Κλοπή μηχανής στη Θεσσαλονίκη

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Δεν είναι ακριβώς έτσι.

1) Το ABUS θα έχει συγκεκριμένες τρύπες και δεν θα μπορείς να βάλεις ότι μέγεθος βίδα θες.

2) Δεν μιλάω για ψείρες που κάνουν 3 ευρώ. Έχει κάτι χοντρά τέτοια με τεράστιο Φ που περνάνε και τα 25 ευρώ χοντρική. Δεν νομίζω ότι θα είναι... παιδικά.

Όπως και να έχει θα το ψάξω το θέμα. Είναι μια επένδυση άσχετη γενικότερη άσχετα με ποια μηχανή δένεις (σήμερα αυτή αύριο μια άλλη... που λέει ο λόγος).
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Εγώ έχω φτιάξη και προτείνω κρίκο 10/9 κάτι σαν και αυτό της φωτογραφίας

αλλά Μ20 με ντίζα κομμένη βιδωμένη και κολλημένη με ηλεκτροκόλληση στο κρίκο.
Όλο αυτό βιδωμένο σε σιδερένιο ούπα στο τσιμέντο.
Ο μόνος τρόπος να το παραβιάσεις είναι να το κόψης με τροχό.
Το ABUS είναι παιδικό και πανάκριβο.
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Μόλις μπορέσω θα κοιτάξω και εγώ σε μαγαζί για γερανους. Ναυτιλιακά και βιομηχανικά είδη. κάτι έχω στο μυαλό μου και μακάρι να το δω ενδιαφέρον
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Το περασμένο καλοκαίρι εκλάπη xt660 φίλου μέσα από την αυλή. Η μηχανή βρέθηκε να κυκλοφορεί στο κέντρο της Θεσσαλονίκης έπειτα από έλεγχο σε μπλόκο τροχαίας καμουφλαρισμένη κ ελαφρώς βανδαλισμενη χωρίς πινακίδα.
Ο φίλος το είχε σίγουρο ότι χάθηκε η μηχανή κ πήρε άλλη.....
Όποτε το σενάριο να κυκλοφορούν κλεμμένα ανάμεσα μας ισχύει!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Eγω εχω παρει ενα τετοιο...

και σκεφτομαι...:cool:αν καποιος παρακαμψει σκυλο,κλειστο γκαραζ με συναγερμο και καμερα,συναγερμο μοτο,λουκετο,immobilizer και δεν τον αντιληφθω...εξω απο το παραθυρο μου...τοτε...ειναι καιρός να αλλαξω μοτοσυκλετα.Το GS δεν με θελει...:arghh:...θα παρω αυτο...γιατι ο "δολοφονος" λενε επιστρεφει στον τοπο του εγκληματος...:alien::inlove:
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Εγώ εκτός από κλειστό γκαράζ λουκέτα συναγερμούς τώρα τελευταία απέκτησα και δύο της ασφάλειας με πολιτικά και συμβατικό αυτοκίνητο να φυλάνε κάθε βράδυ απέξω.
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Εγώ εκτός από κλειστό γκαράζ λουκέτα συναγερμούς τώρα τελευταία απέκτησα και δύο της ασφάλειας με πολιτικά και συμβατικό αυτοκίνητο να φυλάνε κάθε βράδυ απέξω.
Και μένα αυτό είναι που μου αρέσει στην μηχανή. Η ξενοιασιά. Άλλον ύπνο κάνεις εδώ που τα λέμε
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Εγώ εκτός από κλειστό γκαράζ λουκέτα συναγερμούς τώρα τελευταία απέκτησα και δύο της ασφάλειας με πολιτικά και συμβατικό αυτοκίνητο να φυλάνε κάθε βράδυ απέξω.
Τυχεράκια.... που μένεις να έρθουμε κι εμείς????
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ ... τώρα τελευταία απέκτησα και δύο της ασφάλειας με πολιτικά και συμβατικό αυτοκίνητο να φυλάνε κάθε βράδυ απέξω.
Αυτο ειναι που λεμε...εχεις κάνει ασφάλεια κλοπης!!!:friendship:
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Εγώ εκτός από κλειστό γκαράζ λουκέτα συναγερμούς τώρα τελευταία απέκτησα και δύο της ασφάλειας με πολιτικά και συμβατικό αυτοκίνητο να φυλάνε κάθε βράδυ απέξω.
ΓιάΝη εσύ;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Με το καλημέρα, άσχημα νέα απο την Θεσσαλονίκη..
Κλάπηκε τα ξημερώματα κόκκινη Ducati Multistrada 1200 του 2010 απο την περιοχή της Τούμπας.
Έχει ένα μικρό σκίσιμο στο σελάκι του οδηγού και αρ.κυκλ. ΑΑΟ 693
Για ότι πέσει στην αντίληψη σας 6999888001 Χάρης.
Χαρη ενημερωσε τον φιλο μπας και του φτιαξουμε τη σαιζον...

http://www.bikerspirit.net/main/eksarthrw8hke-speira-pou-eklebe-akribes-motosykletes/
 

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
Εγώ έχω φτιάξη και προτείνω κρίκο 10/9 κάτι σαν και αυτό της φωτογραφίας

αλλά Μ20 με ντίζα κομμένη βιδωμένη και κολλημένη με ηλεκτροκόλληση στο κρίκο.
Όλο αυτό βιδωμένο σε σιδερένιο ούπα στο τσιμέντο.
Ο μόνος τρόπος να το παραβιάσεις είναι να το κόψης με τροχό.
Το ABUS είναι παιδικό και πανάκριβο.
Αν καταλαβα καλα αυτο που εκανες περιστρεφοντας τον κρικο απλα ξεβιδωνεις τον κρικο σου...επρεπε να κολησεις τα πασα του ουπα και οχι ολα μαζι....σιδερας γαρ βλεπεις
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Αν καταλαβα καλα αυτο που εκανες περιστρεφοντας τον κρικο απλα ξεβιδωνεις τον κρικο σου...επρεπε να κολησεις τα πασα του ουπα και οχι ολα μαζι....σιδερας γαρ βλεπεις
Κόλλησα τον κρίκο σε μια ντίζα (βίδα χωρίς κεφάλι) και όλο μαζί το βίδωσα στο ούπα δεν το κόλλησα στο ούπα γιατί βιδώνοντας τέρμα δεν το βλέπεις, δεν ξέρω αν κολλά.
Ο μόνος τρόπος να το πάρουν ξεβιδώνοντας είναι όταν η μηχανή είναι ξεκλείδωτη, αν και με το σφίξιμο που έχει φάει δεν είναι εύκολο να το ξεβιδώσεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κόλλησα τον κρίκο σε μια ντίζα (βίδα χωρίς κεφάλι) και όλο μαζί το βίδωσα στο ούπα δεν το κόλλησα στο ούπα γιατί βιδώνοντας τέρμα δεν το βλέπεις, δεν ξέρω αν κολλά.
Ο μόνος τρόπος να το πάρουν ξεβιδώνοντας είναι όταν η μηχανή είναι ξεκλείδωτη, αν και με το σφίξιμο που έχει φάει δεν είναι εύκολο να το ξεβιδώσεις.
Αφου μπλεξαμε ολα τα μαστορια....:D, ας μιλησει και ο Μαρμαρας
Εγω εχω αυτον τον τροχο μπαταριας και νομιζω οτι σε 1 δευτερολεπτο, θα κοπουν ολα αυτα....:rolleyes:

 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Αφου μπλεξαμε ολα τα μαστορια....:D, ας μιλησει και ο Μαρμαρας
Εγω εχω αυτον τον τροχο μπαταριας και νομιζω οτι σε 1 δευτερολεπτο, θα κοπουν ολα αυτα....:rolleyes:

Αυτό δεν μπορεί να το κόψη γιατί έχει δίσκο λειάνσεως :D

Πέρα την πλάκα άμα πάρει τροχό το κλεφτρόνι έχει φύγει αέρα.
Απλά του βάζεις ένα εμπόδιο ακόμα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τα εχουμε πει Εισοδος αυλης, στα 2-5 μετρα η κροκετα αμεσως μετα η μοτοσυκλετα κ πιο μεσα το λυκοσκυλο με αλυσιδα μεχρι το σημειο αναμεσα σε μοτο κ κροκετες.

adv phone
 

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
Αφου μπλεξαμε ολα τα μαστορια....:D, ας μιλησει και ο Μαρμαρας
Εγω εχω αυτον τον τροχο μπαταριας και νομιζω οτι σε 1 δευτερολεπτο, θα κοπουν ολα αυτα....:rolleyes:


o τροχος κανει θορυβο φιλε μαρμαρα...η μπουκαλα οξυγόνου όμως του σιδερα είναι σιωπηλος δολοφόνος όπως και τα σπρει αζωτου...σοβαρα τωρα το θεμα μας είναι κατά ποσο μπορούμε να τους καθυστερησουμε....
 
Top Bottom