Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι...

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν και οι σκιές που έπεσαν στο φετινό Πρωτάθλημα ήταν βαριές, ο Valentino Rossi δείχνει διατεθειμένος να μην επηρεαστεί τη νέα σεζόν απ’ ό,τι έγινε φέτος.

Ο Vale θα μείνει και τη νέα σεζόν στην Yamaha, στο ίδιο γκαράζ με τον Jorge Lorenzo, καθώς μια νέα εποχή θα ξεκινήσει για το MotoGP.

Η νέα αυτή χρονιά θα ξεκινήσει άτυπα από το τεστ της Τρίτης στην πίστα της Valencia με όλους να έχουν πλέον 17αρες ζάντες, ελαστικά της Michelin και ενιαία ECU!

«Τώρα που τα έχουμε πρόσφατα είναι όλες οι αντιδράσεις πολύ έντονες, αλλά τη νέα σεζόν ειλικρινά άλλα θα είναι σημαντικά: ειδικά το κίνητρο να το παλέψω άλλη μια φορά».

«Δεν ανησυχώ για τη νέα χρονιά. Εννοώ ότι ό,τι έγινε φέτος δεν αλλάζει τα πλάνα μου. Έχω ήδη υπογράψει συμβόλαιο με την Yamaha».

«Όταν το έκανα είχα το πλάνο να αγωνιστώ για δυο ακόμα χρόνια τουλάχιστον. Φέτος ήμουν ανταγωνιστικός, έκανα καλή δουλειά κι έτσι θα προσπαθήσω το ίδιο και του χρόνου».

Ο Vale είναι ήδη ο γηραιότερος αναβάτης ανάμεσα στους συμμετέχοντες στη μεγάλη κατηγορία, ενώ στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς θα είναι 37 χρονών!

«Νομίζω ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα 36 και τα 37. Έτσι του χρόνου μπορώ να είμαι περίπου στο ίδιο επίπεδο».

«Πολλά θα κριθούν όμως από το κίνητρο και βέβαια στο πως θα “κάτσουν” τα ελαστικά τηςMichelin στην Μ1».

«Ειλικρινά τώρα, η νέα χρονιά θα είναι μια άλλη ιστορία. Θα προσπαθήσω όπως πάντα και μετά θ’ αποφασίσω για το μέλλον».

πηγή: http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=21299
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οποιος μου εξηγησει το λογο που η Χοντα ανεχθηκε να χασει δυο φορες το 1-2 και μαλιστα να υποστηριζει τον υπαιτιο γι αυτο, θα χρωσταω τραπεζι!
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Οποιος μου εξηγησει το λογο που η Χοντα ανεχθηκε να χασει δυο φορες το 1-2 και μαλιστα να υποστηριζει τον υπαιτιο γι αυτο, θα χρωσταω τραπεζι!
Έχουμε και λέμε:

Dorna που έχει τα δικαιώματα των GP και είναι Ισπανικών συμφερόντων με έδρα τη Μαδρίτη.
Repsol που είναι Ισπανική και τα χώνει χοντρά γενικώς και στη Honda ειδικώς.
Lorenzo-Marquez-Pedrosa είναι Ισπανοί.

Διαπλεκόμενα συμφέροντα, τα λεφτά είναι πολλά.
Δυστυχώς δε γίνονται μόνο στο ποδόσφαιρο αυτά.:(
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να σου θυμισω οτι ο Ροσσι βρισκεται στη ΥΑΜΑΗΑ ελεω Εσπελετα;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και με κεφαλαια της Dorna επισης....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
κανονισε το τραπεζακι τωρα......:friendship:
Αν ηταν τοσο ευκολη η απαντηση, δε θα εθετα την ερωτηξη Κωστα.
Επισης, η repsol ως χορηγος της honda , εχει ηδη εκφρασει δυσαρεσκεια και σκεψεις αποχωρησης.
Ενισχυεται η απορια μου λοιπον. Δεν επιλυεται!!!!
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Πολλά μπορεί να παίχτηκαν και τελικά να χρησιμοποιήθηκε ο Marquez, ο οποίος είναι αναμφισβήτητα πολυυυυυύ γρήγορος αλλά δε φημίζεται για την εξυπνάδα του και βέβαια δεν έχει την ισχυρή προσωπικότητα του Rossi.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Οποιος μου εξηγησει το λογο που η Χοντα ανεχθηκε να χασει δυο φορες το 1-2 και μαλιστα να υποστηριζει τον υπαιτιο γι αυτο, θα χρωσταω τραπεζι!
Από το FB του Διατσίδη..

Επειδή κάποιοι φίλοι όπως ο Stratis Chatzipanagiotou, δαυιδ σι μπι αρ ζητούν την προσωπική μου γνώμη για το τι γίνεται στο MotoGP, γράφω από την Ισπανία, έχοντας νωπή την αίσθηση του paddock και τις τελευταίες πληροφορίες του κλίματος εδώ! Λοιπόν: 1. Δεν υπάρχει ισπανική συμμαχία για να πάρει το Πρωτάθλημα Ισπανός! 2. Ο Μαρκεθ κάνει ότι κάνει από προσωπική έχθρα στον Ροσσι, επειδή πιστεύει ότι ο Ροσσι επίτηδες πάτησε φρένο στην Αργεντινή για να τον ρίξει! 3. Μέχρι τον 24ο γύρο από τους 30 στην Βαλενθια, ο ρυθμός του Λορενθο ήταν πολύ καλός, αλλα από εκείνη τη στιγμή είχε πολλά γλιστρήματα και ο Πεδροσα τους έφθασε σαν σταματημένους! Άρα και ο Μαρκεθ μπορούσε να γυρίσει σε αυτό το ρυθμό και να περάσουν και οι δυο άνετα τον Λορενθο, όπως χαρακτηριστικά μου είπε - παρουσία ακόμη δυο Ελλήνων δημοσιογράφων - ο τιμ μάνατζερ άλλης ομάδας, που μπορεί και ξέρει να βλέπει πολύ περισσότερα από μας! 4. Η στάση αυτή του Μαρκεθ έχει κάνει τους περισσότερους οδηγούς του MotoGP, να μην τον σέβονται πια! 5. Η Χόντα είναι εγκλωβισμένη στο να τον υποστηρίζει, επειδή δεν της βγήκαν οι επιλογές άλλων οδηγών, όπως Μιλερ, Ρέντινγκ, Κρατσλοου! 6. Ο Γουέιν Γκάρντνερ, Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 1987 με Χόντα, είπε χθες ότι αυτό που έκανε ο Μαρκεθ είναι "αηδιαστικό", παρακολουθώντας ο ίδιος τον αγώνα μέσα στην πιστα! 7. Μετά το τέλος του αγώνα χθες, για πρώτη φορά τα τελευταία 10 χρόνια που είμαι εδώ συνεχώς, το κλίμα δεν ήταν γιορτινό, αλλα θύμιζε κυριολεκτικά κηδεία! 8. Ισπανός αγωνιζόμενος σε παγκόσμιο πρωτάθλημα GT αυτοκινήτου, μας είπε ότι δεν μπορεί πια να υποστηρίζει τον συμπατριώτη του, μετά το χθεσινό αγώνα!
Υπάρχουν και αλλα, αρκετά, αλλα δεν γίνεται να γράψω άλλο! Καληνύχτα!


https://www.facebook.com/dimitris.diatsidis?fref=nf
https://www.facebook.com/dimitris.diatsidis?fref=nf

Τα κόκκινα δικά μου... και η φωτό που την είδαμε και σε ζωντανή μετάδοση τα λέει όλα, τα paddock ξέρουν πολύ καλύτερα από όλους μας..!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δε ξέρω αν έχει ποσταριστεί ξανά ένα βιντεάκι από τη πίστα-σχολή που έχει φτιάξει ο Rossi.
Μαζί του ο Marquez. Είναι του 2014.

Η συγκεκριμενη μερα λέγεται οτι ειναι η αρχή της δυσαρέσκειας οσων οδηγων βρισκονταν εκει, οταν ο 93 εφτασε στο ραντζο με δυο μηχανικους, για να ρυθμιζουν την μοτοσυκλέτα του, με σκοπο να νικησει τον Ροσσι και σε αυτη την χαλαρη μερα με μπαρμπεκιου, γέλια και μπυρες!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Από το FB του Διατσίδη..

Επειδή κάποιοι φίλοι όπως ο Stratis Chatzipanagiotou, δαυιδ σι μπι αρ ζητούν την προσωπική μου γνώμη για το τι γίνεται στο MotoGP, γράφω από την Ισπανία, έχοντας νωπή την αίσθηση του paddock και τις τελευταίες πληροφορίες του κλίματος εδώ! Λοιπόν: 1. Δεν υπάρχει ισπανική συμμαχία για να πάρει το Πρωτάθλημα Ισπανός! 2. Ο Μαρκεθ κάνει ότι κάνει από προσωπική έχθρα στον Ροσσι, επειδή πιστεύει ότι ο Ροσσι επίτηδες πάτησε φρένο στην Αργεντινή για να τον ρίξει! 3. Μέχρι τον 24ο γύρο από τους 30 στην Βαλενθια, ο ρυθμός του Λορενθο ήταν πολύ καλός, αλλα από εκείνη τη στιγμή είχε πολλά γλιστρήματα και ο Πεδροσα τους έφθασε σαν σταματημένους! Άρα και ο Μαρκεθ μπορούσε να γυρίσει σε αυτό το ρυθμό και να περάσουν και οι δυο άνετα τον Λορενθο, όπως χαρακτηριστικά μου είπε - παρουσία ακόμη δυο Ελλήνων δημοσιογράφων - ο τιμ μάνατζερ άλλης ομάδας, που μπορεί και ξέρει να βλέπει πολύ περισσότερα από μας! 4. Η στάση αυτή του Μαρκεθ έχει κάνει τους περισσότερους οδηγούς του MotoGP, να μην τον σέβονται πια! 5. Η Χόντα είναι εγκλωβισμένη στο να τον υποστηρίζει, επειδή δεν της βγήκαν οι επιλογές άλλων οδηγών, όπως Μιλερ, Ρέντινγκ, Κρατσλοου! 6. Ο Γουέιν Γκάρντνερ, Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 1987 με Χόντα, είπε χθες ότι αυτό που έκανε ο Μαρκεθ είναι "αηδιαστικό", παρακολουθώντας ο ίδιος τον αγώνα μέσα στην πιστα! 7. Μετά το τέλος του αγώνα χθες, για πρώτη φορά τα τελευταία 10 χρόνια που είμαι εδώ συνεχώς, το κλίμα δεν ήταν γιορτινό, αλλα θύμιζε κυριολεκτικά κηδεία! 8. Ισπανός αγωνιζόμενος σε παγκόσμιο πρωτάθλημα GT αυτοκινήτου, μας είπε ότι δεν μπορεί πια να υποστηρίζει τον συμπατριώτη του, μετά το χθεσινό αγώνα!
Υπάρχουν και αλλα, αρκετά, αλλα δεν γίνεται να γράψω άλλο! Καληνύχτα!


https://www.facebook.com/dimitris.diatsidis?fref=nf
https://www.facebook.com/dimitris.diatsidis?fref=nf

Τα κόκκινα δικά μου... και η φωτό που την είδαμε και σε ζωντανή μετάδοση τα λέει όλα, τα paddock ξέρουν πολύ καλύτερα από όλους μας..!!!
Αυτο ηθελα να ποσταρω μόλις τώρα Σταύρο!
Με προλαβες. Εκει μεσα ειναι η απαντηση.... Η Honda εγκλωβισμενη στις επιλογες της, η ΥΑΜΑΗΑ επισης μιας κι ειναι αναγκασμενη να στηριξει Ροσσι κι οχι το αγαπημενο της παιδι, Dorna & FIM να ψαχνουν τροπο για να μη χασουν τον κόσμο και χρημα, χορηγους κλπ....
Κι ενα 2016 να εχει ηδη αρχισει με τα νεα δεδομενα για ολους. Να δουμε ποιος θα στησει καλυτερα το μηχανακι του ;) Οπως ειπε κι ενας γνωστος φιλος και δημοσιογραφος, " εγω ξερω εναν" :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
O Διατσίδης είναι χρόνια μέσα στα πράγματα και προφανώς ξέρει καλύτερα από εμάς.
Είναι γνωστό βέβαια ότι κι αυτός είναι Ροσικός μέχρι το κόκαλο.

Ίσως ο "καβαλημένος" Marquez να ενήργησε μόνος του αλλά γιατί δεν του έβαλαν χέρι?
Προφανώς γιατί αυτή η κατάσταση βόλευε κάποιους.

H Dorna και η FIM ξέρουν πολύ καλύτερα από μας ότι την αίγλη και το κόσμο και κατ επέκταση τους σοβαρούς υποστηρικτές τους έχει φέρει ο Valentino.
Αν λείψει αυτός, ο κόσμος ποιούς θα πάει να δεί?
Τον απόλυτα κρυόκωλο Lorenzo?
Toν χωρίς προσωπικότητα Mark?
Toν "άχαρο" Dany?

Εμείς θα μιλούσαμε τόσο καιρό γι αυτούς???;)


:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι δοκιμες αρχισαν και μπροστα ειναι τα 2 χοντα. Ο Μαρκεθ αρπαξε και μια ψιλη...
Οι χρονοι με τα μισλενια, ειναι ιδιοι με το ρυθμο αγωνα στο 1:31,5. Οι κορυφαιοι χρονοι, γιατι ο αχωνευτος εκανε 1:33 ψηλο. Ο Ροσσι δεν μπηκε ακομα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οι δοκιμες αρχισαν και μπροστα ειναι τα 2 χοντα. Ο Μαρκεθ αρπαξε και μια ψιλη...
Οι χρονοι με τα μισλενια, ειναι ιδιοι με το ρυθμο αγωνα στο 1:31,5. Οι κορυφαιοι χρονοι, γιατι ο αχωνευτος εκανε 1:33 ψηλο. Ο Ροσσι δεν μπηκε ακομα.
....και ήδη εχει 2600+ σχόλια του τύπου '' να δωσετε ποινη στον γιατρό που έπεσε το χαζό'' και αλλα τέτοια.
Μπήκε για τα καλά στη λίστα με τους αχώνευτους.
 
Top Bottom