ΡΟΔΟΣ 2014

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
Και με τα πολλα φτανουμε Ιραν. Περναμε τα συνορα της Αρμενιας και περιμενουμε 4 ωριτες ποτε θα μας καλεσει ο αξιωματικος. Καπου εκει διαπιστωνουμε οτι χρειαζεται visa για την εισοδο στη χωρα.:(:rage::banghead::wacky::stop::stop::stop::stop: Επρεπε λοιπον να γυρισουμε πισω στην Γιερεβάν για να εκδοθουν οι visa μας. θα μου πεις που πας ρε τσολια ???!!!!! Τελωσπαντων περνουμε τον δρομο της επιστροφης ... Καπου εκει καταλαβαμε οτι ηταν πολλα τα χλμ που διανυσαμε και η κουραση αρχιζε και μας εφερνε στα λογικα μας μετα το παραληρημα που ζουσαμε. Δε γυρισαμε πισω... ποτε δεν ειδαμε το Ιραν. Καποια αλλη φορα. ποιος ξερει ?


Εδω στα συνορα. Στο περιμενε...



Πανδοχειο στη μεση του πουθενα.





Φιλος απο Αγγλια

 
Τελευταία επεξεργασία:

BILLK

Μέλος
Όνομα
BAΣΙΛΗΣ
Μοτό
BMW
καπου εδω τελειωνει το ταξιδακι μας.



Απο τοτε πηρα μια αποφαση να μη κανονισω ποτε ξανα τιποτα για οποιοδηποτε ταξιδι θα ακολουθησει. Κατι χασαμε , κατι κερδισαμε οπως και να εχει ομως θα θυμομαστε αυτο το ταξιδι με τις καλυτερες εντυπωσεις.
Ακομη και τωρα βεβαια δεν εχουμε δει την Ροδο ,αλλα καποια στιγμη το ελπιζουμε.
Καλα ταξιδια σε ολους σας ακομη και αν τα σχεδια δεν βγαινουν


Υ.Σ. Συγνωμη για το προχειρο γραψιμο του ταξιδιου, αλλα πραγματικα δεν υπαρχει χρονος. Θενκς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Πολυ ωραιο tour!! αυτα ειναι τα καλυτερα, αφου το ξερεις..ολοι το ξερουμε!! τα απροοπτα και τα για αλλου παω κι αλλου βρισκομαι ειναι τα καλυτερα ;)
 
Reactions: STF

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
καπου εδω τελειωνει το ταξιδακι μας.



Απο τοτε πηρα μια αποφαση να μη κανονισω ποτε ξανα τιποτα για οποιοδηποτε ταξιδι θα ακολουθησει. Κατι χασαμε , κατι κερδισαμε οπως και να εχει ομως θα θυμομαστε αυτο το ταξιδι με τις καλυτερες εντυπωσεις.
Ακομη και τωρα βεβαια δεν εχουμε δει την Ροδο ,αλλα καποια στιγμη το ελπιζουμε.
Καλα ταξιδια σε ολους σας ακομη και αν τα σχεδια δεν βγαινουν


Υ.Σ. Συγνωμη για το προχειρο γραψιμο του ταξιδιου, αλλα πραγματικα δεν υπαρχει χρονος. Θενκς
Και όπου βγεί..:biker:...αυτά είναι τα ωραία να είστε καλά με όρθια ταξίδια πάντα !!!
 

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
Mπραβο παιδια! Μου θυμησατε το δικο μου ταξιδι στα ιδια μερη και εγω δικαβαλος. Η τελευταια χωρα στα συνορα με Αρμενια που χρειαζεται βιζα, δεν ητανε το Ιρακ αλλα το Ιραν. Εχω την εντυπωση οτι το Ιρακ δεν συνορευει με Αρμενια. Βεβαια και να περνατε βιζα θα χρειαζοσασταν και τριπτιχο απο ΕΛΠΑ για την εισοδο τις μηχανης. Και στα επομενα με υγεια και παντα ορθιοι!!!:friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αυτες οι απροσμενες αλλαγες πορειας ειναι που κανουν την διαφορα κ οριζουν το αληθινο ταξιδι.
ευγε στο ζευγος κ στα επομενα ευχομαι.

(μια ερωτηση,στην Γεωργια περασατε με διαβατηριο?ταυτοτητα?)
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Γεροί να είστε και στα επόμενα.
Το ιδιο με εσας σχεδον σαν ιδεα εχουμε προγραμματισει για φετος καλοκαιρι αλλα αναποδα.
Ξεκινημα απο Ροδο και απο μαρμαρα προς Κων/πολη και απο εκεί χαλκιδικη και Αθήνα.
Ρόδο αν δεν εχετε ξαναπαει μην την αφηνετε αλλο να περιμενει αξιζει με 1000.
Ευχαριστουμε για τις εικονες που μας μεταφερατε.
Να ειστε καλα & καλα ταξιδια ✌!

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το ''σχεδιο'' ειναι μεσα στο μυαλο και ποτέ δεν ξερεις προς τα που θα σε οδηγησει.
Αλλωστε η στιγμη που το τιμονι στριβει προς το αγνωστο ειναι απο τις ωραιοτερες επανω σε μια μοτοσυκλετα.
Στο δια ταυτα, η ρόδα επικρατησε της Ρόδου, και εις αλλα με υγεια!
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Υπέροχα και πολύ όμορφα!

Αυτο που μετράει σε τέτοιες καταστάσεις ειναι η διάθεση και όχι ο προορισμός.

Και εγω ειναι κάτι χρονια που λέω να πάω Ρόδο .... Που θα παει , κάποια στιγμή ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μπίλαρε, τι ταξιδάρα ήταν αυτή; Θυμάμαι τότε στα Γιάννενα που σκεφτόσουν πόσον καιρό θα καταφέρεις να κρατήσεις το ADV. Κι έχουν περάσει 6 χρόνια και κάτι εκδρομάρες απίστευτες! Για όσους δεν το έχουν απολαύσει εδώ είναι και το περσινό Μαρόκο:
http://www.advride.gr/threads/Διασχίζοντας-την-Ευρώπη-με-προορισμό-το-Μαρόκο.3896/

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και σας περιμένω Κρήτη ;)
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Εύχομαι και στο επόμενο ταξίδι να την "ξαναπατήσετε" έτσι τυχεροί...μπράβο, ωραίες φωτογραφίες.

υγ:τη Ρόδο μην ξεχάσετε
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θαύμασα τον Ταξιδιωτικό Αυθορμητισμό σας.
Να'στε πάντα καλά κι αγαπημένοι ,κ να ταξιδεύετε ολούθε ,χωρίς πρόγραμμα ,άλλωστε ,στην διαδρομή και όσα ζείς στην διάρκειά της ,εκεί βρίσκονται τα σημαντικά.

Καλά Ταξίδια :friendship:
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Μπράβο παιδιά!!!
Το ταξίδι και ο αυθορμητισμός σας μου έδωσαν ένα πολύ όμορφο χαμόγελο για να ξεκινήσω την εβδομάδα.
Να είστε γεροί και για τα επόμενα!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αμα σου πω οτι διαβαζοντας το οδοιπορικο των παιδιων σκεφτηκα ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ...οτι θα το δει ο Φοινικας και θα πει "ΤΕΛΕΙΟ!!!":D
Και οντως...εκατσα και το διαβασα,χαζευοντας εικονες και ειναι αυτο που λεμε "παμε κι οπως βγει" και μενει στο μυαλο δια παντος...Μπραβο στο ζευγαρι που γουσταρετε και συνταξιδευετε και γεμιζετε εικονες ...Μπραβο παιδια!:friendship:
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
:ok:

Έτσι πρέπει να είναι οι βόλτες...αυθόρμητες!

Εύχομαι σύντομα να είσαστε πάλι στο δρόμο εκπληρώνοντας κάθε ταξιδιωτική σας επιθυμία!
 
Top Bottom