Περι tank-bag

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Προτείνω touratech..με αυξομειώση όγκου 16~22lit..τα μοναδικά που ταιριάζουν στα ιδιαίτερου σχήματος καλύματα τεποζίτου των gs..είναι wateressistant οπότε χρειάζεσαι αδιάβροχο..είναι και όμορφα με καλή ποιότητα κατασκευής..ειδικά το black edition!
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Προτείνω touratech..με αυξομειώση όγκου 16~22lit..τα μοναδικά που ταιριάζουν στα ιδιαίτερου σχήματος καλύματα τεποζίτου των gs..είναι wateressistant οπότε χρειάζεσαι αδιάβροχο..είναι και όμορφα με καλή ποιότητα κατασκευής..ειδικά το black edition!
Αν και δεν μίλησα με το κατάστημα δεν φανταζόμουν να μην είναι αδιάβροχο, εντύπωση επειδή δεν έχουν καλύμματα για τα τανκ μπακ αυτοί.

Άμα ψωνίσεις από Πολωνία μεριά...
Στέφανε ρίξε ειδοποίηση πριν! Οκ;:sneaky:

Οκ φίλος...θα τα μελετήσω και θα σου πω.
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Αν και δεν μίλησα με το κατάστημα δεν φανταζόμουν να μην είναι αδιάβροχο, εντύπωση επειδή δεν έχουν καλύμματα για τα τανκ μπακ
Μπές στο Γερμανικό σάιτ..και μετά ρώτα τα παιδιά στη Μακάν, ίσως δεν έχουν όλα τα αξεσουάρ..ετοιμοπαράδοτα.
Στο δικό μου..φορώ πάντα με βροχή αδιάβροχο..υπάρχει επιλογή και εσωτερικός αδιάβροχος σάκκος.
 
Last edited by a moderator:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Τελικά κατέληξα εδώ...


enduristan sandstorm 4h







Αγορασμένο απο MostWantedWarehouse.

Στα 110€, τιμή που είναι ίδια με την τιμή του site της εταιρείας.

Πολύ καλή κατασκευή με έξυπνα σημεία και για μένα άριστο το μέγεθος γι αυτό που έψαχνα.Το συστήνω σε όλους όσους θέλουν ένα 100% αδιάβροχο tank-bag για καθημερινή χρήση αλλά και για μικρές και μεγάλες βόλτες.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
αυτο με το (γδαρσιμο-ψιλοθαμπωμα στο χρωμα) στο ρεζερβουαρ πως το αντιμετωπιζουμε?
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
αυτο με το (γδαρσιμο-ψιλοθαμπωμα στο χρωμα) στο ρεζερβουαρ πως το αντιμετωπιζουμε?


Η μόνη λύση είναι να έχεις δέρμα της bagster αλλά χάνεις το οφθαλμόλουτρο!!!

Εγώ έχω την λύση δεν ασχολείσαι!!! ;)
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Το enduristan δεν θα γδάρει-θαμπώσει. Το giant loop που έχω όμως θα κάνει αρκετή ζημιά, όπως και μου έκανε στο F800.
Έπειτα από ψάξιμο βρήκα 2 λύσεις:
Είτε ένα διάφανο προστατευτικό φίλμ της 3Μ (το βρίσκεις ebay, αλλά μπορείς και μέσω τούρατεκ να το βρεις) ή μια ταινία υφασμάτινη (cloth tape).
Μετά από κάνα τρίμηνο θα μπορώ να απαντήσω αν ήταν καλή η πατέντα με τη ταινία. Έχω καλύψει όλο το κάτω μέρος του τανκ μπαγκ που έρχεται σε επαφή με τη μηχανή.

 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Το enduristan δεν θα γδάρει-θαμπώσει. Το giant loop που έχω όμως θα κάνει αρκετή ζημιά, όπως και μου έκανε στο F800.
Έπειτα από ψάξιμο βρήκα 2 λύσεις:
Είτε ένα διάφανο προστατευτικό φίλμ της 3Μ (το βρίσκεις ebay, αλλά μπορείς και μέσω τούρατεκ να το βρεις) ή μια ταινία υφασμάτινη (cloth tape).
Μετά από κάνα τρίμηνο θα μπορώ να απαντήσω αν ήταν καλή η πατέντα με τη ταινία. Έχω καλύψει όλο το κάτω μέρος του τανκ μπαγκ που έρχεται σε επαφή με τη μηχανή.



Επειδή το Giant-loop παίζει να έχει ίδιο πιάσιμο στο τιμόνι, μπορείς να μου το βγάλεις μια Photo να το δω...γιατί κάπως έχω μπερδευτεί με το πιάσιμο του enduristan...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Θα βγάλω φώτος εντός σαββατοκύριακο και σου στέλνω με ΠΜ, no problem!
Αν και απ´ότι βλέπω σε αυτό το βίντεο δεν είναι ίδιο στυλ, μήπως σε βοηθήσει αυτό?

 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Τελικά κατέληξα εδώ...


enduristan sandstorm 4h







Αγορασμένο απο MostWantedWarehouse.

Στα 110€, τιμή που είναι ίδια με την τιμή του site της εταιρείας.

Πολύ καλή κατασκευή με έξυπνα σημεία και για μένα άριστο το μέγεθος γι αυτό που έψαχνα.Το συστήνω σε όλους όσους θέλουν ένα 100% αδιάβροχο tank-bag για καθημερινή χρήση αλλά και για μικρές και μεγάλες βόλτες.
τι μ@λ@κί@ είναι αυτό ρε που πήρες.... δεν κάνει:p

από κοντά είναι πιο ωραίο πραγματικά και στο ιδανικό μέγεθος!
με γειά Στεφάν, η επόμενη αγορά μου :ok:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Θα βγάλω φώτος εντός σαββατοκύριακο και σου στέλνω με ΠΜ, no problem!
Αν και απ´ότι βλέπω σε αυτό το βίντεο δεν είναι ίδιο στυλ, μήπως σε βοηθήσει αυτό?


Νομίζω ότι ο ιμάντας είναι αρκετά μελετιμένος για ΚΤΜ...

Βρήκα λύση αλλά δεν μπορώ να αφήνω επάνω τον μπροστά ιμάντα..Αλλά είναι 1 λεπτο δουλειά το βάλε βγάλε!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Τι εννοεις;;


Το enduristan έχει ένα ιμάντα που αγκαλιάζει από μέσα από το σασί, έχει 2 ανάποδες αρσενικό θηλυκό αναμονές, και ένα ιμάντα που συγκρατεί αυτά τα 2 μεταξύ τους...αν το αφήσω επάνω στο μοτό χωρίς το τανκμπακ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σπάσω τα πλαστικά κουμπώματα με τις μπουκάλες στο τέρμα δεξιά η αριστερά..οπότε αν δεν χρησιμοποιώ το τανκμπακ η λύση είναι να βγάζω και τον ιμάντα τον κάτω!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
τι μ@λ@κί@ είναι αυτό ρε που πήρες.... δεν κάνει:p

από κοντά είναι πιο ωραίο πραγματικά και στο ιδανικό μέγεθος!
με γειά Στεφάν, η επόμενη αγορά μου :ok:

Τα παμε...

Καλορίζικο...!!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Πολύ καλά στο f800 κάθεται και το givi ea110, και το καλό είναι ότι έχει γλώσσα από κάτω και με 4 κλιπς μπορείς να πάρεις στο χέρι σκέτο το τανκμπαγκ.. + ότι είναι και στα 75 ευρω..
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το πήρα και εγώ στο 1200, γιατί ήθελα ένα μικρότερο από το μαμά. Πολύ βολικό με τα κλιπς, άριστη εφαρμογή με την βάση του, 3 τσέπες. Όλα σούπερ

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS


Και μια επάνω στην μηχανή. Έχει και φερμουάρ και μεγαλώνει σε ύψος
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Πήρα αυτό πρόσφατα και το χρησιμοποίησα σε ένα ταξίδι.
https://www.skroutz.gr/s/5501609/Givi-SV205-Tankbag-T483.html?from=catspan&keyphrase=t483
Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ταιριάζει στη μηχανή, έχει εξαιρετική ποιότητα, είναι water resistant αλλά περιλαμβάνει αδιάβροχη κουκούλα, είναι modular 13/23lt και όταν αφαιρείται αφήνεις την βάση πάνω στο ντεπόζιτο η οποία είναι καλαίσθητη και το προστατεύει. Επίσης έχει super τιμή η οποία δεν ανταποκρίνεται στην υψηλή ποιότητα του.
 
Top Bottom