Να γυρίσουν τα λάδια // Vol 3

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλημέρα στην παρέα, ωραία μέρα σήμερα για βολτίτσα, επομένως ξεκινάω για Πενταγιους και Γραμμένη Οξυά και για σβήσιμο ένα Χάνι Ρερεση νομίζω είναι must μια που δεν έχω πάει ποτέ.

Βάζω και το σχετικό link γιατί τα τηλέφωνα στην ΕΜΑΚ τσούζουν.

Τα λέμε...

Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες: Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες Google!



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα στην παρέα, ωραία μέρα σήμερα για βολτίτσα, επομένως ξεκινάω για Πενταγιους και Γραμμένη Οξυά και για σβήσιμο ένα Χάνι Ρερεση νομίζω είναι must μια που δεν έχω πάει ποτέ.

Βάζω και το σχετικό link γιατί τα τηλέφωνα στην ΕΜΑΚ τσούζουν.

Τα λέμε...

Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες: Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες Google!



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να περάσεις καλά...!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ομορφιές με φόντο τον Κόρακα των Βαρδουσίων...



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η πιο ωραία εποχή...



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Back βλέπω safe n’ sound! Βάλε και την διαδρομή να έχουμε ιδέα που ήταν αυτές οι όμορφες διαδρομές!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καμία 600 άρια χιλιόμετρα στο σύνολο, τα λαδάκια πήραν θερμοκρασία ίσα ίσα.

Δεν είχα κάνει ποτέ την συγκεκριμένη διαδρομή η οποία είναι μαγική ξεκινώντας από το Χάνι Ρερεση και καταλήγοντας στον κεντρικό δρόμο Λαμίας Καρπενησίου.

Ιδιαίτερα το κομμάτι από το Κροκύλειο και μέχρι και τη Γραμμένη Οξυά, έχεις τις κορυφές των Βαρδουσίων στα δεξιά σου οι οποίες είναι τόσο επιβλητικές που σε κάθε ξέφωτο η ματιά φεύγει απ' τον δρόμο δίνοντας συνεχώς διαφορετικό κάδρο. Στην αρχή τις βλέπεις από μακρυά και η αίσθηση που αποκομίζεις παρατηρώντας τις είναι θαυμασμός και μεγαλοπρέπεια.
Έτσι μυτερές που είναι, νιώθεις την γη θυμωμένη, έτοιμη να επιτεθεί στον ουρανό!

Όσο όμως ανεβαίνει το υψόμετρο και διασχίζεις τα χωριά, ο θαυμασμός γίνεται δέος καθώς αυτές οι απόκοσμες κορυφές έρχονται όλο και πιο κοντά σου δίνοντας σου την εντύπωση ότι τελικά είμαστε πολύ μικροί.
Η σχετικά καλή άσφαλτος (την περίμενα χειρότερη) τα πανύψηλα έλατα και το καθαρό παγωμένο οξυγόνο σε κάθε ανάσα, συνθέτουν μια εξωπραγματική οδηγική εμπειρία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι άφησα εκκρεμότητες και ένα ταξιδιωτικό αξίζει κάποια στιγμή να γίνει στην ευρύτερη περιοχή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι πολύ όμορφα όντως, το "σωστό" οδοιπορικό εκεί θέλει διανυκτέρευση πλέον, νομίζω έχω εξαντλήσει τα ημερήσια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καμία 600 άρια χιλιόμετρα στο σύνολο, τα λαδάκια πήραν θερμοκρασία ίσα ίσα.

Δεν είχα κάνει ποτέ την συγκεκριμένη διαδρομή η οποία είναι μαγική ξεκινώντας από το Χάνι Ρερεση και καταλήγοντας στον κεντρικό δρόμο Λαμίας Καρπενησίου.

Ιδιαίτερα το κομμάτι από το Κροκύλειο και μέχρι και τη Γραμμένη Οξυά, έχεις τις κορυφές των Βαρδουσίων στα δεξιά σου οι οποίες είναι τόσο επιβλητικές που σε κάθε ξέφωτο η ματιά φεύγει απ' τον δρόμο δίνοντας συνεχώς διαφορετικό κάδρο. Στην αρχή τις βλέπεις από μακρυά και η αίσθηση που αποκομίζεις παρατηρώντας τις είναι θαυμασμός και μεγαλοπρέπεια.
Έτσι μυτερές που είναι, νιώθεις την γη θυμωμένη, έτοιμη να επιτεθεί στον ουρανό!

Όσο όμως ανεβαίνει το υψόμετρο και διασχίζεις τα χωριά, ο θαυμασμός γίνεται δέος καθώς αυτές οι απόκοσμες κορυφές έρχονται όλο και πιο κοντά σου δίνοντας σου την εντύπωση ότι τελικά είμαστε πολύ μικροί.
Η σχετικά καλή άσφαλτος (την περίμενα χειρότερη) τα πανύψηλα έλατα και το καθαρό παγωμένο οξυγόνο σε κάθε ανάσα, συνθέτουν μια εξωπραγματική οδηγική εμπειρία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι άφησα εκκρεμότητες και ένα ταξιδιωτικό αξίζει κάποια στιγμή να γίνει στην ευρύτερη περιοχή.
Ποιητής ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είναι πολύ όμορφα όντως, το "σωστό" οδοιπορικό εκεί θέλει διανυκτέρευση πλέον, νομίζω έχω εξαντλήσει τα ημερήσια
Βέβαια διανυκτέρευση, ίσως και δύο αν συνδυαστεί με πεζοπορία στα γύρω ορολίβαδα της Σαρανταινας.

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κροκύλειο



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μπραβο Γιάννη ,τα μέρη επάνω εκεί είναι πανέμορφα ειδικά τέτοια εποχή!!
Μακάρι να μη δούλευα χθες να ακολουθούσα ! Αν και κάποια εξορμηση θα παίξει κάποια στιγμή προς τα κει ,λέω κάνα δίμηνο τώρα να κάνω μια κυκλική λίμνη Ευήνου και όλο με πάνε πίσω κάτι υποχρεώσεις !!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καμία 600 άρια χιλιόμετρα στο σύνολο, τα λαδάκια πήραν θερμοκρασία ίσα ίσα.

Δεν είχα κάνει ποτέ την συγκεκριμένη διαδρομή η οποία είναι μαγική ξεκινώντας από το Χάνι Ρερεση και καταλήγοντας στον κεντρικό δρόμο Λαμίας Καρπενησίου.

Ιδιαίτερα το κομμάτι από το Κροκύλειο και μέχρι και τη Γραμμένη Οξυά, έχεις τις κορυφές των Βαρδουσίων στα δεξιά σου οι οποίες είναι τόσο επιβλητικές που σε κάθε ξέφωτο η ματιά φεύγει απ' τον δρόμο δίνοντας συνεχώς διαφορετικό κάδρο. Στην αρχή τις βλέπεις από μακρυά και η αίσθηση που αποκομίζεις παρατηρώντας τις είναι θαυμασμός και μεγαλοπρέπεια.
Έτσι μυτερές που είναι, νιώθεις την γη θυμωμένη, έτοιμη να επιτεθεί στον ουρανό!

Όσο όμως ανεβαίνει το υψόμετρο και διασχίζεις τα χωριά, ο θαυμασμός γίνεται δέος καθώς αυτές οι απόκοσμες κορυφές έρχονται όλο και πιο κοντά σου δίνοντας σου την εντύπωση ότι τελικά είμαστε πολύ μικροί.
Η σχετικά καλή άσφαλτος (την περίμενα χειρότερη) τα πανύψηλα έλατα και το καθαρό παγωμένο οξυγόνο σε κάθε ανάσα, συνθέτουν μια εξωπραγματική οδηγική εμπειρία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι άφησα εκκρεμότητες και ένα ταξιδιωτικό αξίζει κάποια στιγμή να γίνει στην ευρύτερη περιοχή.
Ωραίος Γιάννη! Αν δεν σου κάνει κόπος, μπορείς να ποστάρεις την διαδρομή που κινήθηκες σε google maps ώστε να την έχω στα υπόψην?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος Γιάννη! Αν δεν σου κάνει κόπος, μπορείς να ποστάρεις την διαδρομή που κινήθηκες σε google maps ώστε να την έχω στα υπόψην?

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom