Παραλίες για κάμπινγκ Εύβοια.

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ρίξτε καμιά ιδέα για παραλίες χωρίς να τις χτυπάνε πολύ οι άνεμοι για να πάμε με τις μικρές.
Θα πάμε με την κλούβα οπότε θα διανυκτερεύσουμε στο αμάξι.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γενικά έχω κατά νου κ κάποιες παραλίες που αξίζουν τις οποίες παρόλο που τις πιάνει ο βοριάς δεν τις απορρίπτω.
Ποτάμι ,Θαψα.
Είμαι ανοιχτός κ σε τέτοιες περιπτώσεις.
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Αν εννοείς το Ποτάμι στον Πλατανιστο δεν το πιάνει ο Βοριας.
Εννοείται να πας.
Βλαχια πήγαινα πριν χρόνια αλλά δεν έχω εικόνα τι γίνεται σήμερα.
Επίσης από Γλιατρα προς Λιχαδα μέσα στον πευκωνα την είχα πέσει όμορφα για ένα ΠΣΚ.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το κάμπινγκ στις Ροβιές .
Στήνεις και λίγο ψηλά ,είναι πανέμορφα .
Αν ψήνεσαι για κάμπινγκ δλδ
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αν εννοείς το Ποτάμι στον Πλατανιστο δεν το πιάνει ο Βοριας.
Εννοείται να πας.
Βλαχια πήγαινα πριν χρόνια αλλά δεν έχω εικόνα τι γίνεται σήμερα.
Επίσης από Γλιατρα προς Λιχαδα μέσα στον πευκωνα την είχα πέσει όμορφα για ένα ΠΣΚ.
Ναι στο Πλατανιστό λέω.
Αφού δεν το πιάνει ο βοριάς ποτάμι κ η άλλη επιλογή που έδωσες, Βλαχιά παίζουν στις τοπ επιλογές.
Ευχαριστώ.
Αν έχει κ κάποιος άλλος να προτείνει κάτι είμαι ολος μάτια. :D
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το κάμπινγκ στις Ροβιές .
Στήνεις και λίγο ψηλά ,είναι πανέμορφα .
Αν ψήνεσαι για κάμπινγκ δλδ
Λέμε για πιο free κατάσταση Γιάννη.
Ευχαριστώ πάντως ;)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Θαψα βλέπω κάτι παλιότερα βίντεο με πολύ άσχημο δρόμο κ κάτι πιο πρόσφατα που μου φαίνεται πολύ βατος.
Έχει πάει κανείς πρόσφατα?
Με mercedes Vito νομίζω ότι θα πάω κ θα έρθω άνετα αν καταλήξω εκεί μια κ μπήκε στις επιλογές μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Θαψα βλέπω κάτι παλιότερα βίντεο με πολύ άσχημο δρόμο κ κάτι πιο πρόσφατα που μου φαίνεται πολύ βατος.
Έχει πάει κανείς πρόσφατα?
Με mercedes Vito νομίζω ότι θα πάω κ θα έρθω άνετα αν καταλήξω εκεί μια κ μπήκε στις επιλογές μου.
Με λίγη προσοχή πάει μια χαρά, πήγα πέρσι με το μοτορι και είδα πολλά ιχ και στο δρόμο και εκεί.
Φέτος έμαθα ότι πέρασε μηχάνημα και είναι σε καλύτερη κατάσταση
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Με λίγη προσοχή πάει μια χαρά, πήγα πέρσι με το μοτορι και είδα πολλά ιχ και στο δρόμο και εκεί.
Φέτος έμαθα ότι πέρασε μηχάνημα και είναι σε καλύτερη κατάσταση
Πάνε και τα Θαψά...

Το βλέπω να γίνεται σαν το Αλμυρίχι που όσο ήταν χωματόδρομος (κακός με πολύ βράχο) ήταν παράδεισος και από τότε που στρώσανε άσφαλτο τα ΠΣΚ γίνεται η Κυψέλη του ελεύθερου.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πάνε και τα Θαψά...

Το βλέπω να γίνεται σαν το Αλμυρίχι που όσο ήταν χωματόδρομος (κακός με πολύ βράχο) ήταν παράδεισος και από τότε που στρώσανε άσφαλτο τα ΠΣΚ γίνεται η Κυψέλη του ελεύθερου.
Στρώθηκε μέχρι κάτω άσφαλτο δηλαδή?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πάνε και τα Θαψά...

Το βλέπω να γίνεται σαν το Αλμυρίχι που όσο ήταν χωματόδρομος (κακός με πολύ βράχο) ήταν παράδεισος και από τότε που στρώσανε άσφαλτο τα ΠΣΚ γίνεται η Κυψέλη του ελεύθερου.
Και πέρσι χαμός γινόταν
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Λέο αν πας καθημερινή μη παραλείψεις και τη Βύθουρη..δεν θα τη βρεις έρημη σαν τη φωτό φυσικά προ 4μηνων αλλά πιστεύω θα βρεις χώρο να στήσεις ,όπως και τη διπλανή της ,Πετάλη !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Το νησι εχει πολλα gems. Εμεις οι ευβοιωτες της παραλιας βλεπουμε καιρο (κατευθυνση και ισχύ αερα) και παμε αναλογα. Ωστοσο τετοια εποχη Αυγουστο συνηθως εχει μελτεμια και οι καλες παραλιες που βλεπουν Αιγαιο ειναι εκτεθημενες. Υπαρχουν φυσικα εξαιρεσεις, παραλιες προστατευμενες σε κολπακια κλπ... Τα Θαψα που αναφερθηκαν ειναι διασημα γιατι προστατευονται απο τον βοριά.



Μια περιοχη που σου δινει πολλες επιλογες και ειναι ανεξάρτητη για αυτον τον λογο απο τους αερηδες ειναι στους Αγιους Αποστολους (Πετριές) με αρκετες παραλιες σε κοντινη αποσταση να επιλεξεις αναλογα την κατευθυνση του αερα... Πχ στον Μάγειρα, κακολιμανο, χερομυλο, κορασιδα καλαμο κλπ ή ακομα και προστατευμενος απο κυματοθραυστη. Την συγκεκριμενη περιοχη (παραλία κορασίδα έως κλιμάκι) ανεπίσημα την λεμε Ευβοιωτικη Ριβιερα... Δυστυχως την ανακαλυψαν κ φτιαχνουν ξενοδοχειακα συγκροτηματα ειδικά τώρα που υπάρχει πιο εύκολη πρόσβαση.



Υ.Γ. Από τους χάρτες καταλαβαίνεις ποιες παραλίες προστατευονται από τους βοριάδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Την περσυνή χρονιά κατέβηκα 2 το βράδυ φορτωμένος δεν βρήκα δυσκολία σκέψου βρήκα και ένα honda XADV στην παραλία, απίστευτη παραλία δυστυχώς ξυπνήσαμε με βροχές αφού κάναμε μια βουτιά φύγαμε γιατί είχε δώσει καταιγίδα λίγο αργότερα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Την περσυνή χρονιά κατέβηκα 2 το βράδυ φορτωμένος δεν βρήκα δυσκολία σκέψου βρήκα και ένα honda XADV στην παραλία, απίστευτη παραλία δυστυχώς ξυπνήσαμε με βροχές αφού κάναμε μια βουτιά φύγαμε γιατί είχε δώσει καταιγίδα λίγο αργότερα
Ωχ, κάτσε να το δει ο Στέφανος αυτό..... :p
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Για προτεινετε οι ντόπιοι κανα δυο ωραίες παραλιες με πολυ δυσκολο χωματόδρομο ώστε να μην έχει κόσμο
Αν καταφέρεις και πας στο Ναυτικό, στην παραλία αρίστερα από την παραλία Θαψά στον χάρτη.... θα σε παραδεχτώ. Σημ. Υπάρχουν παραλίες που πας μόνο με μονοπάτι και από θαλάσσης.

ΑΝ ωστόσο θέλεις μια πρόταση....



Η παραλία του Αγίου Δημητρίου είναι μια μαγευτική παραλία στη Νότια Εύβοια που βρέχεται από το Αιγαίο. Τα νερά είναι γαλαζοπράσινα, η θάλασσα βαθαίνει γρήγορα ενώ στον βυθό υπάρχουν πολύ μικρά λευκά βότσαλα. Η πρόσβαση είναι σχετικά δύσκολη διότι υπάρχει ένας χωματόδρομος μέχρι την παραλία, καθώς επίσης λίγο πριν φτάσετε στην παραλία θα πρέπει να περάσετε από ένα μικρό ποταμάκι. Το ποταμάκι αυτό καταλήγει σε μια πολύ μικρή λιμνούλα με βατραχάκια που τελειώνει εκεί ακριβώς όπου αρχίζει η παραλία.
Μου άρεσε η περιγραφή με ποταμάκι λιμνούλα βατραχάκια :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom