Κεραμική Επίστρωση

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ήθελα να το πω, αλλά με πρόλαβες.
Αφού θα το κάνεις μόνος σου βρε καπτεν.
Εντάξει ρε φιλαράκι, απλά ψάχνομαι γενικά και ακούω γνώμες.
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Επειδή χαζεύω πολύ στο you tube για detailing και επειδή είμαι και εγώ φανατικος του πλυσίματος στο σπιτι θα σου
πω τι εχω καταλαβει για την κεραμικη. Το οχημα πρεπει να ειναι σε τελεια κατασταση στο χρωμα του. Δλδ οχι γρατσουνιες κλπ.
Μετά την κεραμικη θελει πλύσιμο "συντηρησης" με ειδικα σαπουνια και καθε 2-3 χρονια μια συντηρηση. Αυτό με απετρεψε γτ χερι στα οχηματα για το πλυσιμο βαζω μονο εγω. Στο καινουργιο αυτοκινητο που εχω και δεν εχει ακουμπησει χερι αλλ, χρησιμοποιω ενα καινουργιο κερι της turtle wax. Εχω δοκιμασει πολλα κερια
αλλα αυτο ειναι με διαφορα το καλυτερο. Θελει καθε 3-4 μηνες ξανα περασμα αφου εχεις βγαλει το παλιο κερι για το 100% της προστασιας.
Το κερι ειναι αυτο :
Εδω εφαρμογη:
Στον συγκεκριμενο τυπο στο καναλι του εχει και εφαρμογες για κεραμικη diy.
Δεν συγκρινω κεραμικη με κερι εννοειται αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα του συγκεκριμενου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επειδή χαζεύω πολύ στο you tube για detailing και επειδή είμαι και εγώ φανατικος του πλυσίματος στο σπιτι θα σου
πω τι εχω καταλαβει για την κεραμικη. Το οχημα πρεπει να ειναι σε τελεια κατασταση στο χρωμα του. Δλδ οχι γρατσουνιες κλπ.
Μετά την κεραμικη θελει πλύσιμο "συντηρησης" με ειδικα σαπουνια και καθε 2-3 χρονια μια συντηρηση. Αυτό με απετρεψε γτ χερι στα οχηματα για το πλυσιμο βαζω μονο εγω. Στο καινουργιο αυτοκινητο που εχω και δεν εχει ακουμπησει χερι αλλ, χρησιμοποιω ενα καινουργιο κερι της turtle wax. Εχω δοκιμασει πολλα κερια
αλλα αυτο ειναι με διαφορα το καλυτερο. Θελει καθε 3-4 μηνες ξανα περασμα αφου εχεις βγαλει το παλιο κερι για το 100% της προστασιας.
Το κερι ειναι αυτο :
Εδω εφαρμογη:
Στον συγκεκριμενο τυπο στο καναλι του εχει και εφαρμογες για κεραμικη diy.
Δεν συγκρινω κεραμικη με κερι εννοειται αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα του συγκεκριμενου.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Θα τα κοιτάξω μόλις βρω καλύτερο ίντερνετ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλορίζικο καλοτάξιδο και εν τέλει αγρατζουνιστο με την κεραμική ασπίδα Ιωάννη
Σε ευχαριστώ πολύ Θωμά!
 
Top Bottom