Μια βόλτα στα Ελληνικά βουνά

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τι σου είναι ο μοτοσυκλετισμός. Μία μεγάλη οικογένεια :)

Πίνοντας καφέ με τον μέχρι τώρα άγνωστο Γιώργο .

Μεγάλη έκπληξη που τον άκουσα στο τηλέφωνο τον τρελό τον Βαραντεράκια! :) Είναι και τα γενέθλιά του σήμερα..
Καλή επιστροφή ζεύγος!
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλή επιστροφή :biker: :ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πανεμορφο το οδοιπορικο σας Νικολα!Μπραβο και σε σενα και στο συζυγακι που και μεσα απο τη στραβη που σας ετυχε το απολαμβανετε τα μεγιστα...καλους δρομους να εχετε και περα απο κακοτοπιες ευχομαι.:friendship:

Αν ήταν στο χέρι μου. . .
Το πόδι ...
Σε νιωθω......είμαι κουτσός εδώ κ 2 βδομάδες περίπου, ,,,,,,
:)
Περαστικα Νικολα και Βασιλη...:)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Επιτέλους φτάσαμε στο μεγάλο λιμάνι :)
Ο καιρός, μετά που βρήκαμε τον Γιώργο το Γιαννιώτη, μας έκανε κόλπα. Βροχές και καταιγίδες μας συνόδευαν για ένα διάστημα μέχρι που ξεφύγαμε προς το νότο. Έτσι, μια τελευταία αγκαλιά της Πίνδου, αποχαιρετιστήρια . Αρκετά αργότερα, επιτέλους, φτάνουμε λιμάνι. Εισιτήρια, ευτυχώς βρίσκουμε χωρίς πρόβλημα οπότε και αποχαιρετούμε την ηπειρωτική Ελλάδα

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιτέλους φτάσαμε στο μεγάλο λιμάνι :)
Ο καιρός, μετά που βρήκαμε τον Γιώργο το Γιαννιώτη, μας έκανε κόλπα. Βροχές και καταιγίδες μας συνόδευαν για ένα διάστημα μέχρι που ξεφύγαμε προς το νότο. Έτσι, μια τελευταία αγκαλιά της Πίνδου, αποχαιρετιστήρια . Αρκετά αργότερα, επιτέλους, φτάνουμε λιμάνι. Εισιτήρια, ευτυχώς βρίσκουμε χωρίς πρόβλημα οπότε και αποχαιρετούμε την ηπειρωτική Ελλάδα

Περαστικά. ....φίλε.
Να είστε γεροί και να ξανανηφορισετε, για τα υπολοιπα:)

advφον!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πανεμορφο το οδοιπορικο σας Νικολα!Μπραβο και σε σενα και στο συζυγακι που και μεσα απο τη στραβη που σας ετυχε το απολαμβανετε τα μεγιστα...καλους δρομους να εχετε και περα απο κακοτοπιες ευχομαι.:friendship:



Περαστικα Νικολα και Βασιλη...:)
Καταρχάς νάσαι καλά για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα μία από τα ίδια ;)
Κατά δεύτερον, τι να πω για όσα δεν έγραψα για αυτήν τη βόλτα. . .
Πχ ότι στο Πάντα Βρέχει γλίστρησα και για να σώσω τη φωτογραφική έριξα τούμπα πέφτοντας με το δεξί ώμο; Ότι από τον πόνο δεν μπορούσα να δέσω ούτε καν τσαντάκι μέσης μόνος μου; Άσε είπα να μην το αναφέρω εδώ γιατί θα φάω δούλεμα. Και,εννοείται, με το που έφαγα το πόδι μου σταμάτησα να κλαίγομαι για το χέρι :p


Τέλος το ταξίδι ε;
Και πρόωρα. . .
Κι όμως, εγώ νιώθω πως κλείνω αυτό το ταξίδι αισιόδοξα.
Καταρχάς, επιτέλους, για πρώτη φορά κατάφερα να ανέβω και να κατέβω στη μηχανή από τη σωστή πλευρά, την αριστερή, καθώς και να κάνω μικρά βήματα χωρίς να πονάω. Σαφής βελτίωση στο πόδι!
Κατά δεύτερον, για άλλη μία φορά, τελειώνω ένα ταξίδι. Τι αξία έχει ένα ταξίδι χωρίς τέλος; Εξάλλου, το τέλος του ενός, σημαίνει το σχεδιασμό του επόμενου ;)
Όπως και να χει, επιστρέφουμε γεμάτοι εμπειρίες και εικόνες στην υπόλοιπη οικογένειά μας, τα αγαπημένα μας παιδιά, που μας περιμένουν πως και πως.

Μέχρι την επόμενη φορά, σας αποχαιρετάμε. . .

Κική -Νίκος
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Να στε παντα καλα Νικολα να ταξιδευετε! Τα υπολοιπα θα γιανουν που λεμε και μεις κατω :D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Νίκο περαστικά και με το καλό το επόμενο. Είσαι το μόνιμο παράδειγμα που αναφέρω στη γυναίκα μου για να την πείσω να αφήσει τα μικρά και να πάμε καμιά βόλτα (ακόμα σκουπιζωσφουγγαρίζω βέβαια για να την ψήσω...)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πρέπει να κανείς ακτινογραφία το συντομότερο δυνατόν!! Μπορεί να έχεις ράγισμα το οποίο θα επιδεινωθεί μέρα με τη μέρα.Πήγαινε όπου έχεις νοσοκομείο πιο κοντά.καλύτερα να τελειώσει το ταξίδι σου πρόωρα παρά να το μετανιωνεις για όλη σου τη ζωή.Δε θέλω να σε πανικοβαλω αλλά πρέπει να δώσεις μεγαλύτερη σημασία στο πόδι σου
Άμα σου πω πως τώρα είδα το μήνυμά σου φίλε. . .
Στην Κόνιτσα, μετά τα κοντοσούβλια, πέρασα μια βόλτα από το κέντρο υγείας. Εκεί δε δούλευε το ακτινολογικό αλλά ο ιατρός μου είπε ( με επιφύλαξη ) πως δε δείχνει για σπάσιμο. Κανονικά, έπρεπε να πάω Ιωάννινα αλλά είπα να περάσω τη νύχτα και βλέπουμε. :(
Τελικά, πάει σαφώς καλύτερα και νομίζω πως γλίτωσα χωρίς σοβαρές συνέπειες. Εξάλλου, όλη μέρα στη μηχανή έμενε σχεδόν ακίνητο :)
Νάσαι καλά πάντως για τη συμβουλή και το ενδιαφέρον σου.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Νίκο καλή επιστροφή και περαστικά σου !!!!
........φεύγοντας άφησες.... υποχρεώσεις που χρήζουν εκπλήρωση......αλλιώς δεν θα "ηρεμήσεις" ....:friendship:
 

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Nίκο ξέρετε να περνάτε καλά, είτε είστε στα Κρητικά όρη, είτε στην ξενιτιά είτε στις ελληνικές ομορφιές που μάλλον είναι και οι καλύτερες.
Να είστε καλά να το κάνετε ξανά σύντομα και να σας διαβάζουμε με πολύ ενδιαφέρον.
Περαστικά για το ποδάρι!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τελικα μειναν χρωστουμενα και μαλιστα πολυ ωραια, αλλα η υγεια προηγειται..
Σας ξανα περιεμενουμε με την πρωτη ευκαιρια κι ευχομια να βολεψει η ξεναγηση να γινει απο κοντα:)
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Σήμερα κατάφερα και διάβασα όλο τον τούρ σας!!!Απίστευτη η Ελληνική ομορφιά!!Μοναδικός ο τρόπος που ξέρετε να ταξιδεύετε και ακόμα και στο εμπόδιο συνεχίσατε!!!Πάντα τέτοια να κάνετε και να μας τα μεταφέρετε!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νάστε καλά σύντροχοι για τα καλά σας λόγια και τις ευχές. Το πόδι τελικά, αν και δεν έσπασε τίποτα, έφαγε καλό στραπάτσο. Ακόμα και σήμερα δεν είναι καλά και πρέπει να το ξεκουράζω αν και δε κουτσαίνω πια παρά ελάχιστα. Δε βαριέσαι, δείχνει πως για άλλη μία φορά θα είναι περαστικά. Το καλό είναι πως και εγώ και η Κική φορούσαμε μπότες, οπότε γλιτώσαμε πληγές και χειρότερα που σίγουρα θα παθαίναμε εάν δεν είχαμε τον ανάλογο εξοπλισμό.
Τα λέμε σύντομα στους δρόμους πάλι :)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Αυτα είναι τα ωραία μπράβο σας
Πρέπει να κάτσω να τακτοποιήσω σκέψεις και φωτογραφίες (αυτές είναι από κινητό) να βάλω λίγο αναλυτικότερα αυτήν την όμορφη εκδρομή ;)
 
Top Bottom