ΚΤΕΟ για εντουρο;

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Καλησπέρα .
Θέλω να περάσω ΚΤΕΟ το exc μου που προφανώς δεν περνάει με τίποτα.
Έχει κάποιος κατά νου για Αθήνα κάποιον οικονομικό;
Δεν θέλω να το ξαναπερασω εκεί που το είχα πάει την προηγούμενη φορά γιατί ήταν αρκετά τα λεφτά και φέτος δυστυχώς το ξέχασα εδώ και 2 μήνες και έχω και πρόστιμο .
Ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απο οσο ξερω ειναι 25€ το κοστος σ ολα τα ΚΤΕΟ, συν το προστιμο καθυστερησης.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απο οσο ξερω ειναι 25€ το κοστος σ ολα τα ΚΤΕΟ, συν το προστιμο καθυστερησης.
Ακριβώς αυτό.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
25 ευρώ ο έλεγχος (φιξ τιμή σε όλα τα ΙΚΤΕΟ) και 20 ευρώ το πρόστιμο εκπρόθεσμου ελέγχου μέχρι 6 μήνες. Από 6 μήνες και πάνω πάει στα 45 ευρώ το πρόστιμο.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Πω Πωω,ρε παιδια αλλο ρωταει ο ανθρωπος
Ξερω ρε φιλε ,αλλα μακρυα για σενα,Καλαματα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πω Πωω,ρε παιδια αλλο ρωταει ο ανθρωπος
Ξερω ρε φιλε ,αλλα μακρυα για σενα,Καλαματα
Του απανταμε στο σκελος του κοστους Δημητρη.
Το αλλο θεμα δεν το κατεχω. Γιατι δεν περνανε τα εντουρο κτεο?
Aφου εχουν αδεια κυκλοφοριας εννοειται...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Πω Πωω,ρε παιδια αλλο ρωταει ο ανθρωπος
Ξερω ρε φιλε ,αλλα μακρυα για σενα,Καλαματα
Ναι, έχεις δίκιο . . .
Λέει ότι έχει ένα μηχανάκι που δεν περνάει ΚΤΕΟ (μάλλον λόγω μηχανικών προβλημάτων, ρύπανσης, κτλ) και ρωτάει ανοιχτά σε φόρουμ που να πάει για να το "περάσει".
Εγώ θα το έσβηνα αυτό το ποστ/thread γιατί δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, αλλά είπαμε το φόρουμ είναι ανοιχτό για όλους και δεν σβήνεται τίποτα!!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
@forester μπορει ενα εντουρο να μην εχει για παραδειγμα κανονικα φωτα-φλας κλπ(αφαιρεθει,χαθει η οτι αλλο)μπορει ναπαιζει τλικο με ντεσιμπελ εξω απ τις προδιαγραφες του,μπορει,μπορει,μπορει...
Οποτε ολα τα σκελη και αυτο του κοστους γινονται αλληλενδετα.
Ελα μωρε κ εσυ ,κανεις πως εισαι απο αλλο πλανητη...και πολλα γραψαμε
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
To δικό μου που το πέρασα πριν λίγες ημέρες, μόνο την πινακίδα ήθελαν πανω στη μοτό.
Ούτε φλας (δεν εχει), ούτε φωτα(δεν έλεγξαν), ούτε το έβαλαν μπροστά.
Φρένα και αριθμούς πλαισίου-κινητήρα τσέκαραν.
 
Last edited by a moderator:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester μπορει ενα εντουρο να μην εχει για παραδειγμα κανονικα φωτα-φλας κλπ(αφαιρεθει,χαθει η οτι αλλο)μπορει ναπαιζει τλικο με ντεσιμπελ εξω απ τις προδιαγραφες του,μπορει,μπορει,μπορει...
Οποτε ολα τα σκελη και αυτο του κοστους γινονται αλληλενδετα.
Ελα μωρε κ εσυ ,κανεις πως εισαι απο αλλο πλανητη...και πολλα γραψαμε
Φιλαρακι μου εγω γραφω / απανταω τα λογικα, ως αποριες κλπ...
Τα λοιπα κι ευκολως εννοουμενα...
Τα ειπε κι ο srider απο πανου ;)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Θέλω να περάσω ΚΤΕΟ το exc μου που προφανώς δεν περνάει με τίποτα.
Αντί να δαπανήσεις τα χρήματα σου για να σε κόψουν, ή φτιάξτο να περνάει κανονικά ΚΤΕΟ ή κατέθεσε την πινακίδα στην εφορία και παρόπλισε το .... Τα πρόστιμα πλέον είναι μεγάλα.....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παιδιά μια παρεμβαση και σας ζήτω συγνώμη προκαταβολικά
Θα ηθελα να σας θυμίσω οτι στον χωρο μας προάγουμε πρώτον την ασφάλεια μας και δεύτερον τις νόμιμες διαδικασίες οςο αφορα την σωστή χρήση της μοτοσυκλετας μας σε σχέση παντα με τις σχετικές νομοθεσίες του κράτους μας και τιποτα αλλο εκτος απο αυτες !!!!!!
Σας ευχαριστω πολυ
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Καλησπεριζω και ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.
Βεβαια εγώ μιλάω για ένα μηχανάκι που επί της ουσίας είναι καθαρόαιμο και δεν το κυκλοφορω στο δρόμο, απλά επειδή έχει πινακίδα πρέπει να το περάσω ΚΤΕΟ.
Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχω πάνω φλασακια καθρέπτες και μαμά εξάτμιση για να κάνω εντουρο η για να πηγαίνω σε πίστες mx.
(η χρήση που του κάνω δηλαδή)
Αν είναι τόσο κακό τότε να σβήσετε και ότι φωτογραφία υπάρχει με μη εργοστασιακή εξάτμιση στις μοτοσυκλέτες εδώ μέσα , και να αλλάξετε τα σχόλια σας από <αααα ωραία που έβαλες akrapovic σε <α φίλε εγώ θα σε έσβηνα επειδή κάνει πριπρι η εξάτμιση σου τώρα και θεωρείσαι παραβατης>

Δεν μιλάω με διάθεση ειρωνιας, απλώς προσπαθώ να βρω μια λογική. Πίστευα ότι εφόσον υπάρχει το χωματινο στοιχείο στο φόρουμ ίσως κάποιοι εντουραδες να καταλάβαιναν .

Τέλος πάντων κλείδωστε το θέμα μου και καλά χιλιόμετρα σε όλους!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλησπεριζω και ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.
Βεβαια εγώ μιλάω για ένα μηχανάκι που επί της ουσίας είναι καθαρόαιμο και δεν το κυκλοφορω στο δρόμο, απλά επειδή έχει πινακίδα πρέπει να το περάσω ΚΤΕΟ.
Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχω πάνω φλασακια καθρέπτες και μαμά εξάτμιση για να κάνω εντουρο η για να πηγαίνω σε πίστες mx.
(η χρήση που του κάνω δηλαδή)
Αν είναι τόσο κακό τότε να σβήσετε και ότι φωτογραφία υπάρχει με μη εργοστασιακή εξάτμιση στις μοτοσυκλέτες εδώ μέσα , και να αλλάξετε τα σχόλια σας από <αααα ωραία που έβαλες akrapovic σε <α φίλε εγώ θα σε έσβηνα επειδή κάνει πριπρι η εξάτμιση σου τώρα και θεωρείσαι παραβατης>

Δεν μιλάω με διάθεση ειρωνιας, απλώς προσπαθώ να βρω μια λογική. Πίστευα ότι εφόσον υπάρχει το χωματινο στοιχείο στο φόρουμ ίσως κάποιοι εντουραδες να καταλάβαιναν .

Τέλος πάντων κλείδωστε το θέμα μου και καλά χιλιόμετρα σε όλους!
Συντροχε η παρεμβαση μας δεν ηταν για να προσβάλουμε είτε να μειώσουμε τα γραφόμενα σου
προσπαθούμε μονο να παίρνουμε τις σωστές θέσεις στα θεματα και να προτρέπουμε για το ορθό !!!
Η τελική απόφαση οςο αφορα το πρακταιο άπτεται στον καθενα
Τίποτε λιγοτερο τίποτε περισσότερο
Οςο αφορα τις εξατμίσεις που ανάφερες,κλπ αλλα
Εχεις απόλυτο δικιο !!!
Και εγω τέτοια εχω !!!( εξάτμιση )
Αλλα ηταν δίκη μου απόφαση και ειμαι εγω υπόλογος !!!!
Και παλι σας ευχαριστω
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Την τελευταία φορά που πέρασα ΚΤΕΟ το μηχανάκι μου είχα πάνω χωμάτινα ελαστικά.Επειδή διάβαζα σε διάφορα φόρουμ ότι κάποια ΚΤΕΟ δεν πέρναγαν μηχανάκια που είχαν τέτοια ελαστικά(ότι δείχνουν λανθασμένες ενδείξεις στο τύμπανο ελέγχου φρένων κλπ) πέρασα και ρώτησα αυτοπροσώπως σε δυο ΚΤΕΟ.Στο ένα μου είπαν ότι θα έχω θέμα και στο άλλο είπαν φέρτο(όπως και έκανα).
Να τονίσω ότι στο πρώτο ΚΤΕΟ τους είπα ότι τα συγκεκριμένα ελαστικά έχουν έγκριση τύπου για κυκλοφορία στους δημόσιους δρόμους και με κοίταγαν λες και είμαι εξωγήινος.
Για μένα κάνε το ίδιο,σ'οποιο ΚΤΕΟ περνάς απ'έξω μπες και ρώτα,απ'το τηλέφωνο δεν πρόκειται να σου πουν.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλησπεριζω και ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.
Βεβαια εγώ μιλάω για ένα μηχανάκι που επί της ουσίας είναι καθαρόαιμο και δεν το κυκλοφορω στο δρόμο, απλά επειδή έχει πινακίδα πρέπει να το περάσω ΚΤΕΟ.
Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχω πάνω φλασακια καθρέπτες και μαμά εξάτμιση για να κάνω εντουρο η για να πηγαίνω σε πίστες mx.
(η χρήση που του κάνω δηλαδή)
Αν είναι τόσο κακό τότε να σβήσετε και ότι φωτογραφία υπάρχει με μη εργοστασιακή εξάτμιση στις μοτοσυκλέτες εδώ μέσα , και να αλλάξετε τα σχόλια σας από <αααα ωραία που έβαλες akrapovic σε <α φίλε εγώ θα σε έσβηνα επειδή κάνει πριπρι η εξάτμιση σου τώρα και θεωρείσαι παραβατης>

Δεν μιλάω με διάθεση ειρωνιας, απλώς προσπαθώ να βρω μια λογική. Πίστευα ότι εφόσον υπάρχει το χωματινο στοιχείο στο φόρουμ ίσως κάποιοι εντουραδες να καταλάβαιναν .

Τέλος πάντων κλείδωστε το θέμα μου και καλά χιλιόμετρα σε όλους!
Φίλε μου καλέ, μάλλον εσύ έχεις παρεξηγήσει τα σχόλιά μας και το τι εστί ΚΤΕΟ.
Δεν λέω ότι τα ΚΤΕΟ κάνουν σωστά τη δουλειά τους ή ξέρουν ακριβώς τι τους γίνεται (βλέπεις τι σχόλια κάνουν άλλοι σύντροχοι), αλλά εσύ το περνάς σε άλλο επίπεδο το θέμα.
Ανοίγεις μια συζήτηση και ζητάς να σου πουν ΚΤΕΟ το οποίο είτε να εθελοτυφλήσει ή να παρανομήσει και να σου περάσει το exc ¨που προφανώς δεν περνάει με τίποτα¨.
Αν βάλεις στην άκρη το γεγονός ότι θέλεις να κάνεις τη δουλειά σου (να περάσει ΚΤΕΟ) με τον πιο οικονομικό τρόπο, εξακολουθείς να πιστεύεις ότι είναι τραβηγμένα τα σχόλια?

Το σχόλιό σου περί ακράποβιτς είναι από τα πιο άκυρα επιχειρήματα.
Να ξέρεις ότι όλες σχεδόν οι επώνυμες μάρκες (akrapovic, remus, gpr, κτλ.) φέρουν πιστοιποιήσεις και συγκεκριμένα την CE που χρειάζεται για να περάσεις ΚΤΕΟ αλλά και τυχόν έλεγχο.
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Τέλος πάντων. Ανοίγεις άλλη κουβέντα και θα αρχίσουμε περί ποιος έχει τους σιγαστηρες πάνω και ποιος όχι, πράγμα που θεωρώ χαζό να κάνουμε αυτή τη στιγμή.

Ζήτησα συγνώμη και δεν θέλω μα δώσω συνέχεια στο θέμα.
Να είσαι καλά!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πετρο γιατι δεν κάνεις μια ερωτηση σε ενα ΙΚΤΕΟ;Να δεις δηλαδη μηπως η κατηγορια αυτη μοτοσυκλετας,περναει ΚΤΕΟ με διαφορετικες "απαιτησεις" και ελεγχο σε σχεση με μια μοτοσυκλετα δρομου;ΔΕΝ το γνωριζω αλλά ειναι ενδιαφερον για πολλους νομιζω που εχουν μια μοτοσυκλετα για βουνο ΜΕ πινακιδα;
Αν καποιος γνωριζει,ας μας διαφωτισει για το θεμα...
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Γιατί απαιτεί χρόνο κάτι το οποίο δεν έχω αυτή τη στιγμή να τρέχω σε διάφορα ΚΤΕΟ.
Συνήθως ναι κάνουν τα στραβά ματιά γιατί είναι κατανοητό ότι ένα μηχανάκι σαν το exc θα έχει πάνω τακούνια, σίγουρα όχι φλασακια, καθρέπτες και βάση πινακίδας (ποιος έχει λεφτά αυτή την περίοδο κάθε βόλτα να πληρώνει και κάτι σπασμένο; σίγουρα όχι εγώ που δουλεύω ντελιβερι) απλώς δυστυχώς αυτό είναι ένας καλός λόγος για ένα μικρό "φακελάκι" .
Εκτός και αν είσαι εντελώς νόμιμος και έχεις όλη την εργοστασιακή πραματια και έχεις όρεξη να τα βάλεις πάνω. (εγώ δεν τα εχω)
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλημέρα στην παρέα...!! Εγώ πριν 3 χρόνια πέρασα εντούρο 125cc και είχα μόνο σήμα και πινακίδα..δεν ήθελαν τίποτα άλλο..!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom