Πως κατανοούμε τον μοτοσυκλετισμό. Είναι το ιδιο ένας μοτοσυκλετιστής με εναν οδηγό μηχανής;

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οδηγός μηχανής ειναι αυτός που οδηγεί μια μοτοσυκλέτα.
Ο Μοτοσυκλετιστης μπορει και να μην διαθετει μοτοσυκλετα και να ειναι "οποιος το επιθυμει με την καρδιά, το μυαλό, την ψυχή του"!! (Σωκράτης :rolleyes:)
:happy:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οδηγός μηχανής ειναι αυτός που οδηγεί μια μοτοσυκλέτα.
Ο Μοτοσυκλετιστης μπορει και να μην διαθετει μοτοσυκλετα και να ειναι "οποιος το επιθυμει με την καρδιά, το μυαλό, την ψυχή του"!! (Σωκράτης :rolleyes:)
:happy:
Ωραίος ο Λευτέρης ;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Συμφωνώ με ενα "αλλά"..
Άλλο να οδηγείς χειμώνα στην Αθήνα ή την Κρήτη, και άλλο στην Αλεξανδρούπολη και την Ορεστιάδα..
Υπάρχει μια διαφορά 10 βαθμών Κελσίου.
Εννοείται ότι υπάρχουν αυτές οι εξαιρέσεις ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θάνος.Κ

Σκουτεροtraveller
Περιοχή
Νότια Προάστια Αθηνών forever
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda SH 300i C-Abs
Για μένα η λέξη μοτοσυκλέτα με εκφράζει πολύ περισσότερο απο την λέξη μηχανή που χρησιμοποιείται γενικότερα.. Προσωπικά αν και λίγες μοτοσυκλέτες έχουν περάσει απο τα χέρια μου όλες ήταν προέκταση του σώματος μου, όποτε έχω ένα μοτέρ πάνω σε δύο ρόδες ανάμεσα στα πόδια μου νοιώθω ολοκληρωμένος!! Όσες χαρές κι αν έχω ζήσει μέχρι σήμερα με τις μοτοσυκλέτες μου δεν θα μπορούσα να τις συγκρίνω με άλλες πέρα απο την ημέρα που έμαθα οτι θα γίνω πατέρας!! Όταν καβαλάω νοιώθω οτι είμαι αλλού αλλά παράλληλα νοιώθω και μέσα σε όλα!! Ναι με έχει εξυπηρετήσει κιόλας δεν λέω αλλά και πάλι ένοιωθα οτι πάω μια βόλτα!! Για μένα όποιος την σκέφτεται ή την βλέπει ή την πάει βόλτα έστω και για λίγα δευτερόλεπτα η λεπτά αντίστοιχα μέσα στην ημέρα και κάθε μέρα, είναι αυτός που της έχει δώσει ψυχή και για να δώσει κανείς ψυχή σε ένα αντικείμενο, σημαίνει οτι του προσφέρει πολλά, τόσα όσα φαίνονται αλλά και άλλα τόσα που μόνο αυτός μπορεί να δει και να νοιώσει και αυτός είναι Μοτοσυκλετιστής!!! Και χαίρομαι γιατί εκεί έξω αλλά κυρίως εδώ μέσα διαπιστώνω οτι είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι βλέπουν και νοιώθουν αυτό που μπορώ και εγώ να δω αλλά πάνω απο όλα να νοιώσω!!!!! Φίλε @ilai ανέβασες πολύ ωραίο θέμα και θα το χαρακτήριζα ''κατάθεση ψυχής''!!
Συμφωνώ!!!

Ακομη κ μια κοντινη βολτα στον Ν. Αττικης με φτιαχνει με το σκουτερακι μου.
 
Top Bottom