Ο γύρος των Δερβενοχωριων (απο χωμα)

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κώστα λέω μετά απο καιρό να κάνω μια τρέλα στην ζωή μου και να βάλω καινούργια λάστιχα :roflmao:.Ευχαριστώ πάντως :ok:

Θυμάσαι που μου είχες αλλάξει τα o'ring στην πάνω τάπα?Απο τότε τα έχω ξαναλλάξει άλλη μια φορά(όταν έβαλα και τσιμούχες/ξύστρες) και η διαρροή παραμένει.'Οταν άνοιξα το πηρούνι υπήρχε πολύ λάδι μέσα στον θάλαμο που βρίσκεται η βέργα επαναφοράς(που δεν θα έπρεπε να υπάρχει).99,9% ευθύνεται το Νο34 o'ring στο σχεδιάγραμμα http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/a/
Και επειδή βαριέμαι αφόρητα να ξανασχοληθώ με δαύτο θα το πάω στον μαστροΜήτσο(τον γνωστό) να το σενιάρει.
Το φρένο δεν ξέρω τι έχει,η μανέτα σχεδόν τερματίζει χωρίς σωστή πέδηση.Θα τσεκάρω τα τακάκια και αν είναι οκ θα εστιάσω στην τρόμπα.
Λες για όλα αυτά να φταίει ο mitch?Θα του ζητάω 5 ευρώ για κάθε φωτογραφία που με βγάζει και ελπίζω να μην του περισσευουν :D
Το λινκ που έβαλες δεν δείχνει σχεδιάγραμμα ...μόνο ΤζουΤζούκι παρτς...λέει...:D
..."μέσα στον θάλαμο που βρίσκεται η βέργα επαναφοράς" .οντως δεν θα'πρεπε να υπάρχει λάδι.
Οπότε δεν φταίει το τσιμουχάκι της τάπας.
Στο κάτω μέρους του θαλάμου επαναφοράς ,μέσα στον οποίο δουλεύει η βέργα που ρυθμίζει (ανοιγοκλείνει) το εύρος της οπής που ρυθμίζει την επαναφορά ,
υπάρχει "καρφωμένος" ένας κώνος που κλείνει την βαλβίδα επαναφοράς ,κι ένα τσιμουχάκι.
Εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα.

Οσο για το φρένο ,για τρόμπα μου κάνει ,οπότε πας για σετάκι επισκευής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Το λινκ που έβαλες δεν δείχνει σχεδιάγραμμα ...μόνο ΤζουΤζούκι παρτς...λέει...:D
..."μέσα στον θάλαμο που βρίσκεται η βέργα επαναφοράς" .οντως δεν θα'πρεπε να υπάρχει λάδι.
Οπότε δεν φταίει το τσιμουχάκι της τάπας.
Στο κάτω μέρους του θαλάμου επαναφοράς ,μέσα στον οποίο δουλεύει η βέργα που ρυθμίζει (ανοιγοκλείνει) το εύρος της οπής που ρυθμίζει την επαναφορά ,
υπάρχει "καρφωμένος" ένας κώνος που κλείνει την βαλβίδα επαναφοράς ,κι ένα τσιμουχάκι.
Εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα.

Οσο για το φρένο ,για τρόμπα μου κάνει ,οπότε πας για σετάκι επισκευής.
Σωστά,το rebound needle,No33 και oring No34 http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/a/ktm/524b64c7f8700231ac4935d5/fork-leg-wp-usd-43-2t-2000
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Με μια Nikon 5100 Νικο. Ο φακος (18-55, ο πρωτος ο αρχαιος) εχει επιβιωσει απο φωτια και πλυμηρα και εχει φισαλιδες μεσα. Ετσι επειδη βγενουν ελαχιστα θαμπες οι φωτο τις ριχνω λαιτρουμ και τις ζωντανευω, ειναι επεξεργασμενες δηλαδη!!

Εμ είπα κι εγώ, μου θύμησαν πολύ τις δικές μου, Nikonάκιας γαρ :D
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εεεεεεε πότε θα μας πάτε κι εμάς εκεί???!!!! :yew:

Οπότε θέλετε....... και έχει και άλλα κομμάτια το πρόγραμμα για ποιο γεμάτη μέρα!!!!
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αυτός ο boxerκιας.....από την στιγμή που πήρε το μικρό...έχει λυσσαξει :cool:
Και μπράβο του και μπράβο σας:friendship:

Λυσασμενος ήμουν. Αλλά με το μικρό παράγινε. (Με τέτοια αυτονομία κιολας, δε μπορεις να σταματησεις να βολταρεις)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Μπραβο μαγκες ωραια βολτα μεσα στην φυση.....:like:

Mητσοοο.. ενα εντουραδικο κρανακι χρειαζεσαι...:yew:

 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Μπραβο μαγκες ωραια βολτα μεσα στην φυση.....:like:

Mητσοοο.. ενα εντουραδικο κρανακι χρειαζεσαι...:yew:

Το έχω βάλει στο πρόγραμμα. Έχω φάει πολύ σκόνη και έχω κλάψει πολύ :cry::D:D:D (από την σκονη).

Αλλά έπρεπε να πάρω αλλα πράγματα ποιο σημαντικά (όπως επικαλαμηδες). Το κρανακι κι αυτό που έχω καλό είναι (carbonακι)
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Κυριακή 5 μαρτίου αν δεν βρέχει! :D:cool::rolleyes:
Κάτι πήρε το αυτή μου για μια εξερετικα ενδιαφερουσα μονοπαταδα στα νότιο-ανατολικά.

Αν δεν παίξει τελικα, μέσα. Θα το δούμε μες στην βδομάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κάτι πήρε το αυτή μου για μονοπαταδα στα νότιο-ανατολικά.

Αν δεν παίξει τελικα, μέσα. Θα το δούμε μες στην βδομάδα.
Αφηστε τις μονοπαταδες και βγαλτε μια καλη χωματινη για το ποπολο :) :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφηστε τις μονοπαταδες και βγαλτε μια καλη χωματινη για το ποπολο :) :cool:
Έτσι.....αλλιώς θα έρθουμε με τις χοντρες στα μονοπάτια και θα δημιουργήσουμε μποτιλιαρισμα:p
 
Top Bottom