Ισχύς (άλογα)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμενα μου κανει εντυπωση που στο σαιτ της wunderlicht, λενε οτι δουλευει και χωρις προγραμμα. Το πλι χρειαστηκε να σκαψει και πιστονια.....

Send from LG G2
Δεν τα εσκαψε....τα καθαρισε ελαχιστα.

Στάλθηκε από adveφον
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εμενα μου κανει εντυπωση που στο σαιτ της wunderlicht, λενε οτι δουλευει και χωρις προγραμμα. Το πλι χρειαστηκε να σκαψει και πιστονια.....

Send from LG G2
Εσυ απο οτι θυμάμαι και τις τρεις φορές είδες την ωραία μου πλάτη
Και οσο αφορα που εισουν φορτωμένος
Θα σου δώσω την χαρα να μπεις δίπλα στον αγέρωχο φοινικα των
5200 ευρω με τα 108 άτια όπου και θα δεις παλι την πλάτη μου !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μας εφτιαξες την μερα!!!!
στο υποσχομαι, οτι δεν θα ξαναπληγωσω......
Μην στεναχωριεσαι μουσιτσα μια τελευταία πινελιά ανέξοδη
Και ερχετε και σένα η σειρά σου
Και μην ξεχνάς οτι το ξεχειλωμένο σου με πέρασε στο άνοιγμα της τρίτης!!!!!
Βλεπεις μάλλον δεν αντέχει να ανοίξει αλλες ταχύτητες !!!!!
( σου πέταξα το γάντι!!!!)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
οτι και ναπεις.....δεν σε ξαναπληγωνω!!!
εχεις το πιο γρηγορο.....

















μετα το δικο μου:p

Στάλθηκε από adveφον
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να στο πω διαφορετικά σε μια απόσταση 1χλμ για να δουμε συνολικά τι κάνουν οι μηχανες μας !!!
Εσένα σε υπολογίζω περί της 15 μηχανες πισω μου !!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τον πασχαλη περί της 26
Και τον Φόρεστ περί της 9,5
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να στο πω διαφορετικά σε μια απόσταση 1χλμ για να δουμε συνολικά τι κάνουν οι μηχανες μας !!!
Εσένα σε υπολογίζω περί της 15 μηχανες πισω μου !!!!!
στο ειπα.....εισαι πιο γρηγορος, μετα την φωτο με την γυαλουμπα!!!:inlove:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το κοντυνα !!!!
Αλλα δεν εχω προλάβει να το τεσταρω !!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πλι μ' είσαι ο πιο όμορφος μακράν!!!
Είσαι κι ο πιο γλήγορος πλέον...
Το θέμα είναι, ΠΟΣΟ???????:p:p:p:p:p:p:p, σε σχέση πάντα με απείραχτα μηχανάκια;).

Και το άλλο σημαντικό, είναι με τι κόστος σε κατανάλωση είσαι τόσο γρήγορος... Τελείωσε με τις περιποιήσεις και στο επόμενο βολταράκι βλέπουμε.
Την περασμένη Παρασκευή που ταξιδεύαμε παρέα Περιστέρι - Αλίαρτο με 140 - 180 χαω στην εθνική, και κάποιες φορές περάσαμε τα 200, κάψαμε το ίδιο, ενώ εγώ είχα και βαλίτσες (μετά τα 120-130 με τις βαλίτσες είναι σαν να ανοίγεις αλεξίπτωτο κόντρα!!!), όπερ σημαίνει είσαι περίπου 20% πάνω σε κατανάλωση....
Έτσι δε γουστάρω τα πιο πολλά άτια ψηλά (και χαμηλά και παντού..), ειδικά όταν γράφω 20-25000χλμ ετησίως:cool:. Αυτά βέβαια είναι γούστα και τσέπη του καθενός. Δε διαφωνώ ότι έχει πλάκα να περνάς ΚΤΜια με το GS;):):):)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το θεμα λεει ισχύς δε λεει κατανάλωση !!!!
Και απο την άλλη όση προσπάθεια και να γίνει τα 108 άλογα στον τροχό να γίνουν και 104 !!!
Αλλα τα 88 -93 να γίνουν και να έχουν την συνολική απόδοση των 104
Δεν γινετε !!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το θεμα λεει ισχύς δε λεει κατανάλωση !!!!
Και απο την άλλη όση προσπάθεια και να γίνει τα 108 άλογα στον τροχό να γίνουν και 104 !!!
Αλλα τα 88 -93 να γίνουν και να έχουν την συνολική απόδοση των 104
Δεν γινετε !!!
Μαζί σου!
Κι εγώ δεν είπα κατανάλωση, από μόνη της. Την ανέφερα ως κόστος για την ισχύ:).
Τέλειωνε με το fine tuning και μετά η κριτική. Ακόμα δεν είσαι έτοιμος;):):):inlove::inlove::inlove::inlove:
 

JOHNGS1100

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
..
Όνομα
John
Μοτό
R1100GS
Η κατανάλωση μπορεί να βελτιώθεί τόσο που σε νορμαλ ταξίδι να καίει το ίδιο ή και λιγότερο από ένα απλό 1200άρη. Δεν τελίωσε η βελτίωση, μένει το fine-tunig, το ram-air για να συνεργαστούν καλύτερα οι κανίβαλοι εκκεντροφόροι της wuderlich.

Δεν είναι αυτό το θέμα όμως, και απορρώ που πολλοί φίλοι νομίζουν ότι με τα ψοφίμια τους :p μπορούν να τα βάλουν με βελτιωμένο που έχει 108 άλογα και 1 κιλό ροπής πάνω.. Κάτι δε μας λέτε καλά παίδες.. :rolleyes:
Πέσατε όλοι να φάτε τον Στέργιο, αλλά δε μασάει - θα κάνει θριαμβευτικό come-back και θα σας φάει όλους γατάκια :friendship: !!!!!!!! :biker:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Παιδες για σοβαρα τεσταρισματα θελει κανονικη κοντρα διπλα διπλα...ανοιγμα με καθε ταχυτητα, ρεπριζ απο 2α 3η 4η 5η 6η, ανοιγμα απο σταση κλπ και παντα με ιδιες αλλαγες κι απ τους δυο (οταν κανει καποιος λαθος σε αλλαγη πρεπει να το ξαναπατε)

Προσφατα που φιλος εβαλε προγραμμα ετσι πηγαμε ολες τις φορες (ειχαμε και ιδια μηχανακια με ιδια χιλιομετρα ακραπα και ΚΝ και οι δυο) τελικα αυτα τα παραπανω που νομιζε πως
ειχε (ή του ειπαν :rolleyes:) δεν τα ειχε στο δρομο και ειχε κοψει και ram air και αλογα παραπανω στα χαρτια, τελικα το μονο που καταφερε ειναι να καιει 1 λιτρο παραπανω στα 100 (μονο για προγραμμα μιλαμε τονιζω)
Το γελιο ειναι οτι τον περνουσα κιολας για 5-6 μηχανακια μεχρι που τα ξηλωσε ολα ξαναπηγαμε και η διαφορα ηταν ενα μηχανακι μπροστα εγω σε ανοιγματα
Με τους εκκεντροφορους δεν ξερω ποσο παραπανω θα παρει αλλα θελει σωστη κοντρα για να βγουν συμπερασματα :ok:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Δε διαφωνώ ότι έχει πλάκα να περνάς ΚΤΜια με το GS;):):):)
TI????????????????????????????????
Ετσι και μου ξεφτυλισε το ΚΤΜ μου ο φλωρος ο Skyhigh στην εκδρομη θα του πιω το αιμα με καλαμακι...
:waiting::waiting::waiting:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η κατανάλωση μπορεί να βελτιώθεί τόσο που σε νορμαλ ταξίδι να καίει το ίδιο ή και λιγότερο από ένα απλό 1200άρη. Δεν τελίωσε η βελτίωση, μένει το fine-tunig, το ram-air για να συνεργαστούν καλύτερα οι κανίβαλοι εκκεντροφόροι της wuderlich.

Δεν είναι αυτό το θέμα όμως, και απορρώ που πολλοί φίλοι νομίζουν ότι με τα ψοφίμια τους :p μπορούν να τα βάλουν με βελτιωμένο που έχει 108 άλογα και 1 κιλό ροπής πάνω.. Κάτι δε μας λέτε καλά παίδες.. :rolleyes:
Πέσατε όλοι να φάτε τον Στέργιο, αλλά δε μασάει - θα κάνει θριαμβευτικό come-back και θα σας φάει όλους γατάκια :friendship: !!!!!!!! :biker:

Ολοι απο τον πάγκο θα περάσετε !!!!


Αδιευκρίνιστος
 
Top Bottom