Μια βόλτα στα Ελληνικά βουνά

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
..............ε !!! να μην πάτε και μια βόλτα στο Γράμμο ??
Το πόδι πονάει αρκετά. Το πατάω, σηκώνω τη μηχανή, αλλάζω ταχύτητες, όλα με πόνο όμως. Αύριο θα είναι χειρότερα λογικά, μέχρι να ζεσταθεί λίγο.
Τι θέλω να πω;
Φοβάμαι να κάνω σχέδια για διαδρομές. :confused:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Δεστο με επιδεσμο οπωσδηποτε προτου βαλεις μποτα, και μην την σφιξεις αν γινεται πολυ. Καλυτερα ασε τις πολλες πεζοποριες και κανε μοτοπορειες!
Καλη συνέχεια, χωρις απρόοπτα εκτος αν ειναι καλα!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Δεστο με επιδεσμο οπωσδηποτε προτου βαλεις μποτα, και μην την σφιξεις αν γινεται πολυ. Καλυτερα ασε τις πολλες πεζοποριες και κανε μοτοπορειες!
Καλη συνέχεια, χωρις απρόοπτα εκτος αν ειναι καλα!
Μία καινούργια μέρα ξημέρωσε. Τα μηνύματα από το πόδι είναι αισιόδοξα. Δεν άλλαξε χρώμα, δεν πρίστικε παραπάνω, πονάει σε κάθε κίνηση αλλά πατιέται και δείχνει να μην έχει σκοπό να με εμποδίζει στην οδήγηση.
Χαλαρή μέρα σχετικά σήμερα. Όπου να ναι ξεκινάμε, να απολαύσουμε ακόμα περισσότερα βουνά. Οι διαδρομές για σήμερα βγήκαν τηλεφωνικά με Ηλία και Πασχάλη. Βόρεια λίγο, Αγία Παρασκευή, Φουρκα, Σαμαρίνα, Βασιλίτσα, Βοβούσα καταφύγιο. Λίγα σχετικά χλμ, πανέμορφα τοπία, να μην κουράσω πολύ το πόδι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά πάει η βόλτα στα ελληνικά βουνά :)

Καφεδάκι στα Πουρνιά



Σαμαρίνα

Για να δεις τι χάνεις, που δεν έχεις έρθει σε τροφυ...:p


advφον!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Για να δεις τι χάνεις, που δεν έχεις έρθει σε τροφυ...:p


advφον!!
Όντως, καταπληκτικές διαδρομές. Κρίμα που ως τραυματίας πλέον, αποφεύγω την εξερεύνηση και τις δύσκολες διαδρομές.
Πάντως ρε παιδιά, αυτές τις μέρες έχω δει μέχρι και 13,5 βαθμούς ενώ έχει ψιλόβροχο τις μισές ώρες. Αν ήμουν Κρήτη θα έλεγα ότι είναι μια όμορφη χειμωνιάτικη ατμόσφαιρα :)

Για την ώρα, απολάμβανουμε φαγητό και τσίπουρα και στεγνωνουμε στο καταφύγιο της Βοβούσας. Εδώ θα περάσουμε και τη νύχτα.

Χαιρετισμούς από το Γιάννη στην παρέα ;)

 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Τα φιλια μας στο ζεύγος!!!!
ωραία φάση οι καλοκαιρινές βροχές στα ορεινά. ...
άμα φτάσατε μέχρι Χαλκιδική, ,,στο 2ο ποδαρ. .... σας περιμένουμε :)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τα φιλια μας στο ζεύγος!!!!
ωραία φάση οι καλοκαιρινές βροχές στα ορεινά. ...
άμα φτάσατε μέχρι Χαλκιδική, ,,στο 2ο ποδαρ. .... σας περιμένουμε :)
Αν ήταν στο χέρι μου. . .
Το πόδι απέκτησε ένα ελαφρύ αιματοματακι, παραμένει πρησμένο και πονεμένο. Στη μηχανή πάνω παλεύεται, όταν περπατάω όμως, κουτσαινω πολύ.
Μάλλον μας βλέπω να τελειώνουμε πρόωρα τις διακοπές μας για να αποκτήσει την ξεκούραση που έχει ανάγκη.
Θα δείξει και αύριο.
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Σε νιωθω......είμαι κουτσός εδώ κ 2 βδομάδες περίπου, ,,,,,,
κόντεψα να θρυμματισω την αριστ. φτερνα......κ την γλίτωσα στο τσακ με βαρέα κάκωση!!!!!
Κ δεν το ξεκουρασα καθόλου, ,,,,
εύχομαι τα καλύτερα bro,,,, :)
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
η ειρωνια στο μεγαλειο της ... τοσο χωμα-δικαβαλος-φορτωμενος αυτες τις μερες κανατε και σας εριξε η λασπιτσα στη ασφαλτο!!!

μηπως σας ματιασαμε;;;

περαστικα νικολα και καλη συνεχεια στην σουπερ εκδρομαρα σας!!!
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Πρέπει να κανείς ακτινογραφία το συντομότερο δυνατόν!! Μπορεί να έχεις ράγισμα το οποίο θα επιδεινωθεί μέρα με τη μέρα.Πήγαινε όπου έχεις νοσοκομείο πιο κοντά.καλύτερα να τελειώσει το ταξίδι σου πρόωρα παρά να το μετανιωνεις για όλη σου τη ζωή.Δε θέλω να σε πανικοβαλω αλλά πρέπει να δώσεις μεγαλύτερη σημασία στο πόδι σου
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Σε νιωθω......είμαι κουτσός εδώ κ 2 βδομάδες περίπου, ,,,,,,
κόντεψα να θρυμματισω την αριστ. φτερνα......κ την γλίτωσα στο τσακ με βαρέα κάκωση!!!!!
Κ δεν το ξεκουρασα καθόλου, ,,,,
εύχομαι τα καλύτερα bro,,,, :)
Περαστικά φίλε μου να είναι πάντα.
Για την ώρα, μια χειμερινή καλημέρα από το καταφύγιο Βοβούσας


]
η ειρωνια στο μεγαλειο της ... τοσο χωμα-δικαβαλος-φορτωμενος αυτες τις μερες κανατε και σας εριξε η λασπιτσα στη ασφαλτο!!!

μηπως σας ματιασαμε;;;

περαστικα νικολα και καλη συνεχεια στην σουπερ εκδρομαρα σας!!!
Τα χώματα δε τα φοβάμαι . Αν στη λάσπη από κάτω είχε χώμα ή έστω περνούσα με γκάζι, δε θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Αλλά είχε κάτω από τη λάσπη άσφαλτο και ήταν να σταματήσω για φωτογραφία.
Δε βαριέσαι, μετά την πτώση πήγα κατευθείαν στην Κόνιτσα και μάλλον γλίτωσα το να μείνω από βενζίνη ;)
Ότι και να κάνω πάντως, πάλι στα χώματα γυρνάω



Eιστε ακομη Ηπειρο?
Μπορείς να το πεις αυτό, αν και κατηφορίζουμε.

Χαιρετίσματα από το Μέτσοβο



Είναι απίστευτα ενοχλητικό να μην μπορώ να περπατήσω λίγο στις στάσεις. Η κατάσταση του ποδιού είναι σταθερή και δε μας αφήνει να απολαύσουμε το ταξίδι όπως θα θέλαμε.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Στο λιοπύρι του κάμπου. Με 12 βαθμούς ξυπνήσαμε, για 40 οδεύουμε.
Κατά τα άλλα, δεν μπορώ άλλο να κουτσαινω και να μην κάνω ότι θα ήθελα στο ταξίδι. Επειδή όμως τα μικρά μας περιμένουν, έχω πει πως κάθε στιγμή μακριά από την οικογένεια πρέπει να αξίζει. Και πλέον δεν αξίζει :(

Βουρ για Πειραιά!!!
 
Top Bottom