Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΘΟΛΩΝΕΙ... ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ;

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
στείλε μου λοιπόν σε πμ τη διεύθυνσή σου για τα...περαιτέρω.....thnx
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Aν τα προσέξεις, θα δεις ότι δεν είναι κυλινδρικά, αλλά έχουν οβαλ διατομή. Περιστρέφοντάς τα, σφίγγεις ή χαλαρώνεις την αντιθαμβωτική! Δοκίμασε;)
αν και πέρασε καιρός και καλοκαίριασε πλεον...τελικά σε ότι θέση και να έβαλα τα πινάκια...πάλι θόλωνε, μια από πάνω, μια από κάτω. Να υποθέσω ότι είναι προβληματικό το Pinlock? έχει "χαλάσει" η σιλικόνη που το στεγανοποιεί? είμαι για καινούριο δλδ?

α και κάτι άλλο..τώρα που καλοκαίριασε, το αφαιρώ από την ζελατίνα ή δεν τρέχει τίποτα?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
αν και πέρασε καιρός και καλοκαίριασε πλεον...τελικά σε ότι θέση και να έβαλα τα πινάκια...πάλι θόλωνε, μια από πάνω, μια από κάτω. Να υποθέσω ότι είναι προβληματικό το Pinlock? έχει "χαλάσει" η σιλικόνη που το στεγανοποιεί? είμαι για καινούριο δλδ?

α και κάτι άλλο..τώρα που καλοκαίριασε, το αφαιρώ από την ζελατίνα ή δεν τρέχει τίποτα?
έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται ότι δεν εφαρμόζει παντού και ταυτόχρονα. Πότε έχει κενό πάνω, πότε κάτω.... Ανάλογα με το πώς γυρίζεις τα "πινάκια". Οπότε κάτι έχει χαλάσει -φθαρεί. Είτε αυτά, είτε η σιλικόνη.... όπότε, πάμε γι άλλα!!!;;)

Το καλοκαίρι την αφαιρείς διότι δεν προσθέτει κάτι, παρά μόνο διαθλάσεις. Ειδικά τη νύχτα με φώτα κλπ. Σίγουρα με σκέτη τη ζελατίνα βλέπεις καλτερα , όσο καλή και να είναι η πρόσθετη.
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται ότι δεν εφαρμόζει παντού και ταυτόχρονα. Πότε έχει κενό πάνω, πότε κάτω.... Ανάλογα με το πώς γυρίζεις τα "πινάκια". Οπότε κάτι έχει χαλάσει -φθαρεί. Είτε αυτά, είτε η σιλικόνη.... όπότε, πάμε γι άλλα!!!;;)

Το καλοκαίρι την αφαιρείς διότι δεν προσθέτει κάτι, παρά μόνο διαθλάσεις. Ειδικά τη νύχτα με φώτα κλπ. Σίγουρα με σκέτη τη ζελατίνα βλέπεις καλτερα , όσο καλή και να είναι η πρόσθετη.




Σωστοσσσσσς ;)


Sent from arkoudotsarko.iphoni
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται ότι δεν εφαρμόζει παντού και ταυτόχρονα. Πότε έχει κενό πάνω, πότε κάτω.... Ανάλογα με το πώς γυρίζεις τα "πινάκια". Οπότε κάτι έχει χαλάσει -φθαρεί. Είτε αυτά, είτε η σιλικόνη.... όπότε, πάμε γι άλλα!!!;;)
μπορεί να έχουν χαλάσει μέσα σε 1 χρόνο???? και το pinlock είναι καινούριο, ή έτσι μου το έδωσε το μαγαζί....anyway ευχαριστώ, θα έχω στο νου μου να πάρω καινούριο pinlock..
 

GregoryGS

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
R1200GS Adv
μπορεί να έχουν χαλάσει μέσα σε 1 χρόνο???? και το pinlock είναι καινούριο, ή έτσι μου το έδωσε το μαγαζί....anyway ευχαριστώ, θα έχω στο νου μου να πάρω καινούριο pinlock..
todor δεν ξέρω αν κάνεις κάτι λάθος αλλά σε nolan το pinlok χάλασε αλλά μετά από αρκετά χρόνια και από κακή δική μου συντήρηση. Στο shoei δουλεύει άψογα... :ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Επειδη κι εγω εχω shoei κι εχει κλεισει 4 χρονια και ειναι μια χαρα, δεν πας σ ενα μαγαζι να στο τοποθετησουν σωστα, μηπως κατι κανεις λαθος;

Send from LG G2
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ε μάλλον αυτό θα κάνω τελικά, όταν αρχίσουν να έρχονται τα κρυα... Ευχαριστώ!!
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
pinlock και λύθηκε το θέμα! απλές αρχές της Φυσικής στην υπηρεσία του αναβάτη;)
αλλά! όποιος φοράει γυαλιά.. να βάλει φακούς επαφής γιατί ακυρώνει το pinlock:cool: (εγώ δηλαδή!)
 
Top Bottom