Η σκηνή του ταξιδιάρη...

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Λοιπόν επειδή είμαι κομμάτι ζηλιάρης (πάντα με την καλή έννοια) και εννοώ ότι ζήλεψα που μένατε σκηνή φέτος στο advonride άρχησα να εξοπλίζομαι για τις επόμενες εξορμήσεις μας. Στο μάτι είχα βάλει την ferrino phantom 2, και την salewa denali 2. Είναι ίδιες βασικά, με την ferrino ποιο ελαφριά λίγο.
Στο μάτι είχα βάλει την phantom ταιριάζει και με το Χτήνος. Πήγα στον φίλο μου που έχει outdoor μαγαζί και το lightgear συγκεκριμένα. `Την salewa δεν την είχε, οπότε κτύπησα την phantom (την τελευταία). :) Μένει ο υπόλοιπος εξοπλισμός. Το βήμα έγινε, οπότε τέλος τα απρόσωπα χοτέλια.

Και να το νέο μου σπιτικό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες στον υπέροχο κόσμο της σκηνής.
Με την αγορά αυτή, είσαι σε καλό δρόμο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μια χαρά Τάσο ;)
Ένα sleeping bag + 1 υπόστρωμα αυτοφούσκωτο κατά προτίμηση (οι μικρές σκηνές καλό είναι να μη συνδιάζονται με φουσκωτά που είναι 20 πόντους ύψος) κι είσαι super!!!
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Το ειδαμε και αυτο ..... @ilai επομενος στη σειρα εισαι εσυ .....
Τι είδες βρε; Κάνω κάμπνγκ από τα 17 μου. Τα τελευταια 10 χρόνια το χα κόψει λόγω καυσώνων. Αλλά δεν μου ειχε τυχει για χειμερινό ή φθινοπωρινο όπως με εσας. Στρωμα σλιπινγκ μπαγκ έχω παίδες ;-)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τι είδες βρε; Κάνω κάμπνγκ από τα 17 μου. Τα τελευταια 10 χρόνια το χα κόψει λόγω καυσώνων. Αλλά δεν μου ειχε τυχει για χειμερινό ή φθινοπωρινο όπως με εσας. Στρωμα σλιπινγκ μπαγκ έχω παίδες ;-)
Δεν σε ξερουν τα γατακια καλα Ταση :p
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μια χαρά Τάσο ;)
Ένα sleeping bag + 1 υπόστρωμα αυτοφούσκωτο κατά προτίμηση (οι μικρές σκηνές καλό είναι να μη συνδιάζονται με φουσκωτά που είναι 20 πόντους ύψος) κι είσαι super!!!
Γιατι? Λογω βαρους/ογκου? Ή υπαρχει κατι αλλο που δεν παει το μυαλο μου?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γιατι? Λογω βαρους/ογκου? Ή υπαρχει κατι αλλο που δεν παει το μυαλο μου?
Οι μικρές σκηνές Κώστα, έχουν και μικρό ύψος. Ειδικά στα άκρα τους. Σου έρχεται το πανί στα μούτρα, όταν έχεις 20 πόντους αερόστρωμα. Εμένα με ενοχλεί, γι αυτό το λέω. Και βάζω απλό υπόθεμα, έτσι κι αλλιώς είναι για 3-4 νύχτες max. Και μόνος.
Η καλύτερη λύση είναι τα αυτοφούτωτα βέβαια, αλλά κάνουν από 60 γιούρα + (τα καλά, που είναι τουλάχιστον 3,5 πόντους και μαζεύονται σε μικρό όγκο). Αλλιώς το υπόθεμα των 5 ευρώ (και φτηνότερα...) είναι ΟΚ. Κόβει την υγρασία κι έχει μια υποτυπώδη άνεση.
Αν βέβαια κάποιον δεν τον ενοχλεί το μικρό ύψος, δεν τίθεται θέμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οι μικρές σκηνές Κώστα, έχουν και μικρό ύψος. Ειδικά στα άκρα τους. Σου έρχεται το πανί στα μούτρα, όταν έχεις 20 πόντους αερόστρωμα. Εμένα με ενοχλεί, γι αυτό το λέω. Και βάζω απλό υπόθεμα, έτσι κι αλλιώς είναι για 3-4 νύχτες max. Και μόνος.
Η καλύτερη λύση είναι τα αυτοφούτωτα βέβαια, αλλά κάνουν από 60 γιούρα + (τα καλά, που είναι τουλάχιστον 3,5 πόντους και μαζεύονται σε μικρό όγκο). Αλλιώς το υπόθεμα των 5 ευρώ (και φτηνότερα...) είναι ΟΚ. Κόβει την υγρασία κι έχει μια υποτυπώδη άνεση.
Αν βέβαια κάποιον δεν τον ενοχλεί το μικρό ύψος, δεν τίθεται θέμα.
Α, ΟΚ καταλαβα
Ομως η ferrino που αγορασε ο ktasos δεν φαινεται να εχει "προβλημα" υψους στις ακρες της Εχω παρομοια παλια ferrino γι αυτο το λεω
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Α, ΟΚ καταλαβα
Ομως η ferrino που αγορασε ο ktasos δεν φαινεται να εχει "προβλημα" υψους στις ακρες της Εχω παρομοια παλια ferrino γι αυτο το λεω
Ναι αυτές είναι ψηλές, πιο ψηλές από πολλές μικρές.
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Την βρίσκεις και πιο φθηνα,απλα ειναι το 1ο λινκ που βρηκα.

(Υπήρχαν και επωνυμες με τα ιδια χαρακτηριστικα.
Αλλα πηγαινες λιγο κατω απ τα 300.Υπερβολη για σκηνη)




US $119.81 20% OFF|Outdoor 2 person double layer double pole tent camping tent Hewolf Hiking Backpacking Tent about 2.51KG-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
Και εγώ αυτήν έχω και είμαι ευχαριστημένος. Βέβαια την έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα αλλά ήθελα ακριβώς ότι γράφεις παραπάνω και σε καλύπτει σε όλα! Νομίζω την έχει και ο @yns
Παίζει και πιο φτηνά εγώ κάπου στο 55αρι την είχα πάρει.
US $60.42 24% OFF|Hewolf 2 Person Tents Camping Tents Double Layer Waterproof Windproof Outdoor Tent For Hiking Fishing Hunting Beach Picnic Party-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
όντως... στα 75 με μεταφορικά, ίδια

US $94.36 |Hewolf 2Persons 4seasons double layer anti big rain wind outdoor mountains camping tent/Couple hiking tent in good quality-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group




καλή επιλογή πράγματι!
Μεταλλικές μπανέλες, κλιπάκια για κρέμασμα, μια χαρά!
Ανακινώ το θέμα επειδή όντως φαίνεται εξαιρετική επιλογή η συγκεκριμένη σκηνή..
Όμως στα λινκ που παραθέσατε με τις διαφορετικές τιμές, έχει και διαφορετικές τιμές αδιαβροχοποίησης κάθε φορά:
- 7.000mm/8.000mm στο "ακριβό" λινκ --> US $119.81 20% OFF|Outdoor 2 person double layer double pole tent camping tent Hewolf Hiking Backpacking Tent about 2.51KG-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

- 5.000mm/6.000mm στο "ενδιάμεσο" λινκ --> US $94.36 |Hewolf 2Persons 4seasons double layer anti big rain wind outdoor mountains camping tent/Couple hiking tent in good quality-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

- και 4.000mm/5.000mm στο "φθηνότερο" λινκ --> US $60.42 24% OFF|Hewolf 2 Person Tents Camping Tents Double Layer Waterproof Windproof Outdoor Tent For Hiking Fishing Hunting Beach Picnic Party-in Tents from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Άραγε μιλάμε για την ίδια ακριβώς σκηνή και οι κινέζοι γράφουν ό,τι να 'ναι αναφορικά με την αδιαβροχοποίηση ή πρόκειται για διαφορετικές version της ίδιας σκηνής με λιγότερη/περισσότερη αδιαβροχοποίηση?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μόλις την αγόρασα στην Πάτρα .

Το test θα γίνει :

Θα δείξει ! ! !
Για δώσε μας ένα feedback όταν με το καλό επιστρέψεις, θα μας ενδιέφερε πολύ νομίζω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μόλις την αγόρασα στην Πάτρα .
Αθλητικά παπούτσια, ρούχα & μπάλες για όλα τα σπορ

Το test θα γίνει :

Θα δείξει ! ! !
@zissimo

σβησε το συνδεσμο....
φαινεται μια αδεια κυκλοφοριας ..... του γκουτσι....
με τα στοιχεια σου ....


και επειδη ο ζησιμος δεν ειναι ονλαιν , ας το κανει καποιος διαχειριστης ....;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
@zissimo

σβησε το συνδεσμο....
φαινεται μια αδεια κυκλοφοριας ..... του γκουτσι....
με τα στοιχεια σου ....


και επειδη ο ζησιμος δεν ειναι ονλαιν , ας το κανει καποιος διαχειριστης ....;)
Ο.Κ...
 

zissimo

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ζησιμος
Μοτό
BMW r 100 gs pd , BMW r 1150 r
σβησε το συνδεσμο....
φαινεται μια αδεια κυκλοφοριας ..... του γκουτσι....
με τα στοιχεια σου ....

Tι βλακεία έκανα πάλι ? ( δεν το ξέρω καλά το παιχνίδι )
Ευχαριστώ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για δώσε μας ένα feedback όταν με το καλό επιστρέψεις, θα μας ενδιέφερε πολύ νομίζω!
στεφανε
επεξεργασου την παραθεση στο ποστ σου...
παραμενει ο συνδεσμος του ζησιμου....:ok:

@STF
 
Top Bottom