Η νέα αγορά που έκανα σε εξοπλισμό

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ξαναρωτά το 2030... :thinking:
Αν δεν μου ευχηθείς πρώτα για να είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα, δεν πάω να ρωτήσω καν, ούτε το 2040
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αλήθεια είναι αυτό με τον κόβιντ και τα ναρκωτικά όμως, αν δεν έχεις πάρει ΠΟΛΛΑ δεν συζητάς το 2024 για κάτι που σου είπαν το 2010 σαν να έγινε τώρα. Θωμά μου, είσαι σπίτι; Γιατί σε παίρνω και μιλάει, πάρε Απρίλια και τράβα για Χαβάη.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αλήθεια είναι αυτό με τον κόβιντ και τα ναρκωτικά όμως, αν δεν έχεις πάρει ΠΟΛΛΑ δεν συζητάς το 2024 για κάτι που σου είπαν το 2010 σαν να έγινε τώρα. Θωμά μου, είσαι σπίτι; Γιατί σε παίρνω και μιλάει, πάρε Απρίλια και τράβα για Χαβάη.
αχαχαχαχαχαχαχαχα μπρε τι εισαι εσυ? αχαχαχαχαχαχαχα. με εξετελεψες.
Προφανώς ο σκοπός μου δεν ήταν να συζητήσω το πρόβλημα που αντιμετώπισα με την αντικατάσταση των αναλωσίμων μετα από 14 χρόνια.

Απλά έκαμα το λάθος να στηρίξω την άποψη του Γιώργος 1 δια την γήρανση των μέσων προστασίας μιας και είχα κραυγαλέο παράδειγμα από την προσωπική μου εμπειρία, το οποίο και περιέγραψα.

Ε, μετα με παρασύρατε σε συζήτηση εφ όλης της ύλης, και τώρα τι? θα πέσετε να με φάτε? Σας προειδοποιώ, κινδυνεύετε με γεροντική άνοια, είναι μεταδοτική, κρατηθείτε μακριά και αλάργα, μη ζυγώνετε.

Παρακαλώ, ολίγον σεβασμό στα τιμημένα γηρατειά της πατρίδας του συγχωρεμένου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κινέζικες προστασίες γονάτων από το temu με 37 ευρώ.
Μάλλον προορίζονται για ποδήλατο γι αυτό είναι λεπτές και πολύ εύκαμπτες.
Τις πήρα για να τις φοράω μέσα από οποιοδήποτε καθημερινό παντελόνι.
Το ύφασμά τους είναι ελαστική λίκρα και πάνω - κάτω έχουν λάστιχο σιλικόνης για να μην γλιστράνε.
Πραγματικά μπορείς να τις φοράς όλη μέρα χωρίς να σε ενοχλούν και χωρίς να φεύγουν από την θέση τους.
Τα μεγέθη όπως περιγράφονται είναι σωστά αλλά καλύτερα να πάτε προς λίγο μεγαλύτερο γιατί και χωρίς να είναι σφιχτές δεν γλιστράνε.
Προστασία το ταμπελάκι που έχουν επάνω λέει LEVEL 1.



 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γιώργος 1 επειδή δεν έχω παραγγείλει από temu ποτέ, είναι ίδια φάση με το ali?Υπάρχει περίπτωση από κάποιο ποσό κ πάνω να έχει τελωνείο? Στο ali που είχα παραγγείλει 3-4 φορές είχαν έρθει μέσω Ουγγαρίας, οπότε δεν ειχε τελωνείο, με αυτό το temu τι γίνεται?
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Γιώργος 1 επειδή δεν έχω παραγγείλει από temu ποτέ, είναι ίδια φάση με το ali?Υπάρχει περίπτωση από κάποιο ποσό κ πάνω να έχει τελωνείο? Στο ali που είχα παραγγείλει 3-4 φορές είχαν έρθει μέσω Ουγγαρίας, οπότε δεν ειχε τελωνείο, με αυτό το temu τι γίνεται?
Και από Κίνα να έρχονται όπως του ali, μέχρι 150 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά) δεν πληρώνεις τελωνείο ούτε κάτι επιπλέον.
Αλλά νομίζω ότι όλα έρχονται από Ευρώπη. Αν είναι να παραγγείλεις κάτι πάνω από 150 ευρώ, καλό είναι να τους ρωτήσεις για το συγκεκριμένο προϊόν.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Προστατευτικό πλάτης
Έχω αγοράσει δύο προστατευτικά διαφορετικών εταιριών αλλά ίδιας τεχνολογίας που μάλλον φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο.
Το TUCANO URBANO D3O Back Protection level 1, ένα μέγεθος, διαστάσεων 27Χ44Χ1cm και βάρους 315g.
Και το Furygan D3O Back Protector level 2, μέγεθος L, διαστάσεων 30X45.5Χ1.8cm και βάρους 440g.
Βλέπουμε ότι το level 2 έχει σχεδόν διπλάσιο πάχος, και συνεπώς όγκο, αλλά μόνο 37% περίπου επιπλέον βάρος.




 
Top Bottom