Νέο AJP PR7 2020;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Προσωπικά μιλώντας αν αγόραζα καινούρια μοτοσυκλέτα σήμερα για τη χρήση που κάνουμε πάνω κάτω στο φόρουμ, αλλά και για adventure ταξίδια εκτός Ελλάδας όπως τουλάχιστον εγώ τα έχω στο μυαλό μου, το PR7 θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Ακόμα κι αν η απόκτησή της έφτασε τα 12000 (πριν 3 χρόνια ήταν σκάρτα 10), θα την προτιμούσα από το Tuareg ή το Vstrom 800, τα οποία φυσικά θεωρώ πολύ καλές μοτοσυκλέτες.

Είπαμε... LESS IS MORE!!!
Άλεξ ένα θα σου πω, πήγαινε και κάτσε απλά και στατικά στη σέλα του. Απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό που καταφέρανε (σε σύγκριση με οποιοδήποτε στη κατηγορία). Για να μη πω πως είναι κατά πολύ αναπαυτικότερη η σέλα και από κάποια δικύλινδρα (πάντα σε μονοκάβαλη χρήση).
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΟΚ, όπως το βλέπει κανείς.
Όμως να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε πάντα για μηχανή που θέλουμε να "πετάει" στο χώμα και να ταξιδεύει σε onoff-αδικο πλαίσιο στην άσφαλτο, έτσι; Σημειώνω άλλη μια φορά ότι το μοτέρ αυτό είναι σούπερ καγκούρικο για τη χρήση που προορίζεται. Τώρα εμένα δε με νοιάζει καθόλου αφού μπορεί να το κάνει και με 45 άλογα συνοδευμένα από ροπή 600cc.
Για να μην παρεξηγηθω...και εμένα μου άρεσε που το είδα από κοντά.
Φαίνεται ποιοτικό και ότι πρέπει για την "δική" μας χρήση εδώ μεσα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για να μην παρεξηγηθω...και εμένα μου άρεσε που το είδα από κοντά.
Φαίνεται ποιοτικό και ότι πρέπει για την "δική" μας χρήση εδώ μεσα
Το κατάλαβα Κώστα. Εμένα μου αρέσει να υπερθεματίζω στο ότι η διασκέδαση μπορεί καμιά φορά να κρύβεται και πίσω από "μικρά" νούμερα.
Δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο κάτω από 165 κιλά (γεμάτο) με ρεζερβουάρ 17 λίτρων.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη πέρασα από τον Χρήστο και σε ανέφερα σε συζήτηση (σε θυμάται πολύ καλά). Αν έμενα αλλά 10 λεπτά εκεί θα το είχα αγοράσει για αυτό και έφυγα.
Στέφανε δεν το λες και επίτευγμα, ούτε ταξί δεν γεμίζουμε όσοι έχουμε πάρει με κίτρινο σκελετό :laugh::roflmao::roflmao:



Την άλλη φορά που θα βρεθείς στην γειτονιά περνά να πιούμε καφέ. Ή ακόμα καλύτερα έλα όπως θα είσαι να πάμε Βαρυμπόμπη ;)
 
Reactions: STF

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Η τεράστια διαφορά δύναμης, δεν μας ενδιαφέρει??
Φίλε ..μιλάμε για 30 άλογα διαφορά, δεν υπάρχει σύγκριση.
Το PR7 λογω χαμηλου ογκου παραγωγης θα εχει (υποθετω) πιο χαλαρα γιουρο στη χαρτογραφηση το οποιο δεν ειναι ασημαντο για την αισθηση που αφηνει το μοτερ. Εξ αλλου, για το ειδος των μηχανων αυτων τα αλογα των 690/701 ειναι αχρειαστα και δεν συνοδευονται και απο κιβωτιο που μπορει να τα αξιοποιησει με τον καλλιτερο δυνατο τροπο.
Για μενα το μονο ουσιαστικο + του κτμ ειναι το abs που το ajp νομιζω δεν διαθετει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πορτογάλος δημοσιογράφος παρουσιάζει τη μοτοσυκλέτα με όλα τα θετικά και αρνητικά της (αναφέρει και διάφορες χρήσιμες πληροφορίες γύρω από τη μοτοσυκλέτα και την υποστήριξη της, μέσα και έξω από το εργοστάσιο).

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Mπορεί να βγάλει πινακίδες χωρίς ΑΒS ή κάποιο σύστημα συνδυασμένων φρένων;;;;;;;;;;;;;
Λόγω πολύ περιορισμένης παραγωγής πρέπει να είναι εξαιρούμενο υποχρέωσης. Στην ΕΕ πωλείται κανονικά.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Mπορεί να βγάλει πινακίδες χωρίς ΑΒS ή κάποιο σύστημα συνδυασμένων φρένων;;;;;;;;;;;;;
Θυμάμαι ότι είχε πάρει έγκριση ως αγωνιστικό εντούρο γι'αυτό και δεν ήταν/είναι υποχρεωτικό να έχει ABS.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πήγα στον Χρήστο για κάτι που ήθελα για το σβουμ και επ' ευκαιρίας είδα και το AJP

Είναι πολύ ερωτεύσιμο το άτιμο :p:inlove::inlove::inlove:
Αν δεν είχα την εμπειρία με το RS300R το ύψος του θα μου φαινόταν αποτρεπτικό, αλλά πλέον έχω εκπαιδευτεί στα ακροβατικά και δεν θα δίσταζα να το πάρω λόγο ύψους.
Η σέλα του είναι για να ταξιδεύεις όλη μέρα, και μάλιστα μου μπήκαν ιδέες μήπως πάρω μια δεύτερη για το σβουμ και την φτιάξω απ' την αρχή rally.
Αν και φωτογραφίες έχουν ξαναμπεί, βάζω κάποιες λεπτομέρειες που δείχνουν την ποιότητα και την προσοχή που έχει πέσει στην όλη κατασκευή.


























 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πήγα στον Χρήστο για κάτι που ήθελα για το σβουμ και επ' ευκαιρίας είδα και το AJP

Είναι πολύ ερωτεύσιμο το άτιμο :p:inlove::inlove::inlove:
Αν δεν είχα την εμπειρία με το RS300R το ύψος του θα μου φαινόταν αποτρεπτικό, αλλά πλέον έχω εκπαιδευτεί στα ακροβατικά και δεν θα δίσταζα να το πάρω λόγο ύψους.
Η σέλα του είναι για να ταξιδεύεις όλη μέρα, και μάλιστα μου μπήκαν ιδέες μήπως πάρω μια δεύτερη για το σβουμ και την φτιάξω απ' την αρχή rally.
Αν και φωτογραφίες έχουν ξαναμπεί, βάζω κάποιες λεπτομέρειες που δείχνουν την ποιότητα και την προσοχή που έχει πέσει στην όλη κατασκευή.


























Είναι ωραίο το άτιμο...
 
Top Bottom