Πίσω μου σ'έχω...(GS EDITION)

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στέργιε αυτή είναι Η παράμετρος!!

Το αερόψυκτο βγάζει περίπου 11,7km ροπης στις 5700
Το υγρόψυκτο 1 κιλό παραπάνω και κάπου 1000 στροφές ψηλότερα.

Βλέπουμε λοιπόν πως στη ροπή έχουν μια διαφορά της τάξης των 8% ενώ στην ιπποδύναμη μια διαφορά σχεδόν 20%+

Και αν βάλεις το αερόψυκτο που είναι πιο ελαφρύ 10 κιλά και πιο χαμηλόροπο και βαλε και το πιο κοντό βήμα του αερόψυκτου είναι λογικό σε ένα άνοιγμα στις ροπές και στο περίπου 2α ή περίπου 3η να πάρει και κεφάλι.

Άσε που το κεφάλι που παίρνει απ ότι είπατε έιναι για λίγο γιατί μετά εξαφανίζεται το καινούργιο.

Στήστα τώρα όπως πρέπει απο στάση να γράφουν ένα 400άρι και στο τερματισμό το υγρόψυκτο θα έχει πάρει εύκολα 6-7 μηχανές διαφορά(να μην πω παραπάνω)

Ακόμα και με τα δεδομένα που βάζεις κάτω κι έχεις δίκιο, το LC δεν πρόκειται να χάσει ποτέ και πουθενά από το παλιό, κι ας φτιάξει όσο θέλει ο @gsmaniac την κόντρα υπέρ του:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
συμφωνω απολυτα
μονο που εγω ριχνω και στο lc (εχω πανω ολο το συστημα απο 1200s)
και εγω σε εσενα, με ολο το συστημα S, μεχρι τα170
δεν το καταλαβαινουν????:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
συμφωνω απολυτα
μονο που εγω ριχνω και στο lc (εχω πανω ολο το συστημα απο 1200s)

Αυτό μπορεί να ισχύει, αλλά πες μας με ποιον άνοιξες. Σημαντικό!!!.... ;)
Άσε που το δικό σου πλέον δεν είναι R1200GS... άλλο πράγμα είναι, οπότε δεν πιάνεται η σύγκριση.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
χαλασαμε το θεμα του ανθρωπου να μας μεταφερει ενας διαχειρηστης σε ενα αλλο θεμα να γραφουμε εκει !!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
αααα εδώ έχουμε ξεκάθαρη περίπτωση βεντετισμού και εγώ την έχω μεγαλύτερη..:yew:

Εδώ δεν παίζουν ρόλο τα άλογα αλλά πώς το παρουσιάζεις..:pointu:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ακόμα και με τα δεδομένα που βάζεις κάτω κι έχεις δίκιο, το LC δεν πρόκειται να χάσει ποτέ και πουθενά από το παλιό, κι ας φτιάξει όσο θέλει ο @gsmaniac την κόντρα υπέρ του:D
εγώ συμφωνώ σε αυτό ο gsmaniac δεν φαίνεται να συμφωνεί με τίποτα..:roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
και εγω σε εσενα, με ολο το συστημα S, μεχρι τα170
δεν το καταλαβαινουν????:D
Κώστα, το S έχει μακρυάαααα μετάδοση... Μην επιμένεις σε κάτι που δε στέκει καν ως σύγκριση! Ανοίγεις με 3η κι ο άλος με 3η, αλλά η 3η του S είναι σαν 4η δική σου. Μη συγκρίνετε τα ασύγκριτα! Κάνε 0-400 με το Στέργιο και μετά πες αποτελέσματα. Εκεί το μηχανάκι δίνει το 100% του με όποια σχέση είναι σχεδιασμένο να αποδίδει! Αν το κάνετε αυτό και περάσεις το S στο τέλος των 400 μέτρων, ΟΚ είσαι για Γκίνες:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
εγώ συμφωνώ σε αυτό ο gsmaniac δεν φαίνεται να συμφωνεί με τίποτα..:roflmao:
Άστο...
Ποτέ δεν πρόκειται...:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εγώ συμφωνώ σε αυτό ο gsmaniac δεν φαίνεται να συμφωνεί με τίποτα..:roflmao:
Περα απο την πλακα, γιατι πλακα γινεται.....και εγω αν δεν δω κατι με τα ματια μου, δεν το πιστευω
Σε καταλαβαινω απολυτα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα, το S έχει μακρυάαααα μετάδοση... Μην επιμένεις σε κάτι που δε στέκει καν ως σύγκριση! Ανοίγεις με 3η κι ο άλος με 3η, αλλά η 3η του S είναι σαν 4η δική σου. Μη συγκρίνετε τα ασύγκριτα! Κάνε 0-400 με το Στέργιο και μετά πες αποτελέσματα. Εκεί το μηχανάκι δίνει το 100% του με όποια σχέση είναι σχεδιασμένο να αποδίδει! Αν το κάνετε αυτό και περάσεις το S στο τέλος των 400 μέτρων, ΟΚ είσαι για Γκίνες:D
Ρωτα το πουλι....τι του ειπε η γιαννα οταν ανοιξαμε προχτες:p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ρωτα το πουλι....τι του ειπε η γιαννα οταν ανοιξαμε προχτες:p
απο ρολαριζμα τριτη ,πηδηξε μπροστα (κυριολεκτικα!!!!!) σαν κατσικι 3 μηχανες αλλα οπως ειπα παραπανω απο σταση δεν νομιζω να εχει κανενα καμια ευκαιρια
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Περα απο την πλακα, γιατι πλακα γινεται.....και εγω αν δεν δω κατι με τα ματια μου, δεν το πιστευω
Σε καταλαβαινω απολυτα
κοίτα πως το φερε απο εδώ και απο εκεί, να μην απαντήσει σε τίποτα που είπαμε για ανοίγματα απο στάση, απο ρολαριστά κλπ κλπ κλπ και να απαντήσει διπλωματία..!!

Είσαι φοβερός..χαχα :hailbig:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
κοίτα πως το φερε απο εδώ και απο εκεί, να μην απαντήσει σε τίποτα που είπαμε για ανοίγματα απο στάση, απο ρολαριστά κλπ κλπ κλπ και να απαντήσει διπλωματία..!!

Είσαι φοβερός..χαχα :hailbig:
αστα φιλαρακι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
κοίτα πως το φερε απο εδώ και απο εκεί, να μην απαντήσει σε τίποτα που είπαμε για ανοίγματα απο στάση, απο ρολαριστά κλπ κλπ κλπ και να απαντήσει διπλωματία..!!

Είσαι φοβερός..χαχα :hailbig:
Ακου φιλε τι γινεται για κοντρα απο σταση.
Εχω φτασει 209000 χλμ με τον ιδιο δισκο και αυτο οφειλεται καθαρα στα χερια μου και στο μυαλο μου.
Θα κατσω να καψω εναν τετοιο δισκο, για να αποδειξω οτι ειμαι πιο ταχυς???
Αξιζει????.....αφου το κανω εν κινησει απο 30 χλμ και με ολες τις ταχυτητες:D
Μεχρι τα 170...ξαναλεω, γιατι μετα μετρανε τα αλογα;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ακου φιλε τι γινεται για κοντρα απο σταση.
Εχω φτασει 209000 χλμ με τον ιδιο δισκο και αυτο οφειλεται καθαρα στα χερια μου και στο μυαλο μου.
Θα κατσω να καψω εναν τετοιο δισκο, για να αποδειξω οτι ειμαι πιο ταχυς???
Αξιζει????.....αφου το κανω εν κινησει απο 30 χλμ και με ολες τις ταχυτητες:D
Μεχρι τα 170...ξαναλεω, γιατι μετα μετρανε τα αλογα;)
Σταμάτα δεν αντέχω άλλο..:laugh:

Εντάξει είσαι μαφία και ο πιο γλήγορος το καταλαβα..:wacky:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
απο ρολαριζμα τριτη ,πηδηξε μπροστα (κυριολεκτικα!!!!!) σαν κατσικι 3 μηχανες αλλα οπως ειπα παραπανω απο σταση δεν νομιζω να εχει κανενα καμια ευκαιρια

Στέργιο είπα πιο πριν γιατί συνέβη αυτό. Η 3η του gs είναι σαν τη 2α τη δική σου*. Τόσο απλά.... ;)
Γι αυτό "βγάζω κι εγώ γλώσσα " απέναντί σου, σ' αυτό ποντάρω!:cool: αν πας από στάση με τα αερόψυκτα όλα (συμπεριλαμβάνονται 2010+) στα 140 θα τα έχεις περάσει όλα! Μπορεί και πιο πριν. Σε ρεπριζ από χαμηλά θα χάνεις πάντα, όταν ανοίγεις με ίδια σχέση στο σαζμάν.
Τα LC θα σε δυσκολέψουν πολύ! Πολύ λέμε όμως... Μπορεί να τα πιάσεις και μετά τα 200.

*Υπολογίζοντας το συνολικό υποπολλαπλασιασμό της μετάδοσης, συμπεριλαμβανομένης της τελικής μετάδοσης.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ακου φιλε τι γινεται για κοντρα απο σταση.
Εχω φτασει 209000 χλμ με τον ιδιο δισκο και αυτο οφειλεται καθαρα στα χερια μου και στο μυαλο μου.
Θα κατσω να καψω εναν τετοιο δισκο, για να αποδειξω οτι ειμαι πιο ταχυς???
Αξιζει????.....αφου το κανω εν κινησει απο 30 χλμ και με ολες τις ταχυτητες:D
Μεχρι τα 170...ξαναλεω, γιατι μετα μετρανε τα αλογα;)
Ε ναι, αφου πριν μετράει η πιο κοντή σου μετάδοση... Μαζί μου που έχουμε το ίδιο βήμα, δεν είχες καμιά τύχη ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παλληκαρια μαζεψα τα χρονομετρα τις σημαιες και τις κορινες απο το θεμα
(με την μερικη ανανεωση του κινητηρα που θα ακολουθειτε ολοι σε κανενα 10 ημερο) και τα εφερα εδω.
Συνεχιστε το μετρημα με ανεση χωρου και χρονου (10 μερες):p
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παντως κανοντας κουβεντα με @gkpapa και @kordix στο "πιτ στοπ" του Γαλαξειδιου το περασμενο Σαββατο και αναφεροντας το LC, ο Γιωργος-gkpapa (που παει το δικο του επετειακο αερα) ειπε οτι ανοιξανε με ενα LC μαζι μια 3η και το LC "δεν παιζοτανε". Την ιδια αισθηση ειχα κι'εγω για το LC σε σχεση με τα 2009 και 2007 που ειχα παει παλιοτερα.
 
Top Bottom