ΝΕΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ MITAS ENDURO TRAIL-XT.

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
birch=συμιδας
Είναι ο birch εδώ είναι και ο kirian mirabet

Συμιδα δε ξέρω. Νομίζω ένα ξύλο είναι αλλά γράφεται σημύδα. Δε ξέρω ανησυχώ για αυτό το παιδί.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Επειδή μου άρεσαν τόσο πολύ, τα έβαλα στο Τενερε world raid από την αρχή με 0 χλμ.
Στο τενερέ που ήταν πιο βαριά μοτοσυκλέτα δεν μου άρεσε ο συνδυασμός Ε12 & Ε13. Ειδικά το πίσω έβγαζε αρκετό θόρυβο. Με ενοχλούσε ο θόρυβος και ας είχα ωτοασπίδες.
Το μπροστινό Ε13 είχα ξεχάσει ότι υπήρχε, εννοώ δεν με προβλημάτισε πουθενά ο χωμάτινος χαρακτήρας του. Και έστριβε και φρέναρε.

Εν κατακλείδι, επειδή έχεις τενερε: δεν θα έβαζα για μόνιμα πάνω το πίσω Ε12. Άσε που στα 1600χλμ (με μεικτή οδήγηση σε τεραίν) είχε μείνει λίγο παραπάνω από το μισό.
Θα έβαζα όμως το μπροστινό Ε13! Δεν ξέρω με ποιο πίσω θα το πάντρευα, αλλά θα το έβαζα για μπροστινό χωρίς φόβο.
Εγω παλι ειχα στο CRF1000 (που ειναι παρομοιο σε κατηγορια βαρους με το Τ7 WR) το Ε12 πισω συνδυασμενο με ΜΤ21 μπροστινο και ο συνδυασμος ηταν απλα σουπερ στο χωμα. Ακομα και στην ασφαλτο βρηκα το πισω Ε12 απολυτα αποδεκτο, πιο "ευκολο" απο το ΜΤ21 μπροστα το οποιο θελει πολυ προσοχη σε υγρασιες και βρεγμενα κομματια. Εκανα 4000χμ με το Ε12 μεχρις οτου το εβγαλα για τους καλοκαιρινους μηνες, και φαινεται ναχει αλλα 2-3000χμ μεχρι να το πεταξω.

stefos: Στεφανε θαθελα κι'εγω κατι πιο off μπροστα απο το TKC80 αλλα κοντα σ'αυτο σαν all rounder, ελπιζω καποιος να δοκιμασει το διαδοχο του Ε13 (Trail-XT, MC-23??) και να μας πει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
τα βλέπω στο elastika leader.
εχω παραγγείλει απο εκεί κάνει περίπου 10 μέρες να έρθει.
κόστος πάνω κάτω το ίδιο αλλα στην Ελλάδα δεχ έχει έρθει ακόμα
και ενα edit : enduro trail xt = E10
enduro trail xt + = E9
enduro trail rally =E12-13

ΣΕΛΊΔΑ 12
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
τα βλέπω στο elastika leader.
εχω παραγγείλει απο εκεί κάνει περίπου 10 μέρες να έρθει.
κόστος πάνω κάτω το ίδιο αλλα στην Ελλάδα δεχ έχει έρθει ακόμα
Καλύτερα όταν παραγγέλνεις από ίντερνετ λάστιχα να είναι από elastika leader παρά από Ελλάδα.
Από elastika leader είναι φρέσκα, από Ελλάδα μπορεί να είναι και χρόνων.
Γενικά το λέω, όχι για το συγκεκριμένο που επειδή είναι νέα θα είναι φρέσκα από όπου και να το πάρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom