Ζητείται εθελοντής για τσεκάρισμα οχήματος στην Κυθνο

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Είμαι απολύτως βέβαιος ότι δεν είναι αυτό το πραγματικό όνομα του.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Είχα αποφασίσει να πάω σήμερα το πρωί Κυθνο..
Απο την στιγμή που του εξέφρασα αυτήν την σκέψη … δεν σήκωσε ποτε τηλεφωνο , ούτε απάντησε σε μηνύματα που του έστελνα … πάντα με κόσμιο τρόπο και ευγένεια …
Τα συμπεράσματα δικά σας …
Νουσας!!!
Μπήκα σφήνα και το πήρα εγώ αδερφέ!!!

Εξαιρετική ευκαιρία.-

Επειδή του έβαλα όλα τα λεφτά προκαταβολικά μου χάρισε κι ένα παραθαλάσσιο οικόπεδο με έτοιμη άδεια για οικοδομή..

Αμέσως να τον "θάψετε".











ΚΥΡΙΟΣ λέμε...

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην το γελάς αυτό με τα οικόπεδα.

Φίλος αγόρασε οικόπεδα στο νησί, ήταν ο τρίτος στον οποίο τα είχαν πουλήσει ταυτόχρονα, δεν βγήκε άκρη ποτέ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μην το γελάς αυτό με τα οικόπεδα.

Φίλος αγόρασε οικόπεδα στο νησί, ήταν ο τρίτος στον οποίο τα είχαν πουλήσει ταυτόχρονα, δεν βγήκε άκρη ποτέ.
"Νικητής" σε αυτήν τη περίπτωση, είναι αυτός ο οποίος θα κάνει πρώτος την μεταγραφή στο υποθηκοφυλακείο/κτηματολόγιο!!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν είναι ακριβώς έτσι αλλά ξεφεύγει από το νόημα του νήματος
Τώρα, παίζει να έχεις δίκιο (λογικά)!!!
Παλιά όμως, ο θείος μου συγκεκριμένα, είχε αγοράσει οικόπεδο, το οποίο όπως αποδείχθηκε το είχε πουλήσει ο μάγκας σε αρκετους. Είχε κανονίσει με τον συμβολαιογράφο (στο κόλπο και αυτός εννοείται) να γίνουν τα συμβόλαια την ίδια μέρα σε διαφορετικές ώρες με τον καθένα.
Έτυχε ο θείος μου να είναι το "πρώτο" συμβόλαιο, και η πρώτη δουλειά που έκανε μετά το συμβόλαιο ήταν να πάει τα χαρτιά στο υποθηκοφυλακείο.
"Κατοχυρώθηκε" στον θείο!!!
Οι υπόλοιποι... έκαναν μηνυσεις στον απατεώνα και ζητούσαν τα αυτονόητα, αλλά ο "πρώτος" ήταν ο "τυχερός"!!!!
Τι απέγιναν αυτές οι μηνύσεις, δεν ξέρω, αλλά τον θείο δεν τον "πείραξε" καμμία μήνυση (δεν έγινε καμμια εναντίων του φυσικά) των άλλων προς τον απατεώνα.
Ο νόμος τον αναγνώρισε από την πρώτη στιγμή, νόμιμο ιδιοκτήτη, γιατί ήταν "αυτός που μεταγράφηκε πρώτος στα βιβλία"!!!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Τώρα τα συμβόλαια γίνονται ηλεκτρονικά, οι συμβολαιογράφοι συνδέονται στο σύστημα και υποβάλουν τα έγραφα ηλεκτρονικά.
Οπότε δεν γίνεται να πουληθεί το ίδιο οικόπεδο, που τώρα έχει υποχρεωτικά και συντεταγμένες, περισσότερες φορές.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τώρα τα συμβόλαια γίνονται ηλεκτρονικά, οι συμβολαιογράφοι συνδέονται στο σύστημα και υποβάλουν τα έγραφα ηλεκτρονικά.
Οπότε δεν γίνεται να πουληθεί το ίδιο οικόπεδο, που τώρα έχει υποχρεωτικά και συντεταγμένες, περισσότερες φορές.
Αυτό έγινε περίπου το 1970!!!
Τώρα λογικά, τέτοιες "τσακπινιές" δεν θα πιάνουν!!!!!!!!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Μπήκα σφήνα και το πήρα εγώ αδερφέ!!!
Εξαιρετική ευκαιρία.-
Επειδή του έβαλα όλα τα λεφτά προκαταβολικά μου χάρισε κι ένα παραθαλάσσιο οικόπεδο με έτοιμη άδεια για οικοδομή..
Αμέσως να τον "θάψετε".
ΚΥΡΙΟΣ λέμε...
ΠΩΛΕΙΤΑΙ παραθαλάσσιο οικόπεδο 1 στρέμμα στην Κύθνο με άδεια οικοδομής,φως,νερό,τηλέφωνο στην πόρτα σας.. #1000€#
Δώρο ένα επαγγελματικό αυτοκίνητο.
Λόγω άμεσης αναχώρησης στο εξωτερικό.
Πληροφορίες στο προφίλ.
 
Top Bottom