Εντυπώσεις εορταστικής πουροντουράδας 20 Δεκεμβρη 2015

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ας πώ κι εγώ δυό λόγια ,αν και μου είναι δύσκολο να πω μόνο δυό ,μια κ συνήθως απλώνω μπουγάδα με κατω-πάνω-σέντονα.....:happy:

Κατ'αρχήν ,να ευχαριστήσω όλους τους σύντροχους ,γνωστούς και μή (πρό Κυριακής) ,που είχαν την διάθεση να έρθουν κ να βολτάρουμε παρέα.

Να ευχαριστήσω επίσης (για άλλη μιά φορά) τον καπιτάν ΚονΚωστή ,για την διαδρομή που μαγείρεψε (κι ας μην ήταν αρκούντως πικάντικη με μπαχαρικά δυσκολιών αυτή τη φορα)

Ηταν μιά ακόμα όμορφη μέρα ,μιά όμορφη βόλτα ,παρέα με ανθρώπους που ανασαίνουν μεσα απο την μοτο-κίνηση.

Αυτός ήταν και είναι πάντα ο λόγος ,για τον οποίον άνθρωποι άγνωστοι μεταξύ τους ,με διαφορετικούς χαρακτήρες ,διαφορετικό τρόπο ζωής ,διαφορετικά κοινωνικά-επαγγελματικά-βιοτικά επίπεδα ,αίφνης ενώνονται μαγικά ,μέσω της αγάπης τους για τον (ανεξαρτήτως εδάφους) μοτοσυκλετισμό ,σχηματίζοντας αυτόματα μια παρέα.

Το μεγάλο κονβόϋ στα βουνά ,δημιουργούσε ανα πάσα στιγμή μιά θετική δυναμική ενέργεια ,αισθητή σε όλους (φαντάζομαι).

Στην συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια ,ο μεγάλος αριθμός συμμετεχόντων ,σε συνδιασμό με την για πρώτη φορά συμπόρευση πολλών απο εμάς ,δημιούργησε κάποιους αρχικούς προβληματισμούς ,και κάποια παραπάνω ενασχόληση (κάποιων) ,ωστε να προβλεφθούν (αφανώς) καταστάσεις οι οποίες θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα στην διεξαγωγή της βόλτας ,καθώς κ πρόβλεψη ώστε να αντιμετωπιστούν άμεσα ,τα όποια πιθανά προβλήματα.

Θεωρώ οτι το πετύχαμε στο 95%.

Για να συμβεί όμως αυτό ,κάποιοι άφησαν σε 2η μοίρα την οδηγική ευχαρίστησή τους ,προσφερόμενοι εθελοντικά-αυτοβούλως-κ με ανιδιοτέλεια ,παίρνοντας πάνω τους κάποιες ευθύνες ,κ σηκώνοντας μέρος του βάρους της ομαλής διεξαγωγής αυτής της βόλτας.

Εδώ λοιπόν θέλω να ευχαριστήσω τον Λευκάδιο κ τον Donkeynator ,για την καθοριστική συμβολή τους στα μετόπισθεν.
Οπως επίσης κ τον Moniker ,o oποίος ,παρότι λίαν προσφάτως αφιχθείς στην παρέα ,έδειξε ιδιέταιρο ζήλο προσφοράς ,όπου κ όπως μπορούσε.
Να μην ξεχάσω κ τον ΣταμάτηΚΤΜ ,για το πιό γλήγορο ξεβράκωμα κ μπουγάδιασμα στα φτερά των μεγάλων ΚΤΜ.;)

Προσωπικά ,μου αρκεί που ΟΛΟΙ χαμογελούσαν ,κ που ΟΛΟΙ πήγαμε κ γυρίσαμε καλά κ ΟΡΘΙΟΙ.

Κυρίες & Κύριοι ,στις επόμενες. :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ας πώ κι εγώ δυό λόγια ,αν και μου είναι δύσκολο να πω μόνο δυό ,μια κ συνήθως απλώνω μπουγάδα με κατω-πάνω-σέντονα.....:happy:

Κατ'αρχήν ,να ευχαριστήσω όλους τους σύντροχους ,γνωστούς και μή (πρό Κυριακής) ,που είχαν την διάθεση να έρθουν κ να βολτάρουμε παρέα.

Να ευχαριστήσω επίσης (για άλλη μιά φορά) τον καπιτάν ΚονΚωστή ,για την διαδρομή που μαγείρεψε (κι ας μην ήταν αρκούντως πικάντικη με μπαχαρικά δυσκολιών αυτή τη φορα)

Ηταν μιά ακόμα όμορφη μέρα ,μιά όμορφη βόλτα ,παρέα με ανθρώπους που ανασαίνουν μεσα απο την μοτο-κίνηση.

Αυτός ήταν και είναι πάντα ο λόγος ,για τον οποίον άνθρωποι άγνωστοι μεταξύ τους ,με διαφορετικούς χαρακτήρες ,διαφορετικό τρόπο ζωής ,διαφορετικά κοινωνικά-επαγγελματικά-βιοτικά επίπεδα ,αίφνης ενώνονται μαγικά ,μέσω της αγάπης τους για τον (ανεξαρτήτως εδάφους) μοτοσυκλετισμό ,σχηματίζοντας αυτόματα μια παρέα.

Το μεγάλο κονβόϋ στα βουνά ,δημιουργούσε ανα πάσα στιγμή μιά θετική δυναμική ενέργεια ,αισθητή σε όλους (φαντάζομαι).

Στην συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια ,ο μεγάλος αριθμός συμμετεχόντων ,σε συνδιασμό με την για πρώτη φορά συμπόρευση πολλών απο εμάς ,δημιούργησε κάποιους αρχικούς προβληματισμούς ,και κάποια παραπάνω ενασχόληση (κάποιων) ,ωστε να προβλεφθούν (αφανώς) καταστάσεις οι οποίες θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα στην διεξαγωγή της βόλτας ,καθώς κ πρόβλεψη ώστε να αντιμετωπιστούν άμεσα ,τα όποια πιθανά προβλήματα.

Θεωρώ οτι το πετύχαμε στο 95%.

Για να συμβεί όμως αυτό ,κάποιοι άφησαν σε 2η μοίρα την οδηγική ευχαρίστησή τους ,προσφερόμενοι εθελοντικά-αυτοβούλως-κ με ανιδιοτέλεια ,παίρνοντας πάνω τους κάποιες ευθύνες ,κ σηκώνοντας μέρος του βάρους της ομαλής διεξαγωγής αυτής της βόλτας.

Εδώ λοιπόν θέλω να ευχαριστήσω τον Λευκάδιο κ τον Donkeynator ,για την καθοριστική συμβολή τους στα μετόπισθεν.
Οπως επίσης κ τον Moniker ,o oποίος ,παρότι λίαν προσφάτως αφιχθείς στην παρέα ,έδειξε ιδιέταιρο ζήλο προσφοράς ,όπου κ όπως μπορούσε.
Να μην ξεχάσω κ τον ΣταμάτηΚΤΜ ,για το πιό γλήγορο ξεβράκωμα κ μπουγάδιασμα στα φτερά των μεγάλων ΚΤΜ.;)

Προσωπικά ,μου αρκεί που ΟΛΟΙ χαμογελούσαν ,κ που ΟΛΟΙ πήγαμε κ γυρίσαμε καλά κ ΟΡΘΙΟΙ.

Κυρίες & Κύριοι ,στις επόμενες. :friendship:
Χρωστάς κάτι βιδεο.....:waiting:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Χρωστάς κάτι βιδεο.....:waiting:
Ναι ρε "μάστορα" ,το ξέρω ,αλλά το πρωί τα φιλαράκια μου θέλουνε να τους μοντιφιάσω τα μηχανάκια τους ,κ τα βράδια κανονίζουνε καφέδες κ μπύρες.
Πόσα κομμάτια να γίνω για να τα προλάβω όλα.
Θέλουνε πολύ μαγείρεμα τα βίδεα ,γιατί είναι 14,5 giga...
Μόλις τα μαγειρέψω ,θα σας τα σερβίρω.
.
.
.
.
ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ να δώσω τα εύσημα κ τις ευχαριστίες μου σε gsmaniac & konkost για τα άψογα φωτορεπορτάζ τους. :friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μπράβο ρε παιδιά! Μακάρι να μπει έτσι και η καινούργια η χρονιά!
Ωπα Κώστα ,όλα κι όλα ,εγώ "σκούπα γενικής" με το έμπα της χρονιάς δεν κάνω...
...γιατί μετά θα με πάει όλη η χρονιά "σκουπίζοντας". :wacky:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Να ευχαριστήσω επίσης (για άλλη μιά φορά) τον καπιτάν ΚονΚωστή ,για την διαδρομή που μαγείρεψε (κι ας μην ήταν αρκούντως πικάντικη με μπαχαρικά δυσκολιών αυτή τη φορα)
Το chilli το εχει απαγορεψει ο γιατρος στους πουροντουρους, ποσω μαλλον για ενα "τραπεζι" που περιελαβε πολλους καινουργιους καλεσμενους. Παντως του ξεφυγε λιγο παραπανω πιπερακι σ'εκεινα τα 500μ πριν το καναλι της Βοιωτιας ;)

Ηταν μιά ακόμα όμορφη μέρα ,μιά όμορφη βόλτα ,παρέα με ανθρώπους που ανασαίνουν μεσα απο την μοτο-κίνηση.

Αυτός ήταν και είναι πάντα ο λόγος ,για τον οποίον άνθρωποι άγνωστοι μεταξύ τους ,με διαφορετικούς χαρακτήρες ,διαφορετικό τρόπο ζωής ,διαφορετικά κοινωνικά-επαγγελματικά-βιοτικά επίπεδα ,αίφνης ενώνονται μαγικά ,μέσω της αγάπης τους για τον (ανεξαρτήτως εδάφους) μοτοσυκλετισμό ,σχηματίζοντας αυτόματα μια παρέα.

Το μεγάλο κονβόϋ στα βουνά ,δημιουργούσε ανα πάσα στιγμή μιά θετική δυναμική ενέργεια ,αισθητή σε όλους (φαντάζομαι).
Κωστα ετσι ακριβως :ok: ειναι η μαγεια του μοτοσυκλετισμου και της συντροφικοτητας που αποπνεει :cool: Αλλα περα απ'αυτο, η μοτοπαρεα φανηκε ναχει και επιπλεον "κοινους παρονομαστες" και εδεσε καλυτερα απ'οτι θα φανταζοτανε και ο πλεον αισιοδοξος.

"2016 is gonna be a good year" παραφραζοντας ελαχιστα το 1921 των αγαπημενων Who :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παιδιά ένα έχω να πω: μπου-χου-χου-χου :arghh::arghh::arghh:

Τι να γίνει όμως, η ζωή έχει και κάποιες στιγμές που δεν σηκώνουν αναβολή! Οι φωτό μεταφέρουν το υπέροχο πνεύμα της πολυμελούς παρέας!

Ζήλεψα, χάρηκα.... τα συνηθισμένα συναισθήματα που με ακολουθούν όταν δεν έχω καταφέρει να ακολουθήσω! Από την παλιοπαρέα μου (βλ. PouroDur-ους) δεν περίμενα κάτι λιγότερο σε ότι αφορά τη φροντίδα που δείχνουν προς σύντροχους, είδα όμως από τις σελίδες που διάβασα εδώ πως και οι υπόλοιποι τέτοιοι είστε!

Ελίνα respect! :hailbig:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το παλικάρι ομορφόπαιδο! Το μπροστινό φτερό χάλια, χάλια, χάλια... :friend:

Αμέσως στον Καρέρ!

Αυτό:





ή αυτό:




στη χειρότερη αυτό (δεν το συνιστώ):

 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το παλικάρι ομορφόπαιδο! Το μπροστινό φτερό χάλια, χάλια, χάλια... :friend:

Αμέσως στον Καρέρ!
Πες τα ρε Στεφανε, αυτο το κοντο motard φτερο φαινεται σαν "κοντοπούτανο" :D :D (copyright Λευτερης-Leon). Τετοιο εχει βαλει κι'ο Konkost :rolleyes: Βαλτε ρε παιδια εντουρο φτερο να δειξει το μηχανακι και ας κουναει στα πολλα! :p
 
Reactions: STF

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραιος ο Κωστας! Πολυ ομορφο βιδεακι :cool::cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τιμημενα γηρατεια....
Ωραια περασαμε παντως. Και τα τακουνια ακομα πανω ειναι
 
Top Bottom