Εξερευνώντας την Κρήτη 22-23 Νοεμβριου

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Κι εμείς χαρήκαμε πολύ για τη γνωριμία yns και markas, η πορεία και τα τοπία ήταν απίστευτα, η παρέα καλή κι ελπίζω να τα ξαναπούμε και σε μεγαλύτερη παρέα!!! Ήταν η πρώτη βόλτα μου σε χώμα και είμαι σίγουρος ότι θα μου μείνει αξέχαστη..!!!
Μείνε συντονισμένος στο Advride και θα πετύχουμε ακόμα πολλές ευκαιρίες για καλές βόλτες. :)
 

Norick

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Παρις
Μοτό
KTM 990R / BMW HP2 / BMW F850 GS
Σήμερα παρόλο ότι βαριούμουν να βάλω μπότες θυμήθηκα μια διαδρομή που μου είχε πει ο @yns προς το βορειότερο μέρος της Κρήτης στο τμήμα Χερσονήσου Ροδοπού και τελικά άξιζε παρόλο που η μόνη παρέα ηταν οι κατσίκες.
Για μια ακόμα φορά το τοπίο τα σπάει κρίμα που δεν πήρα μαζί μου τη φωτογραφική :(


 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
εμας δε μας πηγατε απο εκει!!!!!
Παραπονιάρη μου εσύ...
Υπάρχουν τόσες πολλές διαδρομές που δεν ξέρει κανείς τι να πρωτοδιαλέξει! Όταν με το καλό μας ξανάρθετε κάτω θα σας πάμε από όπου θέλετε, δεχόμαστε παραγγελίες.
Πάντως, να το ξέρεις, μερικά κομμάτια στη διαδρομή που κάναμε δεν είναι ούτε για πρωτάρηδες ούτε για δικάβαλο. Ήταν κάπως πιο δύσκολα από την "Ανοιξιάτικη βόλτα στα Κρητικά βουνά". Εσύ βεβαίως δεν είσαι πρωτάρης και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα :)

Σήμερα παρόλο ότι βαριούμουν να βάλω μπότες θυμήθηκα μια διαδρομή που μου είχε πει ο @yns προς το βορειότερο μέρος της Κρήτης στο τμήμα Χερσονήσου Ροδοπού και τελικά άξιζε παρόλο που η μόνη παρέα ηταν οι κατσίκες.
Για μια ακόμα φορά το τοπίο τα σπάει κρίμα που δεν πήρα μαζί μου τη φωτογραφική :(


Μιας και έχεις "ιδιαίτερους" δεσμούς με Κρήτη, να ξαναβολτάρουμε να δεις και άλλες όμορφες διαδρομές
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Εγώ τον πήγα για καφέ :p



Αν μου το λέγανε τα καλοπαιδα από Ηράκλειο ότι έβγαινε η βόλτα χωρίς χωματινα θα πηγαινα :confused:

Κι εχασα τα Αστερουσια και την παρέα! :(
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Αν μου το λέγανε τα καλοπαιδα από Ηράκλειο ότι έβγαινε η βόλτα χωρίς χωματινα θα πηγαινα :confused:

Κι εχασα τα Αστερουσια και την παρέα! :(
Για να θέλει τακούνια μια χωμάτινη βόλτα πρέπει να έχει πολλή λάσπη.. και στα Αστερούσια συμβαίνει σπάνια... ;)
Όσο για τις φωτογραφίες μου... ε.. κάπου κόλλησαν στο ψήσιμο.. κάποια στιγμή θα ανέβουν όμως.. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Για να θέλει τακούνια μια χωμάτινη βόλτα πρέπει να έχει πολλή λάσπη.. και στα Αστερούσια συμβαίνει σπάνια... ;)
Όσο για τις φωτογραφίες μου... ε.. κάπου κόλλησαν στο ψήσιμο.. κάποια στιγμή θα ανέβουν όμως.. :)
Αφού δεν ήξερα καν ότι θα πάτε βόλτα ρεεεε τα Αστερουσια τα είδα τώρα! :cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τι λέτε, ν'ανεβάσω κι εγώ καμιά φωτογραφία σχεδόν ένα μήνα μετά την βόλτα; :oops::oops:

Για πάμε λοιπόν...
















 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ευτυχώς που έχουμε και εσένα να ξαναθυμόμαστε τις βόλτες που πήγαμε... κάποια στιγμή.
Κλασικά αργοπορημένος, κλασικά πανέμορφες φώτος!
 
Reactions: yns
Top Bottom