ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Έχω σκοπό να το στήσω σιγά σιγά όπως πρέπει για εκδρομικό enduro κυρίως, αλλά θέλει διάβασμα, ψαξιμο, χρόνο και χρήμα Θοδωρή. Σιγά σιγά και ότι μπορούμε κάνομε αδερφε!

:)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατσε να βαλω μερικες φωτο αυριο απο κατι καλουδια που φτιαχνω να σιάξεις....

o_O
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κάτσε, δηλαδή αν απενεργοποιήσεις το ABS με το κουμπάκι δεν θα δουλεύει πάλι το κοντέρ;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κάτσε, δηλαδή αν απενεργοποιήσεις το ABS με το κουμπάκι δεν θα δουλεύει πάλι το κοντέρ;
Δουλευει Γιαννη, απλα αυτος δεν θα φοραει αισθητηρες ABS
(αν καταλαβα καλα)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Δουλευει Γιαννη, απλα αυτος δεν θα φοραει αισθητηρες ABS
(αν καταλαβα καλα)
Μα ο αισθητήρας δεν είναι στη ζάντα. Στη ζάντα είναι (μάλλον ΔΕΝ θα είναι) ο δακτύλιος..
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μα ο αισθητήρας δεν είναι στη ζάντα. Στη ζάντα είναι (μάλλον ΔΕΝ θα είναι) ο δακτύλιος..
ο αισθητήρας του abs είναι και χιλιόμετρητης για τα δικά μας , αν λείπει ο δακτύλιος δεν έχεις τίποτα από τα δυο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Θέλω το ίδιο ακριβώς. Υπάρχει περίπτωση ?

Ακομα δεν εχουμε τελειωσει...

Οπως θα προσεξες στην φωτο τα σχεδια ειναι 2. Το ενα πρωτοτυπο το αλλο με αλλαγμενες διαστασεις και ατρυπητο....
Πρεπει να δουμε και το κομματι της ασφαλειας.

Πες μου τι θελεις να κανεις και λυση θα βρουμε.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Ακομα δεν εχουμε τελειωσει...

Οπως θα προσεξες στην φωτο τα σχεδια ειναι 2. Το ενα πρωτοτυπο το αλλο με αλλαγμενες διαστασεις και ατρυπητο....
Πρεπει να δουμε και το κομματι της ασφαλειας.

Πες μου τι θελεις να κανεις και λυση θα βρουμε.
Θέλω να βάλω το gps ακριβώς πάνω έτσι ακριβώς όπως το έχεις . Εγώ φοράω και το μασκάκι και πίστευω θα πηγαίνει ακριβώς από πάνω του . Είναι ιδανικό γιατί θα μπορούν να κλείνουν οι καθρέπτες προς τα μέσα. Καταλαβαίνεις ότι Γιάννα κλείνουν δεν μπορώ να βάλω του πάνω στο τιμόνι ενώ από το σχέδιο σου από ότι βλέπω το στέλνεις πίσω και πάνω . Έτσι η μια λειτουργία δεν καταργεί την άλλη . Και είναι και dakar style.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μασκακι εχω και εγω... και μαλιστα 2, το ενα απο 990 superduke νομιζω.

H προβλεψη ειναι για το GPS αλλα εχω καποιες αμφιβολιες για τον τροπο στηριξης και την γωνια...

Θα δουμε...

Να σε κανω beta tester ???

:friendship:
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Περί του abs.Διαβάζοντας στο advrider και αφού το κάνανε και άλλοι.Έβαλα έναν διακόπτη on/off ανάμεσα στο καλώδιο του εμπρός αισθητήρα (το ένα απο τα 2).Για πιο εύκολη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση.Δεν ανέφερε κανένας ποτέ εκεί ότι δεν θα λειτουργεί το κοντερ.Ακόμα δεν το έχω έτοιμο το μηχανάκι για να το δοκιμάσω,αλλά με βάλατε σε σκέψεις τώρα.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Μασκακι εχω και εγω... και μαλιστα 2, το ενα απο 990 superduke νομιζω.

H προβλεψη ειναι για το GPS αλλα εχω καποιες αμφιβολιες για τον τροπο στηριξης και την γωνια...

Θα δουμε...

Να σε κανω beta tester ???

:friendship:
Έκλεισε λέμε
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τις προαλες με επιασε λαστιχο αρκετα μακρια και εβαλα μια ζαντα απο S για να γυρισω σπιτι,δουλευει εντελως διαφορετικα το φρενο οσο κι αν σου φαινεται παραξενο, σκληρυνε παρα πολυ το πατημα στη μανετα σε σημειο να φοβιζει μεχρι να το συνηθησεις(μπροστινο με ειχε πιασει).

Κι οπως ειπε κι Κυριακος δεν θα εχεις χιλιομετρητη και ταχυμετρο, δηλαδη δεν θα σου μετραει χλμ για να υπολογισεις το καυσιμο, μεγα αρνητικο αν πας βολτα μονος και δεν μετραει καποιος διπλανος σου τα χλμ να χεις ενα μπουσουλα.
και αν το απενεργοποιησεις δουλευει ετσι το φρενο,σαφως πιο hard μανετα αλλα και πεταλ στο πατημα
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Υπάρχει σάκος που να μπαίνει στο plate του ktm και να χωράει και δεύτερο άτομο ή ζητάω πολλά;
Υπαρχει του motoraid σε λιγοτερα λιτρα.

Ενναλακτικα βαζεις και εσυ το περιβοητο και ξακουστο "ταψι μπακλαβα" και καθαρισες.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Υπαρχει του motoraid σε λιγοτερα λιτρα.

Ενναλακτικα βαζεις και εσυ το περιβοητο και ξακουστο "ταψι μπακλαβα" και καθαρισες.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Για το ταψί ούτε λόγος. Θυμάσαι πόσα λίτρα είναι ο σάκος του motoraid; ευχαριστώ
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Για το ταψί ούτε λόγος. Θυμάσαι πόσα λίτρα είναι ο σάκος του motoraid; ευχαριστώ
Νομιζω 20 lt
Στην φωτο ειναι ο 40 lt
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Top Bottom