Κάγκελα και καθρέπτες για ktm adventure 990???

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
@rock n rolla_990

Έχω αυτα εδω και τα πουλάω εαν σε ενδιαφέρουν.
Τα κάγκελα δεν εχουν ούτε στραβώματα ούτε βαθουλώματα πέρα απο τις φυσιολογικές μικρές γρατζουνιές σε 1-2 σημεία λόγω χρήσης τους.
Εαν σε ενδιαφέρουν στείλε μου πμ.
Βρίσκομαι Κρήτη , τα πακετάρω και στα στέλνω όπου θέλεις.










Πες και κανενα καλο λογο,σε εχουν σωσει ποτε απο πτωση?

Να θυμισω οτι απαγορευονται οι δημοσιες αγοραπωλησιες εντος forum ;)
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Πες και κανενα καλο λογο,σε εχουν σωσει ποτε απο πτωση?

Να θυμισω οτι απαγορευονται οι δημοσιες αγοραπωλησιες εντος forum ;)
Sorry για τον κανονισμό , ξεχάστηκα.
Πτώση ποτέ οπότε δεν εχω άποψη. :)
Χτύπα ξύλο γρουσούζη!!:alien::alien:
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Πάντως τα χαμηλά κάγκελα ειναι υπεραρκετά σε 3 χαλαρές ξάπλες που είχα. Πριν λίγους μήνες τα εβαψα ξανά σε χρώμα πορτοκαλί και έγιναν ξανά καινούργια. Τα ψηλά νομίζω πως θα φαίνονται σαν ξένα.

Αν μπορούσα να ξεπεράσω τους ψυχολογικού λόγους για τους οποιους τα φοράω θα το προτιμούσα πάντως χωρις κάγκελα. Όσο τα είχα για βάψιμο κυκλοφορούσα τη μηχανή για 3-4 μέρες έτσι "γυμνή" και είχα καλύτερη αίσθηση στον δρόμο.
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Παρε της motoraid, πιο ψηλά δε χρειάζονται μιας και δυσκολα θα βρει εκει σε φυσιολογική πτώση.
+990

ως πρώην κάτοχος 990 η αλήθεια ειναι ότι τα ψηλά κάγκελα δεν χρειάζονται τόσο ακόμη και στις χωμάτινες ψιλοτουμπίτσες. Επίσης αν κάνεις πολύ χώμα, βρίσκεις τα 2 τα πάνω τα πλαστικά μεταχειρώ και τα κουμπώνεις σε περίπτωση που φοβάσαι γρατζουνιές or whatever. Είχα χαμηλά και τα μαμά και τα sw motech, τα sw καλύτερα, πιο ανθεκτικά απ' τα μαμά.

Και γενικώς όσο λιγότερο επιπλέον βάρος σε κάγκελα, τόσο λιγότερο βάρος στο moto, τόσο καλύτερη συμπεριφορά
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Σημερα παρελαβα απο το Motoraid τα SW Motech. Εντος της εβδομαδας θα κανω μονος μου τη τοποθετηση και θα σας πω εντυπωσεις! Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω κατα τη τοποθετηση?
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σημερα παρελαβα απο το Motoraid τα SW Motech. Εντος της εβδομαδας θα κανω μονος μου τη τοποθετηση και θα σας πω εντυπωσεις! Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω κατα τη τοποθετηση?
οχι,ευκολα μπαινουν.εκει στο σκελετο προσεχε μην τον γρατσουνισεις
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Θα μπορούσες να βάλεις και μονωτική ταινία στο κομμάτι που πιάνουν στο πλαίσιο ώστε να μη γρατζουνιστεί. Επίσης, πρόσεχε πόσο τα σφίγγεις εκεί για να μην "τραυματίσεις" το πλαίσιο! Καλορίζικα! ;-)
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Θα μπορούσες να βάλεις και μονωτική ταινία στο κομμάτι που πιάνουν στο πλαίσιο ώστε να μη γρατζουνιστεί. Επίσης, πρόσεχε πόσο τα σφίγγεις εκεί για να μην "τραυματίσεις" το πλαίσιο! Καλορίζικα! ;-)
Αυτο με την ταινια καλοοοο!:ok: Μιας και δεν εχω ροποκλειδο θα σφιξω μεχρι να τερματισει και μετα ενα κλικ παραπανω. Θα μπει και loctite μπλε!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αυτο με την ταινια καλοοοο!:ok: Μιας και δεν εχω ροποκλειδο θα σφιξω μεχρι να τερματισει και μετα ενα κλικ παραπανω. Θα μπει και loctite μπλε!
θα ελεγα οτι ενα κομματι απο σαμπρελα θα ηταν ιδανικο...:ok:
μεγαλυτερη απορροφηση κραδασμων !!!;)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
θα ελεγα οτι ενα κομματι απο σαμπρελα θα ηταν ιδανικο...:ok:
μεγαλυτερη απορροφηση κραδασμων !!!;)
σαμπρελα συμφωνω
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
με σαμπρέλα τα έπιανα και γω στο σκελετό. ταινίες και τα λοιπά σε καμιά ψιλή θα αφήσουν σημάδια, διπλωμένη σαμπρέλα νομίζω είναι η καλύτερη λύση για εκεί που πιάνουν σκελετό.
 
Top Bottom