Λίμνη Πλαστήρα και όχι μόνο...<<Three HOT days>> !

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
1η μέρα :



Είναι Παρασκευή...δε σκέφτομαι τίποτα...έχω ελέγξει το μηχανάκι διεξοδικά, ετοιμοπόλεμο 101%, ρούχα έτοιμα, παντελόνι, μπουφάν, γάντια καλοκαιρινά δύο ζευγάρια, κράνος, σσακίδιοπου χωρά μπαγκαζιέρα, όλα έτοιμα.

15.30 βρισκόμαστε στα Μακ Ντόναλτς με τον αδερφό Γιώργο και μη τους είδατε και μην τους απαντήσατε.....


Χαζοεθνική, Θήβα και .......έρχεται Ο ΕΝΑΣ.....Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ.....Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ.......ΜΠΡΑΛΟΣ......ΔΑΙΜΟΝΕΣ......


Έπεσες?
Δεν είναι κακό.
Συμβαίνει............ΑΛΛΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΣ......

Πάμε λοιπόν στο οικόπεδό μου να τραβήξω λίγο για να το δηλώσω εντός ημερομηνίας και στο Ε9......

Ακολούθησα ΑΚΡΙΒΩΣ την πορεία που τσακίστηκα....έτσι για εξορκισμό και έστριψα τελευταία στιγμή.

Απόρησα.....
ΚΑΛΑ γαμώ το φελέκι μου, εδώ τσακίστηκα?

Τόσα χλμ...αυτή η στρφούλα με έφαγε ?


Σταματάω, κοιτάω...δεν μπορώ να το πιστέψω.....

Ο Γιώργης τραβάει φωτό, καλαμπουρίζει νάναι καλά γιατί μάλλον ήμουνα πολύ συννεφιασμένος....μου λέει...δεν ξαπλώνεις κάτω να τραβήξουμε καμιά καλή ?


Ήτανε καλή ιδέα και θα γελάγμαε χοντρά αλλά ...λυπήθηκα τα ρούχα και πώς θα εμφανιζόμουνα μετά με ανοιχτόχρωμα ρούχα κατάμαυρος?

Ντράπηκα και δεν τόκανα....


Τέλος πάντων, έκανα το Σταυρό μου στο εκκλησάκι πούταν δίπλα και με φύλαξε, ευχαρίστησα τον Πανάγαθο που ζώ και τα άφησα όλα πίσω μου....ΟΥΤΕ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ πλέον, ο εξορκισμός έγινε ΑΜΗΝ!

Φύγαμε λοιπόν από το οικόπεδό μου και ανεβήκαμε παραπάνω όπου θαρχόταν και ο Γιώργος από την Πάτρα και θα συναντιόμασταν εκεί σε ένα ωραίο χάνι.

Κάτσαμε, απολαύσαμε το καφεδάκι μας, ήρθε και ο Γιώργος και πλέον η παρέα μας πλήρης :


Και αφού απολαύσαμε το καφεδάκι μας στη δροσούλα του Χανιού, συνεχίσαμε την πορεία μας στον Μπράλο.
Τον περνάμε, βγαίνουμε, πληρώνουμε κάτι χαζοδιόδια, σταματάμε για λίγο για μια στασούλα, έλεγχο κάμερας κλπ :


Συνεχίζουμε πλέον για Λαμία.
Σταμάτημα για τάισμα των ζωντανών προκειμένου να φτάσουμε στη λίμνη χωρίς άλλο φουλάρισμα :


Αφού ανεφοδιαστήκαμε σειρά έχει ο Δομοκός.
Πίστα ελεύθερων δοκιμών λοιπόν και ο Γιώργος εξακοντίζεται μπροστά να χαρεί την φουλ ολοκαίνουργια OHLINS ανάρτησή του.
Εγώ και ο άλλος Γιώργης επίσης με την φουλ OHLINS ακολουθούμε από πίσω και το ευχαριστιόμαστε κατά το δοκούν.

Μόνο ο ήλιος που δύει μας τα χαλάει λιγάκι και στην εικόνα πούναι κατά μέρη λίγο σκοτεινή αλλά και ένα ψιλοστράβωμα τόχαμε :


Μετά το Δομοκούλη αρχίζει η ατελείωτη καμπίσια ευθεία.
Συγκρατούμαστε να μην ανοίξουμε γιατί ξέρουμε ότι από τους παράδρομους βγαίνουν τρακτέρ ή γενικά μεγάλα οχήματα με πολύ μικρή ταχύτητα οπότε στα 110-115 νάχουμε γρήγορη αντίδραση και προχωράμε.

Λίγο βαρετό το βίντεο αλλά τα παιχνιδίσματα του ουρανού και της δύσης του ήλιου είναι τέτοια που δεν μπορείς να αντισταθείς και να μη το βάλεις.....θυμίζει SEX και CLOSE TO MY FIRE λοιπόν....:



Στη διαδρομή σε κάποιο σημείο σε ένα στενό δρομάκι που στρίψαμε υπό πλήρες σκότος πλέον, τα βρήκαμε σκούρα.
Σταματήσαμε και σβήσαμε τα μηχανάκια.

Ψάχνοντας το GPS να δούμε που είμαστε ξαφνικά βλέπουμε ...ΠΥΓΟΛΑΜΠΙΔΕΣ που θα τις δείτε στο επόμενο βίντεο της άλλης μέρας που μαλακωδώς ξέχασα να βάλω σε τούτο.....

Ενώ τις χαζεύαμε και ζούσαμε πάλι μαγικές στιγμές που στην μεγαλούπολη δεν ζείς, ακούμε μια φωνή από το υπερπέραν μέσα στην απόλυτη σιωπή που μόνο εμείς διαταράσσαμε : <<Τι κάνετε?>>.

Δόξα τον Θεό απαντώ εγώ και μας πιάνει την κουβέντα ένα μοναχός από την Μονή που βρισκόταν από πάνω μας.
Τάπαμε λίγο, μας έδειξε και το δρόμο γιατί αν ακολουθούσαμε το μηχάνημα του διαβόλου δεν ξέρω τι εντουράδα θα κάναμε και φύγαμε στο δρόμο μας.

Μας είπε βέβαια να περνάγαμε την άλλη μέρα από τη Μονή αλλά δυστυχώς ο σχεδιασμός δεν συνέπιπτε.....

Με τα έτσι και τα αλλιώς φτάσαμε στο ξενοδοχείο.

Και τι βλέπουμε ?

Μια ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΡΑ κάτσε όχι καλά αλλά καλύτερα !

Και από τιμή ?
47 ευρώ για 2 διανυκτερεύσεις στον καθένα μας σε τρίκλινο, με ένα πρωινό κάτσε ακόμα καλύτερα...!

Ξεφορτώνουμε, βολευόμαστε, κλειδώνουμε τα μοτοσακά και εδώ πέφτει πολύ γέλιο από τον ιδιοκτήτη.
Δεν κλέβουνε εδώ παιδιά μας λέει....εγώ στο αμάξι έχω και τα κλειδιά επάνω.....

Α ρε αθάνατη Ελληνική Επαρχία που κρατάς ακόμη τα παραδοσιακά, πόσο έχουμε ξεπέσει στις μεγαλουπόλεις.....

Ήρθε η ώρα όμως και τα στομάχια βαράνε ταμπούρλο.
Από κάτω είναι ένα ωραιότατο παραλίμνιο ταβερνάκι και με απίστευτη δροσιά μην πω ότι ήθελε και ζακετούλα κάτσαμε για φαγητό.

Ωραιότατα ήτανε.
Αφού φάγαμε και συζητάγαμε θυμήθηκα τον αδερφό Θωμά και το χουνέρι που τούκανα το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και δεν ήρθε βόλτα ο χιλιομετροφάγος....


Με πιάσανε οι τύψεις.....αλλά η ώρα άκρως ακατάλληλη....δε γαμιέται λέω ο Θωμάς είναι αδερφός δεν θα με παρεξηγήσει...

Τον παίρνω τηλέφωνο και του λέω που είμαστε και τι σχέδια έχουμε.

Μούπε ότι ήτανε Πάτρα την Παρασκευή αλλά δεν μπορεί να αντισταθεί στο χλμ οπότε κανονίζουμε να τον συναντήσουμε κάπου ενδιάμεσα στο γύρο της λίμνης που θα κάναμε την άλλη μέρα μιας και ο χιλιομετροφάγος σιγά που δεν την είχε ξανακάνει.


Ευτυχώς που τον πήρα τηλέφωνο οπότε την άλλη μέρα περιμένουμε τη σύζευξη με άλλον έναν ταξιδιάρη !


Έτσι κάπως τελειώνει η πρώτη μέρα και πάμε αργάμιση για ύπνο.


Συνεχίζεται....
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
2η μέρα Σάββατο :

Ο σχεδιασμός της ημέρας ήταν περίπου ο παρακάτω :



Λέω ότι ήταν περίπου γιατί εγώ ξέχασα να πάρω τους χάρτες που είχα τυπώσει,ο χάρτης πούχε ο Γιώργης δεν μας τάλεγε καθόλου καλά, οπότε ρίξαμε κάτι χλμ παραπάνω αλλά σιγά που μας χάλασε που γυρνοβολάγαμε σε τόσο μα τόσο όμορφα μέρη.

Αφού λοιπόν πέσαμε να κοιμηθούμε στα καταπληκτικά ομολογουμένως κρεβάτια με στρώματα - μαξιλάρια κόκοματ, ο ύπνος ήλθε αλλά λίγο πούταν η πρώτη μέρα και ήθελε συνήθεια, λίγο οι δεξιά αριστερά βρυχηθμοί
με βρήκανε ξύπνιο κατά τις 05.20 να βολοδέρνω στο κρεβάτι και να προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να κοιμηθεί.....

Αμ δε....


Ο Γιώργης FZMAN δίπλα πανήσυχος........ξαφνικά τον βλέπω και πετάγεται ελατήριο.....άλλο που δεν ήθελα..άλλο ελατήριο εγώ και όρθιος.


Πρωί άμα δεν πιω καφέ και δεν καπνίσω 5-6 τσιγάρα δεεεεεε.......

Τσιγάρα είχα αλλά καφέ?

Έπρεπε να περιμένω να πάει 08.30 ....πω ρε μαμώ το φελέκι μου μέσα, θυμήθηκα τα ξενοδοχεία του εξωτερικού που στο μεγαλύτερο ποσοστό τους έχουν καφετιέρα με γαλλικό και όσο το σκεφτόμουνα τόσο τάπαιρνα στο κρανίο.....


Ευτυχώς η ηρεμία του Γιώργη με κατεύνασε και το ξέχασα βγαίνοντας έξω που βάζοντας θερμόμετρο είδαμε 15 βαθμουλάκια παρακαλώ.


Πήρα μια πετσέτα μπάνιου, μιας και δεν είχα μπουφανάκι, τυλίχτηκα ως Βεδουίνος και κάτσαμε να απολαύσουμε την αυγούλα και την θέα υπό τον ήχο βατραχιών,πουλιών και κοκοριών μέσα στην απόλυτη ησυχία.....μαγεία ....

Σταδιακά λοιπόν είδαμε να αλλάζει με το ανέβασμα του ήλιου το τοπίο έτσι :










Σιγά σιγά με ωραία κουβέντα προχώρησε η ώρα, εγώ είχα πάει και είχα έρθει βέβαια κάτω και μούρθε να πάω στην κουζίνα να φτιάξω καφέ αλλά ντράπηκα και είπα θα κάνω υπομονή, πέρασε η ώρα και άνοιξε η τραπεζαρία.

Κατεβήκαμε εγώ και ο Γιώργος FZMAN κάτω και ταράξαμε το πρωινό πούχε τα πάντα.
Το πόσο φάγαμε θα το καταλάβετε αργότερα στην συνέχεια της ημέρας.....

Κατέβηκε και ο Τζορτζίνο μας, έφαγε και αυτός, έβγαλε τα διβάλιτσα και είμαστε έτοιμοι για τη βόλτα μας.
Σε κάποιο σημείο της λίμνης θα συναντούσαμε και τον Θωμάκο που θα ξεκίναγε από Αθήνα σερί για νάρθει με το καταδρομικό του Κάπο.


Ξεκινάμε λοιπόν (στην αρχή του βίντεο και οι πυγολαμπίδες από χτες και η αυγή από το μπαλκόνι) :


Comfortambly Numb και Κόζιακας στο βάθος, αλογάκια ελεύθερα στο δρόμο.....τι ομορφιά Θεέ μου....και έτσι φθάνουμε στο φράγμα του αείμνηστου ΠΛΑΣΤΗΡΑ :
















Περνάμε λοιπόν το φράγμα και πλέον κατευθυνόμαστε στο ψηλότερο σημείο της περιοχής στο <<Παρατηρητήριο>> για να δούμε τη Λίμνη και το φράγμα από ψηλά...νομίζαμε....:


Χωματάκι ?
Α μπα ούτε το σκουτ ούτε τα στρήτ χωνεύουνε το χώμα οπότε....φωτό και φύγαμε (γαμημένη κρίση νάχα ένα NC ....
) :









Επιστροφή λοιπόν πίσω και συνέχεια για την παραλία της Πεζούλας όπου θα βρίσκαμε το Θωμάκο και θα πίναμε το καφεδάκι μας :


Εδώ τελειώνει η 8 Giga κάρτα μου και δεν παίρνω χαμπάρι παρά μόνο όταν φτάνουμε στη Μονή της Παναγιάς της Πελεκητής που λέγεται έτσι γιατί η εικόνα της Μεγαλόχαρης βρέθηκε πελεκημένη σε ένα βράχο.
Δεν το ξέραμε αλλά μας τόπε τηλεφωνικά ο Θωμάκος που ήδη έφτανε στο σημείο συναντήσεως έχοντας ξυπνήσει από το χάραμα φυσικά και αυτός.

Το τι είδαμε στην Μονή απλά ΔΕΝ περιγράφεται.

Συνεχίζεται.............
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Μονή Παναγιάς <<Πελεκητής>> λοιπόν.
Θα δανειστώ εδώ μερικές φωτό και από τους σύντροχους αδερφούς μιας και οι δικές μου δεν φτάνουν ούτε για εδώ ούτε και για άλλα σημεία.

















































Το σημείο που ανακαλύφθηκε η εικόνα της Μεγαλόχαρης :



Μετά την Μονή αφού έβαλα άλλη κάρτα μνήμης συνεχίσαμε αλλά ο Μέρφυ είχε άλλη γνώμη....η εφεδρική κάρτα μνήμης δεν δούλευε......ο Τζορτζίνο μούχε πει ο άνθρωπος ότι είχε μια 32άρα αλλά αφού είχα την εφεδρική που νόμιζα ότι δούλευε τούπα ότι θα βάλω αυτή ...μέχρι που ανακάλυψα ότι δεν δούλευε.....έχασα λοιπόν διάφορα όπως η παραλία της Πεζούλας, το ανέβασμα προς Πύλη και δεν ξέρω τι άλλο, δεν πειράζει, την επόμενη φορά....

Συνεχίζεται......
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Μετά τη Μονή έρχεται η ώρα της συνάντησης με το έτερο αξιότιμο και άγρυπνο εν όψη βόλτας, μέλος του <<νεαρού>> PAPOUDI TEAM, τον Θωμά.
Φτάνουμε λοιπόν και ωχ το <<ζωντανό>> στην ταΐστρα γαι νερό...από πότε είχε φτάσει οέο ?


Ναι καλά...σιγά μη κοιμήθηκε...πάρτε φάτσα και βγάλτε συμπέρασμα :



Αλλά όταν άκουσε το υπόλοιπο πρόγραμμα και το χλμ που θάπεφτε η φατσούλα έγινε έτσι :



Ωραία πάντως η <<Πεζούλα>> για να ξυπνάνε οι βαρεμένοι με τα χλμ που δεν κοιμούνται περιμένοντας να ξημερώσει επιτέλους να φύγουμε να γράψουμε κανά χλμ :




Εδώ παραθέτω γλαφυρή αφήγηση του ετέρου Καππαδόκη Γεωργίου :
<<Παφα πούφα τα τσιγάρα και βούρ στον δρόμο για νέες περιπέτειες!
Ο Σάββας κλάψ-λύγμ, τελείωσε η κάρτα και τώρα τι θα κάνουμεεεεεεεεεε..
-Σάββα θες την δική μου;
-Σάββας: Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ..
-Ξανά: Σάββα θες την δική μου την κάρτα;
-Σάββας: Ζούμ τριαλαριλαρόμ!
-ΡΕ @#%$^&*&^ ΣΑΒΒΑ, ΤΗ ΘΕΣ ΤΗ ΚΑΡΤΑ;
-Γιώργη, έχεις κάρτα; Μας έσωσες!!!
-γκρρρ**~!@@$#@$#@%@$#>>







Όλες οι παραπάνω φωτό από τους Γιώργηδές μας.

Συνεχίζεται....
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Κάπου εδώ είναι που χάνω τη μπάλα για το που είμαστε αλλά και στο κάτω κάτω τι έγινε ?
Βουνό έχει, στροφιλίκι έχει, έλατο έχει, δρόμο έχει...εεεε τι στην ευχή άλλο θέλουμε ?
Πάμε λοιπόν και δε πα νάμαστε όπου είμαστε :

Νταξ, τελικά είναι μια φάση που ο χάρτης έδειχνε άλλα αν' άλλα της Παρασκευής το γάλα και καταλήξαμε στο σταυροδρόμι μετά την Καλαμπάκα που πάει προς Γρεβενά ή Αμάραντο κι έτσ....ε και ? Ζαμάν φου λέμε το πολύ πολύ να γράφαμε καμιά κατοστάρα παραπάνω, είπαμε ΒΟΛΤΑ κάνουμε όχι και να είμαστε αγχωμένοι στη βόλτα αλλά ευτυχώς το PAPOUDI TEAM δεν μασάει από τέτοια οπότε απολαμβάνουμε διαδρομάρα :

Συνεχίζεται.....
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Θείο Σάββα εσύ είσαι?? Κι εσύ εδώ? Με όλο το "παππούδι team"??

Σούπερ!!!

Πάντα όρθιος!! :friendship:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Και εδώ είμαι, ολόκληρος και με πόδι πάλι Ελινάκι.;)
Νάσαι καλά φιλενάδα, πάντα όρθιοι-ες και πάντα καλούς δρόμους νάχουμε.:biker:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Συνεχίζουμε με φουλ :










Είχατε ζέστη στην Αθήνα ?
HOT DAYS ?

Α χα χα χα χα χα .....10-15 βαθμοί, 3 φορές άναψα τα θερμαινόμενα γκρίπ και στο τσακ δεν έβαλα αδιάβροχα πούχα μαζί όχι σαν τη νεολέρα το Ζωρζ που τάχε στο ξενοδοχείο...


Εικόνες ?
Μέσα στα σύννεφα λέμε και επειδή τα λόγια είναι φτωχά TAKE MY BREATH AWAY.....άντε γεια λέμε......και πέτρες και περιττώματα από γελάδια και λάκοι και ..........ΓΕΛΑΔΙΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΑ στο δρόμο, εξαφανισμένη η άσφαλτος σε σημεία..... αλλά εμείς ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ λέμε και οι εικόνες ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ (μην βλέπετε από κινητά το φελέκι μου μέσα , ανοίξτε υπολογιστή και ηχεία, βάλτε πλήρη οθόνη και τέρμα τον ήχο και απολαύστε το ) Τι ναρκωτικά και μακακίες, πάρτε το μοτοσακό ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΤΕ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MORE THAN A FEELING λέμε :
















Συνεχίζεται....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραία βολτούλα Σάββα...!!!:ok:Την επόμενη φορά που θα περάσετε απο Ελάτη κάντε μια στάση για καφέ ή για κανένα απεριτίφ...Με γλυκάνισο ή χωρίς...;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ωραία βολτούλα Σάββα...!!!:ok:Την επόμενη φορά που θα περάσετε απο Ελάτη κάντε μια στάση για καφέ ή για κανένα απεριτίφ...Με γλυκάνισο ή χωρίς...;)
Ευχαρίστως Θάνο. Δεν ξέρω αν πρέπει όλοι οι ταξιδιάρηδες τουλάχιστον να βάλουμε κάπου τα τηλέφωνά μας στο φόρουμ ούτως ώστε αν περνάμε από κάπου να χτυπάμε ένα τηλέφωνο για ένα καφεδάκι.Πραγματικά και το λέω με αγάπη, έχω φάει <<ΤΟ χέσιμο >> από σύντροχους - φίλους που είδαν τις βολτίτσες και μετά τον εξάψαλμο αλλά ...δεν είχα τρόπο επικοινωνίας....

Εν τω μεταξύ το <<με ή χωρίς γλυκάνισο>> με ανησυχεί για το πως θα πηγαίνουμε μετά ....θα βρίσκουμε ευθεία η θα ξύνουμε αυτιά ΚΑΙ στην ευθεία ?

Ευχαριστούμε Θάνο !
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
:yew:Ειστε ΑΠΙΘΑΝΟΙ!!!!!:friendship:

:biker: Μας ταξιδεψατε:biker2:σε μερη πανεμορφα!!!!:hailbig:
Ευχαριστούμε Ανδρέα, χαίρομαι που σας αρέσει και συνταξιδεύουμε έστω και έτσι...έχει συνέχεια, μείνετε συντονισμένοι....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εν τω μεταξύ το <<με ή χωρίς γλυκάνισο>> με ανησυχεί για το πως θα πηγαίνουμε μετά ....θα βρίσκουμε ευθεία η θα ξύνουμε αυτιά ΚΑΙ στην ευθεία ?
Το "με" είναι για να ξύνεις αυτιά και στην ευθεία...
Το "χωρίς" είναι για πιο ήπιες καταστάσεις...
Και στα δύο πάντως η ποσότητα μετράει...

Αν περάσατε Σάββατο μεσημέρι πάντως,αλωνίζαμε στα γύρω βουνά...
Next time...:friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ευχαρίστως Θάνο. Δεν ξέρω αν πρέπει όλοι οι ταξιδιάρηδες τουλάχιστον να βάλουμε κάπου τα τηλέφωνά μας στο φόρουμ ούτως ώστε αν περνάμε από κάπου να χτυπάμε ένα τηλέφωνο για ένα καφεδάκι.Πραγματικά και το λέω με αγάπη, έχω φάει <<ΤΟ χέσιμο >> από σύντροχους - φίλους που είδαν τις βολτίτσες και μετά τον εξάψαλμο αλλά ...δεν είχα τρόπο επικοινωνίας....
Μα.... υπάρχει! http://www.advride.gr/threads/sos-list-help-and-info-on-travel.3930/
Και το θέμα για να... δηλωθείς: http://www.advride.gr/threads/μια-ιδέα-που-ίσως-βοηθήσει.1791/

Και... ωραία βόλτα!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Μετά την Καστανιά, κάπου στην διαδρομή για Μεσόχωρα και Στουρναρέικα φτάνουμε στο :


Και βλέπουμε αυτά :











































Έχω αρχίσει τη γκρίνια προ πολλού για τη μπετζίνα...είμαι λίγο πάνω από το κόκκινο......τα παλιοτόμαρα οι σύντροχοι..μαλήτες αλιάδες μοτοσακόβιοι με πειράζουν......<<ΝΤΑΞ ΜΩΡΕ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ>> καλά ρε μαλακιασμένα τους έλεγα ...εγώ στα παρπάρια μου εσείς θα τρέχετε να μου φέρνετε μπετζίνα και εγώ θα ξαπλάρω στη σκουτεράρα μου....


Το SH λοιπόν σε economy mode και κατανάλωση στα 2,8 κατηφορίζοντας πλέον από Νεραιδοχώρι για την Πύλη εγκαταλείποντας το Περτούλι και τραβώντας πεινασμένοι πλέον με αντικειμενικό σκοπό το ΚΕΡΑΜΑΡΙΟ που θα δείτε αργότερα. Εν τω μεταξύ στο κατέβασμα βρήκα και τάισα το μικρούλι το γαλατάκι του....


Εδώ στάση και γκρίνια : ΘΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΩ ΕΡΑΝΟ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ κλπ κλπ :



Και η αναμετάδοση από τον έτερο Καππαδόκη Γεώργιο :

<<Παφ πούφ το τσιγαράκι....
-Fzman: ΑΜΑΝ ΡΕ ΣΑΒΒΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΣΒΗΣΤΟ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ!
-Savvas: Παιδιά, έχω βενζίνη μόνο για 30χλμ ακόμα, Ώ μα τον Soichiro Honda!!!


Μετά από αυτό, λυγμοί, φοβία, άγχος, τα συναισθήματα μας, μαζί με την κούραση που άρχισε να γίνεται αισθητή πλέον, το κρύο και τον Θωμά να λέει: "Δεν έχω πρόβλημα με τα χιλιόμετρα εγώ, δεν μασάω", έτοιμος να σωριαστεί...η πείνα όμως στο στομάχι μεγαλύτερη από κάθε τι άλλο!
-Σάββα δεν πειράζει, κατηφόρα είναι θα τσουλήσει! Άϊντε πάμε!!!

Και ναι, ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Μετά από 40 περίπου χιλιόμετρα βάζαμε όλοι βενζίνη κάπου στην Ελάτη και βούρ στην Κεραμαργιώ γιατί πεινάμε!!!

Παρεπιμπτόντως, χωρίς το GPS αμφιβάλω αν θα το βρίσκαμε ποτέ εκεί που ήτανε χωμένο...>>......

Συνεχίζεται.....
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Το "με" είναι για να ξύνεις αυτιά και στην ευθεία...
Το "χωρίς" είναι για πιο ήπιες καταστάσεις...
Και στα δύο πάντως η ποσότητα μετράει...

Αν περάσατε Σάββατο μεσημέρι πάντως,αλωνίζαμε στα γύρω βουνά...
Next time...:friendship:
Α χα χα χα , ναι Σάββατο είμασταν Θάνο.
Άμα τα πίναμε κιόλας μας βλέπω να γυρνάγαμε σε καμιά βδομάδα....PAPOUDI TEAM είπαμε....πίνουμε μόνο το βράδυ μέχρι να ταβιλιαστούμε στο κρεββάτι...
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Μα.... υπάρχει! http://www.advride.gr/threads/sos-list-help-and-info-on-travel.3930/
Και το θέμα για να... δηλωθείς: http://www.advride.gr/threads/μια-ιδέα-που-ίσως-βοηθήσει.1791/

Και... ωραία βόλτα!! ;)
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη και απολογούμαι που συνελήφθην αδιάβαστος παντελώς.
Μόλις τελειώσω άμεσα θα γίνει εγγραφή.
Ευχαριστώ πολύ !
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....PAPOUDI TEAM είπαμε....πίνουμε μόνο το βράδυ μέχρι να ταβλιαστούμε στο κρεββάτι...
Με τους Pourodourous καμιά συγγένεια...???:thumbsdown:
Λόγω ηλικίας δηλαδής...όχι τίποτα άλλο...:roflmao::laugh::roflmao:
Να'στε καλά να γυρνάτε...:ok:
 
Top Bottom