Κυριακή 31-3, βόλτα προς Καρπενήσι, Γέφυρα Επισκοπής, Κρίκελλο

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλημέρα,
ωραία, άρα 7πμ μαζευομαστε προς αναχώρηση στα McDonalds/Γρηγόρης. Εννοείται θα δώσουμε και 10-15 λέπτα για μάζεμα.
Τα λέμε εκεί.
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Ωραία οπότε τα λέμε το πρωί εκεί.

έβγαλα το Pinlock απο το κράνος..

κανει τόσο ζεστη που γυρνάει στο μυαλο η σκέψη καλοκαιρινο ή χειμερινο μπουφάν...
 

athanas

Μέλος
Όνομα
stefanos
Μοτό
TENERE WR
πολυ ωραια βολτα κριμα που δεν μπορω να ακολουθησω αυριο....καλα να περασετε
 

Rebel Scum

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζώης
Μοτό
Aprilia Tuono V4 1100 2021
Ωραία οπότε τα λέμε το πρωί εκεί.

έβγαλα το Pinlock απο το κράνος..

κανει τόσο ζεστη που γυρνάει στο μυαλο η σκέψη καλοκαιρινο ή χειμερινο μπουφάν...
Ναι κι εγώ νομίζω ότι με το χειμερινό θα υπάρξει πρόβλημα το μεσημέρι. Μάλλον καλοκαιρινό ταιριάζει.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εγώ πάντως εδώ κάτω είμαι με χειμερινή στολή και επένδυση από μέσα στο μπουφάν, το μεσημέρι άνοιξα αεραγωγούς μπουφάν, παντελόνι και κράνος και κομπλέ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάντως εδώ κάτω είμαι με χειμερινή στολή και επένδυση από μέσα στο μπουφάν, το μεσημέρι άνοιξα αεραγωγούς μπουφάν, παντελόνι και κράνος και κομπλέ.
Εσύ όμως κρυώνεις μόνο που βλέπεις την οθόνη του τηλεφώνου κάτω από 30 βαθμούς
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλοκαιρινό μπουφάν μάλλον είναι τραβηγμένο βρε σεις.

Τα λέμε το πρωί! Οι αδήλωτοι να κρατούν πορτοκαλί μαντήλι να τους καταλάβουμε.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Άκυρο από εμένα καλά να περάσετε !!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όλοι με χειμερινά τελικά, αυτοί είμαστε.

Επιστρέψαμε, χορτάσαμε εικόνες, πολλά χλμ, ακόμα περισσότερες ώρες και σφυρίξαμε λήξη στο Μικρό Χωριό. Κρίκελλο δυστυχώς την επόμενη φορά.
 

Rebel Scum

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζώης
Μοτό
Aprilia Tuono V4 1100 2021
Χάρηκα πολύ για τη βόλτα και κυρίως για την παρέα.

Ακόμα και το κομμάτι μεταξύ Ναυπάκτου, Άνω Χώρας και Κρίκελλου που δεν καταφέραμε να κάνουμε είναι απλά μια αφορμή για επόμενη εκδρομή.

Θα γίνει κυκλωτική κίνηση και θα βληθεί από τα νότια όπως θα έλεγε και μια ψυχή.

Θα ανεβάσω κι εγώ μερικές φωτογραφίες και μικρής διάρκειας βίντεο στην πρώτη ευκαιρία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλημέρα,
τελικά δεν είχαμε αδήλωτους, πράγμα σπάνιο! Ο καιρός ήταν καλός, το πρωί βέβαια είχε κρύο και το μεσημέρι ζέστη.

Ωραία η διαδρομή του Θωμά, περάσαμε από κομμάτια που δεν είχαμε ξαναδει, με λίγο χωματάκι έτσι για το πιπέρι:)
Η παρέα σούπερ, 2 ονοφ και 2 σπορ γυμνά που ακολούθησαν αδιαμαρτύρητα στα 700+ χλμ!

Εγγλέζοι στο ραντεβού μας όλοι, 7.30 αναχωρήσαμε από Αφίδνες και σε 3 ωρίτσες πίναμε καφέ έξω από το Καρπενήσι. Από εκεί ξεκίνησε το ουσιαστικό κομμάτι της βόλτας.
Αγνάντι πριν την γέφυρα Επισκοπής



Περνώντας απέναντι, μπήκαμε σε πιο κακοτράχαλο κομμάτι που από στροφή σε στροφή μύριζε χώμα έκπληξη. Τελικά έσκασε και το χωματάκι, η παρέα αμφιταλαντεύτηκε αλλά ευτυχώς, βρήκαμε ντόπιους που μας διαβεβαίωσαν ότι ήταν πολύ μικρό και βατό κομμάτι. Η διαδρομή σε εκείνο το σημείο ήταν υπέροχη, πράσινα νερά στο ποτάμι που έμπαινε στην Λίμνη Κρεμαστών, φιορδ κανονικό η τοπογραφία. Στάση σε ξέφωτο που γίνονται πάρτυ (μας ειπαν), μου θύμισε αντίστοιχο σημείο πριν το Πάπιγκο.



Από εκεί Προύσος, η ώρα είχε ήδη περάσει οπότε ενώ λέγαμε για φαγητό στο Κρίκελλο, ανασκουμπωθήκαμε και φάγαμε στο Μικρό Χωριό.


Από εκεί, επιστροφή όπως ήρθαμε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To χώμα είναι πριν περάσεις το ποτάμι και βγεις στον "κανονικό" δρόμο Καρπενήσι Προυσσός;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα,
τελικά δεν είχαμε αδήλωτους, πράγμα σπάνιο! Ο καιρός ήταν καλός, το πρωί βέβαια είχε κρύο και το μεσημέρι ζέστη.

Ωραία η διαδρομή του Θωμά, περάσαμε από κομμάτια που δεν είχαμε ξαναδει, με λίγο χωματάκι έτσι για το πιπέρι:)
Η παρέα σούπερ, 2 ονοφ και 2 σπορ γυμνά που ακολούθησαν αδιαμαρτύρητα στα 700+ χλμ!

Εγγλέζοι στο ραντεβού μας όλοι, 7.30 αναχωρήσαμε από Αφίδνες και σε 3 ωρίτσες πίναμε καφέ έξω από το Καρπενήσι. Από εκεί ξεκίνησε το ουσιαστικό κομμάτι της βόλτας.
Αγνάντι πριν την γέφυρα Επισκοπής



Περνώντας απέναντι, μπήκαμε σε πιο κακοτράχαλο κομμάτι που από στροφή σε στροφή μύριζε χώμα έκπληξη. Τελικά έσκασε και το χωματάκι, η παρέα αμφιταλαντεύτηκε αλλά ευτυχώς, βρήκαμε ντόπιους που μας διαβεβαίωσαν ότι ήταν πολύ μικρό και βατό κομμάτι. Η διαδρομή σε εκείνο το σημείο ήταν υπέροχη, πράσινα νερά στο ποτάμι που έμπαινε στην Λίμνη Κρεμαστών, φιορδ κανονικό η τοπογραφία. Στάση σε ξέφωτο που γίνονται πάρτυ (μας ειπαν), μου θύμισε αντίστοιχο σημείο πριν το Πάπιγκο.



Από εκεί Προύσος, η ώρα είχε ήδη περάσει οπότε ενώ λέγαμε για φαγητό στο Κρίκελλο, ανασκουμπωθήκαμε και φάγαμε στο Μικρό Χωριό.


Από εκεί, επιστροφή όπως ήρθαμε.
Έτσι....για να δείτε τι χάνετε που δεν μπαίνετε χωματακι :p
Όμορφα μηχανάκια και όμορφα αγόρια μαζωχτηκατε
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
To χώμα είναι πριν περάσεις το ποτάμι και βγεις στον "κανονικό" δρόμο Καρπενήσι Προυσσός;
Νομίζω πως ναι. Σου βάζω στον χάρτη την συγκεκριμένη διαδρομή.

Το ξέφωτο είναι το σημείο "παραλία Αγίας Βλαχέρνας".
 
Top Bottom