Πάμε Mugello?Ναι!!Αλλά θα γυρίσουμε από Transfagarasan...2011

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πολλές φορές μου ήρθε στο μυαλό να γράψω για ένα 3ήμερο ή ένα ταξίδι όποτε πήγα να το κάνω σταμάτησα αυτό όμως,αυτό όμως λέω να το γράψω και να το τελειώσω μιας και πήγα να το γράψω μια φορά σταμάτησα ξαναπήγα ξανά μα να τα ίδια αλλά επειδή το χρωστάω θα το γράψω...

Η ιδέα όπως αναφέρετε σε πολλά ταξιδιωτικά δεν είχε πέσει στο τραπέζι με εμένα παρών αλλά από κάποια παιδιά εδώ μέσα που γνώρισα και έκανα καλούς φίλους. Μια μέρα είδα ένα θέμα με το Mugello πώς, πού, από τον babisadve,ίδια πόλη με εμένα ταξίδι στα Highland κτλ κτλ.PM ξανά PM καφεδάκι, γνωριμία κόντρα καφεδάκι.Εγώ ακόμα άπειρος από ταξίδια κτλ του λέω κατά τον Φλεβάρη ότι θέλω να πάω και εγώ στο Mugello.Μου έδωσε αμέσως τα τηλέφωνα και τα link για εισιτήρια για καράβι και αγώνα και τα ξενοδοχεία μου είπε θα τα βρούμε στο δρόμο.Τηλέφωνα πάρθηκαν εισιτήρια οκ, τώρα πρέπει να πούμε αναλυτικά την διαδρομή μιας και τα παιδιά την είχανε βγάλει κάπως στο μυαλό τους.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
H διαδρομή με απλά λόγια ήταν να πάμε Ηγουμενίτσα να πάρουμε το καράβι για Ancona και μετά να φτάσουμε στο ξενοδοχείο που είχε κάνει book ο babisadve.MotoGP μετά Slovenia και από εκεί να φτάσουμε Ρουμανια για να πάμε Transfagarasan.Πολλοί καφέδες μας έφεραν στο τελικό αποτέλεσμα της διαδρομής το οποίο είναι αυτό...Διότι ο κ.babisadve κάθε φορά που χτυπούσε το κινητό μου να πάμε για καφέ πάντα έλεγε ρε φίλε έχει και από εκεί καλά σημεία να πάμε...και από εκεί έχει το Stelvio δεν είναι τίποτα είναι καμιά 200αριά παραπάνω στο σύνολο...
Attached Thumbnails
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Έφτασε η μέρα της αναχώρισης οπότε στις 7 το πρώι αναχώριση από Ορεστιάδα και μετά από κάνα 4ώρο τσουπ στο Μπάμπη την αυλή.

Ο οποίος φυσικά ήταν αργοποριμένος και έπρεπε να τον περιμένω να βάλει τα πράγματα του.

Έτοιμος μετά από κάνα μισάωρο και βουρ για καφέ στην όμορφη Νεοχωρούδα..


Με εμφανεί σημάδια κούρασης πρίν κάν καλά καλά ξεκινήσουμε....




Καφεδάκι φαγητό και στο δρόμο για Μελίκη, το πρόγραμμα έλεγε διανυκτέρευση εκεί καθώς το πρωί θα έρχονταν ο Κωστάκης και ο Θόδωρας να μας βρούνε για να φύγουμε για Ηγουμενίτσα.
Ο δρόμος μας μέχρι την Μελίκη.


Click this bar to view the full image.

Η αφεντιά μου...
Click this bar to view the full image.


Και ο Μπάμπης.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κατά τις 15:00 φτάσαμε στο χωριό και αφού κάναμε ένα μπανάκι πέσαμε για ένα μεσημεριανό ύπνο με υπόσχεση καφέ σε μοναδικό μέρος το απόγευμα.Κατά τις 18:00 αφύπνηση από τον Μπάμπη ρούχα παντόφλες φωτογραφική και broommmm για καφεδάκι...
Όπου το μέρος ήταν απλά ότι καλύτερο χρειαζόμουνα εκείνη την στιγμή για να πιώ καφέ...
Σας παρουσιάζω Το Κτήμα.




This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.






Και την θέα του.

Click this bar to view the full image.


 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αφού τελειώσαμε το καφεδάκι μας πήραμε το δρόμο για το χωριό με μια ενδιάμεση στάση σε 2 χωράφια με ροδακινιές και ακτινίδια (δυστυχώς δεν έχω photo από αυτά.) και φτάσαμε στην πλατεία όπου είχε ένα cafe-bar και πήγαμε να απολαύσουμε μια κρύα μπύρα.
παρκάραμε τα boxer
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

και για μπυρίτσα....μετά ακολούθησε και το ανάλογο απεριτίφ στο καφενείο του χωριού με το παραδοσιακό σουβλάκι,κεφτεδάκι και σαλατούλα πνιγμένη με λάδι...

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.


Πάντα με καλή παρέα..


Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον κύριο με το ζαχαροπλαστείο για την ευγενική χορηγία του σε θέμα Parking για το βράδυ

και πως να ξεχάσω
το παραδοσιακό γλυκό του τόπου.....
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αφού φάγαμε τα ρεβανί μας και χαλαρώσαμε με ένα ποτό στο μπαλκόνι πήγαμε για νάνυ....

"ΖΖΖΖΖzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz"


Το πρωί φρεσκαδούρες και οι 2 μας πήγαμε στην πλατεία του χωριού για καφέ για να περιμένουμε τον Κωστάκι και το Θόδωρο...

Όπου πλέον γίναμε τετράδα.
Κλασική πλέον η photo εκίνησης ταξιδιού σε ταξίδια του Μπάμπη είναι το προποτζίδικο του Μπαμπίνα....




Στο πρόγραμμα για την Ηγουμενίτσα ήταν και το φανταστικό Μέτσοβο για να τσιμπίσουμε τα γουρουνόπουλά μας και κάτι της παραπάνω...
Αλλά στα διόδια πρίν τα Γιάννενα αν θυμάμαι καλά πετύχαμε κάτι Ρώσσους με 3 BMW Ένα 1200 ένα 800 και ένα θεριό Κ1600GTS και όπως φένεται παρακάτω από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια....


Σας λέω είναι τέλειο,απίστευτο,κτλ κτλ....

Και ξανά πρός το δρόμο τραβάμε και φτάνουμε Μέτσοβο για τα απαραίτητα....

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

Αν θυμάμαι καλά μας ψιλοπιάσαν τον κ()λο αλλά καλοκαίρι είναι πρέπει κάπως να κρατιθούν!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αφού φαγαμε στο Μέτσοβο φύγαμε για τον προορισμό μας που ηταν η Ηγουμενίτσα, φτάσαμε εκεί και νομίζαμε ότι πήγαμε στην Ολλανδία..

Αλλά δεν μας πείραξε το χαμηλό υψόμετρο..Καφεδάκια και άραγμα καθώς έπρεπε να περιμένουμε κάνα 2ώρο..
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

Χαρτογράφηση κτλ κτλ...

Δεν είχαμε παρέα έξω από το λιμάνι και όπως μπήκαμε μέσα είμασταν εμείς και εμείς..Αλλά πρίν προλάβουμε να πούμε ότι δεν έχει μηχανές...



Άρχισαν να έρχονται πολλοί που ήταν για Mugello...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Σιγά σιγά πέρασε η ώρα με νέες γνωριμίες και χαβαλέ μέχρι που ήρθε ή ώρα να μπούμε στο πλοίο..

Ένα ψιλομπάχαλο με τις κρατήσεις..Βασικά μόνο με την δικιά μου γιατί είχα κάνει book κάνα 2μηνο μέτα από τους άλλους αλλά όλα ήρθαν στην θέση τους και ας είναι καλά μια κυρία εκεί στην reception του πλοίου που δεν νόμιζε σας κάτι άλλους εκεί ότι το πλοίο είναι του μπαμπά της και μου έκανε μια αλλαγή κλειδιού και καμπίνας..

Το νερό λάδι και σιγά σιγά σαλπάραμε για την Ιταλία..

Ένας γρήγορος συντονισμός στην καμπίνα, μπανάκι ντύσιμο και βουρ για βραδυνό μιας και είχε πάει περίπου 22:00 και έπρεπε να κάνουμε έναν ανεφοδιασμό..



Αλλά μάλλον παραφάγαμε για βράδυ..


οπότε πήγαμε για περπάτημα και για ένα τσιγαράκι...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κατά τις δώδεκα παρά ήταν πλέον η ώρα που τα μάτια γινόταν Ιαπωνικά από την κούραση και πήραμε το διάδρομο για την καμπίνα...δηλώσεις του τύπου ο Κωστάκης ροχαλίζει δυνατά κτλ κτλ δεν ξέρω αν ίσχυσαν καθώς νομίζω ότι δεν πρέπει να κούνισα όυτε τρίχα όπως έπεσα για ύπνο...


Το ξημέρωμα μας βρήκε να πίνουμε καφεδάκι και σιγά σιγά να βλέπουμε την Ancona να ξέπροβάλει μπροστά μας..κάνοντας κουβέντα με ένα ζευγάρι Γάλλων που γυρνούσανε από ένα tour της Τουρκίας.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

και φτάνοντας πλέον αρχίσαμε να πέρνουμε της σκάλες για το Parking όπου βγήκαμε και μια photo με τους φίλους μας από το πλοίο δέσιμο λουκάνικο και αναμονή για να δέσουμε..
Click this bar to view the full image.


Σιγά σιγά δέσαμε και αφού δεν μας πίεζε ο χρόνος ξεκινήσαμε για την περιοχή που είχαμε κάνει κράτηση...



Αφού φτάσαμε στην περιοχή ήταν λιγάκι δύσκολο να βρούμε το σπίτι γιατί ήταν Maria Mandalena 56 αν θυμάμαι καλά και οι φίλοι Ιταλοί είχαν την επιφώτηση να γράφουν όλες της καθέτους του χωριού Maria Mandalena....
καλό ε???

Εν αναμονη του Μπάμπη και του Θόδωρα που κάνουν βόλτες μπας και το βρούνε...


Τελικά με τα λίγα με τα πολλά το βρήκαμε...


Καφεδάκι και διάφορες συζητήσεις για το ταξίδι μιας και ήταν το πρώτο μου και μιλούσαμε περί αυτού...

 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πέρασε η ώρα με την κουβέντα και η Gabriela αν θυμάμαι καλά μας πρότινε να πάμε για φαγητό σε μια πιτσαρία που ήταν της ξαδέρφης της...Ελληνική νοοτροπία ε???


Αλλά ο χόρος μας άρεσε κάπου στα 18χλμ από το σπίτι αυτή η υπέροχη πιτσαρία..σε σχήμα φούρνου..



Το τι περάσαμε μέχρι να βρούμε πια πίτσα δεν έχει αντζούγες και αρακά δεν λέγετε...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Επιστροφή σπίτι μετά από φαγητό και χαλαρά με κουβεντούλα και παρέα μας πιάσανε τα μεσάνυχτα και πήγαμε για ύπνο γιατί μας περίμενε ένα αρκετά φορτωμένο πρόγραμμα την άλλη μέρα...

Ξύπνημα, καλημέρες φραπεδιά από τον master του είδους Μπάμπη με τιμή 2€ αλλά ακόμα τα παίρνει...
και ολόφρεσκα κουλουράκια από την οικοδέσποινα τα οποία ήταν φανταστικά..Κρανιά μπουφανιά και μίζα,στο πρώτο βενζινάδικο στάση για ανεφοδιασμό και πέφτουμε πάνω σε ένα φανταστικό μηχανάκι

του οποίου ο ιδιοκτήτης με τα σπαστά Ιταλικά μου, μου έδωσε να καταλάβω ότι ήταν κάπου το '50 κατασκευή.
Αφού γεμίσαμε πήραμε την επαρχιακή οδό για Φλωρεντία για να πάμε να δούμε για λάστιχα για το Μπάμπη και το Θόδωρα μιας και είχαμε πει στον σχεδιασμό ότι θα πάνε να βάλουνε λάστιχα.Από δω από κει τελικά πέσαμε πάνω σε μια παρέα Ducattisti οι οποίοι βγήκαν για στριφτερή βόλτα



και μας παραχώρησαν ένα παιδί να μας πάει στον (the best in town) λαστιχά της Φλωρεντίας.



Άψογη εξυπηρέτηση σε πολύ καλή τιμή και με ένα τύπο απίστευτο ο οποίος χόρευε staying alive την ώρα της αλλαγής του ελαστικού και μας έφτιαχνε το κέφι...
Επόμενη στάση η BMW Φλωρεντίας και σε αναζήτηση για το πού είναι στο λαστιχά επέμενε να μας στείλει στην κοπέλα του η οποία έχει κατάστημα με αξεσουάρ αναβάτη.Τελικά του είπαμε ότι θέλουμε να πάμε καθαρά στην BMW και μας έδωσε την διεύθυνση 3clik και οκ το GPS για αντιπροσωπία.
Με το θεριό απ έξω για test drive και τα μικρά παιδία να το κοιτάνε σαν κούνια...




Πολύ πράμα παιδιά μέσα στην BMW, όλα τα μηχανάκια, όλα τα αξεσουάρ και όλα τα ρούχα που έχει ο κατάλογος και με ένα πανέμορφο GS1200 όλο carbon από μια εταιρία που βρίσκεται στην πόλη και το φιλοξενούσαν σαν.
Τα ψώνια μας και από εκεί και ξανά στο δρόμο για να πάμε στην πολυπόθητη πίστα του Mugello.Στο δρόμο ο καιρός άρχισε να έχει δικιά του άποψη για την διάθεση μας και άρχισε σιγά σιγά να μας τα χαλάει..(εδώ να πώ ότι έγω ξενέρωνα και μόνο στην ιδέα της βροχής,ο Θόδωρας δεν τον ψιλό ένοιαζε και ο Μπάμπης με τον Κωστάκη μετά την δόση τον Highland's το 2010 δεν πάει να μας έριχνα με τους κουβάδες νερό, έλα μωρέ νεράκι του θεού και τα σχετικά)
και σε κάποια φάση φτάσαμε στο Mugello όπου τελικά άρχισε σιγά σιγά να βρέχει και εμένα τα νεύρα μου είχανε πιάσει 200 και η διάθεση είχε πάθει λάστιχο...


 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αφού φτάσαμε και βγήκε η παραπάνω photo με το Ηonda του Dovi νομίζω τέλειωσαν και τα δοκιμαστικά και έπρεπε να φύγουμε....

Και είπαμε να πάμε μια βόλτα στην Φλωρεντία για ένα καφέ και μια βόλτα..
Αφού φτάσαμε Φλωρεντία άρχισε να βγένει ξανά ο ήλιος και πραγματικά πίστευα ότι κάποιος μου κάνει πλάκα.Είχα τόσο μέσα μου το μικρόβιο να δω επιτέλους MotoGp από κοντά και εκτός ότι τα έχασα έβρεχε κιόλας...

Τέλος πάντων ηθικόν ακμαιότατο και στάση κάπου στο κέντρο για να δούμε που θα πάμε για καφέ..


Με τόσες μοτοσυκλέτες και να μην ασχολείσαι με το MotoGp ξέρεις και αντιλαμβάνεσαι ότι κάτι συμβαίνει εκείνη την μέρα στην πόλη.
Παρκάρισμα..

και περπάτημα για το κέντρο της παλιάς πόλης απ όσο κατάλαβα.






και καταλήξαμε σε αυτό το όμορφο καφέ...



και με τον καλύτερο καφέ που έχω πιει ποτέ...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κάποιες photo από την πανέμορφη Φλωρεντία...
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

Και με το Dream Team...

Click this bar to view the full image.




Click this bar to view the full image.




Click this bar to view the full image.


Και αναχώρηση για πίσω...
Στο δρόμο μας πάνω, λίγο πριν το χωριό που μέναμε βρήκαμε ένα camping και είπαμε να φάμε εκεί και να πάμε να χαλαρώσουμε μετά σπίτι.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.


 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ημέρα Κυριακή λοιπόν και το όνειρο θέλει ακόμα λίγες ώρες να γίνει πραγματικότητα...MotoGp de Mugello...

Κλασικά καθημερινά δεδωμένα...Πρωινό φράπα από το Μπάμπη πλέον δωρεάν αφου εκτός ότι δεν πήρε μία 3 μέρες έχει και ανταγωνιστή καφετζή τον Κωστάκη...


Από την επίσκεψη στην πίστα είχα κρατήσει στα αγαπημένα το parking που πληρώσαμε στο GPS οπότε clik και σας απομένουνε 78χλμ για τον προορισμό σας.Από επιλογή μας και πάλι σε επαρχιακό δρόμο και μετά από κάποια χλμ στάση για τσιγάρο και τις πρώτες όμορφοπράσινες πλατείες...



Και παιχνίδια με την camera.

Και θαυμασμό στην HONDA που αν την πληρώσεις cash έχει και τασάκι..


Ξανά μίζα και σε λίγο είμασταν έξω από την υπέροχη σε design πίστα του Mugello...



Click this bar to view the full image.

 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Μερικές Photo μέσα στην πίστα...

Με official support κτλ κτλ....






This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.


Και ο πανταχού παρών Ελληνάρας ο οποίος δεν του φτάσαν τα parking και έπρεπε να το βάλει μέσα το Haya....



Και μερικές από την κερκίδα μας...


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.


Και ο ανταγωνιστής καφεντζής Κωστάκης....
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Με τα λίγα με τα πολλά τέλειωσε ο αγώνας και στην έξοδο για να πάμε να πάρουμε της μπουμπούδες και japάνια μας το μόνο που λέγαμε ήταν, Μας πέρνει και ένα Brno εμένα μου άρεσε, και μένα μ'άρεσε το ψήνο κτλ κτλ...και έπεσε η πρόταση για συνέχεια στην μαγική Siena...

Ομορφιές παντού...

Click this bar to view the full image.




και προς το δρόμο ξανά τραβά το team..και μετά από καμιά ώρα μπορεί και παραπάνω με πολύ μεγάλο αριθμό μοτοσυκλετών στο δρόμο για παρέα φτάσαμε στην Siena..

Για γραφικές photo τύπου K.A.Π.Η.




Click this bar to view the full image.

Click this bar to view the full image.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 4608x3072.

Click this bar to view the full image.

Και φυσικά όμορφες Ιταλικές πλατείες...


Click this bar to view the full image.

Click this bar to view the full image.

Click this bar to view the full image.

και αυτους του φινετσάτους τύπους που δεν μπόρεσα να μην τους απαθανατήσω...

Click this bar to view the full image.

Click this bar to view the full image.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Η ώρα όμως είχε περάσει και έπρεπε να πάρουμε το δρόμο της επιστροφής γιατί ήταν κάπου στα 120χλμ αν θυμάμαι καλά και δεν θα βρήσκαμε τίποτα για φαγητό γιατί όταν η ζωή στην Ελλάδα ξεκινά εκεί σταματά και όλοι πάνε στον τόπο τους που θα έλεγε και η γιαγιά μου..


Ξανά επαρχία και δεν μπορούσαμε με τίποτα να μην σταμάτήσουμε να βγούμε τις photo μας στην μαγική Tuscany....












ΥΓ: Στην Τοσκάνη δεν σταμάτησα να βγάλω ένα πανέμορφο κάστρο-έπαυλη που είχε και υπόσχεθηκα στον εαυτό μου ότι θα πάω ξανά για να το βγάλω...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Τελικά αργήσαμε και είχανε κλείσει όλα...

Και σε μια βόλτα που κάναμε να δούμε αν έχει τίποτα ανοιχτό για να βρούμε να πάρουμε κάνα κασεράκι κάνα παριζάκι και τα σχετικά πέσαμε πάνω σε ένα φεστιβάλ που έκανε νομίζω ο Δήμος της πόλης που μέναμε και ενώ τα είχαν μαζέψει για το κοινό και ετοίμαζανε να φάει το προσωπικό ο Μπάμπης με τα άπιαστα Ιταλικά του και την μπλούζα με το "46" μας έδωσε το VIP class ticket για να μπούμε να φάμε και να κάνουμε λίγο χαβαλέ με τον κόσμο αφού έρχοντουσαν γιαγιάδες και μας έλεγαν
"Mugello???Go Rossi και τα σχετικά..."



Και γυρίσαμε μετά από το φαγητό μας στο σπίτι να μαζευτούμε και να κάτσουμε με ένα μπουκάλι κρασί προσφορά της Gabriela να κάνουμε σκέψεις μια και την επομένη είχε Passo Dello Stelvio.....
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πουρνό πουρνό το ξύπνημα για καφέ και ανασυγκρότηση...Ο στόχος επιτεύχθηκε αλλά το ταξίδι τώρα ξεκινά...


Καφεδάκι λοιπόν και με μια κίνηση Ninja τα περίσσια κουλουράκια μέσα στην βαλίτσα την μεταλλική που τα κράτησε ζεστά μέχρι την ώρα που χρειάστηκαν..

Οι κύριοι εδώ φορτώνουν της καλές μας..

και εγώ σαν καλό παιδί φορτωμένο από νωρίς απλά παρακολουθούσα..


Διαδρομή από Φλωρεντία Μπόρμιο με στάση για καφέ-τσιγάρο-κουλουράκια κάπου στα ενδιάμεσα

και συνέχεια μέχρι τελικής πείνας όπου καταλήξαμε σε ένα μαγαζάκι καντίνα για tost με κοτόπουλο και κασεράκι μιας και τα κουλουράκια μας ήρθαν λίγα..και μοναδικό σκηνικό φωτογράφισεις.

και με θέα πλέον της μαγικές Ιταλικές-Άλπεις που είχανε αρχίσει να προβάλουν μπροστά μας.

με της μαγικές τους διαδρομές..

και τα φανταστικά χωριουδάκια τους που το χειμώνα γίνονται θέρετρα πολλών χειμερινόφιλον...
Click this bar to view the full image.


και συνεχίσαμε για Stelvio...
 
Top Bottom