Να μη σου τύχει...

aeroplanatos

Μέλος
Περιοχή
Αστακός και Around the World
Όνομα
Παντελής
Μοτό
ΧΤΖ 660 Tenere 2008
Λοιπόν το μηχανάκι έφτασε, το ψαλίδι βγήκε και είναι για κόλλημα. θα το δοκιμάσουμε να δούμε τι γίνεται και το σαββατοκύριακο θα δοκιμαστεί και σε off...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Όταν λέτε κόμπους τι εννοείτε;
Μήπως ακαμψία σε κάποιους κρίκους?
Επιπλέον, με ήπια και ήρεμη οδήγηση και περιοδική συντήρηση πόσα περίπου χλμ πριν αλλαγή αλυσιδογραναζιων?
Ναι αυτο εννοει.

Η αλυσιδα θα σε παει απο 20000 εως 40000 χλμ.Αλλη η ζωη στο χωμα,αλλη στην ασφαλτο και παντα αναλογα την συντηρηση.Δεν υπαρχει τυφλοσουρτης.


Μην πεταχτει κανεις και πει τη δικια μου την εχω 120 000 χλμ και ακομη εχει ψωμι.:secret:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ναι αυτο εννοει.

Η αλυσιδα θα σε παει απο 20000 εως 40000 χλμ.Αλλη η ζωη στο χωμα,αλλη στην ασφαλτο και παντα αναλογα την συντηρηση.Δεν υπαρχει τυφλοσουρτης.


Μην πεταχτει κανεις και πει τη δικια μου την εχω 120 000 χλμ και ακομη εχει ψωμι.:secret:
Πανο,ο Μαρκος την πηγε μεχρι τις 155000 κι αυτην κ τα γραναζια.
Αλλα ξερεις ο ιδιος εκανε κ το γυρο της Νορβηγιας με ενα χιλιαρικο κ κατι ψιλα.

Και στα δυο ημουν παρών!

adv phone
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Πανο,ο Μαρκος την πηγε μεχρι τις 155000 κι αυτην κ τα γραναζια.
Αλλα ξερεις ο ιδιος εκανε κ το γυρο της Νορβηγιας με ενα χιλιαρικο κ κατι ψιλα.

Και στα δυο ημουν παρών!

adv phone
Ρε τον αθεοφοβο εγω ηξερα μεχρι τις 120000.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ρε τον αθεοφοβο εγω ηξερα μεχρι τις 120000.
Εχεις εικονα απο παλιες μηχανες πλοιων με τα λαδωτηρια να λουζουν τα ωστηρια που βρισκονται σε κοινη θεα...
Ετσι την εχει μονιμα!



adv phone
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Λοιπόν έτοιμο το ψαλίδι!!! σαν καινούριο!!! Θα βάλω φωτογραφίες άυριο. Θα δοκιμαστεί Σαββατοκύριακο ορεινή Κορινθία - ορεινή Αχαϊα με το Worksbike... :happy::happy::happy:
Κανονίστε μόνο να πηγαίνετε στη σωστή μεριά των χωματόδρομων ....για να μην τρακάρουμε πουθενά... :confused:


ΥΓ: Στον Μήτσο το φτιαξες το εργαλείο ;
 

aeroplanatos

Μέλος
Περιοχή
Αστακός και Around the World
Όνομα
Παντελής
Μοτό
ΧΤΖ 660 Tenere 2008
Κανονίστε μόνο να πηγαίνετε στη σωστή μεριά των χωματόδρομων ....για να μην τρακάρουμε πουθενά... :confused:


ΥΓ: Στον Μήτσο το φτιαξες το εργαλείο ;
Ναι στο Μήτσο έφτασε χθες και το πήρα σήμερα. Με έφτιαξε για τα καλά. :). Μένει μόνο ένα κάλυμμα αλυσίδας να παρώ να το βάλω. Κατά τα άλλα η κόλληση έγινε πολύ καλή...

Sent from my D5503 using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Παντελή ευτυχώς γλίτωσες τα χειρότερα...
Να πω και γω την εξυπνάδα μου, κατά καιρούς διαβάζοντας σε διάφορα ξένα φόρα ταξιδιωτικά για το ΧΤΖ σας έχω παρατηρήσει ότι πονάει στο σίδερο που δένουν τα όργανα, αν μπορώ να το πω μετόπη για να καταλάβετε όλοι και πάρα πολλά τα οποία να βάλω μια λέξη κλειδί, κάνουν χωμάτινα οδοιπορικά, πονάνε στο ψαλίδι, κοινώς για να μην τα παραλέω απλά σπάει...είμαι αναβάτης που εμπιστεύομαι τα μαστοριά και ξέρω ότι γλιτώνουν χρήματα και πολλές φορές το κάνουν καλύτερο από την μελέτη που έχει βγει γι αυτό, απλά σε ενημερώνω και εύχομαι να πάει όσες χιλιάδες χλμ γουστάρεις να το καβαλάς!!!

Καλή βόλτα να έχετε!!!
 

aeroplanatos

Μέλος
Περιοχή
Αστακός και Around the World
Όνομα
Παντελής
Μοτό
ΧΤΖ 660 Tenere 2008
Το τενερε άντεξε τελικά στο διήμερο στην ορεινή Κορινθία και Αχαία. Έγραψε γυρω στα 250 χωμάτινα. Προσεχώς βίντεο με απογείωση σε ανηφόρα. Πάει η πινακίδα, πηρε ένα σίδερο... Άντε πάλι...

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
Top Bottom