Επειδή δεν είναι όλα ρόδινα...

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Με αυτό το σκεπτικό, παντού συμβαίνουν τα πάντα. Η συχνότητα αλλάζει μόνο
H πιθανότητα θα έλεγα. Αυξάνονται ή μειώνονται οι πιθανότητες βάση κοινωνικού - πολιτισμικού - πληθυσμιακού - πολιτικού υποβάθρου. Πολύ περισσότερες οι πιθανότητες να πέσεις θύμα επίθεσης σαν τουρίστας στην Βραζιλία, στην Ινδία, στο Μεξικό, στον Ισημερινό, λιγότερες στην Ισπανία, Ιταλία, Ελλάδα, Μάλτα, παρόλα αυτά υπαρκτές.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
H πιθανότητα θα έλεγα. Αυξάνονται ή μειώνονται οι πιθανότητες βάση κοινωνικού - πολιτισμικού - πληθυσμιακού - πολιτικού υποβάθρου. Πολύ περισσότερες οι πιθανότητες να πέσεις θύμα επίθεσης σαν τουρίστας στην Βραζιλία, στην Ινδία, στο Μεξικό, στον Ισημερινό, λιγότερες στην Ισπανία, Ιταλία, Ελλάδα, Μάλτα, παρόλα αυτά υπαρκτές.
φίλε μου αυγοτάραχε
ο βιασμός κρύβει μέσα του πολύ.... Κοινωνιολογία.

Τα σεξιστικά σχόλια στη βουλή πχ δεν τα έκαναν στην Κεφαλογιάννη, στη Μακρή τα έκαναν !
Η πιθανότητα λοιπόν δεν αυξάνεται ανάλογα της χώρας που πας αλλά ανάλογα με την κοινωνική σου τάξη
Δηλαδή αν η κοπέλα ήταν στο Χίλτον στο Δελχί δεν θα είχε πάθει τίποτα.
Τι να λέμε τώρα?
Όπου φτωχός κι η μοίρα του
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Απ τη φωτογραφία υποθέτω ότι θα πάμε σε ανώτερες μορφές πάλης
Π... μπάλα και τραμπάλα που έλεγε και ο ΝΚΤR
(OY OY OY)

Αυτός που κρατάει το σκοινί είναι κεντρικό πρόσωπο πάντως
Αντιμετωπίζει το φακό με το θράσος του γενικού γαμ...
Η αναφορά στο θρήσκευμα είναι πολύ άσχημη
Κανονικά αυτό το σχοινί πρέπει να περαστει στους λαιμους τους..extreme conditions demand extreme responses
 
Τελευταία επεξεργασία:

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
φίλε μου αυγοτάραχε
ο βιασμός κρύβει μέσα του πολύ.... Κοινωνιολογία.

Τα σεξιστικά σχόλια στη βουλή πχ δεν τα έκαναν στην Κεφαλογιάννη, στη Μακρή τα έκαναν !
Η πιθανότητα λοιπόν δεν αυξάνεται ανάλογα της χώρας που πας αλλά ανάλογα με την κοινωνική σου τάξη
Δηλαδή αν η κοπέλα ήταν στο Χίλτον στο Δελχί δεν θα είχε πάθει τίποτα.
Τι να λέμε τώρα?
Όπου φτωχός κι η μοίρα του
Δεν διαφωνώ, αλλά αυτό που θέτεις είναι μία άλλη διάσταση στο θέμα. Απλώς για την Ινδία, επειδή είναι ένας ορισμός - ομπρέλα για 29 πολύ διαφορετικά μεταξύ τους κρατίδια, εξετάζουμε το κάθε ένα με διαφορετικούς όρους. Είναι κάτι ανάλογο με το να κατηγορούμε όλη την Ευρώπη για ένα έγκλημα που έγινε σε μία περιθωριοποιημένη περιοχή της Αυστρίας.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω πάει στην Ινδία πολλές φορές (ξεχνάω πόσες) και έχω συνεργαστεί με μεγάλη ποικιλία ανθρώπων και στην Ανατολική και στη Δυτική όχθη. Είναι ένας λαός που μεταξύ άλλων έχει τεράστια ιστορία, πιο μεγάλη και ουσιώδη από την Ελληνική, η οποία όμως αποτελεί φάντασμα του παρελθόντος και η παρούσα κατάσταση της χώρας ουδεμία σχέση έχει με το παρελθόν της, παρόλα αυτά όμως οι Ινδοί την μαθαίνουν και την εξυμνούν όπως ακριβώς και εμείς την αρχαία ελληνική γραμματεία. (Μάλιστα μια από τις παραδόσεις τους - Βέδες / Βεδική Παράδοση / Bhagavad Gita - είναι η πρώτη που μίλησε για κοσμολογία και κοσμολογικά γεγονότα χιλιάδες χρόνια πριν από τους δικούς μας προσωκρατικούς φιλοσόφους).

Ωστόσο τίποτα δε θυμίζει λαό ο οποίος έχει σχέση με το παρελθόν του, όπως ακριβώς και εμείς. Υποφέρουν από μεγάλη φτώχια και εξαθλίωση και γενικά έχουν κάποιες αντιλήψεις οι οποίες είναι ακραίες ιδιαίτερα σε ενστικτώδη χαρακτηριστικά όπως σεξουαλικές πράξεις (γκουγλάρετε να δείτε τι ισχύει σχετικά με την παιδεραστία στην Ινδία). Προσωπικά δε μου κάνει έκπληξη το περιστατικό της επίθεσης και βιασμού του ζευγαριού, είναι συχνό φαινόμενο στην Ινδία, μάλιστα νομίζω πως υψηλότερο ποσοστό έχουν σε βιασμούς ανηλίκων (αγόρι ή κορίτσι) παρά σε γυναίκες.

Το αστείο είναι ότι έχουν τεράστια έπαρση για τον πολιτισμό τους, θεωρούν τον εαυτό τους καλύτερο από άλλους λαούς σε πολλά πράγματα, καυχιούνται ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού της Ινδίας είναι μορφωμένο και γενικά κατατάσσουν τη φυλή τους σε πολύ υψηλό επίπεδο, πολύ υψηλότερο από τους Ευρωπαίους.
Βέβαια μια ματιά στις συνθήκες διαβίωσης τους είναι ικανή να αναιρέσει όλα τα παραπάνω και απορεί κανείς πως δεν έχουν εξαφανιστεί από προσώπου γης.



















Ο δεξιά είμαι :p

 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ο δεξιά είμαι :p
:roflmao::roflmao:Ελα ρε Γιάννη και ειχα μπερδευτεί ποιος απο τους δύο να ειναι ο Aldebaran.Μπερδεύει αν δεν εισαι παρατηρητικος. Ειναι και αυτο το πορτοκαλί... λες αυτος θα είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Έχω πάει στην Ινδία πολλές φορές (ξεχνάω πόσες) και έχω συνεργαστεί με μεγάλη ποικιλία ανθρώπων και στην Ανατολική και στη Δυτική όχθη. Είναι ένας λαός που μεταξύ άλλων έχει τεράστια ιστορία, πιο μεγάλη και ουσιώδη από την Ελληνική, η οποία όμως αποτελεί φάντασμα του παρελθόντος και η παρούσα κατάσταση της χώρας ουδεμία σχέση έχει με το παρελθόν της, παρόλα αυτά όμως οι Ινδοί την μαθαίνουν και την εξυμνούν όπως ακριβώς και εμείς την αρχαία ελληνική γραμματεία. (Μάλιστα μια από τις παραδόσεις τους - Βέδες / Βεδική Παράδοση / Bhagavad Gita - είναι η πρώτη που μίλησε για κοσμολογία και κοσμολογικά γεγονότα χιλιάδες χρόνια πριν από τους δικούς μας προσωκρατικούς φιλοσόφους).

Ωστόσο τίποτα δε θυμίζει λαό ο οποίος έχει σχέση με το παρελθόν του, όπως ακριβώς και εμείς. Υποφέρουν από μεγάλη φτώχια και εξαθλίωση και γενικά έχουν κάποιες αντιλήψεις οι οποίες είναι ακραίες ιδιαίτερα σε ενστικτώδη χαρακτηριστικά όπως σεξουαλικές πράξεις (γκουγλάρετε να δείτε τι ισχύει σχετικά με την παιδεραστία στην Ινδία). Προσωπικά δε μου κάνει έκπληξη το περιστατικό της επίθεσης και βιασμού του ζευγαριού, είναι συχνό φαινόμενο στην Ινδία, μάλιστα νομίζω πως υψηλότερο ποσοστό έχουν σε βιασμούς ανηλίκων (αγόρι ή κορίτσι) παρά σε γυναίκες.

Το αστείο είναι ότι έχουν τεράστια έπαρση για τον πολιτισμό τους, θεωρούν τον εαυτό τους καλύτερο από άλλους λαούς σε πολλά πράγματα, καυχιούνται ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού της Ινδίας είναι μορφωμένο και γενικά κατατάσσουν τη φυλή τους σε πολύ υψηλό επίπεδο, πολύ υψηλότερο από τους Ευρωπαίους.
Βέβαια μια ματιά στις συνθήκες διαβίωσης τους είναι ικανή να αναιρέσει όλα τα παραπάνω και απορεί κανείς πως δεν έχουν εξαφανιστεί από προσώπου γης.



















Ο δεξιά είμαι :p

Ρε φιλε κλαίω απο τα γελια με τον KTMα δίπλα σου και με τους αλλους τρεις που ειναι σαν τις κατσαρίδες ανασκελα, καλά πως κοιμούνται έτσι?
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Θα μπορούσαμε να γραψουμε σεντόνια για διαφορές κουλτούρας μεταξύ χωρών, όμως ξεφεύγουμε από το θέμα, που είναι τι μπορεί να τυχει σε ταξίδια και ότι όλα δεν είναι όσο ρόδινα θα θέλαμε να είναι....

Υπάρχουν και τα απρόσμενα που σου τυχαίνουν την χειρότερη στιγμή...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Έχω πάει στην Ινδία πολλές φορές (ξεχνάω πόσες) και έχω συνεργαστεί με μεγάλη ποικιλία ανθρώπων και στην Ανατολική και στη Δυτική όχθη. Είναι ένας λαός που μεταξύ άλλων έχει τεράστια ιστορία, πιο μεγάλη και ουσιώδη από την Ελληνική, η οποία όμως αποτελεί φάντασμα του παρελθόντος και η παρούσα κατάσταση της χώρας ουδεμία σχέση έχει με το παρελθόν της, παρόλα αυτά όμως οι Ινδοί την μαθαίνουν και την εξυμνούν όπως ακριβώς και εμείς την αρχαία ελληνική γραμματεία. (Μάλιστα μια από τις παραδόσεις τους - Βέδες / Βεδική Παράδοση / Bhagavad Gita - είναι η πρώτη που μίλησε για κοσμολογία και κοσμολογικά γεγονότα χιλιάδες χρόνια πριν από τους δικούς μας προσωκρατικούς φιλοσόφους).

Ωστόσο τίποτα δε θυμίζει λαό ο οποίος έχει σχέση με το παρελθόν του, όπως ακριβώς και εμείς. Υποφέρουν από μεγάλη φτώχια και εξαθλίωση και γενικά έχουν κάποιες αντιλήψεις οι οποίες είναι ακραίες ιδιαίτερα σε ενστικτώδη χαρακτηριστικά όπως σεξουαλικές πράξεις (γκουγλάρετε να δείτε τι ισχύει σχετικά με την παιδεραστία στην Ινδία). Προσωπικά δε μου κάνει έκπληξη το περιστατικό της επίθεσης και βιασμού του ζευγαριού, είναι συχνό φαινόμενο στην Ινδία, μάλιστα νομίζω πως υψηλότερο ποσοστό έχουν σε βιασμούς ανηλίκων (αγόρι ή κορίτσι) παρά σε γυναίκες.

Το αστείο είναι ότι έχουν τεράστια έπαρση για τον πολιτισμό τους, θεωρούν τον εαυτό τους καλύτερο από άλλους λαούς σε πολλά πράγματα, καυχιούνται ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού της Ινδίας είναι μορφωμένο και γενικά κατατάσσουν τη φυλή τους σε πολύ υψηλό επίπεδο, πολύ υψηλότερο από τους Ευρωπαίους.
Βέβαια μια ματιά στις συνθήκες διαβίωσης τους είναι ικανή να αναιρέσει όλα τα παραπάνω και απορεί κανείς πως δεν έχουν εξαφανιστεί από προσώπου γης.



















Ο δεξιά είμαι :p

Εγώ στην Ινδία δεν έχω πάει. Ότι έχω διαβάσει και ακούσει μόνο.

Έχω γνωρίσει όμως πολλά παιδιά που σπούδασαν Ευρώπη (καραλεφτάδες δηλαδή)
που έτρεμαν στην ιδέα της επιστροφής
Μιλούσαν για τη μέρα εκείνη και γυάλιζε το μάτι τους Πολλοί απ αυτούς δέχτηκαν δουλειές τζάμπα για να γλιτώσουν
από υποχρεωτικούς γάμους κλπ κλπ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε φιλε κλαίω απο τα γελια με τον KTMα δίπλα σου και με τους αλλους τρεις που ειναι σαν τις κατσαρίδες ανασκελα, καλά πως κοιμούνται έτσι?
Δεν παίρνουν χαμπάρι όπως να'ναι κοιμούνται αφού χτυπάνε 16αωρα δεν πάνε σπίτι τους.

Μια δόση ξελιμπάραμε στη ράδα 4 μέρες κοιμόντουσαν πάνω στα κάρβουνα κόντεψα να κλείσω δύο άτομα μέσα στο αμπάρι δεν τους πήρα χαμπάρι, μαύρο το κάρβουνο μαύροι κι αυτοί.
 
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
KLE-FTIS 500
Στην Ευρώπη του σήμερα απαλλάχθηκε βιαστής γιατί λέει το είχε στη κουλτούρα του η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Όταν αποφασίζεις να κάνεις κάτι έχεις αποδεχθεί ΟΛΑ τα πιθανά σενάρια...!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Στην Ευρώπη του σήμερα απαλλάχθηκε βιαστής γιατί λέει το είχε στη κουλτούρα του η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Όταν αποφασίζεις να κάνεις κάτι έχεις αποδεχθεί ΟΛΑ τα πιθανά σενάρια...!
Link?

Στην Ευρώπη (πλην Ισπανίας) είναι δύσκολο ν αποδείξεις το βιασμό.
Η γυναίκα πρέπει να πάει ιατροδικαστή επί τόπου και θ αναγκαστεί ν απαντήσει σ ερωτήσεις τύπου μπας κι είσαι ουτάνα τελικά?
Και δεν τα καταφέρνουν όλες.
Απόφαση γιατί το είχε στη κουλτούρα του δεν υπάρχει στο δυτικό κόσμο.
Σόρι αλλά μη λέμε κι ότι να ναι
(Τους αλλοδαπούς βιαστές τους πηδάμε στην Ελλάδα με συνοπτικές διαδικασίες, σε αντίθεση με κάτι πλούσιους ροδήτες που επεμβαίνει στη δίκη μέχρι και ο Σκέρτσος)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Στην Ευρώπη του σήμερα οι πλούσιοι βιαστές καταδικάζονται , αλλά μένουν εκτός φυλακής γιατί είναι γνωστό το χόμπι τους , άρα δεν κινδυνεύουν άλλα θύματα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Στην Ευρώπη του σήμερα οι πλούσιοι βιαστές καταδικάζονται , αλλά μένουν εκτός φυλακής γιατί είναι γνωστό το χόμπι τους , άρα δεν κινδυνεύουν άλλα θύματα.
Αν συμπεριλαμβάνεις στην Ευρώπη και την Ελλάδα, και ο βιαστής είναι φιλαράκι του πρωθυπουργού τότε ναι, δίκιο έχεις.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Στην Ευρώπη του σήμερα οι πλούσιοι βιαστές καταδικάζονται , αλλά μένουν εκτός φυλακής γιατί είναι γνωστό το χόμπι τους , άρα δεν κινδυνεύουν άλλα θύματα.
Έγραψα επάνω πως ο βιασμός είναι και ταξικός.
Οι πλούσιοι γενικά εξαιρούνται όλων των νόμων -----> Καπιταλισμό το λένε.
Δεν ανακαλύψαμε και ζεστό νερό δηλαδή!
:cool:
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Μπα μη το λες αυτο συντροφε..και στο σοσιαλισμο για μια χουφτα ρεβιθια τις πηδαγαν τις γυναικες οι αλλοι ..... Η λυση ειναι αυτο που ειπε και ο γενικος γραμματεας...Αυτος ειπε για sugar daddys. Εγω θα πω οτι ο μπαγασας βρηκε sugar Κομμα και τον ζει ουτε ενσημα εχει κολλησει ουτε τιποτα...Εσυ και εγω παρε τη μπαλα με την αλυσιδα στο ποδι και πηγαινε για δουλεια...Ειναι αυτο που λεμε αλλους μας επλασε και αλλους μας εκλασε.
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Έγραψα επάνω πως ο βιασμός είναι και ταξικός.
Οι πλούσιοι γενικά εξαιρούνται όλων των νόμων -----> Καπιταλισμό το λένε.
Δεν ανακαλύψαμε και ζεστό νερό δηλαδή!
:cool:
παντως στην αλβανια εαν δεν τα ειχες καλα με τους τοπικους συντροφους περναγες ζορια...Εσεις απο την ελλαδα που δεν τα ζησατε ξερετε να λετε αλλα καταντησατε τεμπεληδες και σας βαλαν τα γυαλια οι αλβανοι..
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Μπα μη το λες αυτο συντροφε..και στο σοσιαλισμο για μια χουφτα ρεβιθια τις πηδαγαν τις γυναικες οι αλλοι ..... Η λυση ειναι αυτο που ειπε και ο γενικος γραμματεας...Αυτος ειπε για sugar daddys. Εγω θα πω οτι ο μπαγασας βρηκε sugar Κομμα και τον ζει ουτε ενσημα εχει κολλησει ουτε τιποτα...Εσυ και εγω παρε τη μπαλα με την αλυσιδα στο ποδι και πηγαινε για δουλεια...Ειναι αυτο που λεμε αλλους μας επλασε και αλλους μας εκλασε.
Tην αυτοδιάθεση και τα δικαιώματα που είχαν οι γυναίκες στον υπαρκτό σοσιαλισμό στην Ελλάδα... Ούτε στο ύπνο τους δεν θα τη δουν ποτέ!
Κι αυτό δεν μου το είπε ο φίλος της γιαγιάς μου που ήταν εξόριστος στην ΕΣΣΔ
Ήμουν τρελός και παλαβός για μια Ανατολικογερμανίδα στα νιάτα μου και με μια Γιούγκα πιο μεγάλος
Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει γιατί στο κάτω κάτω ο υπαρκτός σοσιαλισμός.... Αυτοκτόνησε
και τώρα έχουμε μονόλογο.
υγ
δεν είμαι σύντροφος σου :cool:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
παντως στην αλβανια εαν δεν τα ειχες καλα με τους τοπικους συντροφους περναγες ζορια...Εσεις απο την ελλαδα που δεν τα ζησατε ξερετε να λετε αλλα καταντησατε τεμπεληδες και σας βαλαν τα γυαλια οι αλβανοι..
Εμένα φίλε μου τη μάνα μου τη λέγανε Τσάμη και την Αρβανιτιά δεν έχω κανένα πρόβλημα
Υποθέτω όμως ότι τώρα που η Αλβανία είναι 1η χώρα σε κατανάλωση κοκαΐνης οι άνθρωποι ζουν ευτυχείς χωρίς τους τοπικούς συντρόφους

Η Αλβανία πρώτη στον παγκόσμιο χάρτη της κοκαΐνης

Μήπως να πούμε και για τράφικιγκ?

Η μαφία θα είναι πάντα προτιμότερη


Τώρα για τεμπέληδες θα σε γελάσω....
Εγώ μια ζωή από 10ωρο και πάνω
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Tην αυτοδιάθεση και τα δικαιώματα που είχαν οι γυναίκες στον υπαρκτό σοσιαλισμό στην Ελλάδα... Ούτε στο ύπνο τους δεν θα τη δουν ποτέ!
Κι αυτό δεν μου το είπε ο φίλος της γιαγιάς μου που ήταν εξόριστος στην ΕΣΣΔ
Ήμουν τρελός και παλαβός για μια Ανατολικογερμανίδα στα νιάτα μου και με μια Γιούγκα πιο μεγάλος
Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει γιατί στο κάτω κάτω ο υπαρκτός σοσιαλισμός.... Αυτοκτόνησε
και τώρα έχουμε μονόλογο.
υγ
δεν είμαι σύντροφος σου :cool:
Εγω λεω τι εζησα στην αλβανια μεγαλωνοντας.Εσεις εδω στην ελλαδα ουτε τα περασατε...Οποτε πες μου για γερμανιδες...Μια χαρα εισαι λοιπον συνεχισε το παραμυθι σου ετσι και αλλιως τη πεινα και τη δυστυχια δεν τη ζησατε..Τουλαχιστον μη το λες και νομιζουν τιποτα παραδεισους ο κοσμος..Πουλα σοσιαλισμο με τις 2 μηχανες σου λοιπον οχι σε εμας που σας χτισαμε την ελλαδα απο το 90 και μετα.
 
Top Bottom