Νέο trailsmart meridian

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μια γνώμη για τα Meridian θα ήθελα σε 120/70/19 - 170/60/17.

Στο 1290 έχω τα road 6 που είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, σκέφτομαι όμως αν αξίζει να βάλω τα meridian ώστε να επωφεληθώ της προσφοράς συν ότι πιάσει το ζευγάρι των michelin (που είναι περίπου στα μισά της ζωής του) και να έχω καινούργιο ζευγάρι ελαστικά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Μια γνώμη για τα Meridian θα ήθελα σε 120/70/19 - 170/60/17.

Στο 1290 έχω τα road 6 που είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, σκέφτομαι όμως αν αξίζει να βάλω τα meridian ώστε να επωφεληθώ της προσφοράς συν ότι πιάσει το ζευγάρι των michelin (που είναι περίπου στα μισά της ζωής του) και να έχω καινούργιο ζευγάρι ελαστικά.
Το φορούσα στο 1290.

Φουλ τουριστικό λάστιχο με σχετικά αργή κορώνα, αργεί να ζεσταθεί λίγο πιο πολύ από το μέσο όρο, τερματίζει γρήγορα, καλή ποιότητα κύλισης και κάτι διελεύσεις σε ξερό χώμα τις έκανα αξιοπρεπώς ενίοτε ανέβαζα και ρυθμό χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις.

Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό να του προσαψω.

Τα έβαλα στον Γούλα rodamoto δε θυμάμαι πόσο. Είχα 12Κ χλμ αν θυμάμαι καλά και το 1290 το πούλησα με αυτά. Σίγουρα θα περνούσα τις 15Κ.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Είναι εργοστασιακής τοποθέτησης στο V85TT μου. Ένα χρόνο μετά την αγορά σχεδόν δεν έχω να προσάψω τίποτε αρνητικό.
  • Σαν καινούρια είναι, δεν έχω κάνει και πολλά χιλιόμετρα (3800). πιστεύω άνετα βγάζει 15Κ χιλιόμετρα.
  • Πολύ καλό κράτημα, θυμίζει Pirelli.
  • Πολύ καλή ποιότητα κύλισης.
  • Στο φρενάρισμα είναι πολύ καλά.
  • Δεν έχω σχόλια για χώμα, δεν το έχω βάλει καθόλου.
Προσωπικά στην χρήση που κάνω δεν βρίσκω ουσιαστικό λόγο να δοκιμάσω κάτι άλλο όταν θα έρθει ώρα για αλλαγή.
 
Top Bottom