Ζητείται εθελοντής για τσεκάρισμα οχήματος στην Κυθνο

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποιο μέλος μας που βρίσκεται στην Κυθνο αυτή την εβδομάδα .
Εαν βρίσκεται καποιος και έχει λίγο χρόνο ας επικοινωνήσει μαζί μου .
Υπαρχει ένα όχημα που θέλω να ελεγχθεί στα βασικά πριν μπω στην διαδικασία να το κοιτάξω πιο ζεστα .
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποιο μέλος μας που βρίσκεται στην Κυθνο αυτή την εβδομάδα .
Εαν βρίσκεται καποιος και έχει λίγο χρόνο ας επικοινωνήσει μαζί μου .
Υπαρχει ένα όχημα που θέλω να ελεγχθεί στα βασικά πριν μπω στην διαδικασία να το κοιτάξω πιο ζεστα .
Σε λίγο θα ψάχνουμε και άνθρωπο στο Καστελλόριζο και μετά και στην Αυστραλία, Νέα Ζηλανδία. Ρε Γιωργάρα μας πέθανες!! χαχα. Μακάρι να βρεθεί! Κανα εντουράκι ψάχνεις παλλικάρι μου?! Ή ειπες να πάρεις το mega scooter Που πάντα ονειρευόσουν?!
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Επαγγελματικό όχημα ψάχνομε κυρΒαγγελη …
Με βλέπω αύριο για μπανάκι στην Κολώνα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επαγγελματικόν όχημαν στην Κύθνον. Θα το έχει φάει το άλας! Με το καλό να βρείτε κύριε. Υποθέτω πέθανε το άλλο που μου ελεγες πως ήταν άρρωστο το καημένο
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Πάλι καλα όλα δουλεύουν ,νεα και παλαιά …
υπάρχει κάτι που αξίζει τα λεφτά του και γιαυτο και το ενδιαφέρον …
Περι του άλατος ήταν το πρώτο που ρώτησα και πήρα αρνητική απάντηση …
Γενικά από Σκουριές και συντήρηση με διαβεβαίωσε ότι είναι οκ …
Είναι μοντέλο 8ετειας γιουρο 6 κλπ
δεν ξέρω … κρατάω μικρό καλάθι
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Θα είμαι αύριο 13:00 στην κυθνο … που είναι ο ασθενής ? Και ποιος το πουλάει ? Πιθανώς να τον ξέρω…
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Προσοχή για αγορές οχημάτων από νησιά.
Μόνο αν υπάρχει άνθρωπος ( όπως σωστά ζήτησε ο Sevax) να το δει live, ώστε μετά να προχωρήσετε σε διαπραγματεύσεις για την αγορά του.


Φυσικα καμία προκαταβολή.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Όπως ενημέρωσα και τον Γιαννη που προσφέρθηκε να βοηθήσει , και τον ευχαριστώ πολύ …
Επειτα από επικοινωνία με τον πωλητή , και την διαβεβαίωση του ότι το όχημα βρισκόταν σε άριστη κατάσταση με σερβις σε επίσημες Αντιπροσωπείες και φουλ βιβλίο συντήρησης και πως θα μπορούσαμε να πάμε σε αντιπροσωπεία για οποιονδήποτε έλεγχο εφόσον θα του κατέθετα τα μισά σαν προκαταβολή και αυτός από Δευτέρα να ερχόταν Αθηνα για να το πάμε …
ΣΩραιος φιλάρακ !!!

Είχα αποφασίσει να πάω σήμερα το πρωί Κυθνο με σκοπό να το ελέγξω ,και αν μου έκανε , να πλερωσω και να παραλάβω το όχημα με εξουσιοδότηση για να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να έρθει στην κυριότητα μου .
Απο την στιγμή που του εξέφρασα αυτήν την σκέψη … δεν σήκωσε ποτε τηλεφωνο , ούτε απάντησε σε μηνύματα που του έστελνα … πάντα με κόσμιο τρόπο και ευγένεια …
Τα συμπεράσματα δικά σας …
Νουσας!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όπως ενημέρωσα και τον Γιαννη που προσφέρθηκε να βοηθήσει , και τον ευχαριστώ πολύ …
Επειτα από επικοινωνία με τον πωλητή , και την διαβεβαίωση του ότι το όχημα βρισκόταν σε άριστη κατάσταση με σερβις σε επίσημες Αντιπροσωπείες και φουλ βιβλίο συντήρησης και πως θα μπορούσαμε να πάμε σε αντιπροσωπεία για οποιονδήποτε έλεγχο εφόσον θα του κατέθετα τα μισά σαν προκαταβολή και αυτός από Δευτέρα να ερχόταν Αθηνα για να το πάμε …
ΣΩραιος φιλάρακ !!!

Είχα αποφασίσει να πάω σήμερα το πρωί Κυθνο με σκοπό να το ελέγξω ,και αν μου έκανε , να πλερωσω και να παραλάβω το όχημα με εξουσιοδότηση για να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να έρθει στην κυριότητα μου .
Απο την στιγμή που του εξέφρασα αυτήν την σκέψη … δεν σήκωσε ποτε τηλεφωνο , ούτε απάντησε σε μηνύματα που του έστελνα … πάντα με κόσμιο τρόπο και ευγένεια …
Τα συμπεράσματα δικά σας …
Νουσας!!!

Lamogio Alert

Προσοχή υπάρχουν παντού.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Να γνωρίζετε ένα tip για αγγελίες και να είστε υποψιασμένοι.
Οι απατεώνες βάζουν αγγελίες σε πολύ καλές τιμές αλλά ο τόπος καταγωγής (του δήθεν οχήματος) είναι νησί.
Αλλά μια διευκρίνιση, όχι μεγάλα νησιά που πιθανών να βρεθεί γνωστός για ελέγχους ή ότι άλλο, πχ Ρόδο, Κρήτη, Μυτιλήνη κλπ κλπ, αλλά μικρά νησιά και κυρίως κυκλάδες, καλή ώρα όπως η Κύθνος, Σέριφος κλπ κλπ.

Ξέρω αντίστοιχη περίπτωση που αν την γράψω θα πιάσετε τις καραμπίνες χαχαχα


Στην πλειοψηφία, αυτοί που βάζουν τέτοιες αγγελίες είναι γύφτοι, για να μην πω, ότι μόνο αυτοί τις βάζουν.



Sevax πες πως κατέληξες σε αυτή την αγγελία αν θέλεις, ήταν πολύ δελεαστική η τιμή σε σχέση με την υπόλοιπη αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου ?
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Φιλαράκι το είδα το μήνυμα σου και χαίρομαι που τελικά δεν προχώρησες …
έμαθα για τον τύπο στο νησί και δεν είναι απ’ τις καλύτερες περιπτώσεις. Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω και εγώ στο μήνυμα γιατί έτρεχα χθες…για την ιστορία το αμάξι σχεδόν το πούλαγε στο 1/3 τρίτο της τιμής που το βρίσκεις το car οπότε από αυτό και μόνο και όπως είπαμε και στο τηλέφωνο ιστορία μύριζε…
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όπως ενημέρωσα και τον Γιαννη που προσφέρθηκε να βοηθήσει , και τον ευχαριστώ πολύ …
Επειτα από επικοινωνία με τον πωλητή , και την διαβεβαίωση του ότι το όχημα βρισκόταν σε άριστη κατάσταση με σερβις σε επίσημες Αντιπροσωπείες και φουλ βιβλίο συντήρησης και πως θα μπορούσαμε να πάμε σε αντιπροσωπεία για οποιονδήποτε έλεγχο εφόσον θα του κατέθετα τα μισά σαν προκαταβολή και αυτός από Δευτέρα να ερχόταν Αθηνα για να το πάμε …
ΣΩραιος φιλάρακ !!!

Είχα αποφασίσει να πάω σήμερα το πρωί Κυθνο με σκοπό να το ελέγξω ,και αν μου έκανε , να πλερωσω και να παραλάβω το όχημα με εξουσιοδότηση για να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να έρθει στην κυριότητα μου .
Απο την στιγμή που του εξέφρασα αυτήν την σκέψη … δεν σήκωσε ποτε τηλεφωνο , ούτε απάντησε σε μηνύματα που του έστελνα … πάντα με κόσμιο τρόπο και ευγένεια …
Τα συμπεράσματα δικά σας …
Νουσας!!!
σώπα ρε φίλε θα ψαχνατε τα λεφτά της προκαταβολής. Κοιτα ρε κάτι άτομα που κυκλοφοράνε...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
σώπα ρε φίλε θα ψαχνατε τα λεφτά της προκαταβολής. Κοιτα ρε κάτι άτομα που κυκλοφοράνε...
Θα μαζευόμασταν να βρίσκαμε τον τύπο....για αρχή.
Και θα τον βρίσκαμε
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Θα μαζευόμασταν να βρίσκαμε τον τύπο....για αρχή.
Και θα τον βρίσκαμε
Πιο σκληρός και από τον (ζελεδενιο) σκληρό καριόλη

Μπεμβεδακιδες , πεταμένα λεφτά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πιο σκληρός και από τον (ζελεδενιο) σκληρό καριόλη

Μπεμβεδακιδες , πεταμένα λεφτά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είμαι πιο λελος και από το πουλί, αλλά αυτόν θα τον βρίσκαμε.

Θέλω φωτό με τον μπεμβεδακια που λες ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτοί οι τύποι υπάρχουν επειδή κάποιοι κάθονται στον καναπέ τους και φυσικά δεν μίλησα για ξύλο....
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να λύσεις τέτοια προβλήματα.
 
Top Bottom