Πισω τροχός

nikos_ag

Μέλος
Περιοχή
herakleion kriti
Όνομα
nikos
Μοτό
bmw R1200Gs
Καλησπέρα σας εδω και μέρες παρατήρησα οτι οταν μπαίνω σε στροφή με χαμηλή ταχύτητα νιώθω κατι περίεργο στο πισω τροχό,κατι σαν να τρέμει.και οχι παλι να τρέμει μονο σε χαμηλές ταχύτητες.εντοπισα ενα πολυ μικρό τζόγο στο πισω τροχό αυτο ειναι φυσιολογικό; Εχει καμία ιδέα κανεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nikos_ag

Μέλος
Περιοχή
herakleion kriti
Όνομα
nikos
Μοτό
bmw R1200Gs
Ο τζόγος που νιώθω ειναι λιγότερο του χιλιοστού,και ο θόρυβος που νιώθω μήπως προέρχεται απο το λάστιχο; Φοράω μετζελερ τα τουρανς


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Τζόγος κ λοιπές αστάθειες από ρουλεμάν 100 % θόρυβος εξαρτάται.
Πίεση έχεις 40 (τουλάχιστον)
Πάντως αν πιάσεις με τα χέρια σου τον τροχό, αντικρυστά και αισθανθείς τζόγο, είναι το ρουλεμάν...

www.filma.gr
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Την λες και κανονική την φθορά, σε άλλους πήγε και 100 χιλιάδες χλμ... και παραπάνω... Στο δικό μου πήγε 70000 χλμ...

Εμπρός πίεση χαμηλή 34 υψηλή 36

Να μετράς με ένα πιεσομετρο...
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
74.000 φιλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραια, στα 80.000χλμ αλλάχτηκε σε μένα το ρουλεμάν που σου επεσήμανε ο Χάρης.
Θεωρείται φυσιολογική φθορά, θα πρότεινα να αντικατασταθεί με "μαμα" γιατί έχει και κάτι άλλα παρελκόμενα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
6976253425 Δημος. Βρισκεται στα Χανια. Αν θυμαμαι καλα στην Μαρκου Μποτσαρη και στο ιντερνετ το βρισκεις στο motoselectionparts.
Το μονο σιγουρο ειναι το τηλεφωνο του :D!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Απ'τον Δημαρα εχω παρει αρκετα πραγματα κατα καιρους (οπως και τα του διαφορικου που θελεις).
Το μονο θεμα που μπορει να παιξει, ειναι με τις αποστολες των πραγματων στο σπιτι. Μπορει να του παραγγειλεις πραγματα αξιας 800€ και να σε ξεχασει για μερες:eek:, και μπορει να παραγγειλεις πραγματα των 30€ και την αλλη μερα να'ναι στην πορτα σου:confused:, ή και το αντιστροφο:rolleyes:.
Εφοσον ομως εισαι Κρητη, τα παιρνεις ο ιδιος απ'το μαγαζι του;)!!!
 
Top Bottom