Επιχείρηση Μπάρμπαρα

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στους κυνηγούς πέτυχα έναν εξαιρετικό άνθρωπο του βουνού που είχε ανάψει το τζάκι και με κέρασε ζεστό κρασί και καφέ.

Αυτή τη φορά ήταν πιο εύκολη η διάσχιση γιατί δεν είχε παγώσει ακόμα το χιόνι. Αλλά είχε πολύ αέρα και μου έρχονταν δυνατές παγωμένες ρυπες που με ζορισαν λίγο.

Ξέχασα και τη μάσκα ο βλάκας και με θόλωνε το κράνος.

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ξέχασα να γράψω πως χτες έμεινα μόνος στο βουνό και μάλιστα είχα ξεχάσει να πάρω εργαλεία.

Έκανα δηλαδή 2 σημαντικά λάθη. Οπότε έσπρωξα αρκετά μέχρι ένα σημείο, κατέβηκα ως την Ευελπίδων στη Βάρη και ήρθε η γυναίκα με το τρέιλερ να με μαζέψει. (Τα ανταποδοτικά μετρα θα είναι βάρβαρα γ@μω τη Μπάρμπαρα μέσα).

Αν είχα εργαλεία θα το είχα φτιάξει σε 10 λεπτά. Απλά είχε ξεκουμπωσει μια φισα στον πολλαπλασιαστή. Το είδα πριν λίγο που το άνοιξα. Είχε φύγει το λευκό καλώδιο τόσο ώστε να μην δουλεύει . Μάτι ξεκάθαρα...

Οπότε χτες έζησα την απόλυτη περιπέτεια απ' όλες τις πλευρές.

 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είπα κι εγώ να δοκιμάσω τα Bridgestone Turanza μου :p και μέχρι Μαρούσι που ανέβηκα δεν έχει τίποτα. Ούτε καν μια αξιόλογη φωτό :cry:
 
Reactions: Noe

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Ρε γαμώτη, ήθελα και εγώ να βγω για φωτογραφίες και για την εμπειρία, αλλά πρέπει να ανέβω την ράμπα του γκαράζ (ανηφόρι καλό) και μετά να κατέβω τις κατηφόρες του δρόμου! Είναι τούμπα 100% :roflmao:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Είπα κι εγώ να δοκιμάσω τα Bridgestone Turanza μου :p και μέχρι Μαρούσι που ανέβηκα δεν έχει τίποτα. Ούτε καν μια αξιόλογη φωτό :cry:
Μπορείς να δοκιμάσεις τα όρια τους και τα δικά σου κάνοντας μια βόλτα στα στενά του Γέρακα. Έχει 20-30 πόντους πούδρα απάτητη.

Πρέπει να βγάλω το αμάξι από το γκαράζ και να το πάω 1 τετράγωνο πιο κάτω πριν ξαναχιονίσει και ανέβει το χιόνι πάνω από το προφυλακτήρα. Αν γίνει αυτό θα θέλουμε πάλι 5 μέρες για να μπορούμε να μετακινηθούμε

Μετά λέω να βγάλω και το μηχανάκι για μια βόλτα στο τετράγωνο. Λογικά τα Mitas E07+ θα τσουλάνε.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ο σύλλογος ορθοπεδικών εγκρίνει αυτό το ποστ
Ο σύλλογος ασφαλιστών υγείας όχι!
:ha

Είδα τις φωτογραφίες από Υμηττό και Γκιώνα και ζήλεψα. Λίγο χιόνι στην άσφαλτο είναι, τι μπορεί να πάει στραβά?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο σύλλογος ορθοπεδικών εγκρίνει αυτό το ποστ
Ε ναι

Προσοχή στην άσφαλτο ρε παιδιά. Στο χώμα σε τέτοιες περιπτώσεις έχει πολύ καλύτερη πρόσφυση και επιπλέον δεν έχει άλλα οχήματα. Κι αν γλυστρήσει ένα ιχ και φύγει ανεξέλεγκτα?
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Προφανώς και έκανα πλάκα. Βγήκα γιατί ΕΠΡΕΠΕ. Παρολαυτα η Κηφισίας μέχρι Μαρούσι έχει μόνο νερά. Τα πρωινά χιόνια εξαφανίστηκαν.

Επίσης άδειοι δρόμοι :inlove: ευτυχία.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παλαια Πεντελη πριν 2 ωρες, αποκλεισμενος ο κεντρικος δρομος και το μονο που εκαναν ηταν να ανοιξουν την πλατφορμα στο νετ για αδυναμια μετακίνησης!!
Που να μην ειχαμε και εκλογες.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ο σύλλογος ασφαλιστών υγείας όχι!
:ha

Είδα τις φωτογραφίες από Υμηττό και Γκιώνα και ζήλεψα. Λίγο χιόνι στην άσφαλτο είναι, τι μπορεί να πάει στραβά?
Είδες την καλή πλευρά.. υπάρχει φωτό με τούμπα το εργαλείο. Noe
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Ο σύλλογος ασφαλιστών υγείας όχι!
:ha

Είδα τις φωτογραφίες από Υμηττό και Γκιώνα και ζήλεψα. Λίγο χιόνι στην άσφαλτο είναι, τι μπορεί να πάει στραβά?
Το λίγο γλιστράει περισσότερο απο το πολύ στην άσφαλτο....
Στο χώμα δεν έχει και τόση σημασία....
Αν είσαι μόνος στο δρόμο δοκίμασε σιγά-σιγά,κουμαντάρεις την ταχύτητά σου και πάτημα όσο μπορείς στο απάτητο.
Αν δεν είσαι μόνος και περνάνε αυτοκίνητα μην το δοκιμάσεις,μπορεί να γλυστρήσει άλλος....

Ε ναι

Προσοχή στην άσφαλτο ρε παιδιά. Στο χώμα σε τέτοιες περιπτώσεις έχει πολύ καλύτερη πρόσφυση και επιπλέον δεν έχει άλλα οχήματα. Κι αν γλυστρήσει ένα ιχ και φύγει ανεξέλεγκτα?
Ισχύει,πρώτη μου φορά χθές χιόνι+χώμα και λέω όσο πάει για χαβαλέ,έριξα τις πιέσεις λίγο πάνω απο το 1 και είχε χιόνι-δεν είχε,το ίδιο ήταν
και τελικά ανέβηκα αρκετά,κλειστό abs και στο φρενάρισμα έσκαβε το πίσω....
Οι μπότες μου γλιστράγανε πιο πολύ...
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Άστο μέσα καλύτερα.
Πλάκα έκανα συντροχοι. Το αυτοκίνητο βγήκε με επιτυχία σε καθαρό πιο κεντρικό δρόμο.

Το να βγάλω το μηχανάκι για χαβαλέ μου πέρασε λίγο από το μυαλό αλλά είναι πολύ πιθανό να πέσω πάνω σε κανα παρκαρισμένο αμάξι.

Μέσα στα ζεστά. Συντηρητή μπαταρίας φροντίδα και προδερμ.
 
Top Bottom