ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΆΡΩ;ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ;BMW , KTM , DUCATI ή TRIUMPH;gs1250 tiger1200 mulstistrada v4 1290

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο όρος adventure δεν αφορά απαραίτητα χωμάτινες καταστάσεις.

adventure φάση (μεγάλη κιόλας) ήταν το παλικάρι με το Chaly που γύρισε όλη την Ελλάδα δικάβαλος παρακαλώ.

Η περιπέτεια έχει ευρεία έννοια και δεν χαρακτηρίζεται από τίποτε, ανάλογα πως το ζει και πως το βλέπει ο καθένας
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Λέμε για το τελευταίο S, όχι τα προηγούμενα σαν το δικό μου. Που, προσωπικά πάντα, μου φάνηκε καλύτερο από το XR.
Δεν ξέρω, έχεις κουμπώσει πλέον στο BMW και είναι δύσκολη η αλλαγή αλλά αφού σε τρώει, κάνε το βήμα και νομίζω πως δεν θα το μετανιώσεις. Αφού φχαριστιέσαι το 950, τι να λέμε τώρα...

Το Triumph είναι λίγο άγνωστη ποσότητα σε πολλά επίπεδα, οδηγικά μου άρεσε πάντως και δεν θα το απέκλεια. Γενικά, πιστεύω ότι όλα τα τελευταία ονοφφ είναι μηχανάρες με λίγο διαφορετικό χαρακτήρα η κάθε μία και αρκετά καλύτερες από το XR για μεικτές συνθήκες (εθνική και επαρχιακό).
Τώρα θα πεταχτεί ο άλλος (ο bmwδακιας και λάτρης του xr1000)
Και θα δεις!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέμα είναι ότι έχει ίντερνετ εκεί που είναι οι παραγωγοί τέτοιων βίδεος.

Έχεις κοινό, ΟΚ, πρέπει να φλεξάρουν οι κολλητοί σου τα μηχανάκια τους και εσύ το συλλεκτικό μόνο για γνώστες S2000 αν το είδα καλά, ΟΚ, θες να φανείς ψαγμένος, ΟΚ... Εμείς τι φταίμε.

Πόσο καλύτερο θα ήταν το βίντεο αν είχαν ΛΙΓΟ ερευνήσει τι είναι αυτά που δανείστηκαν πριν το φτιάξουν; Μάζεψες τα μηχανάκια. Λεφτά δεν σου λείπουν. Το θέμα είναι ότι το κοινό που απευθύνονται είναι επιπέδου μίστερ μίστερ (θυμόμαστε όλοι την επική παραγωγή LOTR extended με το χόρνετ) και τύπων φαναράκηδων. Καλά κάνουν. Εμείς τι φταίμε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παίδες...στα 56 μου με πολλές χιλιάδες χλμ, περιπετειώδη και μη, έχω καταλήξει ότι κριτές πληκτρολογίου θα υπαρχουν πάντα.
Ιδίως αυτοί που κράζουν χωρίς να μας έχουν δείξει ποτέ μια δική τους περιπετειώδη βόλτα με το ιδανικό μηχανάκι τους

Συνεχιστε


 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κριτές βίδεου είναι αυτοί.

Σοβαρή απορία. Είσαι η τριούμφ. Έρχομαι ως πελάτης (24000 το τίγκερ του βίδεου, 22000 με προσφορά τώρα) και μου λες "ένα τεταρτάκι και πολύ σου είναι". Έρχεται ο τύπος ο μπλόγκερ ινφλουένζας και "όου μάι γκοτ, τέικ γουατέβερ φορ χαουέβερ μπι μάι γκεστ". Από τους κοντράκηδες του παπατζομπλόγκερ δεν θα δεις ποτέ σεφτέ γιατί το τίγκερ χάνει στο φανάρι και τελικιάζει στα 200 κόφτη όπως η άφρικα. Α:κόμα και οι 44δόντια λένε ότι ενώ είναι μηχανάρα, δεν έχει desirability factor, το δίνεις γιατί κάθε προβολή καλή είναι και είναι ντόπιοι με ντόπιο προϊόν. Τον πελάτη που έρχεται να ψωνίσει, γιατί του φέρεσαι σαν παρακατιανό; Γιατί μπορείς. Ομοίως η πενφέ "στείλτε στοιχεία για τεστ ράιντ" και δεν σε παίρνουν πο-τέ τηλέφωνο, θα μου πεις πάγαινε παιδάκι μου σε κάποιον και ζήτα το, είναι όμως θέμα αρχής γιατί ΕΓΓΡΑΦΩΣ ενημέρωσα για την πρόθεση και δεν θα σας παρακαλέσω για να μου κάνετε την τιμή να γίνω πελάτης σας.

Κατάλοιπο της τουρκοκρατίας ο ψηλός ο αμανές;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κριτές βίδεου είναι αυτοί.

Σοβαρή απορία. Είσαι η τριούμφ. Έρχομαι ως πελάτης (24000 το τίγκερ του βίδεου, 22000 με προσφορά τώρα) και μου λες "ένα τεταρτάκι και πολύ σου είναι". Έρχεται ο τύπος ο μπλόγκερ ινφλουένζας και "όου μάι γκοτ, τέικ γουατέβερ φορ χαουέβερ μπι μάι γκεστ". Από τους κοντράκηδες του παπατζομπλόγκερ δεν θα δεις ποτέ σεφτέ γιατί το τίγκερ χάνει στο φανάρι και τελικιάζει στα 200 κόφτη όπως η άφρικα. Α:κόμα και οι 44δόντια λένε ότι ενώ είναι μηχανάρα, δεν έχει desirability factor, το δίνεις γιατί κάθε προβολή καλή είναι και είναι ντόπιοι με ντόπιο προϊόν. Τον πελάτη που έρχεται να ψωνίσει, γιατί του φέρεσαι σαν παρακατιανό; Γιατί μπορείς. Ομοίως η πενφέ "στείλτε στοιχεία για τεστ ράιντ" και δεν σε παίρνουν πο-τέ τηλέφωνο, θα μου πεις πάγαινε παιδάκι μου σε κάποιον και ζήτα το, είναι όμως θέμα αρχής γιατί ΕΓΓΡΑΦΩΣ ενημέρωσα για την πρόθεση και δεν θα σας παρακαλέσω για να μου κάνετε την τιμή να γίνω πελάτης σας.

Κατάλοιπο της τουρκοκρατίας ο ψηλός ο αμανές;
Βρε δείχνεις οτι εκεί που πήγαινες με το μαστοδοντο(που και τοτε σε κραζανε οι γνώστες), πας και με τον πύραυλο και σου λένε δεν πάει... :UH: γιατι το είπε ο david becham στον σωλήνα.

Δείχνεις ότι πας δικαβαλος φορτωμένος και σου λένε δεν πάει....γιατί έτσι τους ήρθε να πουν.

Είμαι με τον Ροκο στο Παρανέστι και άρχισε να μου λέει ότι με το xr δεν γίνεται να ταξιδέψεις άσφαλτο και δεν άντεξα.....του έδειξα τα str που φορούσε στο desertx.

Εχεις δίκιο μου είπε και Χαιρετηθηκαμε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με το XR δεν ταξιδεύεις άσφαλτο γιατί... Πρέπει να πάρεις RT ξέρω γω; Το ξέρουν αυτό οι μοτοβλογκερζ Γιουνάιτεντ;
 
Top Bottom