Η Τζουλια και οι Δρακοι

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αλλη μιση ωρα με 40 λεπτα το πολυ φως.....
Μουλιασμα για αποθεραπεια τα ποδια στο κρυο νερο , εορταστικο δειπνο αποψε για την ολοκληρωση...κορν μπιφ και ντολμαδακια γιελαντζι.



Απολυτη ησυχια εδω πανω.Ηρεμια και ομορφο μοναδικο μερος παρεα με τα δρακακια...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Περασαν μερες και δε τελειωσα το ταξιδιωτικο...εμεινε η τελευταια μερα...Η τελευταια μερα η οποια ηταν αυτη που με αφυπνησε σχετικα με τον τοπο μου...την Κατερινη και φυσικα τα Πιερια Ορη.Πλεον στα σχεδον 38 μου εχουν περασει 20 και πλεον χρονια αφοτου εφυγα και οι επισκεψεις μου εκει ηταν απο τοτε ελαχιστων ημερων και πιο πολυ για επισκεψη συγγενικων προσωπων και αποσπασματικες εκδρομες με τετρακινητο και πεζοποριες στον Ολυμπο και ελαχιστες στα υπολοιπα Πιερια...
Ας τα παρουμε απο την αρχη ομως...
6η και τελευταια μερα...
Πρωινο ξυπνημα λοιπον εκει απανου στη Γκιστοβα ......
και σκεφτομαι οτι τη προηγουμενη δε προλαβα να βουτηξω....Ηρθε η ωρα να τη τιμησω.
Μαζευω σκηνη λοιπον για να ειμαι ετοιμος και να ζεσταθω λιγακι και μπλουμ.....

Κρυα σιγουρα....αλλα αξιζε . Μπανιο παρεα με τα δρακακια. Επαφη με ολα τα στοιχεια του περιβαλλοντος σε τετοια μερη ,αερας,νερο, χωμα, οσφρηση ,οραση,ακοη,αφη...ενεργοποιηθειτε !!!!!!

Μετα το αναζωογονητικο μπανιο κατηφορος και πρωτα μια τελευταια ματια εδω .....Δε κοιτας απλα...παρατηρεις,απομνημονευεις χαραζεις με το σκαλιστηρι των ματιων σου την ψυχη σου...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το κατεβασμα σταθερο και ξεκουραστο,δε κατεβαζεις κεφαλι ομως να δεις που πατας με αυτες ις εικονες τριγυρω σου..

Η μηχανη καπου εκει χαμου...

Μαζεμα ,φορτωμα και αναχωρηση και επομενος προορισμος ο Αλιακμονας στο Νεστοριο για αλλο ενα μπανακι...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Απο το Νεστοριο για Κατερινη λοιπον και οσο κατεβαινω στα πεδινα κοντα στη Κοζανη τοσο ανεβαινει η θερμοκρασια...Ιουλιος γαρ και ολες τις προηγουμενες μερες καλα ειχα μαθει στη δροσια του υψομετρου...Και σκεφτομαι δε θα παω απο Βεροια ολο Εθνικη ...με τη καμμια λεμε.. βραζει η Εθνικη...Κοβω αζιμουθιο καπου στα Σερβια Κοζανης διασχιζω γεφυρα και ετοιμαζομαι για δροσιστικο τελευταιο κομματι μεσα απο ενα μερος των Πιεριων Ορεων....

Η διαδρομη Πλατανορρευμα-Φτερη-Σκοτεινα-Φωτεινα-Κατω Μηλια κλπ μεχρι Κατερινη....
Καπου πριν τη Φτερη...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το περισσοτερο κομματι αυτης της διαδρομης ασφαλτινο και το χωμα ειναι στρωμενο,φλαταδουρες..Πανεμορφο ομως.Ελατα,φτερες μεχρι μεσα στο δρομο.Για καμποσα χιλιομετρα οδηγεις με τον ποταμο Μαυρονερι που πηγαζει απο τον Ολυμπο, πλαι σου.Αυτο ενα μικρο κομματι μονο.Αυτο που συνεβη εκει πανω ειναι οτι εφαγα συνειδησιακη σφαλιαρα καθως δεν εχω εκδραμει με τον τροπο μου, στον τοπο μου , παρα οπως ειπα και προηγουμενως με τετρακινητο μονο και μικρης διαρκειας...Τι κανω ......
Γιαυτο λοιπον θα ξεκινησει σιγα σιγα η προετοιμασια για "Πιεριδες Μουσες Raid" και θα ειναι με ανοικτη προσκληση βεβαιως βεβαιως για συμμετοχη.
@Greg Ø και @korobilis7 το νου σας...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Γιαυτο λοιπον θα ξεκινησει σιγα σιγα η προετοιμασια για "Πιεριδες Μουσες Raid" και θα ειναι με ανοικτη προσκληση βεβαιως βεβαιως για συμμετοχη.@Greg Ø και @korobilis7 το νου σας...
:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::l2::friendship:
 

jimmis5

Μέλος
Όνομα
jimmis
Μοτό
kle
Ζηλεψα και θαυμασα φιλε πραγματικα υπεροχες εικονες πολλα μπραβο και να σε καλα να βολταρεις!!!
 
Reactions: kaf

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δεν το διαβάζω επίτηδες γιατι θελω να εχω χρονο να το απολαύσω.
Απο αυτα που ειδα κλεφτά εχω να πω ενα μεγαλο Μπραβο που μας θυμίζεις οτι η θεση μας ειναι εκει εξω και οχι σε μια καρέκλα.

Πρεπει να ηταν τρομερή εμπειρία γεμάτη έντονες εικονες!!
Και στα επόμενα!!!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Καφ-μοναχολυκος...ενα σπανιο ειδος εξερευνητη που απαντατε σε ποιοτικα μοτο-φορουμ κ ειναι συνονυμο του παμε να σου δειξω ποια ειναι η πατριδα σου!

ξεχωριστος Κωστη!:friendship:
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Το περισσοτερο κομματι αυτης της διαδρομης ασφαλτινο και το χωμα ειναι στρωμενο,φλαταδουρες..Πανεμορφο ομως.Ελατα,φτερες μεχρι μεσα στο δρομο.Για καμποσα χιλιομετρα οδηγεις με τον ποταμο Μαυρονερι που πηγαζει απο τον Ολυμπο, πλαι σου.Αυτο ενα μικρο κομματι μονο.Αυτο που συνεβη εκει πανω ειναι οτι εφαγα συνειδησιακη σφαλιαρα καθως δεν εχω εκδραμει με τον τροπο μου, στον τοπο μου , παρα οπως ειπα και προηγουμενως με τετρακινητο μονο και μικρης διαρκειας...Τι κανω ......
Γιαυτο λοιπον θα ξεκινησει σιγα σιγα η προετοιμασια για "Πιεριδες Μουσες Raid" και θα ειναι με ανοικτη προσκληση βεβαιως βεβαιως για συμμετοχη.
@Greg Ø και @korobilis7 το νου σας...
@kaf θα χαρώ πάρα πολύ να βολτάρουμε παρέα. Και αν κατορθώσουμε να κάνουμε κάτι ακόμα πιο οργανωμένο (με ανοιχτή πρόσκληση για συμμετοχή, όπως είπες), ακόμα καλύτερα! Το "Πιερίδες Μούσες Raid" ακούγεται ήδη πολύ πιασάρικο! :) Θα είμαι σε αναμονή να το κουβεντιάσουμε όποτε έχεις ελεύθερο χρόνο!
 
Reactions: kaf
Top Bottom