 με 20 μερες η κυρα μαρθα να φωναζει τα παιδια μου εντρομα στην θεα και εκει παλι τα ιδια μεχρι την επομενη ξαπλα ηρεμα μεγαλωσαμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Περαστικά Κωστή και πολύ σύντομα ξανά στις βόλτες


Υ. Γ.: Μας κατεστρεψες Κωστή ποιός θα πάει τα γράμματα φέτος στον Άγιο Billy εεε;
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Οντως ΦΟΒΕΡΟ το φωτορεπορτάζ ,φίλε Μιτς :friendship:

Για το κλίμα κ το κέφι της παρέας ,δεν το συζητώ ,δεν είχα καμια αμφιβολία άλλωστε.

Τώρα ,όσο για την βόλτα ,για μένα "τέλειωσε" νωρίς κι επώδυνα ,οπότε ,δεν μπορώ να πω οτι την χάρηκα.

Για την ιστορία ,παγωμένο (χωρίς να φαίνεται οτι ήταν) γρασσίδι πάνω σε στροφή ,κ όλα έγιναν σε χρόνο λιγότερο από το ανοιγόκλειμα των ματιών.
Ούτε ΩΧ δεν πρόλαβα να ψελίσσω ,κι ήμουν κάτω.
Το άσχημο ήταν ότι ,η πτώση ήταν τόσο άμεση ,που το πόδι μου εγλωβίστηκε κάπου κάτω απο την μηχανή ,σείρθηκε ,κ γύρισε άσχημα το πέλμα.
Ο πόνος που ένιωσα απο το γύρισμα ήταν φοβερός ,κ πίστεψα προς στιγμήν ότι ο τραυματιμός θα ήταν πολύ χειρότερος απο ότι τελικα ΕΥΤΥΧΩΣ ,είναι.

Το λάθος όλο δικό μου.
Επρεπε να έχω το νού μου για πάγο ,κι ας μη τον έβλεπα.
Εχω περάσει από πολύ δυσκολότερα κ πολύ πιό παγωμένα κομμάτια ,χωρίς πρόβλημα.
Ισως στιγμιαία ,να είχα το μυαλό μου αλλού ,κ το κακό δεν αργεί να γίνει.

Το γαμώτο είναι ότι ,αν δεν πιανόταν το πόδι μου κάτω απο τα σίδερα ,θα σηκωνομουν κ θα συνέχιζα την βόλτα.
Αλλά έτσι είναι αυτά.
Τα χειρότερα μας έρχονται στο "πουθενά".

el-gatto...is DOWN λοιπόν ,και τα νεότερα έχουν ως εξής:
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υπάρχουν κατάγματα πουθενά.
Σοβαρές και εκτεταμένες κακώσεις στην ποδοκνημική (περιοχή αστραγάλου) καθώς κ στην έδραση των δακτύλων στο πέλμα.
Αρθρώσεις-Σύνδεσμοι-Τένοντες-Μαλακά μόρια ,έπαθαν ένα κοκομπλόκο ,αλλά φαίνονται να'ναι στην θέση τους.
Οίδημα-Πόνος-Αδυναμία κίνησης-Φάρμακα-Συντηριτική θεραπεία με ξεκούραση κ πάγο-Ψηλά το πόδι-
και σκασίλα για την ανατροπή του επαγγελματικού-οικονομικού προυπολογισμού μου.

Θα μπορούσαν βέβαια να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα ,οπότε θα πρσπαθήσω να εστιάσω σε αυτό ,για να μην "βουτήξω" ,κ απλά να το ξεπεράσω...και αυτό.

Ενα Ευχαριστώ οφείλω στον Βαγγέλα ,που ήταν ΕΚΕΙ ,κ με βοήθησε να σηκωθώ ,εγώ κι η μηχανή.
Ευτυχώς ,κατάφερα να την καβαλήσω κ να γυρίσω σπίτι ,οπότε δεν σας καθυστέρησα ,γιατί δεν θα'θελα με τίποτα να σας χαλάσω την βόλτα.

Ευχαριστώ επίσης όλους σας ,για τις ευχές για περαστικά κ για το ενδιαφέρον.
Συγνώμη που δεν απάντησα σε πολλά απο τα ΠΟΛΛΑ τηλέφωνα που χτύπησαν ,αλλα΄το πρωί μπαινόβγαινα σε γιατρούς-φαρμακεία-ορθοπαιδικά ,κ γυρισα σπίτι με αφόρητους πόνους ,οπότε χαπακώθηκα κ την έπεσα για ύπνο να ηρεμήσω.
Αυτά...και θα επανέλθω -ελπίζω- δριμύτερος. :biker2:



ΥΓ: Το απίστευτον του "πράγματος" ,είναι η συμπεριφορά του CatM.
Μόλις μπήκα σπίτι την Κυριακή ,πρίν κάν προλάβω να βγάλω τις μπότες ,ήρθε τρέχοντας κοντά μου ,κλαψουρίζοντας ,κι έτριβε την μουσούδα του πάνω στην δεξιά μπότα.
Οταν την έβγαλα ,άρχισε να γλύφει το πόδι μου ,ακριβώς στο σημείο που πονούσα περισσότερο.
Και είναι συνέχεια δίπλα μου ,δίπλα στο πονεμένο πόδι ,όπου κι αν κάθομαι ,με μιά θλιμένη φατσούλα ,προσπαθώντας να με ανακουφήσει ,όπως -νομίζει ότι- μπορεί.
Απίστευτο πλάσμα !!!
Απίστευτα πλάσματα !!!



Καληνύχτες........

περιστικα θα σε ταλαιπωρησει λιγο αλλα ολα καλα αφου δεν υπαρχει καταγμα

οσο για αυτο που λεγατε με την γατα για διαβαστε...

http://www.adespotologio.gr/node/738

http://www.iefimerida.gr/news/116604/πώς-ωφελούν-τον-οργανισμό-μας-οι-γάτες-οι-ιαματικές-ιδιότητες-του-γουργουρίσματος-εικόνα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kατα την γνωμη μου δεν πρεπει να μεταφερθει
Τιποτα δεν χαλανε -αυτο δα ελειπε- οι ευχες για περαστικα
Εξαλου και η οποια ατυχια μπορει να τυχει σε καποια βολτα μερος αυτης ειναι Ποσο μαλλον οταν -οπως ευτυχως φαινεται στην περιπτωση σου- η οποια ζημια ειναι "ευκολα" και "γρηγορα" αναστρεψιμη

Περαστικα και δημοσιως Κωστη
Αυτός είναι και ο λόγος που δεν μεταφέρθηκε........μέρος της βόλτας όλα ειναι:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτός είναι και ο λόγος που δεν μεταφέρθηκε........μέρος της βόλτας όλα ειναι:)
Σωστά!
Εδώ ανήκει το συμβαν. Είναι μέρος της βόλτας. Εκτός από τα γέλια και τα χάχανα, πρέπει να ξέρουμε ότι καραδοκεί η στραβή.
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Συνταγή πετυχημένης βόλτας

Παρεακι τρελο-----> checked
Κατάλληλο τεραιν -----> checked
Μηχανάκια για όλα τα γούστα -----> checked
Φωτογραφιαρες------> checked
Πιθανές πτωσεις------>checked
Όλοι ευχαριστημενοι------> καρα-checked

Bravo στους συμμετέχοντες !!!!

ΥΓ Γατούλη περαστικά και γρήγορα όρθιος ξανά κ σιδερένιος !!!
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Κώστα εύχομαι να'χεις γρήγορη ανάρρωση και να επιστρέψεις σύντομα στις δραστηριότητες σου,ευτυχώς γλίτωσες τα χειρότερα.
Κατα τ'άλλα πολύ ωραία βόλτα(και φωτό!) κάνατε παίδες,στις επόμενες με υγεία :friendship:
 
Top Bottom