Καλώς σας βρήκα

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Του Πασχαλη δλδ τις μπιχτες τις πηρες στην πλακα γιατι ειστε συντοπιτες εμενα ειναι πικροχολες! Μαλιστα...! Θα ελεγα ποιος ειναι ο ασχετος αλλα το αφηνω στην ακρη...ειχαμε μιλησει κι εμεις στο τηλ μια φορα που ημουν με τον Γιαννη αλλα τοτε δεν παραδεχοσουν τπτ, εφταιγε το μηχανακι η συμπιεση ο αερας και δεν ξερω κι εγω τι. Δλδ εσυ θελεις να ακους μονο τα καλα? Υποψηφιος αγοραστης ημουν κι εγω γι αυτο και το δοκιμασαμε με το Γιαννη, δυστυχως για σενα μαλλον δοκιμασα πριν παρω γι αυτο ειμαι ασχετος!! Και στο δικο μου μηχανακι να το βαζαμε παλι το ιδιο θα ηταν (ιδια μοντελα ιδια χιλιομετρα καλες συντηρησεις,ιδια φιλτρο εξατμιση)
Προσωπικα εχω μιλησει και με φιλο μηχανικο που εφτιαχνε τα μηχανακια στο πρωταθλημα superbike και μου διαβεβαιωσε οτι αποκλειεται με απλο remapping να παρεις τα αποτελεσματα που υποσχεσαι, προσωπικα με τον Γιαννη θελαμε να δουμε, ειδαμε και τελος, εχω ακουσει και απο αλλους αλλα προσωπικα ειπαμε για αυτο που δοκιμασαμε με το Γιαννη. Ευχαριστως να δοκιμασω και με ενα καλοφτιαγμενο προγραμμα σε αντιστοιχο 1200 GS (θα ηθελα πχ να δοκιμασω με το Χαρη αφου αυτο το προγραμμα ειχες βαλει αρχικα στον Γιαννη) και μετα εδω θα ειμαι και θα το γραψω!
 

JOHNGS1100

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
..
Όνομα
John
Μοτό
R1100GS
Του Πασχαλη δλδ τις μπιχτες τις πηρες στην πλακα γιατι ειστε συντοπιτες εμενα ειναι πικροχολες! Μαλιστα...! Θα ελεγα ποιος ειναι ο ασχετος αλλα το αφηνω στην ακρη...ειχαμε μιλησει κι εμεις στο τηλ μια φορα που ημουν με τον Γιαννη αλλα τοτε δεν παραδεχοσουν τπτ, εφταιγε το μηχανακι η συμπιεση ο αερας και δεν ξερω κι εγω τι. Δλδ εσυ θελεις να ακους μονο τα καλα? Υποψηφιος αγοραστης ημουν κι εγω γι αυτο και το δοκιμασαμε με το Γιαννη, δυστυχως για σενα μαλλον δοκιμασα πριν παρω γι αυτο ειμαι ασχετος!! Και στο δικο μου μηχανακι να το βαζαμε παλι το ιδιο θα ηταν (ιδια μοντελα ιδια χιλιομετρα καλες συντηρησεις,ιδια φιλτρο εξατμιση)
Προσωπικα εχω μιλησει και με φιλο μηχανικο που εφτιαχνε τα μηχανακια στο πρωταθλημα superbike και μου διαβεβαιωσε οτι αποκλειεται με απλο remapping να παρεις τα αποτελεσματα που υποσχεσαι, προσωπικα με τον Γιαννη θελαμε να δουμε, ειδαμε και τελος, εχω ακουσει και απο αλλους αλλα προσωπικα ειπαμε για αυτο που δοκιμασαμε με το Γιαννη. Ευχαριστως να δοκιμασω και με ενα καλοφτιαγμενο προγραμμα σε αντιστοιχο 1200 GS (θα ηθελα πχ να δοκιμασω με το Χαρη αφου αυτο το προγραμμα ειχες βαλει αρχικα στον Γιαννη) και μετα εδω θα ειμαι και θα το γραψω!

Εισαι πάλι άσχετος φίλε. Τι θα πει είσαι υποψήφιος αγοραστής και περιμένεις να δοκιμάσεις του φίλου σου για να πάρεις και εσύ. Είσαι και προαιρετικός και καχύποπτος και το συζητάς εδώ και εκεί και με άλλους τόσους ασχετους με προγραμματισμό και επηρεάζεις αυτούς που ασχολούνται και δεν είναι ούτε υποψήφιοι αγοραστες ούτε υποψήφιοι προγραμματιστές και μηχανικοί ?
Του Γιάννη gianme αν θές και την προσωπική μου γνώμη δε πέτυχε από γρουσουζιά τελειως και ταλαιποωρηθήκαμε και αυτος και εγώ ενώ εσύ και οι άλλοι που το "συζητήσατε" δεν εμπλακήκατε πουθενά ούτε με κόστος ούτε με τα δικά σας τα μηχανάκια. Και η πλάκα είνια ότι ο ίδιος δεν είπε τίποτα και μιλάνε όλοι οι άλλοι..

Τεσπα θα διορθωθεί του gianmi και θα πει ο ίδιος τις εντυπωσεις του.

Πιστεύω να λυθεί το θέμα και να φύγει η παρεξήγηση.

Φιλικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Απο γρουσουζια; Επαγγελματική απάντηση...! Να την λέω κι εγω στους πελάτες μου δεν την είχα σκεφτει! :p
Κι εγω ταλαιπωρηθηκα μη νομίζεις αφου μαζι πηγαίναμε τις κόντρες :D και με κόστος αν θες μισο τεποζιτο :p
Μην το ξεφτιλιζουμε όμως άλλο τέλος απο μένα και συγνώμη που σου χαλασα την ζαχαρενια..!


Sent from my Hands using Fingers
 

JOHNGS1100

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
..
Όνομα
John
Μοτό
R1100GS
Συγνώμη και από μένα, όταν πετύχει του gianme θα κάνω το δικό σου χωρίς κόστος για να να επανέλθει το καλό κλίμα με την Κρήτη την οποία αγαπώ.
Φιλικά πάντα, λέμε καμιά κουβέντα επειδή είναι forum, αμα συζητούσα σαν επαγγελματίας εδώ μέσα ούτε καν θα γραφόμουν και εγώ μηχανόβιος είμαι και παρέες και συζητήσεις θέλω.. !! Τα επγγελματικά και επιστημονικά ας τα αφήσουμε για το γραφείο, θα ήθελα να ψυχαγωγούμαστε εδώ μέσα. :) :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οτι προσωπικα εχετε απο προηγούμενα φορουμ ή προσωπικα νταραβερια, καλο θα ηταν να τα λυσετε αλλιως.
Οπως πολυ σωστα ειπε ο Γιαννη1100.....σε αυτο το φόρουμ θα διασκεδαζουμε.
για τα επαγγελματικα.....φτιαχνει εναν λογαριασμο επαγγελματια και τα λετε εκει, με ονομα και διευθυνσεις.

καλως μας βρηκες παλι...:D
 

JOHNGS1100

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
..
Όνομα
John
Μοτό
R1100GS
Πάντως Γιάννη το τελευταίο που κυκλοφορούσε πριν 2μήνες, είναι ότι μου τα είχες "ρίξει" γιά να γράφω υπέρ του remapping.... χαχαχαχαχα!..........

..............................

Σκέπτομαι να πάω την μπέμπα στον Πειραιά στου Μάγγου, γιά δυναμομέτρηση, τι λες και εσύ Γιάννη?


R1200GlamorusSpecial
Χάρη έλα να πάρεις τα ποσοστά σου!! o_O

Για δυναμομέτρηση τσάμπα λ7 είναι, απλά θα δείξεις πως πάει το μηχανάκι σου σε χαρτί. Υπολογίζω γύρω στα 105 άλογα τροχό. Υπόψη ότι μαμά έχει 89-92 άλογα ανάλογα το μοντέλο, για ροπή δε το συζητάμε είναι χαώδης η διαφορά. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ (εκτός αν μπορεί ο μηχανικός να το δυναμομετρήσει), είναι η πρόσθετη ροπή που παίρνει στις χαμηλές στροφές (1500-3,200), συνήθως τα δυναμόμετρα μετράνε και αυτό αμυδρά από 2.500 στροφές στα μηχανάκια.. Αν μπορούσες να το μετρήσεις από το ρελαντί και πάνω θα ήταν ενδιαφέρον !!
Αν πας στου Μουγγου θα στην κάνει τσάμπα, ακρεί να με πάρεις ένα τηλέφωνο.

Εδιτ : αν πας πάρε και έναν φίλο σου με μαμά GS για να δούμε τις διαφορές στο χαρτί την ίδια ώρα πάνω στο ίδιο δυναμόμετρο !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Επειδή ξέφυγε η συζήτηση θα ήθελα να σε καλώς ορίσω αρχικά Γιάννη!

Όσο για τον προγραμματισμό ως ιδιώτης και έχοντας παρακολουθήσει αρκετά περί του θέματος , ο σωστός προγραμματισμός γίνεται πάνω σε δυναμομετρο!!
Δεν ξερω γιατί αποτρεπεις τους φίλους και δεν ειναι τσάμπα λεφτα, γιατί πέρα απο τα άλογα η αναλογία ή μείγμα πρέπει να ειναι σε σωστά νούμερα κατι το οποίο δεν το βλέπεις ποτέ!

Όταν θα κανεις αυτή τη δουλειά σε δυναμομετρο θα μπορείς να είσαι πιο σωστός και θα διορθώνεις επι τοπου, πάντα με τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Αυτά επειδή το συζήτησα με επαγγελματία μηχανικό - προγραμματιστη. Διαφορετικά μπαίνει το χέρι στη τσέπη για p.c. Και προγραμματισμός επισης στο δυναμομετρο!!!

Εύχομαι τα καλύτερα απο καρδιάς.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom