Μια βόλτα στα Ελληνικά βουνά

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νικολα,,,,εισαι άρχοντας!!!!!... να περνάτε όμορφα
τα φιλιά μας
Γεια σου ρε Νικολα, καλα να περασετε!!!!
Καλά περνάτε. ..!!!

advφον!!
Όμορφα περνάμε.
Κουραστικά αλλά πραγματικά εξαιρετικά!
Αυτό που με ανησυχεί είναι που δεν ακούω προτάσεις για αύριο. . .
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Λουτρά στα Καβάσιλα ή στον Αμάραντο...
Χωμάτινη από Αμάραντο για Πυρσόγιαννη...
Ανάβαση για Αετομηλίτσα και πριν πας για Αρρένες, περπλάνηση στον Γράμμο μέχρι τον Πεύκο...
Μπανάκι στο Νεστόριο στο χώρο του Ρίβερ πάρτυ...
Διαδρομή Τσεπέλοβο, Ηλιοχώρι, Βρυσοχώρι, Πάδες, Δίστρατο Βασιλίτσα... έχω να σου πω άλλες τόσες!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Α, ξέχασα. . .
Μόλις φτάσαμε στο ξενοδοχείο. Φάγαμε ψιλοβροχο, ομίχλη, χαθήκαμε, αλλά φτάσαμε με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά. Και οι δύο!
Α, πετύχαμε στο δρόμο μες στο σκοτάδι, δύο σκυλαρους, τρία ποντίκια, μια αλεπού και ένα λαγό. Ευτυχώς όχι ταυτόχρονα γιατί θα γινότανε ο χαμός :eek:
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Όπως είπε. και ο Χρήστος να πας στους καταρράκτες ηλιοχωριού θα χαζέψεις ... Έχει λίγο περπάτημα αλλά είναι μαγικά!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Και κάτι ακόμη, αν κινηθείς από εκεί μεριά, να ξέρεις βενζίνη από Κόνιτσα μέχρι Νεστόριο ή Τσοτύλι δεν...
Έχω κάνει διακόσια χλμ από τότε που γέμισα στα Γιάννενα και δεν έχω δει ακόμα βενζινάδικο. Ευτυχώς που στους χαλαρούς ρυθμούς που κινούμαστε έχω αυτονομία 300++
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Έχω κάνει διακόσια χλμ από τότε που γέμισα στα Γιάννενα και δεν έχω δει ακόμα βενζινάδικο. Ευτυχώς που στους χαλαρούς ρυθμούς που κινούμαστε έχω αυτονομία 300++
..........ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΝΙΤΣΑ !!!!!!!
Πιστεύω να έγινα κατανοητός !!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ωραία τα Κρητικακια, δροσισε με τις ομορφιες αυτές!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Λουτρά στα Καβάσιλα ή στον Αμάραντο...
Χωμάτινη από Αμάραντο για Πυρσόγιαννη...
Ανάβαση για Αετομηλίτσα και πριν πας για Αρρένες, περπλάνηση στον Γράμμο μέχρι τον Πεύκο...
Μπανάκι στο Νεστόριο στο χώρο του Ρίβερ πάρτυ...
Διαδρομή Τσεπέλοβο, Ηλιοχώρι, Βρυσοχώρι, Πάδες, Δίστρατο Βασιλίτσα... έχω να σου πω άλλες τόσες!
Όπως είπε. και ο Χρήστος να πας στους καταρράκτες ηλιοχωριού θα χαζέψεις ... Έχει λίγο περπάτημα αλλά είναι μαγικά!
Ομορφιές στους καταρράκτες του Ηλιοχωριου. . . Check

 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Έχω κάνει διακόσια χλμ από τότε που γέμισα στα Γιάννενα και δεν έχω δει ακόμα βενζινάδικο. Ευτυχώς που στους χαλαρούς ρυθμούς που κινούμαστε έχω αυτονομία 300++
:secret:Eχω το μπιτονι ετοιμο.Αμα στεγνωσεις...
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
:secret:Eχω το μπιτονι ετοιμο.Αμα στεγνωσεις...
Φτάσαμε Κόνιτσα με 20 χλμ αυτονομία, 350 συνολικά μου έβγαλε.

Διαδρομή Τσεπέλοβο, Ηλιοχώρι, Βρυσοχώρι, Πάδες, Δίστρατο Βασιλίτσα... έχω να σου πω άλλες τόσες!
Φτάσαμε ύστερα από μία απίστευτη διαδρομή...


......όποια διαδρομή και να κάνεις με τη μηχανή είναι πανέμορφη....... επιβάλεται όμως να αφιερώσετε χρόνο για βουτιά στον Αώω ποταμό....... βέβαια θα δροσιστείτε ....... λιγο !!!
Καλή συνέχεια.....
Και πάνω που λέγαμε να σταματήσουμε στη γέφυρα του Αώου πατάμε λάσπη γλιστερη και τρώμε πτώση με 10χλμ φωνάζοντας ΑΑΑΩΩΩΩΩΟΟΟΥΥΥ. . .
Το κακό είναι πως τα αριστερά μας πόδια εγκλωβίζονται ανάμεσα σε πίσω παταρακι και μπαγκαζιερας. Το δικό μου ειδικά τραβάει απίστευτο πόνο, έχει στραβοπατηθει από το βάρος της μηχανής. Η Κική για να βγάλει γρήγορα το πόδι και να μπορέσω να το βγάλω και εγώ, αφήνει τη μπότα κάτω από την μπαγκαζιερα.
Τελικά δεν κάναμε μπάνιο, ποδόλουτρο στα στραπατσαρισμένα μας πόδια. Οι μπότες μας γλίτωσαν από τα χειρότερα.



Αυτή τη στιγμή απολαμβανουμε πάντως κοντοσουβλια στην Κόνιτσα :)

 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βλεπω είχαμε και σασπένς !!!!
Οκ !!!
Περαστικά και αγύριστα
Βάλτε πάγο και πατε παρακάτω !!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Από Κόνιτσα και τον Αώο ξεκινάει ένας χωματόδρομος μέσα από τη χαράδρα, που εξελίσσεται σε μονοπάτι στρωμένο. Το τέλος δεν το επιχείρησα λόγω ποδιού. Ήταν πανέμορφο πάντως
Ουάουουου...
Περαστικά κι αγύριστα!
Βλεπω είχαμε και σασπένς !!!!
Οκ !!!
Περαστικά και αγύριστα
Βάλτε πάγο και πατε παρακάτω !!!
Πάγο σπρέι (κακώς ) δεν είχα στο φαρμακείο μου. Τα παγωμένα νερά του Αώου κάτι κάνανε αλλά το μέτριο πρήξιμο και τον πόνο δε το γλίτωσα. Σήμερα και αύριο πρωί, ξεκούραση. Voltaren, Depon, και το πόδι ψηλά μπας και φτιάξει μια ώρα αρχητερα γιατί έχω σκοπό για πεζοπορία τις επόμενες μέρες. :confused:
 
Top Bottom