Εξωτερικό Μικρόφωνο & Τρίποδο φωτογραφικής

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για 34 usd συν μεταφορικα δεν νομιζω να πληρωσεις τελωνείο.
Μην το λες...
"Συγκεκριμένα, ταχυδρομικά αντικείμενα:
αξίας που δεν υπερβαίνει τα 22 € ή τα 45 € σε περίπτωση αποστολής μη–εμπορικού χαρακτήρα (από ιδιώτη σε ιδιώτη), απαλλάσσονται από δασμούς και ΦΠΑ.
αξίας από 22 € / 45 € έως 150 € απαλλάσσονται από εισαγωγικούς δασμούς αλλά υπόκεινται σε ΦΠΑ.
αξίας 150€ και άνω υπόκεινται σε ΦΠΑ και δασμούς, ανάλογα με τη στατιστική αξία τους και τη δασμολογική τους κατάταξη"
Πηγή: ΕΛΤΑ > Ιδιώτες > Αλληλογραφία & Δέματα > Εκτελωνισμός
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τι διαφορες έχει το LCN 2525 από το LCN 2667...?
Στο παρακάτω λινκ μάλλον γλυτώνεις το τελωνείο και παίζεις και με την τιμή... ;)
Η διαφορά είναι στο καπάκι της μπαταρίας.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Μην το λες...
"Συγκεκριμένα, ταχυδρομικά αντικείμενα:
αξίας που δεν υπερβαίνει τα 22 € ή τα 45 € σε περίπτωση αποστολής μη–εμπορικού χαρακτήρα (από ιδιώτη σε ιδιώτη), απαλλάσσονται από δασμούς και ΦΠΑ.
αξίας από 22 € / 45 € έως 150 € απαλλάσσονται από εισαγωγικούς δασμούς αλλά υπόκεινται σε ΦΠΑ.
αξίας 150€ και άνω υπόκεινται σε ΦΠΑ και δασμούς, ανάλογα με τη στατιστική αξία τους και τη δασμολογική τους κατάταξη"
Πηγή: ΕΛΤΑ > Ιδιώτες > Αλληλογραφία & Δέματα > Εκτελωνισμός
Βαζει 10 usd μεταφορικα για ελλαδα οποτε συνολο βγαινει 35ε. Αρα δεν πληρώνει. Οχι?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για 34 usd συν μεταφορικα δεν νομιζω να πληρωσεις τελωνείο.
Δυστυχώς είναι όπως τα λέει ο thenos . Στην προσπάθεια τους να ανακόψουν τις εισαγωγές από Κίνα έχουν πάει το όριο στα 22 ευρώ!!! :(
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βαζει 10 usd μεταφορικα για ελλαδα οποτε συνολο βγαινει 35ε. Αρα δεν πληρώνει. Οχι?
Μετράνε και τα μεταφορικά στο συνολικό ποσό. Μιλάμε για τσακάλια όχι αστεία :hungover::laugh:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Μετράνε και τα μεταφορικά στο συνολικό ποσό. Μιλάμε για τσακάλια όχι αστεία :hungover::laugh:
Παλαβομαρες... Γαλλια μεχρι κσι 150 usd δεν εχω πληρωσει φπα. Αμα δεν βιαζεσαι κανω μια δοκιμη να το παρω απο εδω και καπως θα ερθει ελλαδα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βαζει 10 usd μεταφορικα για ελλαδα οποτε συνολο βγαινει 35ε. Αρα δεν πληρώνει. Οχι?
Εάν ήταν από ιδιώτη σε ιδιώτη μάλλον όχι.
Εδώ όμως πρόκειται για κατάστημα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Παλαβομαρες... Γαλλια μεχρι κσι 150 usd δεν εχω πληρωσει φπα. Αμα δεν βιαζεσαι κανω μια δοκιμη να το παρω απο εδω και καπως θα ερθει ελλαδα...
Και μόνο που το λες σε ευχαριστώ σαν να έγινε ήδη!!! Δεν το βιάζομαι, απλά μην σε βάζω σε μπελά
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ένα αντίστοιχο από Ευρώπη :

Ευχαριστώ Σπύρο, δεν το ήξερα αυτό.

Βρήκα και το smallring εδω, αλλά δεν έχει Αγγλικά, και βγαίνει 40 ευρώ με το Brutto. Τι στα κομμάτια είναι τώρα το Brutto ΦΠΑ στα Γερμανικά ?! :laugh:

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βασικά το βρήκα και εδώ αλλά δεν ξέρω το site και για κάποιο λόγο δεν μου γεμίζει το μάτι. Το ξέρει κάποιος, έχετε κάνει αγορά από εκεί;

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ Σπύρο, δεν το ήξερα αυτό.

Βρήκα και το smallring εδω, αλλά δεν έχει Αγγλικά, και βγαίνει 40 ευρώ με το Brutto. Τι στα κομμάτια είναι τώρα το Brutto ΦΠΑ στα Γερμανικά ?! :laugh:

Το Brutto είναι με ΦΠΑ , netto χωρίς... ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βασικά το βρήκα και εδώ αλλά δεν ξέρω το site και για κάποιο λόγο δεν μου γεμίζει το μάτι. Το ξέρει κάποιος, έχετε κάνει αγορά από εκεί;

Χωρίς δασμούς υπόσχεται και δωρεάν αποστολή...:thumbsdown:
Σίγουρα αποστολή από Κίνα πάντως...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ευχαριστώ Σπύρο, δεν το ήξερα αυτό.

Βρήκα και το smallring εδω, αλλά δεν έχει Αγγλικά, και βγαίνει 40 ευρώ με το Brutto. Τι στα κομμάτια είναι τώρα το Brutto ΦΠΑ στα Γερμανικά ?! :laugh:

Νομιζω πως ειναι business to business το eshop αυτο. Οποτε Brutto ειναι η τιμη λιανικής με φπα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μόλις παρέλαβα το μικρόφωνο της Rode. Αγορά από Νάκας και παράδοση σήμερα Κυριακή, το έφερε ένας τύπος με ταξί!!!

Θα γράψω εντυπώσεις από τις δοκιμές


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Με γειες!

Τα ταξί έχουν επιστρατευτεί ως courier κυρίως για αποστολές δεμάτων μέσω Γενικής Ταχυδρομικής που δεν μπορεί να καλύψει την ζήτηση.
Ευχαριστώ Σωκράτη, για τα ταξί δεν το ήξερα, αλλά με φίλο που μιλούσα είχε πάρει και εκείνος παραγγελία την προηγούμενη εβδομάδα από ταρίφα.

Έχω ξεκινήσει τις δοκιμές αλλά μερικές φορές απορώ με την λογική των εταιρειών. Έχεις δώσει ένα σωρό λεφτά για μια σύγχρονη μηχανή που κάνει παπάδες με ένα σορό λειτουργίες κουμπιά και θύρες και δεν βάζεις μια είσοδο ακουστικών να μπορείς να ελέγχεις την ηχογράφηση απευθείας?!?! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως σκέφτονται
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Top Bottom