ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλημέρα σε όλους!
Έχω παρατηρήσει ότι μετά από γέμισμα, στο 990, υπάρχει μια πολύ μικρή διαρροή βενζίνης από την αριστερή πλευρά.
Έχω διαβάσει/ακούσει πως αν γίνει κάποιο "λάθος" και γεμίσουν πολύ τα ρεζερβουάρ, υπάρχει η πιθανότητα να τρέξει λίγο βενζίνη.
Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οταν γεμιζεις βενζινη, θα το βαζεις παντα στο διπλο σταντ μετα και για τα πρωτα 15-20χλμ μεχρι να κατεβει λιγο, μηπως σταματησες καπου,το εβαλες στο μονο και σου ετρεξε?
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Οταν γεμιζεις βενζινη, θα το βαζεις παντα στο διπλο σταντ μετα και για τα πρωτα 15-20χλμ μεχρι να κατεβει λιγο, μηπως σταματησες καπου,το εβαλες στο μονο και σου ετρεξε?
Στο διπλό το είχα, απλά έμεινε ένα βράδυ και ειχε κάνει μια μικρή κηλίδα στο τσιμέντο. Πάντως, μετά από 20 περίπου χιλιόμετρα που το κούνησα, δεν το ξαναεκανε

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Στο διπλό το είχα, απλά έμεινε ένα βράδυ και ειχε κάνει μια μικρή κηλίδα στο τσιμέντο. Πάντως, μετά από 20 περίπου χιλιόμετρα που το κούνησα, δεν το ξαναεκανε

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε εκείνο το σημείο μου έχανε όταν χάλασε το ορινγκ της τρόμπας γιατί την έβγαλα άτσαλα όταν άλλαξα φίλτρα ...

Ίσως μα είναι από το γέμισμα.. παρακολουθα το ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Ρε παιδια βραδιάτικα με έπιασε προκοπή να αλλάξω το καπάκι της πανω Μανέτας να βαλω ενα κτμ και δεν θυμαμαι με ποια φορα μπαίνει η φλαντζουλα ,μολις πήγα να το κουμπωσω ειδα οτι δεν ειναι ιδιο απο κατω...ξερει κανεις?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε παιδια βραδιάτικα με έπιασε προκοπή να αλλάξω το καπάκι της πανω Μανέτας να βαλω ενα κτμ και δεν θυμαμαι με ποια φορα μπαίνει η φλαντζουλα ,μολις πήγα να το κουμπωσω ειδα οτι δεν ειναι ιδιο απο κατω...ξερει κανεις?
Δεν βάζεις μια φωτό μπάς και βοηθήσουμε?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εάν εννοείς το βαθούλωμα μπαίνει προς τα δεξιά όπως το βλέπουμε προς το λαιμό δηλαδή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οπως ειναι στην φωτο δηλ?
Γύρισέ το απο δεξιά προς τ'αριστερά και βάλτο.
Το κενό που έχει να κοιτάει προς το σωληνάκι των υγρών όχι προς τα έξω.
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
42 θα εισαι , ειναι μια καλη αλλαγη
16/42
118 links chains
εσυ που στριβεις θα το λατρεψεις
Μόλις διαπίστωσα ότι έχω 16/41... Τι λες στην επόμενη αλλαγή να το κάνω 42? Ο προηγούμενος απ'ότι με είπε το κορίτσι έκανε μόνο ταξίδια ίσως γιαυτό 41 αν και δε νομίζω να είναι τόσο τραγική η διαφορά.. -1 μπροστά=+3 πίσω αν δεν κάνω λάθος!
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Γυρνώντας από βόλτα σήμερα, μπαίνοντας στην πόλη πατάω πίσω φρένο αλλά τίποτα. Σταματάω και τι να δω. Είχε φύγει το τζαμακι από το δοχείο του φρένο. Υπάρχει σκέτο, ή πάω ολόκληρο;
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πολυ φοβαμαι οτι πας για ολοκληρη τρομπα..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Γυρνώντας από βόλτα σήμερα, μπαίνοντας στην πόλη πατάω πίσω φρένο αλλά τίποτα. Σταματάω και τι να δω. Είχε φύγει το τζαμακι από το δοχείο του φρένο. Υπάρχει σκέτο, ή πάω ολόκληρο;
Πηγαινε σε εναν τζαμα να σου κοψει ενα τζαμακι και να στο κολλησει.Αν δεν εχεις ακρες,παμε μαζι.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να κόψεις πλαστικό τζαμί να το πρεσαρεις και θα κατσει !!!
( Δεν γινετε να πηγαίνει χαμένη η τρόμπα για το τζαμάκι ,ψαξτο!!!!)
 
Top Bottom