Θα πάρω τα βουνά - και θα ήθελα παρέα (με κουτάκι τελικά 11-16/07)

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είμαι περιστασιακός social-ίστας μανάρι μου... :p
Ο socialισμος έχει μείνει στο μεγάλο πράσινο κίνημα, δεν έχει διείσδυση στην μάζα πια;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο socialισμος έχει μείνει στο μεγάλο πράσινο κίνημα, δεν έχει διείσδυση στην μάζα πια;
Ντιπ όμως...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάντως την διείσδυση την νιώθω πολύ καλά ! :ha
Πίτσες μπλε, να γιατί. Πονάτε; :sn:



Καταλήγω στο ότι κρύβε λόγια. Είπα ότι θέλω να φύγω και το σύμπαν τι κάνει; Τον Δία.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είμαι Συρράκο … τρώω το αρνάκι μου και φεύγω να προλάβω να φτάσω μερα Μελισσουργούς … φωτορεπορταζ μάλλον μετά την επιστροφή :inlove:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Είμαι Συρράκο … τρώω το αρνάκι μου και φεύγω να προλάβω να φτάσω μερα Μελισσουργούς … φωτορεπορταζ μάλλον μετά την επιστροφή :inlove:
Αυτό με το αρνάκι γιατί το πες?πληγωσες πολύ κόσμο να ξες:UH:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Λίμνη Ζορίκα? Μετά την λίμνη Αώου?
Ναι! Πανέμορφα!!! Φουλ στα νούφαρα και αρκετά ανθισμένα. Πεντακάθαρα νερά, γυαλί! Πιο όμορφη από ότι τη θυμόμουν!!!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Χαλίκι - Ανήλιο … εκεί που είμαι αμέριμνη, βγάζω βιντεΑ, χαζεύω, όλοι οι δρόμοι για πάρτη μου, τσουπ φώτα πίσω μου ξαφνικά.

Κάνω αμέσως δεξιά να τους αφήσω να φύγουν και χαιρετάω εννοείται, σταμάτησαν, πιάσαμε την κουβέντα παρακάτω, στη δροσιά.

Από Αγρίνιο τα παιδιά, Νίκος και Βασίλης, ωραία συνάντηση, υποσχέθηκαν όταν γίνω καλά και είμαι με τη μηχανή μου να πάμε Άγραφα! για να δούμε….

Ωραίοι τύποι, έξω καρδιά και οι δυο, πολύ το χάρηκα.

 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Αφήνω αυτό εδώ για την όρεξη… :inlove:

Όχι ρε γαμωτο, σήμερα βρέθηκα εκεί με φίλο για το στρώσιμο του Voge 300. Δεν είχα προσέξει σωστά τις ημερομηνίες στη διαδρομή σου. Από εκεί συνεχίσαμε προς Φραγκάδες και μετά Δίκορφο και πίσω Ιωάννινα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ερωτεύτηκα! Βοβουσιώτικος τσοπάνης τεράστιος, τόοοοοσο καλός, μου έφαγε τα σουβλάκια (πρόβεια, πολύ ωραία!) και αφού χόρτασε το παιδί, παρηγγειλα άλλα για μένα :inlove:

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ερωτεύτηκα! Βοβουσιώτικος τσοπάνης τεράστιος, τόοοοοσο καλός, μου έφαγε τα σουβλάκια (πρόβεια, πολύ ωραία!) και αφού χόρτασε το παιδί, παρηγγειλα άλλα για μένα :inlove:

Αν είσαι εκεί ακόμα να πας για τσίπουρο στο καταφύγιο.
Εκεί να δεις φατσούλες.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μόλις έστριψα από Παλαιοσέλλι για Ηλιοχώρι, Τσεπέλοβο κτλ. Έχω κάνει ταξιδάρα…. Και πάρθηκε η απόφαση, μόλις γίνω καλά πουλιέται το trident και έρχεται v-strom800de.

Τι χρώμα;;;; :D

 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Σε παρακαλώ!!! Επιστροφή στην οικογένεια της Σουζουκι. Στο μεταξύ όλη η Πίνδος από Βοβούσα και μετά με 5G :oops:

Γεφυρα Αωού τώρα… συνεχίζω. Τελευταία μέρα στα βουνά. 1011 χλμ ως τώρα από Αθήνα, 40 χλμ μέση ωριαία :roflmao:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μόλις τερμάτησα εδώ :inlove:




Σήμερα η μέρα ήταν ίσως από τις πιο ωραίες της ζωής μου. Θα κάτσω να τα γράψω κάποια στιγμή … αν δε βγω ζαβό από το χειρουργείο o_O

Πήρα δυο φορές οτοστόπ… μια δυο παιδιά από τους Πάδες και ένα Σλοβένο από Αρίστη και τον πήγα Μικρό Πάπιγκο… σταμάτησα Παλαιοσελλι να ρωτήσω πως είναι ο δρόμος από ηλιοχώρι/τσεπέλοβο και πέφτω πάνω στον καλυτεροτερο Δραμινό με Africa Twin (εγώ νόμιζα ήταν πλανόδιος πωλητής γιατί τον είδα μπροστά από ένα φορτηγάκι με ρούχα) καινούριο μαύρο που έκανε τουρ με τη φίλη του από την Τρίτη… Ασπροποτάμο/Μπαρο/Ματσούκι «πως και δε συναντηθήκαμε νωρίτερα;» …. Ερχόταν από τη διαδρομή που πήγαινα και είχα φρέσκια πληροφορία….

Και άλλα που σίγουρα ξεχνάω τώρα…. Στο τρίτοξο στους Κήπους άλλα δυο παιδιά από Τρίκαλα… πάλι κουβέντες - τι ωραία… τώρα μόλις πέρασε ένα τενερε και ένα καβασακι στριτ προς Μικρό Πάπιγκο .. λογικά θα ξαναπεράσουν προς τα πίσω …. Να βγω να τους φωνάξω για μια παγωμένη είτε άνευ είτε με ;;;;

Λίγο κολώνουν που με βλέπουν με αυτοκίνητο. Αλλά στις πρώτες δυο κουβέντες καταλαβαίνουν πως είμαι δική τους. Το έμαθα τώρα ;)

Αύριο μια μόνο στάση, που θα βγω και θα ξαναμπώ Ιονία, και επιστροφή Αθήνα γιατί τελείωσαν τα ψέμματα.

Μόλις μπορέσω να οδηγήσω ξανά - ελπίζω το φθινόπωρο - vstromaki και τουρ ξανά εδώ. Άφησα πολλές εκκρεμότητες. Φαράγγι Πορτιτσας, δεν έβγαινε με τίποτα. Παίζει να είναι και θεοξερο τώρα και να μην άξιζε. Καταρράκτες Ηλιοχωρίου (Μπάλτα Ντι Στρίγκα) - ( amyroukai η επόμενη σου μονοήμερη. Τσέκαρε τους - έχουν νερό ) και φυσικά διάσχιση Βίκου.

Εκανα το πιο ωραίο μοτοσικλετιστικό τουρ εβερ (με αυτοκίνητο). Και ευτυχώς γιατί με τόση ζέστη (τώρα Πάπιγκο 36, τη νύχτα βέβαια πέφτει πολύ) και καλά να ήμουν με τη μηχανή δε θα την πάλευα.

Ήρθαν! Αφήνω κινητό κάτω




(Καμία σχέση με Ανώγι, Ελάτη :hungover: )

ΥΓ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ - ΠΙΟ ΔΙΨΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Tι ωραιες εικονες.... Πραγματικα χαζεψα, ενω πηζω μεσα απο το γραφειο....Θενκς.!!!

Οι φωτογραφιες πιο πανω ειναι η θεα απο ενα ξενοδοχειο στο Μεγαλο Παπιγκο, Αστρακα?

Καλη επιστροφη αυριο!
 
Top Bottom