Επιλογή νέου αυτοκινήτου

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Φίλε ....αν δεν είναι προπέλα γκομενάκι γιοκ.
Έτσι έμαθα στα 56 μου εδώ μέσα.
Εγώ ξέρω πιτσιρικάδες με Tracer Και κάνα Tatto μαμ@νε και μεσήλικες φτασμένοι με τα Premium τρώνε τσόκαρο απ τη κυρία!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ ξέρω πιτσιρικάδες με Tracer Και κάνα Tatto μαμ@νε και μεσήλικες φτασμένοι με τα Premium τρώνε τσόκαρο απ τη κυρία!!
Άμα είσαι μικρός και με σαγιονάρα να καβαλάς θα πηδας.
Είναι η ηλικία .
Τώρα θέλει και το χεράκι στην τσέπη όπως προειπα
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγώ για ύπνο, για πήδημα, για μετακομίσεις (αν παίρνεις συχνά μεταθέσεις) και για τη μηχανή, προτείνω μία κλούβα.
Για ύπνο και για πήδημα θέλεις επιπλέον ένα στρώμα.
Επίσης βάζεις μέσα τη μηχανή σου και την πας όπου θέλεις.

 
Τελευταία επεξεργασία:

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Καλησπέρα,είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω νέο αυτοκίνητο και είμαι σε δίλημμα..γνώμονας είναι πάντα η οικονομία οπότε πάμε σε υβριδικο και μιας και η Τογιότα έχει παράδοση σε ένα χρόνο από τώρα έχω καταλήξει σε δύο επιλογές
Renault arkana full hybrid στα 34.000
Suzuki Vitara ήπια υβριδικό 4χ4 στα 27.000
Τι γνώμη έχετε για τη γαλλική εταιρεία;
Εμένα μου δώσανε αυτοκίνητο αντικατάσταση ένα vitara 1300 βενζινη hybrid αφού χάλασε το δικό μου..
Από γκάζι καλό είναι.
Από θόρυβο στα 120 ψάχνω να βρω ποιος ξέχασε ανοιχτό το παράθυρο, πολύ ενοχλητικό.
Σπο κατανάλωση στην εθνική αυτονομία 550 χλμ τραγικό.
Από τεχνολογίες έχει τα πάντα και δε μπορώ να το οδηγήσω, μου παίρνει το τιμόνι αν αλλάξω λωρίδα χωρίς φλας, όλο μπιπ μπιπ γιατί κάποιος με πλησίασε γιατί κάποιον πλησίασα εγώ, Άι σιχτιρ..
έχω συνηθίσει to diesel astra με 1000 χλμ αυτονομία και μου κσκοφαινετΑι..σαν αίσθηση πάντως που είναι ψηλό και για την πόλη καλό είναι..και για Κανα πεζοδρόμιο..μέχρι εκεί όμως..
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εμένα μου δώσανε αυτοκίνητο αντικατάσταση ένα vitara 1300 βενζινη hybrid αφού χάλασε το δικό μου..
Από γκάζι καλό είναι.
Από θόρυβο στα 120 ψάχνω να βρω ποιος ξέχασε ανοιχτό το παράθυρο, πολύ ενοχλητικό.
Σπο κατανάλωση στην εθνική αυτονομία 550 χλμ τραγικό.
Από τεχνολογίες έχει τα πάντα και δε μπορώ να το οδηγήσω, μου παίρνει το τιμόνι αν αλλάξω λωρίδα χωρίς φλας, όλο μπιπ μπιπ γιατί κάποιος με πλησίασε γιατί κάποιον πλησίασα εγώ, Άι σιχτιρ..
έχω συνηθίσει to diesel astra με 1000 χλμ αυτονομία και μου κσκοφαινετΑι..σαν αίσθηση πάντως που είναι ψηλό και για την πόλη καλό είναι..και για Κανα πεζοδρόμιο..μέχρι εκεί όμως..
Σαν το πετρέλαιο δεν έχει!
Έχω αυτή τη στιγμή εκτός του πασσατ (βενζινα ) και το corsa της κύρας (πετρέλαιο ) μιας που της δώσανε απ' τη δουλειά ένα auris για να μετακινείται.
Δεν υπάρχει η κατανάλωση που γράφει ,ειδικά αν το πας με τη δυναμική του .
Το θέμα είναι όπως το περιγράφεις ,νομίζω ότι κάτι έχει μείνει ανοιχτό ,στο δε αυτοκίνητοδρομο ,όταν το είχα πρωτοπορεί και πήγαινα Δράμα μια φορά την εβδομάδα ,έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε μια στάση στη μέση για να ξεπιαστω.
Βέβαια όλα αντισταθμίζονται στην μάνικα του βενζινάδικου ,εκεί πραγματικά τα ξεχνάς όλα.
Και κάπου πήρε το μάτι μου ότι τα πετρέλαια πήραν παράτα μέχρι το '30.
Αν βάλεις και στην εξίσωση τα χαμηλά σέρβις ,ναι ,αν κάνεις χιλιόμετρα το πετρέλαιο αποτελεί μονόδρομο
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αν κάποιος θέλει ικανό suv με κανονική ρεζέρβα ,που είναι απαραίτητη σε συνθήκες off road , νομίζω ότι το Dacia duster είναι μονόδρομος...
Εχω, εχω... :ll:
Από την άλλη ....με duster δεν έβγαλε γκομενάκι κανείς, να τα λέμε αυτά :D
Οχι, οχι...:(:mad:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Άμα είσαι μικρός και με σαγιονάρα να καβαλάς θα πηδας.
Είναι η ηλικία .
Τώρα θέλει και το χεράκι στην τσέπη όπως προειπα
Αυτες που πληρωνοντουσαν καπως τις λεγαμε...μου διαφευγει... :rolleyes:
Μετα παντρευτηκαμε...και ο,ποιος δεν πληρωνε, αρχισε να πληρωνει, οσο για το πηδημα ...:cautious:
Αστειευομαι, ετσι??? :secret::wacky:
 
Top Bottom