Εορταστική πουροντουράδα 20/12/2015

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θα χρειαστεί να βάλουμε υψηλή πτέρυγα εμπρός? o_O
Oχι απαραίτητα.
Ειδικά αν έχεις κάνει την πατέντα με τους αποστάτες κ το'χεις σηκώσει λίγο το μαμά ,θα'σαι μιά χαρά.
Τώρα ,αν βρούμε κάτι το υπερβολικό κ στομώσει το φτερό ,το βγάζεις επι τόπου.
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Oχι απαραίτητα.
Ειδικά αν έχεις κάνει την πατέντα με τους αποστάτες κ το'χεις σηκώσει λίγο το μαμά ,θα'σαι μιά χαρά.
Τώρα ,αν βρούμε κάτι το υπερβολικό κ στομώσει το φτερό ,το βγάζεις επι τόπου.
Η πατέντα με τους αποστάτες λειτουργεί? Διότι το σκέφτηκα αλλά το συμπέρασμα ήταν πως
  1. Δε θα ηταν σταθερό. Θα επαιζε δεξια αριστερα παράλληλα προς τον άξονα του τροχού
  2. Η ύπαρξη της γέφυρας από κάτω θα λειτουργεί οπως η ξυστρα στους οδοστρωτηρες και θα στέλνει την εξέχουσα λασπη ψηλα στο φτερό και παλι
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Η πατέντα με τους αποστάτες λειτουργεί? Διότι το σκέφτηκα αλλά το συμπέρασμα ήταν πως
  1. Δε θα ηταν σταθερό. Θα επαιζε δεξια αριστερα παράλληλα προς τον άξονα του τροχού
  2. Η ύπαρξη της γέφυρας από κάτω θα λειτουργεί οπως η ξυστρα στους οδοστρωτηρες και θα στέλνει την εξέχουσα λασπη ψηλα στο φτερό και παλι
Εχω σηκωσει το δικο μου φτερο με αποστατες, δωρο του φιλτατου kordix (θενκς παλι Κωστα :ok:) που ειχε βαλει τους ιδιους στο δικο του Αφρικα. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα σταθεροτητας, η υπαρξη της γεφυρας δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα το φτερο σαφως στομωνει λιγοτερο ευκολα απ'οτι στη μαμα θεση. Βεβαια οταν η λασπη ειναι πηλος που "χτιζεται" γυρω απο τη ροδα, τοτε θελει ψηλο φτερο. Γι'αυτο το λογο εχω παρει ψηλο φτερο αλλα δεν τοχω ακομη βαλει πανω. Δεν νομιζω να χρειαστει στην Χρστουγεννιατικη πουροντουραδα, εχουμε ξαναπαει χειμωνα σ'αυτα τα μερη και εχει λασπη αλλα δεν ειναι τετοια που να δημιουργει προβλημα σε χαμηλοφτερα, ιδιως αν εχουν χωματινα λαστιχα καθως βοηθαει και αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ανεμος

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Αμήχανος
ex BMW F650GS, KTM 640 prestige
one more

1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Kaf - F650GS (single)
11. Λεωνίδας - GS1150adv
12. Giorgopro -KTM640Adv
13. Vaelsod - XR250Baja
14. surikenjim - CRΕ230F
15. Μητσάρας - ΧΤΖ660
16. est - XLV650
17. Donkeynator - NX650
18.Λευκάδιος -NX650
19. Ανεμος - BMW F650 Dakar
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
δεν δηλώνω ακόμα γιατί έχω κάτι "εκκρεμότητες" ... αλλά κι εγώ με την χοντρή θα έρθω :D
να ερθεις.... θα μιλησουμε σοβαρα σε αυτή την βολτα!!!:wacky:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παίδες τελικά το πιθανότερο είναι να μη μπορέσω να έρθω στην επετειακή PouroDurada του XLgeorge. Αφήνω ένα παράθυρο ανοικτό όμως και ελπίζω η θεία κολοφαρδεία να βοηθήσει και να τα καταφέρω τη τελευταία στιγμή! Εννοείτε αν έρθω αυτό θα είναι με τον Teneke μου!

Αυτό το Σάββατο όμως θα είμαι παρών κανονικότατα για τα Γεράνεια!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ακυρο απο μενα δυστυχως για λογους που εγραψα και στο αλλο θεμα(τροχαια-προστιμο-διπλωμα) οποτε,καλα να περασετε..
τα λεμε στις επομενες..
φερτε μου μισο κιλο λασπη βουνησια αμα θελετε να ξεχαστω μεχρι την επομενη
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ακυρο απο μενα δυστυχως για λογους που εγραψα και στο αλλο θεμα(τροχαια-προστιμο-διπλωμα) οποτε,καλα να περασετε..
τα λεμε στις επομενες..
φερτε μου μισο κιλο λασπη βουνησια αμα θελετε να ξεχαστω μεχρι την επομενη
Kρίμα για τη στραβή ρε φίλε.
Οσο για το δίπλωμα ,απο την επόμενη εβδομάδα τα επιστρέφουν όλα πρόωρα για τις γιορτές.
Για δες το.

Τη λάσπη σε σακκούλα ή σε σπρέϋ την θέλεις...; :D
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
για τα διπλωματα ολο ετσι λενε κ ολο ακυρα τρωω..αστα εχω ξενερωσει..θα παω απο βδομαδα να κανω ενσταση και βλεπουμε..
αν κ απ οτι μαθαινω ο δικας εκει ειναι "αδεκαστος"...
επισης ξεκιναω αγωνα μονος μου,οποιον μπατσο βλεπω να μιλαει στο κιν ενω οδηγαει θα μανουριαζω πολυ ασχημα...μπεσα τωρα...
τη λασπη σε σακουλα ρε συ..τι ειμαστε τπτ φλωροι να την θελουμε σε σπρεητ?!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν και πλεον ειμαστε οφτοπικ και πολυ μαλιστα δεν κρατιεμαι, θα το πω
Δηλαδη οταν κραζουμε τους αλλους που μιλανε στο κινητο και ειναι "οδηγω και σε σκεφτομαι" εχουμε δικιο και οταν μας γραφουν για την ιδια παραβαση νοιωθουμε αδικημενοι?
Απλο ειναι ρε παιδια σταματαμε στην ακρη και μιλαμε αν θελουμε με τις ωρες με τον φιλο, την γυναικα, την γκομενα,...τον πελατη
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Αν προλάβω να βρω ένα πίσω Karoo3 μέσα στη βδομάδα θα δηλώσω (εκτός άλλου απροόπτου) συμμετοχή (αν χοράω)!
Θα είναι αυθημερόν η βόλτα;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν προλάβω να βρω ένα πίσω Karoo3 μέσα στη βδομάδα θα δηλώσω (εκτός άλλου απροόπτου) συμμετοχή (αν χοράω)!
Θα είναι αυθημερόν η βόλτα;
Η βόλτα θα είναι ημερήσια και ψιλοκαταδρομικη.......αν έχω καταλάβει καλα:rolleyes:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Λοιπον, επειδη εχουμε μπει σημερα στην εβδομαδα της εορταστικης πουροντουραδας (καλη βδομαδα λοιπον με καλυτερη ακομα την επομενη Κυριακη :cool:), ενημερωνω την λιστα:

1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Kaf - F650GS (single)
11. Λεωνίδας - GS1150adv
12. Giorgopro - KTM640Adv
13. Vaelsod - XR250Baja
14. surikenjim - CRΕ230F
15. Μητσάρας - ΧΤΖ660
15. est - XLV650
15. Donkeynator - NX650
17.Λευκάδιος - NX650
18. Ανεμος - BMW F650 Dakar

Θα παρακαλουσα να κοιταξετε προσεκτικα τη λιστα και οποιος δεν θα μπορεσει ναρθει να το πει. Επισης αν υπαρχει καποιος που δεν ειναι στη λιστα και ειναι σιγουρος οτι θαρθει, να δηλωσει συμμετοχη. Ειναι καλο να ξερουμε ποιοι ακριβως θα ερθουν ωστε να ανταλλαξουμε και κανενα κινητο με πμ για την περιπτωση που χαθουμε κλπ.

Καθως επισης θα παιξει και εορταστικο γευμα, κατα πασα πιθανοτητα στην Αρβανιτσα, αν καποιος ΔΕΝ θα μεινει για το γευμα να το πει. Πρεπει να ξερουμε ενα σχετικα ακριβη αριθμο ωστε να κλεισουμε τραπεζι απο πριν.

Οπως εχουνε γραψει οι Γατος και Κονκωστης πιο πανω, χωματινα λαστιχα ειναι απαραιτητα γιατι ειναι πολυ πιθανο να βρουμε αρκετες λασπες αλλα και για αυξημενη ασφαλεια για τα "χοντρα" μηχανακια στο χωμα γενικοτερα. Επισης ειναι απαραιτητος ο εξοπλισμος αναβατη (μποτες, επιγονατιδες, μπουφαν με καταλληλη προστασια, γαντια). Στην επιστροφη το βραδυ απο Θηβα/Εθνικη μαλλον θα κανει κρυο, οποτε κανονιστε για καταλληλη επιπλεον ενδυση.

Επισης ισχυουν οι κλασικοι κανονες μοτο-εξορμησης σε κομβοϊ, σε διασταυρωσεις κανονιζουμε ωστε να υπαρχει οπτικη επαφη με τον επομενο πριν στριψουμε και αν οχι, σταματαμε και περιμενουμε - οποτε ο προηγουμενος που ισως περιμενε μπορει να φυγει. Και φυσικα δεν προσπερναμε ποτε τον πλοηγο. Καποιοι θα αναλαβουν επισης ρολο σκουπας κατα τα κλασικα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Kaf - F650GS (single)
11. Λεωνίδας - GS1150adv
12. Giorgopro -KTM640Adv
13. Vaelsod - XR250Baja
14. surikenjim - CRΕ230F
15. pan315501 - XLV650 . . . . . .(άλλαξε τον γρίφο κ κάντο ΤΑkis ρε φίλε να το θυμόμαστε);)
16. est - XLV650
17. Donkeynator - NX650
18.Λευκάδιος -NX650
19. Ανεμος - BMW F650 Dakar
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
]1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Kaf - F650GS (single)
11. Λεωνίδας - GS1150adv
12. Giorgopro -KTM640Adv
13. Vaelsod - XR250Baja
14. surikenjim - CRΕ230F
15. pan315501 - XLV650 . . . . . .(άλλαξε τον γρίφο κ κάντο ΤΑkis ρε φίλε να το θυμόμαστε);)
16. est - XLV650
17. Donkeynator - NX650
18.Λευκάδιος -NX650
19. Ανεμος - BMW F650 Dakar
20.staga 1200..-gs1200

Βρήκαμε και την σκουπα...:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μήπως υπάρχει και η διαδρομη, για να δώσουμε ραντεβού με κάποιους που θα έρθουν από βόρεια. ......Μην τους κατεβάζουμε στα περίπτερα, γιατί είναι κάποιας ηλικιας:p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μήπως υπάρχει και η διαδρομη, για να δώσουμε ραντεβού με κάποιους που θα έρθουν από βόρεια. ......Μην τους κατεβάζουμε στα περίπτερα, γιατί είναι κάποιας ηλικιας:p
Εντός των ημερών θα αναρτηθεί (στο περίπου) από τον καπετάν-ΚονΚωστή.
ΚΑΙ
Θα γίνει προσπάθεια το ραντεβού εκκίνησης να είναι πρός τα Βόρεια Προάστια.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εγω δεν θα ειμαι στο γευμα.
Θα ειμαι μαζι σας εως της 15:30 περιπου, που θα επιστρεψω απο επαρχιακους δρομους.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom