Μαστόρια προς αποφυγή

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW


Κατι λειπει εδω...!
Ναι! Λείπει.... λάσπη!!!! :ha

Υ.γ
Εκτός του ότι δεν έβαλε ή δεν έσφιξε το παξιμάδι (κάτι απ'τα δύο), δεν καθάρισε ούτε τον άξονα με το σπείρωμα του. Βασικότατο και αυτό! Για κάποια πάστα, αν κάνω λόγο, θα είναι υπερβολή, ναι;
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ναι! Λείπει.... λάσπη!!!! :ha

Υ.γ
Εκτός του ότι δεν έβαλε ή δεν έσφιξε το παξιμάδι (κάτι απ'τα δύο), δεν καθάρισε ούτε τον άξονα με το σπείρωμα του. Βασικότατο και αυτό! Για κάποια πάστα, αν κάνω λόγο, θα είναι υπερβολή, ναι;
Έβαλε απλό και όχι παξιμάδι ασφαλείας, για αυτό έφυγε.:D

εχω και φωτο οταν το παρελαβα με το νεο αμορτισερ, ειχε βαλει το παξιμαδι ασφαλειας το οριτζιναλ το ΧονΔεικο αλλα δε το ειχε σφιξει, ισα που το εκανε 2 βολτες δηλαδη και μετα μαλλον....το ξεχασε.
το μοχλικο το ειχε γρασαρει παραδοξως οκ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
εχω και φωτο οταν το παρελαβα με το νεο αμορτισερ, ειχε βαλει το παξιμαδι ασφαλειας το οριτζιναλ το ΧονΔεικο αλλα δε το ειχε σφιξει, ισα που το εκανε 2 βολτες δηλαδη και μετα μαλλον....το ξεχασε.
το μοχλικο το ειχε γρασαρει παραδοξως οκ.
Μισες δουλειές!!!!
Τι να πεις;;;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τελικά το μαστόρι προς αποφυγή ποιο είναι; γιατι στο διπλανό θέμα προτείνονται αρκετά μαστόρια ως πολύ καλά...οπότε λίγο πολύ τους παίρνει ολους η μπάλα; δεν είμαι στην αθήνα και δε με ενδιαφέρει άμεσα...πιο πολύ ρητορικό είναι το ερώτημα. Στο δια ταυτα καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει τέλειο μαστόρι οπότε πρέπει πριν πάρουμε πίσω τη μοτό να την ελέγχουμε εξονυχιστικά...αλλά δυστυχώς τα μαστόρια δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε εκτός από εμάς που δεν έχουμε μοτό...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εγώ πάντως το λέω καθαρά
υπάρχει μάστορας που φτιάχνει αμορτισέρ και τον προτείνουν όλοι οι εθνοπατέρες των φόρουμ
γιατί κι αυτός είναι τέτοιος.
Διαφημίζει μάλιστα τη δουλειά λέγοντας οι...
-Οι άλλοι τα κάνουν ΕΤΣΙ κι εγώ τα κάνω πιο καλά
Τώρα τα καλά που φτιάχνει αυτός στο 6 μηνο κλάνουν
Ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε αλλά με το φασισταργιό κουβέντα καμία
και πληροφορίες ΜΟΝΟ από ανθρώπους που γνωρίζουμε
Μια ανάρτηση θέλουμε να φτιάξουμε όχι να μάθουμε για τη... μουσουλμανοποίηση
:prft:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Εγώ πάντως το λέω καθαρά
υπάρχει μάστορας που φτιάχνει αμορτισέρ και τον προτείνουν όλοι οι εθνοπατέρες των φόρουμ
γιατί κι αυτός είναι τέτοιος.
Διαφημίζει μάλιστα τη δουλειά λέγοντας οι...
-Οι άλλοι τα κάνουν ΕΤΣΙ κι εγώ τα κάνω πιο καλά
Τώρα τα καλά που φτιάχνει αυτός στο 6 μηνο κλάνουν
Ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε αλλά με το φασισταργιό κουβέντα καμία
και πληροφορίες ΜΟΝΟ από ανθρώπους που γνωρίζουμε
Μια ανάρτηση θέλουμε να φτιάξουμε όχι να μάθουμε για τη... μουσουλμανοποίηση
:prft:
That escalated quickly
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Αγόρασα την πρώτη μου μηχανή μεταχείρο απο Πάτρα και γύρισα Γιάννενα οδηγώντας.
Στο σπίτι ανακάλυψα ότι έλειπαν οι βίδες που κρατάνε το υποπλαίσιο !!!

τότε σκέφτηκα να γίνω μοναχός ...
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Δύο ιστορίες από συνεργεία που άκουσα σήμερα.

1) Ναυτικός αφήνει κάποιες από τις μηχανές του σε συνεργείο της Καλαμάτας για συντήρηση-επισκευές πριν μπαρκάρει.
Κάποια στιγμή και ενώ ταξίδευε τον παίρνει τηλέφωνο φίλος του και του λέει ότι είδε τις δύο μηχανές του παρκαρισμένες στο Ναύπλιο.:D

2) Κάποιος εδώ που είχε αγοράσει καινούργια ΚΤΜ, πήγε για σέρβις την μηχανή του σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Αθήνας στα 10.000 χιλιόμετρα.
Μετά κατάλαβε ότι κάτι είχε αλλάξει στην μηχανή του και έκαιγε και λίγο λάδι. Όταν την πήγε εδώ σε συνεργείο διαπίστωσαν ότι ο κινητήρας είχε κάνει πολλά χιλιόμετρα και είχαν αλλαχτεί εσωτερικά κάποια εξαρτήματα.
Κατέληξαν ότι στο συνεργείο της Αθήνας του είχαν αλλάξει το μοτέρ της μηχανής με άλλο.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δύο ιστορίες από συνεργεία που άκουσα σήμερα.

1) Ναυτικός αφήνει κάποιες από τις μηχανές του σε συνεργείο της Καλαμάτας για συντήρηση-επισκευές πριν μπαρκάρει.
Κάποια στιγμή και ενώ ταξίδευε τον παίρνει τηλέφωνο φίλος του και του λέει ότι είδε τις δύο μηχανές του παρκαρισμένες στο Ναύπλιο.:D

2) Κάποιος εδώ που είχε αγοράσει καινούργια ΚΤΜ, πήγε για σέρβις την μηχανή του σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Αθήνας στα 10.000 χιλιόμετρα.
Μετά κατάλαβε ότι κάτι είχε αλλάξει στην μηχανή του και έκαιγε και λίγο λάδι. Όταν την πήγε εδώ σε συνεργείο διαπίστωσαν ότι ο κινητήρας είχε κάνει πολλά χιλιόμετρα και είχαν αλλαχτεί εσωτερικά κάποια εξαρτήματα.
Κατέληξαν ότι στο συνεργείο της Αθήνας του είχαν αλλάξει το μοτέρ της μηχανής με άλλο.:D
Εντάξει, παντού υπάρχουν επαγγελματίες σοβαροί αλλα και κάφροι, και αυτο ισχύει και για τον ιδιωτικό και φυσικά για τον δημόσιο τομέα....
 
Top Bottom