Παραδείγματα προς αποφυγή (The old Phoenix and the two cars)

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Απο κιντρινο σε κιτρινο εε???
Στο θεμα μας, μακρια απο μας και ευτυχως δεν επαθες τιποτα φιλε!!
Οπως ειπωθηκε και παραπανω τα σιδερα ξαναγινονται εμεις οχι και το κακο ειναι οτι δε βαζουμε μυαλο και καθημερινα χανεται ενας απο μας.....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Nαι ειμαστε Θανο κι ευτυχως δηλαδη γιατι εχουμε και κανα βουνο διπλα μας να κανουμε τις χωματαδες μας...:)
:yew:

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: !!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ευτυχώς στα χώματα οι πτώσεις είναι πολλές αλλά εν πολλοίς ανώδυνες. Ο κίνδυνος παραμονεύει στην άσφαλτο που οι ταχύτητες είναι μεγάλες.
Αυτό που λέω στα νεαρά παιδιά είναι πως η πτώση ΘΑ έρθει! Και όταν έρθει, το θέμα είναι αν θα σηκωθούμε, θα ρίξουμε κάνα μπινελίκι και θα συνεχίσουμε, ή όχι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Αυτό που λέω στα νεαρά παιδιά είναι πως η πτώση ΘΑ έρθει! Και όταν έρθει, το θέμα είναι αν θα σηκωθούμε, θα ρίξουμε κάνα μπινελίκι και θα συνεχίσουμε, ή όχι.
Πόσο γραφικοί γινόμαστε Νικόλα (χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον) όταν πρέπει να τους δείχνεις-εξηγείς τα αυτονόητα...
Πρέπει να το κάνουμε όμως...
Μπορεί να μας ακούσει κάποιος (ίσως και το παιδί μου) και όταν αυτός ο κάποιος θα γυρίσει και θα σου πει πόσο δίκιο είχες θα είναι μια ηθική ικανοποίηση οτι δεν μιλάς στον τοίχο...
Και ΚΥΡΙΩΣ οτι θα έχεις γλυτώσει κάποιον απο τα χειρότερα...
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Η μοτοσυκλέτα είναι "ύπουλη" αλλά και συνάμα ένα "απολαυστικό" μέσο μετακίνησης κι ελυθερίας.
"Ντυνόμαστε" για να απολαμβάνουμε τη ζωή!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενα Tip για τους βαθμους Κελσιου...Γυριζεις το πληκτρολογιο στα Eλληνικα και πατας μαζι Ctrl+Alt+0 και εχεις αυτο ° ...°C
:)
Επίσης Alt+0176 space : °C
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φιλε...δεν ξερω πιανο...για να το κανω αυτο που λες ταυτοχρονα...θελω μια μικροαλλαγη...:D



:pointu::pointu::pointu:
Den einai taftochrona kardia mou:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
Κρατώντας το alt πατημένο, με το άλλο δαχτυλάκι γράφεις 1 7 6, ένα - ένα τα ψηφία και μετά "κενό", "space" που λέμε.....
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
:spam: να συνεχίσω το σπαμάρισμα ... υπάρχει και πιο εύκολος τρόπος

με το Alt πατημένο, πληκτρολογείτε 248, αφήνετε το Alt και ...voila, βαθμοί Κελσίου :ok:

γενικά "παίξτε" με τα Alt και νουμεράκια, και θα βρείτε πολλά σύμβολα.

:spam: off
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ολα όσα μαθαίνει ο ανθρωπος καλα ειναι !!!
Εγω !!!!!
Ο Βροντάκας!!!!!
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ποτέ ξανά και πάντα εξοπλισμό......:(
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Πολύ θεωρούν ότι δεν χρειάζεται γιατί άμα τρακάρεις με 150 χιλ/ώρα η φοράς ή δεν φοράς το αποτέλεσμα θα είναι ούτως ή άλλος τραγικά.
Δυσκολεύονται φυσικά να επιχειρηματολογήσουν στην φράση "τσάμπα πήγε το παιδί ήταν άτυχος" πόσες φορές το έχουμε ακούσει.
Θα πρέπει πάντα να σκεπτόμαστε ότι η οδήγησης μηχανής είναι επικίνδυνο και ο κίνδυνος παραμονεύει στα επόμενα μέτρα.
Αν έχουμε αυτό στο μυαλό μας τότε γίνεται πιο ακίνδυνο από το ανέμελο περπάτημα.
Και για όσους οδηγούν επιθετικά να ξέρουν ότι δεν υπάρχουν ατυχήματα - δυστυχήματα υπάρχουν συμβάντα.
Φροντίστε να μην είστε εκεί όταν συμβούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Βαλε κι εσυ το "θεματακι" σου εδω,με τις φωτο σου και τις φωτο τού εξοπλισμου...θα βοηθησει κι αλλους :)
Σωστά, θα το βάλω ,αμεσα φίλε μου εδώ και τώρα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ποτέ ξανά εύχομαι! Ας φοράμε όσα περισσότερα μπορούμε.

κράνος(καλό), μπουφάν (με καλές προστασίες), γάντια και κλειστό παπούτσι όποιος δεν φοράει είναι πολύ λάθος. Ακόμα και η πιο απλή πτώση μπορεί να σου δώσει έναν τραυματισμό που να σε ταλαιπωρεί μήνες!

Τώρα αυτοί που δεν φοράνε κάν κράνος,εντάξει απλά χαμηλού νοητικού επιπέδου κατά τη γνώμη μου. Τίποτα άλλο, απλή ανόθευτη βλακεία.. ΜΙα απλή χαζή πτώση σε πεσμένα λάδια ας πούμε να σε στείλει νοσοκομείο, νεκροτομείο ή σε αναπηρική καρέκλα. Πρέπει να το θες για να είσαι τόσο μπούφος!

ΟΧΙ οτι είναι πανάκεια ο εξοπλισμός, όλοι κατανοούμε την επικινδυνότητα της μηχανής. Είναι περιπτώσεις που δεν σε γλυτώνει τίποτα. Το ξέρουμε και το έχουμε αποδεχτεί αυτό.

ΑΛΛΑ να ρίξει λίγα πετρέλαια ένα φορτηγό(που συμβαίνει) και με 40km/h να πηγαίνω σπίτι μου και να πέσω να χτυπήσω το κεφάλι και να μείνω στον τόπο, πρέπει να δίνεις στη ζωή σου πολύ μικρή αξία, δεν εξηγείται..

Και να μην μιλήσω και για οικογενειάρχες που έχουν στην καμπούρα τους και παιδιά, γυναίκα και πάλι δεν προστατευονται.

Καλά θα μου πεις εδώ ανεβάζουν βρέφη και παιδάκια στο μηχανακι ξεκράνωτα, είπαμε αγνή ανόθευτη ΒΛΑΚΕΙΑ.

Θερμή παράκληση ειδικά γι αυτό προς τους ένστολους.. Όπως κάνει και ένα φιλαράκι μου στη τροχαία..

¨Οπου βλέπετε γονείς με παιδάκια επάνω ξεκράνωτα ΕΦΑΡΜΟΣΤΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. Είναι ΑΥΤΟΦΩΡΟ για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο..
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Σωστά, θα το βάλω ,αμεσα φίλε μου εδώ και τώρα.
Συγγνώμη θα καθυστερήσω λίγο αλλά εντός της ημέρας θα βάλω και την δική μου πλέον κακή (γιατί φυσικά υπήρξαν και άλλες..) εμπειρία και το τι έγινε λεπτομερώς.....
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
μακαρι να μαθαινουμε απο τα μικρα παθηματα μας.
α καλα υπαρχουν κατι γονεις που θελουν οχι αυτοφωρο ,που λεει κ ο απο πανω,αλλα ενα χερι γερο ξυλο,μπας κ μαθουν το μαθημα οι μακακες.
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Θερμή παράκληση ειδικά γι αυτό προς τους ένστολους.. Όπως κάνει και ένα φιλαράκι μου στη τροχαία..
Εγώ θέλω να κάνω θερμή παράκληση στους ένστολους να προβληματιστούν.
Άλλο πράγμα η στολή αστυνομικού και άλλο η στολή αναβάτη μοτοσυκλέτας.
Μερική μου θυμίζουν τα πρόβατα την πασχαλιά.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Θερμή παράκληση ειδικά γι αυτό προς τους ένστολους.. Όπως κάνει και ένα φιλαράκι μου στη τροχαία..

¨Οπου βλέπετε γονείς με παιδάκια επάνω ξεκράνωτα ΕΦΑΡΜΟΣΤΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. Είναι ΑΥΤΟΦΩΡΟ για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο..
Για τα υπολοιπα που εγραψες φυσικα και συμφωνω αλλα αυτο για το αυτοφωρο δεν ισχυει Η κατηγορια για εκθεση ανηλικου σε κινδυνο υφισταται μονο αν συμβει ατυχημα Κατα τα αλλα οτι λεει ο ΚΟΚ Δηλαδη απαγορευση μεταφορας παιδιου κατω απο μια ηλικια (δεν θυμαμαι ποια), κρανος κλπ Αλλα και τοτε φυσικα επιβαλλεται μονο προστιμο!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
.........παιδί μπροστά από τον γονέα στο τιμόνι..........
Ε ..... ο γονέας να μην έχει κι έναν "κρεατόσακο" σε επικείμενη σύγκρουση!!!!

africafon
 
Top Bottom