ΡΟΔΟΣ 2014

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Το ταξιδι εγινε πριν 2 χρονια και θα μου πεις γιατι το γραφεις τωρα ρε φιλε, στερεψες από ταξιδια ; Η αληθεια είναι ότι με βοηθησε η ψυχολογια μου, χαλια , όπως και τοτε :(:(…. Η ιστορια ξεκιναει καπως ετσι :

Ιουνιος 2014 και μετα από ατυχημα στο εντουρο εχω σπασει τον αριστερο μου καρπο. Επειτα από 1 μηνα υπομονης και πολύ πονου τελειωνει ο λογος της δυστυχιας μου. Για μακρινα σχεδια διακοπων ουτε λογος αλλα πρεπει να εκμεταλλευτούμε το κοινο μας ρεπο (με Ευη). Οποτε με τα πολλα καταλήξαμε να παμε Ροδο μιας και ποτε δεν ειχαμε επισκεφτεί αυτό το υπέροχο νησι. Αφου λυσαμε και το θεμα της μεταφορας (μηχανη ή αεροπορικως) δεν υπαρχει κατι άλλο να μας απασχολησει. Οι μερες πλησιαζουν και όλα έδειχναν ότι όλα τα ασχημα εμειναν πισω. Δυο μερες όμως πριν την αναχωρηση εχουμε την εκπληξη. Αλλαγη σχεδιων… Ροδο θα παμε από παραλια Τουρκιας, μιας και μας ετρωγε το ότι χασαμε ετσι αδοξα το καλοκαιρι. Από χαρτες στο gps κατι εχουμε οποτε και δε παμε ;;; Ξεκιναμε λοιπον χωρις καμια οργανωση, χωρις ξενοδοχεια. Εν ολιγης «περα βρεχει». Καπου στην εγνατια μετα την Κομοτηνη και πριν την Αλεξανδρουπολη το μηχανακι κανει καποιες διακοπες (όλα ΟΚ σκεφτομαι, δεν είναι κατι ). Αμμ όχι όμως μαστορα…. Το μηχανακι θελει και βενζινη για να δουλεψει. Δε ξεκιναμε καθολου καλα. Ποσο «περα βρεχει» μπορει να είναι καποιος που ξεχασε την πρωτη κιολας μερα να βαλει βενζινη ; Τελοσπαντων… οτοστοπ και ψαξιμο σε χωρια για ένα μπετονακι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Αφου χαζεψαμε λιγο στο google maps αποφασισαμε να επισκεφτουμε για λιγο τα παραλια της Μαυρης Θαλασσας και συγκεκριμενα την Αμασρα. Επειτα βουρ για Ροδο, αλλωστε ειχαμε μερες περιθωριο. ;);).
Αμασρα λοιπον

 

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Καπου εκει καταλαβα οτι θα αργησει ακομη λιγο το νησακι μας ...
Η Τουρκια ειναι πολυ ομορφη χωρα, σχετικα φθηνη θα ελεγα, το μονο θεμα ειναι η τιμη της βενζινης κατα τα αλλα λογικες τιμες. Με τουτα και με τα αλλα συνεχιζουμε για Σαμσουντα

 

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Βεβαια δεν υπολογισα την αλλαγη λαδιων , αλλα ολα γινονται με λιγη θεληση. Πρωι πρωι λοιπον πριν ξεκινησουμε το ταξιδακι μας..... ,
οχι ομως της επιστροφης αλλα για κεντρικη Τουρκια.
 

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
ΓΕΩΡΓΙΑ !!!!!!!
Τι ομορφη χωρα !!!!! Τι υπεροχος λαος !!!!!!. Αυτο που ειδαμε ηταν φτωχεια αλλα παντου χαμογελα και φιλοξενια. Θα μεινει για παντα στη καρδια μας...

Akhaltsikhe ....

 

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Ονοματα πολεων δυστυχως δε πολυ θυμαμαι. Η στραβη ομως καπως ειχε αρχισει γιατι για Γεωργια , Αρμενια δεν ειχα χαρτες. Συνεχιζουμε στα τυφλα λοιπον...




Ολα ομως φτιαχνουν , κυριως η διαθεση μας. Στο ξενοδοχειο που καναμε διανυχτερευση γινοταν καποια βαφτισια. ο κοσμος απιστευτα φιλικος και φιλοξενος. Δε μπορουσαμε να αρνηθουμε την προσκληση τους και να ειμαστε στο γλεντι.:):):)

 
Top Bottom